KULKOWE ATRAKCJE 2019

Znakiem firmowym Kulki są niesamowite atrakcje aktywne. Kolonie i obozy młodzieżowe oraz Zielone Szkoły nie mogłyby się odbyć bez Waszych ulubionych zajęć, które realizujemy na ziemi, w powietrzu i na wodzie. Wszystkie prowadzi profesjonalnie przygotowana kadra w oparciu o precyzyjne scenariusze. Na naszych starannie zorganizowanych miejscach programowych czekają na Was quady i paintaball, park linowy i ścianka wspinaczkowa, waterball i kajaki. I dużo, dużo więcej…

Eurobungee

Jest to dwustanowiskowe urządzenie rekreacyjne oparte na stalowej konstrukcji. Uczestnik wyposażony w uprząż alpinistyczną oddaje skoki na trampolinie. Dzięki sprężystym gumom, może bezpiecznie oddawać skoki na wysokość nawet 7 m. Urządzenie pozwala również na swobodne wykonywanie przewrotów w przód i w tył, salt i innych akrobacji.

Kosmiczny trener

To symulator lotów kosmicznych, badający naszą odporność na przeciążenia panujące w odległych galaktykach. Uczestnik siedzący w fotelu lotniczym z ostaje zapięty w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa oraz metalową bramkę uchylną blokowaną mechanicznie, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo zajęć.

Walki Sumo

Zajęcia zainspirowane japońskim sportem narodowym. Odbywają się na miękkiej macie o szerokości 4 m. Uczestnicy przebierają się w gumowe, bezurazowe stroje oraz wkładają kaski ochronne. Walka toczy się do momentu, gdy jeden z przeciwników wypchnie rywala poza obręb maty lub spowoduje jego obalenie..

Walki Gladiatorów

To pojedynek toczony przez dwóch uczestników na okrągłej gumowej macie. Gladiatorzy ubrani w specjalne kaski ochronne i wyposażeni w tyczki zakończone miękkimi walcami mają za zadanie strącić przeciwnika z półmetrowego podwyższenia.

Archery Challenge

Gra zespołowa rozgrywana za pomocą łuków i specjalnych bezpiecznych strzał zakończonych gąbkami. Każdy uczestnik wyposażony jest w ochraniacz na przedramię oraz maskę ochronną. Nad przebiegiem gry czuwa instruktor.

Quady

Inaczej wszędołazy, przeznaczone głównie do sportu i rekreacji. Zajęcia odbywają się na specjalnie przygotowanym torze (koleiny, podjazdy, zakręty). Uczestnicy powyżej 13 r.ż., za pozwoleniem instruktora, mogą prowadzić pojazd samodzielnie. Młodsze dzieci jeżdżą razem z instruktorem. Każdy uczestnik w czasie jazdy ma na głowie kask ochronny.

Ścianka wspinaczkowa

Supernowoczesna, wolnostojąca ścianka wspinaczkowa o wysokości 8,6 m. Ma cztery niezależne tory do wspinaczki z systemem Be Safe oraz certyfikaty bezpieczeństwa: PRS, UDT. Każdy z torów wyposażony jest w system automatycznej asekuracji o podwójnej liczbie elementów zabezpieczających osoby wspinające się.

Segway

Elektryczny pojazd, który sam utrzymuje się w stanie równowagi. Uczestnik przejeżdża po trasie oznaczonej kolorowymi pachołkami. Przed przystąpieniem do jazdy każdy uczestnik otrzymuje od prowadzącego dokładną instrukcję użytkowania pojazdu, a w czasie jazdy ma na głowie kask ochronny.

Waterball

Gumowa, szczelnie zamknięta dmuchana kula, umieszczona na powierzchni wody w specjalnie przygotowanym basenie. Uczestnik przebywa wewnątrz i próbuje utrzymać równowagę. Wszystko pod okiem instruktora.

Survival

Zajęcia edukacyjne połączone z aktywną zabawą, przeprowadzane przez instruktora w warunkach leśnych. Uczestnicy szkoły przetrwania zdobywają umiejętności potrzebne do przeżycia w trudnych warunkach. Scenariusz zajęć jest zależny od stopnia zaawansowania grupy.

Yamaha Viking

Sprzęt do zadań specjalnych, pojazd z napędem 4x4 niebojący się trudnych warunków terenowych. Wyposażony w duże koła z grubymi oponami i wytrzymałe zawieszenie. Podczas jazdy uczestnik zapięty jest w pasy bezpieczeństwa oraz ma na głowie kask ochronny. Pojazd prowadzony jest przez instruktora.

Zorba

Plastikowa, nadmuchiwana, wykonana z materiałów odpornych na uszkodzenia kula dostarczająca wiele emocji! Uczestnik zostaje przypięty wewnątrz kuli specjalnymi pasami bezpieczeństwa. Pozostali uczestnicy biorący udział w zajęciach przetaczają kulę z jednego punktu do drugiego.

Zajęcia linowe – skrzynki

Układanie wieży ze skrzynek. Uczestnik biorący udział w zajęciach zabezpieczony jest liną asekuracyjną oraz ma na głowie kask ochronny. Zadaniem uczestnika jest wejść na jak największą liczbę skrzynek.

Park linowy

Nowo wybudowany park linowy z dwiema trasami o różnym stopniu trudności. Uczestnik po zapoznaniu z zasadami bezpieczeństwa zostaje wyposażony w uprząż alpinistyczną i kask. Po wpięciu do systemu asekuracji ciągłej samodzielnie pokonuje trasę składającą się z różnorodnych przeszkód.

Paintball

Gra zespołowa, polegająca na pozornej walce przy użyciu markerów – imitacji broni. Gra toczy się według wybranej fabuły, na specjalnym terenie. Każdy uczestnik gry wyposażony jest w strój ochronny oraz specjalną maskę. Nad przebiegiem gry czuwa instruktor. Broń zostaje odbezpieczona dopiero bezpośrednio przed rozpoczęciem gry.

Strzelnica paintballowa

Miejsce programowe, w którym uczestnik, dysponując repliką profesjonalnej broni palnej, oddaje strzały do tarcz ustawionych w różnych odległościach. Uczestnik oddaje trzy serie strzałów – każda seria po 15 kulek. Nad przebiegiem gry czuwa instruktor. Broń zostaje odbezpieczona dopiero bezpośrednio przed rozpoczęciem strzelania.

Łuki i wiatrówki

Zajęcia odbywają się na strzelnicy, która jest wyposażona w dwa stanowiska do strzelania z broni pneumatycznej oraz dwa stanowiska łucznicze. Strzały oddawane są z odległości ok. 5 m. Bezpiecznego przebiegu zajęć pilnuje instruktor.

COOL CLUB

Cool Club to klimatyczne miejsce, gdzie obowiązuje 100% dobrej zabawy, którą zapewniają DJ z najnowszą muzyką, nowoczesny wystrój, lasery, stroboskopy, profesjonalne nagłośnienie o mocy 5 tys. watów oraz dwie sale: taneczna i barowa, czyli Cool Bar z czerwonymi okrągłymi kanapami, telewizorami LCD, sklepikiem i minisceną. Wstęp tylko dla gości OW Kulka.

Kajaki

Ultralekkie, zwrotne, jednoosobowe kajaki sit on top lub klasyczne kajaki turystyczne. Spływ kajakowy to aktywna forma wypoczynku realizowana pod okiem ratownika wodnego. Zajęcia odbywają się w kamizelkach ratunkowych.

Rowery wodne

Przeprawa rowerami wodnymi to bezpieczny relaks na wodzie. W trakcie zajęć uczestnicy zapoznają się z fauną i florą rezerwatu przyrody Kulka znajdującego się po drugiej stronie jeziora Łęsk. Zajęcia obywają się w kamizelkach ratunkowych pod opieką ratownika wodnego.

Mega gry

Popularne gry w rozmiarze XXL. Stocz niezapomniane pojedynki w mega bierki, mega jengę i mega scrabble, przetestuj swoją kondycję w mega twisterze i stwórz niesamowitą atmosferę w gronie przyjaciół. Nad przebiegiem zajęć i fantastyczną zabawą czuwa animator.

Smocza łódź

Wciel się w rolę starodawnego wojownika. Bądź wioślarzem, sternikiem lub bębniarzem i spraw, aby Twoja drużyna osiągnęła tytuł najszybszej i najbardziej zgranej na Zielonej Szkole! Zajęcia obywają się w kamizelkach ratunkowych pod opieką ratownika wodnego.