Informacja o przygotowaniach do kolonii i obozów 2020

Drodzy Przyjaciele,
Uczestnicy naszych kolonii i obozów,

Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej z 29.05.2020 r. pozwalają nam przygotowywać bezpieczne i atrakcyjne kolonie i obozy w naszym Ośrodku Wypoczynkowym Kulka na Mazurach. Sposób ich realizacji dostosujemy do tych i ewentualnych kolejnych wytycznych. Kulka to ośrodek dedykowany dla dzieci i młodzieży, zapewniający możliwość przestrzegania nowych, zaostrzonych wymogów sanitarnych, z których wiele spełnialiśmy już wcześniej. To bardzo bezpieczne miejsce również pod względem sanitarnym, znajdujące się w środku lasu, z dala od ludzkich siedzib i większych miejscowości, zamknięte dla jakichkolwiek osób postronnych. Najnowsze wytyczne oraz wprowadzone przez nas dodatkowe obostrzenia skutkują również zmniejszeniem liczby uczestników kolonii w OW Kulka. Wytyczne nakładają obowiązki zarówno na organizatora kolonii, jak i na rodziców i uczestników. O szczegółach realizacji poszczególnych turnusów w OW Kulka informujemy mailowo posiadaczy rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem.

Osoby chcące przełożyć swoją tegoroczną rezerwację kolonii w OW Kulka na przyszły rok mogą:

Niestety, musieliśmy podjąć decyzję o odwołaniu tegorocznych kolonii zagranicznych. Kraje, będące miejscem kolonii oraz znajdujące się na trasie podróży, są lub były w czasie podejmowania tej decyzji zamknięte dla turystów z Polski, większość z nich nawet po otwarciu w połowie czerwca polskich granic. Podobnie nie były lub ciągle nie są znane tamtejsze procedury zapewnienia bezpieczeństwa dla podróżnych udających się do tych krajów. Sytuacja z koloniami zagranicznymi zmusza nas również do odwołania wszystkich kolonii nad morzem i kolonii w górach, gdyż ich program zakładał dla wielu uczestników niedozwolone obecnie w realizacji kolonijne wycieczki autokarowe, w tym głównie wycieczki zagraniczne.

Wszystkie osoby mające rezerwacje na odwołane kolonie poinformowaliśmy o naszej propozycji, jaką jest voucher wartości 120 proc. wpłaconej zaliczki, pozwalający z pierwszeństwem zarezerwować wkrótce kolonie 2021. Osobom nadal zainteresowanym tegorocznymi koloniami możemy również zaproponować dostępne jeszcze nieliczne miejsca na sierpniowych koloniach w Kulce.

Przypominamy, że:

Zespół Szarpie Travel

W związku z dużą liczbą telefonów, wynikającą z obecnej sytuacji, która powoduje chwilowe trudności w kontakcie telefonicznym, serdecznie prosimy w pierwszej kolejności o kontakt mailowy na adres poczta@szarpie.pl