NASZ ZESPÓŁ

Nie ma dobrej firmy bez dobrych pracowników. W naszej zatrudniamy tylko najlepszych. Różnią nas kierunki wykształcenia, charaktery, wiek, zainteresowania, ale łączy pasja, podparta zawsze wiedzą i doświadczeniem, z jaką urzeczywistniamy Wasze marzenia o wyjeździe na kolonie i obozy młodzieżowe, na niezapomniane Zielone Szkoły na Mazurach, na udane wycieczki. Szarpie Travel, jeden z największych organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży, to prawie 30 pracowników oraz ok. 400 wychowawców, instruktorów zajęć i kierowników kolonii zatrudnionych w każdym sezonie.

Andrzej Kindler

współwłaściciel

Spec od zarządzania finansami firmy, choć w pomnażaniu zysków bardziej od pieniędzy ceni satysfakcję z osiąganych celów. Poranne golenie doprowadza go do wściekłości. Ale śniadanie podane do łóżka i widok żony, zwanej małżowinką, gwarantują poprawę humoru. Bo czas - ten spędzony z żoną i dziećmi - jest dla niego najcenniejszy. Kiedy potrzebuje chwili relaksu, zabiera syna na quady. Natomiast w weekendy kierownicę pojazdu wymienia na uchwyt od kosiarki. Po zmroku najbardziej lubi... snuć teorie spiskowe na temat świata. Ale nocne rozmowy Polaków prowadzi tylko w kręgu bliskich przyjaciół. Bo oni doskonale wiedzą, że pod surową powłoką kryje się wrażliwy facet, który - jak donoszą nieoficjalne źródła - wzrusza się na serialach. Lecz zapytany o ulubiony film, zawsze odpowie: "Psy".

Wojciech Śmieszek

współwłaściciel

Osobowość przywódcza i mózg programowy firmy. Od kiedy zdobył Mont Blanc, jego życie toczy się z górki. Wypoczywa, grając w siatkówkę albo wyjeżdżając w miejsca, gdzie w głębinach morza ogląda kolorowe rybki. Ma cięty język, refleks i poczucie humoru, choć niektórzy biorą go za smutasa. Może dlatego, że bywa oszczędny. W słowach, naturalnie. Tiszerty zużywa w kosmicznym tempie - skubie z nich nitki do chwili, aż odpruje się rękaw. Załatwił tak pewnie ze 132 sztuki, obecnie pracuje nad kolejną. Ma sentyment do starych seriali wojennych: "Czterech Pancernych i Psa" oraz "Stawki większej niż życie". Lubi słoneczne dni, muzykę Jean Michaela Jarre'a i bliskość żony, przy której zawsze zaostrza mu się apetyt.

Ewa Ławniczak

organizacja i sprzedaż kolonii, obozów oraz biwaków na Mazurach

Krynica spokoju bez zbędnych emocji, choć słonecznie doradzi, dopasuje, zoptymalizuje ofertę, bo turystyka i przygoda to spodnia warstwa jej natury. Relaksuje się między słowami, słowami, słowami...choć niekoniecznie w wykonaniu Szekspira :). Jak przystało na prawdziwą kobietę nieodgadnione ma wnętrze - ciem boi się całkiem według przyjętych standardów (o myszach danych nie ujawnia), za to w szał nie wpada już całkiem nieprzepisowo, a kobiecą dociekliwość badacza syci awanturniczymi historiami Vlada Palownika. Jeszcze bardziej niepokojące jest, że choć jak każde dzienne zwierzę kocha słońce, zawsze odpowie, że najbardziej lubi "Zmierzch". Doniesień o wampirzych atakach jeszcze nie zanotowano :)

Anna Walentynowicz-Hińcza

sprzedaż kolonii i obozów na Mazurach

Panaceum na poranny nastrój - człowiek inny niż ten widziany w lustrze. Pamiętając o tym, z ochotą co rano wkracza do biura czerpać satysfakcję z kontaktu z kolejnym zadowolonym klientem. Siebie też lubi, ale z obawy przed posądzeniem o narcyzm, woli lubić innych. Dopieszczaniu swojej osoby natomiast oddaje się wieczorami w skrytości wanny, wypróbowując kolejne kąpielowe specyfiki i oddając się marzeniom o byciu brytyjską królową. Prywatnie róża „na jednej z wielu gwiazd” oswojona przez Małego Księcia, bo wbrew obiegowej opinii naprawdę lubi dzieci :).

Michał Kruszyński

kierownik Ośrodka Wypoczynkowego Kulka

Śnieg, mróz, deszcz czy kilkudziesięciostopniowy upał nie mają znaczenia, jeśli w planach ma bieganie. Udział w maratonach daje mu możliwość sprawdzenia się i realizacji coraz ambitniejszych planów, również tych zawodowych. Nie lubi samotności, a dzięki umiejętności słuchania drugiego człowieka szybko nawiązuje przyjaźnie i potrafi z każdym znaleźć wspólny język. Zaś jako zagorzały kibic FC Barcelona chętnie przeniósłby się do Hiszpanii, gdzie z pasją uprawiałby winorośl w oczekiwaniu na pierwsze winobranie. W pracy towarzyszyłby mu niezapomniany dźwięk trąbki Louisa Armstronga.

Katarzyna Kuźniewska

specjalistka do spraw jakości i realizacji programu

Mistrzyni nawiązywania kontaktów. Rzeczy niemożliwe załatwia od ręki, cuda zajmują jej kilka dni. Podobno całą dobę nie śpi, bo telefony odbiera o każdej porze dnia i nocy. Rano żałuje, że znów zaspała, ale nigdy się nie spóźnia. Prędzej zapomni zjeść niż sprawdzić e-maila, co widać. Twardo stąpa po ziemi, odkąd dowiedziała się, że mama Jelonka Bambi nie żyje tylko w bajce, lecz rzuca wszystko, gdy na horyzoncie pojawi się szalony pomysł na sześć zer na koncie, choćby wyczytany w horoskopie. Z włażenia na drzewa już wyrosła, ale lubi spacery po lesie z psem. Dzień podsumowuje herbatą w coraz to innym kubku i z książką Osieckiej lub starą polską komedią. Oczami wyobraźni przenosi się wówczas do tatrzańskiego schroniska, gdzie widzi się w roli gaździny. Fantazję ma zresztą bujną, jest w stanie wyobrazić sobie każdą niebezpieczną sytuację i... jak jej uniknąć. Lubi każdą muzykę z mądrym tekstem. Sama też kiedyś występowała, ale w grupie teatralnej.

Sylwia Matwiejuk

organizacja imprez i zielonych szkół na Mazurach

Choć uważa, że największy sukces ma jeszcze przed sobą, to może pochwalić się dobrymi efektami w pracy z przedszkolakami. Krzywda dzieci - to coś, co porusza ją do głębi i motywuje do działania. I choć odpowiada jej życie tu i teraz, to nie straszne jej nowe wyzwania, które przyjmuje z uśmiechem na twarzy. W słuchaniu muzyki nie przeszkadza jej czytanie książki, a najlepiej kilku naraz, bo ma ogromny apetyt na wszystko, nie tylko ulubione słodycze. Równie mocno jak książki kocha pomalowane paznokcie... te u stóp przez 12 miesięcy w roku.

Marta Jakubkiewicz

organizacja imprez i zielonych szkół na Mazurach

Rozsądna w pracy i romantyczna prywatnie. Pierwsze widać po wynikach, drugie po oglądanych filmach i czytanych książkach, najchętniej przy zapalonych świecach. Jako osoba młoda uważa, że największy sukces ma dopiero przed sobą. Zamierza go osiągnąć w Olsztynie, który, odkąd tu przybyła, uważa za swoje miejsce na ziemi. Tu, i nie tylko tu, ma swoich przyjaciół, z którymi lubi spędzać wolny czas. Przyjaciół lubi, ale nie cierpi mieć za dużo wolnego czasu, bo jej pasją jest praca, dzięki której się rozwija i doskonali swe umiejętności. Uwielbia, gdy zrealizuje zaplanowane cele. Cieszy ją każdy dzień, który może spędzić na koloniach z dziećmi. Jest zawsze uśmiechnięta, uchodzi za osobę spokojną i opanowaną w najtrudniejszych sytuacjach. Nie ocenia ludzi pochopnie, zawsze stara się zrozumieć ich punkt widzenia. Ma wielki apetyt na życie na wysokich obrotach, ale przed mostami zawsze zwalnia.

Alicja Kowalczyk

obsługa biura Ośrodka Wypoczynkowego Kulka

Jest bardzo praktyczna, nie wychodzi z domu bez wypicia kawy, sprawdzenia pogody i... planu działania. Z przyjemnością weryfikuje te plany, bo najbardziej lubi to, że każdy dzień przynosi coś nowego. Gdy ma czas, spotyka się natychmiast z rodziną i znajomymi. Pozostałe chwile wykorzystuje spacerując po lesie z psem, czytając dobrą książkę lub oglądając programy kulinarne, bo nie tylko lubi nowe przysmaki, ale i gotowanie. Nie zaniedbuje jednak swej nienagannej sylwetki, ukształtowanej przez jedenaście lat uprawiania, i to z sukcesami, tenisa stołowego i siatkówki. Uchodzi za osobę spokojną, ale potrafi pokazać rogi, gdy ktoś pomyli chronologię serii „Millenium” Stiega Larssona, którą zna na pamięć. Podobnie jak piosenki Happy Sad i Domowych Melodii. Gdyście mieli problem z prezentem gwiazdkowym, służy niezawodnymi radami. A jeśli któregoś roku na święta nie spadnie śnieg, to będzie znaczyło, że zdobyła czarodziejską różdżkę, bo nie cierpli zimy.

Rafał Rutkowski

dozór ośrodka, magazyn, zaopatrzenie

Najbardziej uśmiechnięty człowiek na Kulce :) Cieszy się każdą chwilą, każdym kolejnym dniem, od którego oczekuje, by był pełen wyzwań i przygód. Daje mu to motywację do działania i rozwijania się. Lubi oglądać efekty swojej pracy, a jeszcze bardziej lubi pomagać, zarówno starym, jak i nowym znajomym, których uwielbia poznawać. Zawsze odpowiedzialny i opanowany, podobno nigdy nikomu nie udało się wyprowadzić go z równowagi (nie dotyczy szaleństwa, jakie ogarnia go w czasie oglądania meczów piłki nożnej...). Umie pracować w zespole, umie działać samodzielnie, więc pasjonują go na równi sporty zespołowe, jak i bieganie. Nie wyobraża sobie życia w samotności, więc wolny czas spędza poza domem, zawsze w towarzystwie przyjaciół, z którymi przy zielonej herbacie słucha hip-hopu na przemian ze Starym Dobrym Małżeństwem lub gra w planszówki. Przed telewizorem zobaczycie go tylko wtedy, gdy leci „Wyspa tajemnic”, „Władca Pierścieni” lub serial „Limitless”.

Anna Janczyk

dział finansowo-księgowy, zaopatrzenie

Praca wypełnia jej życie. I choć rano ciężko jej wstać, to właśnie w pracy najchętniej spędza weekendy i w drodze do niej nawet czarny kot jej niestraszny. Najwyżej zrobi 3 kroki w tył. Czarodziejskich różdżek, jako duch niezależny od ludzkich słabostek, nie zamierza używać. Zadowolona ze swojego tu i teraz, w wolnych chwilach z upodobaniem popada w pracoholizm z lekturą kodeksu pracy w tle.

Aleksander Kowalczyk

szef serwisu technicznego

Człowiek wszechstronny – potrafi naprawić każdy samochód oraz ugotować smaczny obiad. To pierwsze jest jego pasją, a drugie koniecznością, woli obiady swojej ukochanej. Jest zadowolony ze swego życia i nie chciałby w nim nic zmieniać, czemu nie można się dziwić, bo wkrótce się żeni. Ze swoją narzeczoną łączy go wszystko, choćby zamiłowanie do długich spacerów z psem po lesie, pasjami czytane kryminały i spokojny charakter. Spokojny do czasu, bo nie cierpi, kiedy ktoś nie dotrzymuje słowa. Zimę lubi, owszem, lecz tylko wtedy, gdy siedzi w ciepłym domu przy kominku i obserwuje padający za oknem śnieg. Uważa się za asertywnego, ale to pozory, bo chętnie pomaga innym, jest pracowity i bardzo dokładny. Tak dokładny, że wychodząc z domu sprawdza zawsze trzy razy czy na pewno zamknął zamek w drzwiach. Ma szerokie zainteresowania muzyczne, natomiast ze sportu najbardziej lubi oczywiście oglądać rajdy samochodowe, a samemu wypuścić się czasem na off road.