KULKOWE ATRAKCJE 2022

Znakiem firmowym Kulki są niesamowite atrakcje aktywne. Kolonie i obozy młodzieżowe 2022 oraz Zielone Szkoły 2022 nie mogłyby się odbyć bez Waszych ulubionych zajęć, które realizujemy na ziemi, w powietrzu i na wodzie. Wszystkie prowadzi profesjonalnie przygotowana kadra w oparciu o precyzyjne scenariusze. Na naszych starannie zorganizowanych miejscach programowych czekają na Was quady i paintball, park linowy i ścianka wspinaczkowa, waterball i kajaki. I dużo, dużo więcej…

Sposób realizacji atrakcji jest zawsze zgodny z aktualnymi wytycznymi sanitarnymi Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Eurobungee

Urządzenie rekreacyjne oparte na metalowej konstrukcji. Uczestnik wyposażony w uprząż alpinistyczną oddaje skoki na trampolinie. Dzięki sprężystym gumom, może bezpiecznie oddawać skoki na wysokość nawet 7 m. Urządzenie pozwala również na swobodne wykonywanie przewrotów w przód i w tył oraz innych akrobacji.

Kosmiczny trener

Symulator lotów kosmicznych, badający naszą odporność na przeciążenia panujące w odległych galaktykach. Uczestnik siedzący w fotelu lotniczym zostaje zapięty w pasy bezpieczeństwa oraz metalową bramkę uchylną blokowaną mechanicznie, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo zajęć.

Walki Sumo

Zajęcia zainspirowane japońskim sportem narodowym. Odbywają się na miękkiej macie o szerokości 4 m. Uczestnicy przebierają się w gumowe, bezurazowe stroje oraz wkładają kaski ochronne. Walka toczy się do momentu, gdy jeden z przeciwników wypchnie rywala poza obręb maty lub spowoduje jego obalenie.

Walki Gladiatorów

To pojedynek toczony przez dwóch uczestników na okrągłej gumowej macie. Gladiatorzy ubrani w specjalne kaski ochronne i wyposażeni w tyczki zakończone miękkimi walcami mają za zadanie strącić przeciwnika z półmetrowego podwyższenia.

Archery Challenge

Gra zespołowa rozgrywana za pomocą łuków i specjalnych bezpiecznych strzał zakończonych gąbkami. Uczestnicy wyposażeni są w sprzęt ochronny. Nad przebiegiem gry czuwa instruktor.

Quady

Inaczej wszędołazy, przeznaczone głównie do sportu i rekreacji. Zajęcia odbywają się na specjalnie przygotowanym torze (koleiny, podjazdy, zakręty). Uczestnicy wyposażeni w kaski ochronne prowadzą pojazd pod opieką instruktora. U nas przejedziesz się tylko quadem renomowanych firm: japońskiej Yamahy lub amerykańskiego Polarisa.

Ścianka wspinaczkowa

Supernowoczesna, wolnostojąca ścianka wspinaczkowa o wysokości 8,6 m. Ma cztery niezależne tory do wspinaczki z systemem Be Safe oraz certyfikaty bezpieczeństwa. Każdy z torów wyposażony jest w system automatycznej asekuracji o podwójnej liczbie elementów zabezpieczających osoby wspinające się.

Segway

Elektryczny pojazd, który sam utrzymuje się w stanie równowagi. Uczestnik przejeżdża po trasie oznaczonej kolorowymi pachołkami. Przed przystąpieniem do jazdy każdy uczestnik otrzymuje od prowadzącego dokładną instrukcję użytkowania pojazdu, a w czasie jazdy ma na głowie kask ochronny.

Waterball

Gumowa, szczelnie zamknięta dmuchana kula, umieszczona na powierzchni wody w specjalnie przygotowanym basenie. Uczestnik przebywa wewnątrz i próbuje utrzymać równowagę. Wszystko pod okiem instruktora.

Survival

Zajęcia edukacyjne połączone z aktywną zabawą, przeprowadzane przez instruktora w warunkach leśnych. Uczestnicy szkoły przetrwania zdobywają umiejętności potrzebne do przeżycia w trudnych warunkach.

Ranger

Legendarny sprzęt do zadań specjalnych firmy Polaris lub jego równie kultowy odpowiednik firmy Yamaha. Pojazd z napędem 4x4, dzięki kołom z grubymi oponami i wytrzymałemu zawieszeniu niebojący się trudnego terenu. Podczas jazdy uczestnik zapięty jest w pasy bezpieczeństwa i ma na głowie kask ochronny. Pojazd prowadzony przez instruktora.

Zorba

Plastikowa, nadmuchiwana, wykonana z materiałów odpornych na uszkodzenia kula dostarczająca wiele emocji! Uczestnik zostaje przypięty wewnątrz kuli specjalnymi pasami bezpieczeństwa. Pozostali uczestnicy biorący udział w zajęciach przetaczają kulę z jednego punktu do drugiego.

Wieża ze skrzynek

Zadaniem uczestnika jest wejście na jak największą liczbę samodzielnie ułożonych przez siebie skrzynek. Uczestnik biorący udział w zajęciach zabezpieczony jest liną asekuracyjną oraz ma na głowie kask ochronny.

Park linowy

Nowoczesny park linowy z dwiema trasami o różnym stopniu trudności, czternastoma przeszkodami oraz zapewniającym całkowite bezpieczeństwo systemem asekuracji ciągłej. Każdy uczestnik po zapoznaniu się z zasadami bezpieczeństwa zostaje wyposażony w pełną uprząż alpinistyczną oraz kask ochronny.

Paintball

Gra zespołowa, polegająca na pozornej walce przy użyciu markerów – imitacji broni. Gra toczy się według wybranej fabuły, na specjalnym terenie. Każdy uczestnik gry wyposażony jest w strój ochronny oraz specjalną maskę. Nad przebiegiem gry czuwa instruktor. Broń zostaje odbezpieczona dopiero bezpośrednio przed rozpoczęciem gry.

Strzelectwo paintballowe

Uczestnik, dysponując repliką profesjonalnej broni palnej, oddaje strzały do tarcz ustawionych w różnych odległościach. Zawodnik oddaje trzy serie strzałów – każda seria po 15 kulek. Nad przebiegiem gry czuwa instruktor. Marker zostaje odbezpieczony dopiero bezpośrednio przed rozpoczęciem strzelania.

Łuki i wiatrówki

Zajęcia odbywają się na miejscu programowym, które jest wyposażone w dwa stanowiska do strzelania z broni pneumatycznej oraz dwa stanowiska łucznicze. Strzały oddawane są z odległości ok. 5 m. Nad bezpiecznym przebiegiem zajęć czuwa instruktor. Strzelający z wiatrówek wyposażeni są okulary ochronne.

COOL CLUB

Cool Club to klimatyczne miejsce, gdzie obowiązuje 100% dobrej zabawy, którą zapewniają DJ z najnowszą muzyką, nowoczesny wystrój, lasery, stroboskopy, profesjonalne nagłośnienie o mocy 5 tys. watów oraz dwie sale: taneczna i barowa, czyli Cool Bar z czerwonymi okrągłymi kanapami, monitorami i sklepikiem. Wstęp tylko dla gości OW Kulka.

Kajaki

Ultralekkie, zwrotne, jednoosobowe kajaki sit on top lub klasyczne kajaki turystyczne. Wyprawa kajakowa to aktywna forma wypoczynku wodnego realizowana pod okiem ratownika wodnego. Zajęcia odbywają się w kamizelkach ratunkowych.

Rowery wodne

Wyprawa rowerami wodnymi to bezpieczny relaks na wodzie. W trakcie zajęć uczestnicy podziwiają piękno jeziora Łęsk, podpływając pod rezerwat przyrody Kulka znajdujący się na drugim brzegu akwenu. Zajęcia obywają się w kamizelkach ratunkowych pod opieką ratownika wodnego.

Mega gry

Popularne gry w rozmiarze XXL. Stocz niezapomniane pojedynki w mega bierki, mega jengę i mega scrabble, przetestuj swoją kondycję w mega twisterze i stwórz niesamowitą atmosferę w gronie przyjaciół. Nad przebiegiem zajęć i fantastyczną zabawą czuwa animator.

Smocza łódź

Wciel się w rolę starodawnego wojownika, bądź wioślarzem, sternikiem lub bębniarzem i spraw, aby Twoja drużyna osiągnęła tytuł najszybszej i najbardziej zgranej. Zajęcia odbywają się w kamizelkach ratunkowych pod opieką ratownika wodnego.