NASZ ZESPÓŁ

Nie ma dobrej firmy bez dobrych pracowników. W naszej zatrudniamy tylko najlepszych. Różnią nas kierunki wykształcenia, charaktery, wiek, zainteresowania, ale łączy pasja, podparta zawsze wiedzą i doświadczeniem, z jaką urzeczywistniamy Wasze marzenia o wyjeździe na kolonie i obozy młodzieżowe, na niezapomniane Zielone Szkoły na Mazurach, na udane wycieczki. Szarpie Travel, jeden z największych organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży, to prawie 30 pracowników oraz ok. 400 wychowawców, instruktorów zajęć i kierowników kolonii zatrudnionych w każdym sezonie.

Andrzej Kindler

współwłaściciel

Spec od zarządzania finansami firmy, choć w pomnażaniu zysków bardziej od pieniędzy ceni satysfakcję z osiąganych celów. Poranne golenie doprowadza go do wściekłości. Ale śniadanie podane do łóżka i widok żony, zwanej małżowinką, gwarantują poprawę humoru. Bo czas - ten spędzony z żoną i dziećmi - jest dla niego najcenniejszy. Kiedy potrzebuje chwili relaksu, zabiera syna na quady. Natomiast w weekendy kierownicę pojazdu wymienia na uchwyt od kosiarki. Po zmroku najbardziej lubi... snuć teorie spiskowe na temat świata. Ale nocne rozmowy Polaków prowadzi tylko w kręgu bliskich przyjaciół. Bo oni doskonale wiedzą, że pod surową powłoką kryje się wrażliwy facet, który - jak donoszą nieoficjalne źródła - wzrusza się na serialach. Lecz zapytany o ulubiony film, zawsze odpowie: "Psy".

Wojciech Śmieszek

współwłaściciel

Osobowość przywódcza i mózg programowy firmy. Od kiedy zdobył Mont Blanc, jego życie toczy się z górki. Wypoczywa, grając w siatkówkę albo wyjeżdżając w miejsca, gdzie w głębinach morza ogląda kolorowe rybki. Ma cięty język, refleks i poczucie humoru, choć niektórzy biorą go za smutasa. Może dlatego, że bywa oszczędny. W słowach, naturalnie. Tiszerty zużywa w kosmicznym tempie - skubie z nich nitki do chwili, aż odpruje się rękaw. Załatwił tak pewnie ze 132 sztuki, obecnie pracuje nad kolejną. Ma sentyment do starych seriali wojennych: "Czterech Pancernych i Psa" oraz "Stawki większej niż życie". Lubi słoneczne dni, muzykę Jean Michaela Jarre'a i bliskość żony, przy której zawsze zaostrza mu się apetyt.

Ewa Ławniczak

organizacja i sprzedaż kolonii, obozów oraz biwaków na Mazurach

Krynica spokoju bez zbędnych emocji, choć słonecznie doradzi, dopasuje, zoptymalizuje ofertę, bo turystyka i przygoda to spodnia warstwa jej natury. Relaksuje się między słowami, słowami, słowami...choć niekoniecznie w wykonaniu Szekspira :). Jak przystało na prawdziwą kobietę nieodgadnione ma wnętrze - ciem boi się całkiem według przyjętych standardów (o myszach danych nie ujawnia), za to w szał nie wpada już całkiem nieprzepisowo, a kobiecą dociekliwość badacza syci awanturniczymi historiami Vlada Palownika. Jeszcze bardziej niepokojące jest, że choć jak każde dzienne zwierzę kocha słońce, zawsze odpowie, że najbardziej lubi "Zmierzch". Doniesień o wampirzych atakach jeszcze nie zanotowano :)

Anna Walentynowicz-Hińcza

sprzedaż kolonii i obozów na Mazurach

Panaceum na poranny nastrój - człowiek inny niż ten widziany w lustrze. Pamiętając o tym, z ochotą co rano wkracza do biura czerpać satysfakcję z kontaktu z kolejnym zadowolonym klientem. Siebie też lubi, ale z obawy przed posądzeniem o narcyzm, woli lubić innych. Dopieszczaniu swojej osoby natomiast oddaje się wieczorami w skrytości wanny, wypróbowując kolejne kąpielowe specyfiki i oddając się marzeniom o byciu brytyjską królową. Prywatnie róża „na jednej z wielu gwiazd” oswojona przez Małego Księcia, bo wbrew obiegowej opinii naprawdę lubi dzieci :).

Michał Kruszyński

kierownik Ośrodka Wypoczynkowego Kulka

Śnieg, mróz, deszcz czy kilkudziesięciostopniowy upał nie mają znaczenia, jeśli w planach ma bieganie. Udział w maratonach daje mu możliwość sprawdzenia się i realizacji coraz ambitniejszych planów, również tych zawodowych. Nie lubi samotności, a dzięki umiejętności słuchania drugiego człowieka szybko nawiązuje przyjaźnie i potrafi z każdym znaleźć wspólny język. Zaś jako zagorzały kibic FC Barcelona chętnie przeniósłby się do Hiszpanii, gdzie z pasją uprawiałby winorośl w oczekiwaniu na pierwsze winobranie. W pracy towarzyszyłby mu niezapomniany dźwięk trąbki Louisa Armstronga.

Katarzyna Kuźniewska

specjalistka do spraw jakości i realizacji programu

Mistrzyni nawiązywania kontaktów. Rzeczy niemożliwe załatwia od ręki, cuda zajmują jej kilka dni. Podobno całą dobę nie śpi, bo telefony odbiera o każdej porze dnia i nocy. Rano żałuje, że znów zaspała, ale nigdy się nie spóźnia. Prędzej zapomni zjeść niż sprawdzić e-maila, co widać. Twardo stąpa po ziemi, odkąd dowiedziała się, że mama Jelonka Bambi nie żyje tylko w bajce, lecz rzuca wszystko, gdy na horyzoncie pojawi się szalony pomysł na sześć zer na koncie, choćby wyczytany w horoskopie. Z włażenia na drzewa już wyrosła, ale lubi spacery po lesie z psem. Dzień podsumowuje herbatą w coraz to innym kubku i z książką Osieckiej lub starą polską komedią. Oczami wyobraźni przenosi się wówczas do tatrzańskiego schroniska, gdzie widzi się w roli gaździny. Fantazję ma zresztą bujną, jest w stanie wyobrazić sobie każdą niebezpieczną sytuację i... jak jej uniknąć. Lubi każdą muzykę z mądrym tekstem. Sama też kiedyś występowała, ale w grupie teatralnej.

Sylwia Matwiejuk

organizacja imprez i zielonych szkół na Mazurach

Choć uważa, że największy sukces ma jeszcze przed sobą, to może pochwalić się dobrymi efektami w pracy z przedszkolakami. Krzywda dzieci - to coś, co porusza ją do głębi i motywuje do działania. I choć odpowiada jej życie tu i teraz, to nie straszne jej nowe wyzwania, które przyjmuje z uśmiechem na twarzy. W słuchaniu muzyki nie przeszkadza jej czytanie książki, a najlepiej kilku naraz, bo ma ogromny apetyt na wszystko, nie tylko ulubione słodycze. Równie mocno jak książki kocha pomalowane paznokcie... te u stóp przez 12 miesięcy w roku.

Marta Jakubkiewicz

organizacja imprez i zielonych szkół na Mazurach

Rozsądna w pracy i romantyczna prywatnie. Pierwsze widać po wynikach, drugie po oglądanych filmach i czytanych książkach, najchętniej przy zapalonych świecach. Jako osoba młoda uważa, że największy sukces ma dopiero przed sobą. Zamierza go osiągnąć w Olsztynie, który, odkąd tu przybyła, uważa za swoje miejsce na ziemi. Tu, i nie tylko tu, ma swoich przyjaciół, z którymi lubi spędzać wolny czas. Przyjaciół lubi, ale nie cierpi mieć za dużo wolnego czasu, bo jej pasją jest praca, dzięki której się rozwija i doskonali swe umiejętności. Uwielbia, gdy zrealizuje zaplanowane cele. Cieszy ją każdy dzień, który może spędzić na koloniach z dziećmi. Jest zawsze uśmiechnięta, uchodzi za osobę spokojną i opanowaną w najtrudniejszych sytuacjach. Nie ocenia ludzi pochopnie, zawsze stara się zrozumieć ich punkt widzenia. Ma wielki apetyt na życie na wysokich obrotach, ale przed mostami zawsze zwalnia.

Adam Zalewski

realizacja kolonii i zielonych szkół na Mazurach

Budzi się z myślą, co dobrego przyniesie ten dzień i choć niektórzy myślą, że chodzi non-stop uśmiechnięty, to jednak zdarzają mu się momenty, gdy lubi być poważny i sam… jednak tylko na 5 minut! Realizuje się w pracy, będącej jego pasją i spełnieniem marzeń o pracy z dziećmi, z którymi rozumie się bez słów. Nie wyobraża sobie życia bez piłki nożnej oraz podróży motywujących do ciągłej pracy nad sobą. I choć tęskni za Portugalią, to prawdziwy dom zbuduje tam, gdzie odnajdzie miłość.

Alicja Kowalczyk

obsługa biura Ośrodka Wypoczynkowego Kulka

Jest bardzo praktyczna, nie wychodzi z domu bez wypicia kawy, sprawdzenia pogody i... planu działania. Z przyjemnością weryfikuje te plany, bo najbardziej lubi to, że każdy dzień przynosi coś nowego. Gdy ma czas, spotyka się natychmiast z rodziną i znajomymi. Pozostałe chwile wykorzystuje spacerując po lesie z psem, czytając dobrą książkę lub oglądając programy kulinarne, bo nie tylko lubi nowe przysmaki, ale i gotowanie. Nie zaniedbuje jednak swej nienagannej sylwetki, ukształtowanej przez jedenaście lat uprawiania, i to z sukcesami, tenisa stołowego i siatkówki. Uchodzi za osobę spokojną, ale potrafi pokazać rogi, gdy ktoś pomyli chronologię serii „Millenium” Stiega Larssona, którą zna na pamięć. Podobnie jak piosenki Happy Sad i Domowych Melodii. Gdyście mieli problem z prezentem gwiazdkowym, służy niezawodnymi radami. A jeśli któregoś roku na święta nie spadnie śnieg, to będzie znaczyło, że zdobyła czarodziejską różdżkę, bo nie cierpli zimy.

Rafał Rutkowski

dozór ośrodka, magazyn, zaopatrzenie

Najbardziej uśmiechnięty człowiek na Kulce :) Cieszy się każdą chwilą, każdym kolejnym dniem, od którego oczekuje, by był pełen wyzwań i przygód. Daje mu to motywację do działania i rozwijania się. Lubi oglądać efekty swojej pracy, a jeszcze bardziej lubi pomagać, zarówno starym, jak i nowym znajomym, których uwielbia poznawać. Zawsze odpowiedzialny i opanowany, podobno nigdy nikomu nie udało się wyprowadzić go z równowagi (nie dotyczy szaleństwa, jakie ogarnia go w czasie oglądania meczów piłki nożnej...). Umie pracować w zespole, umie działać samodzielnie, więc pasjonują go na równi sporty zespołowe, jak i bieganie. Nie wyobraża sobie życia w samotności, więc wolny czas spędza poza domem, zawsze w towarzystwie przyjaciół, z którymi przy zielonej herbacie słucha hip-hopu na przemian ze Starym Dobrym Małżeństwem lub gra w planszówki. Przed telewizorem zobaczycie go tylko wtedy, gdy leci „Wyspa tajemnic”, „Władca Pierścieni” lub serial „Limitless”.

Anna Janczyk

dział finansowo-księgowy, zaopatrzenie

Praca wypełnia jej życie. I choć rano ciężko jej wstać, to właśnie w pracy najchętniej spędza weekendy i w drodze do niej nawet czarny kot jej niestraszny. Najwyżej zrobi 3 kroki w tył. Czarodziejskich różdżek, jako duch niezależny od ludzkich słabostek, nie zamierza używać. Zadowolona ze swojego tu i teraz, w wolnych chwilach z upodobaniem popada w pracoholizm z lekturą kodeksu pracy w tle.

Aleksander Kowalczyk

szef serwisu technicznego

Człowiek wszechstronny – potrafi naprawić każdy samochód oraz ugotować smaczny obiad. To pierwsze jest jego pasją, a drugie koniecznością, woli obiady swojej ukochanej. Jest zadowolony ze swego życia i nie chciałby w nim nic zmieniać, czemu nie można się dziwić, bo wkrótce się żeni. Ze swoją narzeczoną łączy go wszystko, choćby zamiłowanie do długich spacerów z psem po lesie, pasjami czytane kryminały i spokojny charakter. Spokojny do czasu, bo nie cierpi, kiedy ktoś nie dotrzymuje słowa. Zimę lubi, owszem, lecz tylko wtedy, gdy siedzi w ciepłym domu przy kominku i obserwuje padający za oknem śnieg. Uważa się za asertywnego, ale to pozory, bo chętnie pomaga innym, jest pracowity i bardzo dokładny. Tak dokładny, że wychodząc z domu sprawdza zawsze trzy razy czy na pewno zamknął zamek w drzwiach. Ma szerokie zainteresowania muzyczne, natomiast ze sportu najbardziej lubi oczywiście oglądać rajdy samochodowe, a samemu wypuścić się czasem na off road.