NASZ ZESPÓŁ

Nie ma dobrej firmy bez dobrych pracowników. W naszej zatrudniamy tylko najlepszych. Różnią nas kierunki wykształcenia, charaktery, wiek, zainteresowania, ale łączy pasja, podparta zawsze wiedzą i doświadczeniem, z jaką urzeczywistniamy Wasze marzenia o wyjeździe na kolonie i obozy młodzieżowe 2024 oraz na niezapomniane Zielone Szkoły 2024 na Mazurach. Szarpie Travel, jeden z największych organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży, to 20 pracowników oraz ok. 200 wychowawców, instruktorów zajęć i kierowników kolonii zatrudnianych w każdym sezonie.

Andrzej Kindler

współwłaściciel

Spec od zarządzania finansami firmy, choć w pomnażaniu zysków bardziej od pieniędzy ceni satysfakcję z osiąganych celów. Poranne golenie doprowadza go do wściekłości. Ale śniadanie podane do łóżka i widok żony, zwanej małżowinką, gwarantują poprawę humoru. Bo czas - ten spędzony z żoną i dziećmi - jest dla niego najcenniejszy. Kiedy potrzebuje chwili relaksu, zabiera syna na quady. Natomiast w weekendy kierownicę pojazdu wymienia na uchwyt od kosiarki. Po zmroku najbardziej lubi... snuć teorie spiskowe na temat świata. Ale nocne Polaków rozmowy prowadzi tylko w kręgu bliskich przyjaciół. Bo oni doskonale wiedzą, że pod surową powłoką kryje się wrażliwy facet, który - jak donoszą nieoficjalne źródła - wzrusza się na serialach. Lecz zapytany o ulubiony film, zawsze odpowie: „Psy”.

Wojciech Śmieszek

współwłaściciel

Osobowość przywódcza i mózg programowy firmy. Od kiedy zdobył Mont Blanc, jego życie toczy się z górki. Wypoczywa grając w siatkówkę albo wyjeżdżając w miejsca, w których w głębinach morza może oglądać kolorowe rybki. Ma cięty język, refleks i poczucie humoru, choć niektórzy biorą go za smutasa. Może dlatego, że bywa oszczędny. W słowach, naturalnie. Tiszerty zużywa w kosmicznym tempie - skubie z nich nitki do chwili, aż odpruje się rękaw. Załatwił tak pewnie ze 132 sztuki, obecnie pracuje nad kolejną. Ma sentyment do starych seriali wojennych: „Czterech pancernych i psa” oraz „Stawki większej niż życie”. Lubi słoneczne dni, muzykę Jeana-Michela Jarre’a i bliskość żony, przy której zawsze zaostrza mu się apetyt.

Mariusz Bółkowski

dyrektor strategiczny, kierownik Ośrodka Kulka

Człowiek czynu. Wprawdzie lubi długie dyskusje, ale lubi też szybko je ucinać i przechodzić od słów do czynów. Przeważnie ugodowy – do czasu, gdy stwierdzi, że ma rację. Nie należy mu wówczas wchodzić w drogę, a tym bardziej w nią wjeżdżać, bo prawo o ruchu drogowym ma w małym palcu. Zna każdy z czterdziestu tysięcy metrów kwadratowych Kulki i wie, jak zadbać, by nasi goście byli najedzeni i wygodnie się wyspali. Założyciel kilku drużyn harcerskich, wśród nich jednej, która okazała się najważniejsza w życiu wielu osób. Nie odmawia słodyczy, zwłaszcza do kawy, którą budzi wszystkich do życia rano, w południe i wieczorem.

Robert Zienkiewicz

dyrektor operacyjny

Człowiek renesansu – zarządza, pisze, działa w harcerstwie, tłumaczy piosenki z dowolnego języka świata, śpiewa, podróżuje, gra na gitarze klasycznej, akustycznej, elektrycznej i basowej. Kolejność dowolna. Urodził się dokładnie trzynaście do kwadratu lat po Adamie Mickiewiczu, dostając w spadku po wieszczu drugie imię, a po babci talent literacki. Wybrał jednak studia matematyczne i choć ukończył zupełnie inne, to literackie dzieło życia tworzy w arkuszu kalkulacyjnym. Żadnej pracy się nie boi, był elektrykiem, szklarzem, dziennikarzem. Pasjonuje go porządkowanie chaosu na każdym szczeblu, ale dla równowagi w szufladzie ma twórczy bałagan. Uwielbia muzykę rockową z przełomu lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, koncerty starych gwiazd, a upływające lata odlicza premierami filmów Almodóvara, Allena i Koterskiego. Marzy o własnej trasie koncertowej, może być po Ameryce Południowej.

Małgorzata Adamczyk

kierownik Działu Rezerwacji

Zamiłowanie do sztuki nie przeszkadzało jej ukończyć podyplomowo reklamy i promocji. Na co dzień doskonale realizuje się w kontaktach z klientami i koordynacją projektu - od powstania oferty, aż po finalną realizację. Gdyby jednak mogła powtórnie się narodzić, to nadal nie wie, czy wolałaby lepić garnki na odległej tropikalnej wyspie, czy jednak zamieszkać w centrum Mediolanu i być słynną projektantką wnętrz. Jedno jest pewne - nie boi się zmian. Nawet w mieszkaniu nieustannie przesuwa meble albo maluje ściany na coraz to inne kolory. Chyba że przyjdzie pora na relaks, wtedy funduje sobie domowe spa przy świecach albo uprawia sporty: aerobik, narty lub rower, choć kiełkuje w niej chęć na mocniejsze przeżycia - może spadochrony? Pasjonują ją Włochy - kultura, kuchnia i język, ale w podróż życia wybierze się do Indii. Ma spory apetyt na życie i kokosowe Rafaello. Jednak te ostatnie dawkuje sobie z umiarem.

Ewa Ławniczak

rezerwacja kolonii i obozów oraz Zielonych Szkół na Mazurach

Krynica spokoju. Bez zbędnych emocji, choć słonecznie, doradzi, dopasuje, zoptymalizuje ofertę, bo turystyka i przygoda to spodnia warstwa jej natury. Relaksuje się między słowami, słowami, słowami... choć niekoniecznie w wykonaniu Szekspira. Jak przystało na prawdziwą kobietę, ma nieodgadnione wnętrze - ciem boi się całkiem według przyjętych standardów (o myszach danych nie ujawnia), za to w szał nie wpada już całkiem nieprzepisowo, a kobiecą dociekliwość badacza syci awanturniczymi historiami Vlada Palownika. Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że choć jak każde dzienne zwierzę kocha słońce, zawsze odpowie, że najbardziej lubi „Zmierzch”. Doniesień o wampirzych atakach jeszcze nie zanotowano...

Beata Kamińska

rezerwacja kolonii i obozów oraz Zielonych Szkół na Mazurach, pion wsparcia - archiwum

Specjalistka do spraw pierwszego starcia klienta z wielkim światem… Pasjonatka nieodkrytych przestrzeni pamiętna słów Remarque'a, że „wszystko, co można dostać za pieniądze, jest tanie”, przed wszystkim oferuje bezcenne, bo nienabywalne, uśmiech i gwarancję zadowolenia z wybranej oferty. Dopiero przepełniona euforyczną wonią porannej kawy gotowa jest zmagać się z deficytem miejsc parkingowych. Z chęcią podpatrywałaby Maxwella szeleszcząc turniurą, ale dopóki nie ma wehikułu czasu, wycisza się fotografowaniem współczesności, albo... czytaniem trzech książek jednocześnie, bo przecież nie warto tracić czasu...

Wioleta Czapiewska

rezerwacja kolonii i obozów oraz Zielonych Szkół na Mazurach

Jak każda matka uwielbia swoje dzieci i umie robić trzy rzeczy jednocześnie, nawet przed wypiciem pierwszej kawy, bez której nie umie dotrwać do południa. No, chyba że ktoś opowie dobry żart... Turystyką zajmuje się nie tylko zawodowo, pasjonuje ją chodzenie po górach, najchętniej zostałaby alpinistką, a jeszcze chętniej zamieszkałaby w Alpach na stałe, uprawiając na przemian sporty zimowe, sztuki walki i lekkoatletykę. Nie wiadomo jednak na jak długo, bo monotonia ją przeraża. Lubi relaks na świeżym powietrzu i piękną pogodę, a gdy aura się pogarsza, zanurza się w lekturze jakiegoś szwedzkiego kryminału, czemu towarzyszą dźwięki dobrego rocka, niekoniecznie skandynawskiego.

Rafał Bałdyga

kierownik Działu Realizacji

Z zamiłowania kibic piłkarski. Uwielbia sport oraz podróże w nietypowe miejsca, podczas których stara się wtopić w społeczeństwo i przeżyć niezapomniane chwile jako rdzenny mieszkaniec odwiedzanej krainy, co przychodzi mu z łatwością, bo jest mistrzem charakteryzacji. Autor wielu publikacji naukowych wydanych w kraju oraz za granicą z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego. Absolwent szkoły policyjnej. Wolne chwile poświęca na służbę w ratownictwie wodnym, nurkowanie oraz działalność społeczną. Pasjonat kultury włoskiej a planowane miejsce do zamieszkania na bardzo odległej emeryturze to Sycylia. Miłośnik włoskich oper i filmów gangsterskich.

Piotr Piekarski

zastępca kierownika Ośrodka Kulka

Nie ma takiej rzeczy, której nie rozłoży na części pierwsze, nie złoży ponownie i nie sprawdzi czy działa. Zazwyczaj działa… Zna się na hydraulice jak mało kto, ale wody nie leje. Ani w przenośni, ani dosłownie, bo z harcerstwa wyniósł nie tylko zdolności organizacyjne, ale i zamiłowanie do przyrody. Lubi męskie kino, męską przyjaźń i męskie przygody, ale rzuci wszystko, by spędzić czas z córką. Osoba, dzięki której wszystko na Kulce działa na okrągło!