KULKOWE ATRAKCJE 2023

Znakiem firmowym Kulki są niesamowite atrakcje aktywne. Kolonie i obozy młodzieżowe 2023 oraz Zielone Szkoły 2023 nie mogłyby się odbyć bez Waszych ulubionych zajęć, które realizujemy na ziemi, w powietrzu i na wodzie, a czasem nawet w… kosmosie! Wszystkie prowadzi profesjonalnie przygotowana kadra w oparciu o precyzyjne scenariusze. Na naszych starannie zorganizowanych miejscach programowych czekają na Was quady i paintball, park linowy i ścianka wspinaczkowa, waterball i kajaki, Strefa UFO i kino gwiezdne. I dużo, dużo więcej…

Sposób realizacji atrakcji jest zawsze zgodny z aktualnymi wytycznymi sanitarnymi Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

STREFA UFO

Czy UFO rzeczywiście istnieje? Czy kosmici faktycznie lądowali na Mazurach? By poznać odpowiedzi na te pytania, należy dostać się do Strefy UFO na terenie ośrodka Kulka. Stojący tam ogromnych rozmiarów latający spodek rozwiewa wszelkie wątpliwości, ale dostęp do Strefy UFO mają tylko osoby uprawnione. Po przekroczeniu pilnie strzeżonej bramy, poznają wszystkie ustalone fakty dotyczące pobytu kosmitów na Ziemi, obejrzą wnętrze pojazdu kosmicznego i sprawdzą działanie jego elementów, a w tajnym Laboratorium przetestują znalezione w spodku urządzenia kosmitów oraz zobaczą na własne oczy, co kryje jego najbardziej tajna sala. Kosmiczna zabawa na najwyższym poziomie!

KINO GWIEZDNE

To najnowocześniejsze kino sferyczne! Zapewniające niesamowite doznania połączenie kina i planetarium, w którym projekcje, także trójwymiarowe, odbywają się na specjalnej kopule ogromnych rozmiarów, sprawiając, że widzowie zanurzają się w obrazie wyświetlanego dookoła filmu od samego dołu do samej góry. W kinie prezentowane są specjalnie przygotowane w najwyższej rozdzielczości filmy, gwiezdne projekcje, pokazy. Zajmij półleżące wygodne miejsce i wejdź w świat bohaterów naszych filmów przygodowych i edukacyjnych.

HALA KONCERTOWA

Świetnie wyposażona hala koncertowa najnowszej generacji. Kosmicznych rozmiarów namiot godny księżycowej bazy, czyli Poziom X, gdzie odbywają się największe w znanej części galaktyki imprezy muzyczne – dyskoteki, koncerty, występy i inne atrakcyjne wydarzenia.

COOL CLUB

Nowoczesna sala dyskotekowa z częścią klubową. W kolorowej dyskotece świetny klimat i 100 procent dobrej zabawy – DJ, zawsze najlepsza muzyka, roztańczone oświetlenie, profesjonalne nagłośnienie. W części klubowej chill out – czerwone okrągłe kanapy, monitory, Cool Bar.

KOSMICZNY ŻYROSKOP

Symulator wrażeń panujących podczas lotów kosmicznych. Uczestnik siedzący w fotelu lotniczym zostaje zapięty w pasy bezpieczeństwa i obraca się w metalowych obręczach w trzech płaszczyznach, co gwarantuje zarówno odlotowe wrażenia, jak i pełne bezpieczeństwo zajęć.

LASEROWY PAINTBALL

Świetlna broń i detektory trafień zapewniają emocjonujące potyczki, w których liczą się zarówno celne oko, jak i spryt. Bezpieczne laserowe bitwy odbywają się na kilkuset metrach zadaszonej powierzchni, z fortecami ustawianymi strategicznie przez przeciwne drużyny.

ŚCIANKA WSPINACZKOWA

Supernowoczesna, wolnostojąca ścianka wspinaczkowa o wysokości ponad ośmiu i pół metra. Ma cztery niezależne tory do wspinaczki z systemem Be Safe oraz certyfikaty bezpieczeństwa. Każdy z torów wyposażony jest w system automatycznej asekuracji zabezpieczający osoby wspinające się.

PARK LINOWY

Nowoczesny park linowy z dwiema trasami o różnej trudności, czternastoma przeszkodami i zapewniającym pełne bezpieczeństwo systemem asekuracji ciągłej. Uczestnik wyposażony w uprząż alpinistyczną oraz kask ochronny bezpiecznie porusza się po parku bez przepinania się między kolejnymi przeszkodami.

QUADY

Specjalnie przygotowany tor z koleinami, podjazdami, zakrętami. U nas przejedziesz się tylko quadem renomowanych firm: japońskiej Yamahy lub amerykańskiego Polarisa. Podczas pełnych emocji zajęć, uczestnik wyposażony w kask ochronny prowadzi pojazd pod opieką instruktora.

RANGER OFF ROAD

Legendarny pojazd terenowy do zadań specjalnych firmy Polaris lub jego równie kultowy odpowiednik firmy Yamaha. Napęd 4x4, grube opony i wytrzymałe zawieszenie idealne na trudny teren. Uczestnik zapięty jest w pasy bezpieczeństwa i ma na głowie kask ochronny. Pojazd prowadzony przez instruktora.

POLE PAINTBALLOWE

Specjalny teren z fortyfikacjami polowymi, na którym uczestnicy rozgrywają fabularne potyczki zespołowe przy użyciu markerów paintballowych. Każdy uczestnik gry wyposażony jest w strój ochronny, maskę oraz marker, czyli specjalistyczny pistolet na kulki z farbą na bazie żelatyny.

SEGWAYE

Elektryczne pojazdy dwukołowe, które same utrzymują się w stanie równowagi. Uczestnik przejeżdża po specjalnej, oznaczonej trasie. Przed przystąpieniem do jazdy każdy otrzymuje od prowadzącego dokładną instrukcję użytkowania pojazdu, a w czasie jazdy ma na głowie kask ochronny.

SMOCZE ŁODZIE

Efektownie zdobione łodzie, na których pokładzie uczestnicy wcielają się w starożytnych wioślarzy, sternika lub bębniarza. Zajęcia wodne łączące w sobie dobrą zabawę i konieczność współpracy całej grupy, idealne na dalekie wyprawy po jeziorze oraz na wyścigi, w których zwycięstwo daje prestiż!

ROWERY WODNE

Specjalny czteroosobowy sprzęt wodny, świetny do organizacji wspólnych wycieczek po jeziorze dla całej grupy. W trakcie zajęć uczestnicy podziwiają malownicze jezioro Łęsk, podpływając pod rezerwat przyrody Kulka znajdujący się na drugim brzegu akwenu. Bezpieczny relaks na wodzie!

WIRTUALNE DYWANY

Realna zabawa w wirtualnym świecie! Mecze, pojedynki, rozgrywki – wszystko to wygenerowane przez sterowane komputerowo urządzenia wyświetlające na podłodze obraz będący interaktywnym polem kontrolowanym przez czujniki ruchu. Komputerowe emocje i fizyczna aktywność na jednych zajęciach!

EUROBUNGEE

Uczestnik wyposażony w uprząż alpinistyczną, podwieszony na sprężystych gumach, oddaje skoki na trampolinie na wysokość nawet 7 metrów, doznając przy opadaniu poczucia nieważkości. Urządzenie pozwala również na swobodne i bezpieczne wykonywanie przewrotów w przód i w tył oraz inne akrobacje.

ZORBY

Specjalne, nadmuchiwane i wykonane z materiałów odpornych na uszkodzenia przezroczyste kule dostarczające mnóstwa emocji! Uczestnik przypięty wewnątrz kuli pasami bezpieczeństwa i chroniony przez warstwy przedzielone powietrzem, tocząc się w dół po terenowej rampie doznaje wrażeń zbliżonych do kosmicznego lotu.

WATERBALL

Szczelnie zamykana i umieszczana na powierzchni wody w specjalnie przygotowanym i bezpiecznym basenie nadmuchiwana przezroczysta kula. Uczestnik przebywa w jej wnętrzu i próbuje utrzymać równowagę, co jest dużym wyzwaniem. Wszystko pod okiem instruktora, który kontroluje czas przebywania w środku.

KAJAKI

Ultralekkie, zwrotne, jednoosobowe bezburtowe kajaki sit on top oraz klasyczne dwuosobowe kajaki turystyczne. Idealny sprzęt na aktywne formy wypoczynku na wodzie – wyprawy odkrywające najdalsze zakątki pięknego jeziora Łęsk, emocjonujące zawody oraz rekreacyjne wycieczki.

ARCHERY CHALLENGE

Nowatorskie spojrzenie na łucznictwo! Dzięki specjalnym łukom, całkowicie bezpiecznym strzałom zakończonym miękkimi gąbkami oraz sprzętowi ochronnemu i ustawianym taktycznie przed pojedynkiem umocnieniom, można przeżyć pełną emocji łuczniczą grę zespołową. Nad przebiegiem gry czuwa instruktor.

STRZELNICA PAINTBALLOWA

Paintball to nie tylko zespołowe potyczki na polu. Na specjalnie przygotowanym paintballowym stanowisku strzeleckim, dysponując repliką profesjonalnej broni, można ćwiczyć celność oddając strzały do tarcz ustawionych w różnych odległościach lub odbywać pojedynki strzeleckie.

WIATRÓWKI I ŁUKI

Strzelając do tarczy można ćwiczyć celność na kilka sposobów. Na specjalnym miejscu programowym wyposażonym w stanowiska do strzelania z wiatrówek oraz stanowiska łucznicze wcielisz się w strzelca wyborowego lub łucznika. Strzelający z wiatrówek wyposażeni są w okulary ochronne.

SUMO I GLADIATORZY

Zabawne pojedynki, w których liczą się spryt i poczucie równowagi. Uczestnicy sumo wkładają stroje imitujące japońskich zawodników, a gladiatorzy wyposażeni są w miękkie lance. Wygrywa ten, kto przewróci przeciwnika (sumo) lub strąci go z podestu (gladiatorzy). Zajęcia realizowane na bezpiecznej macie w kaskach.

WIEŻA ZE SKRZYNEK

Specjalne miejsce do bicia rekordów w liczbie ułożonych skrzynek. Zadaniem uczestnika jest utrzymanie równowagi na wysokości i wejście na jak największą liczbę samodzielnie ustawionych skrzynek. Uczestnik zabezpieczony jest liną asekuracyjną kontrolowaną przez instruktora oraz ma na głowie kask.

ZAJĘCIA TERENOWE

Mazurski las i nasz „poligon”, czyli sześciohektarowa specjalna strefa, to idealne miejsca na zajęcia terenowe, takie jak podchody, tor przeszkód, jazda off road lub survival. Podczas szkoły przetrwania uczestnicy zdobywają umiejętności potrzebne do przeżycia w trudnych warunkach.

ZIELONE WARSZTATY

W pełni przeszklone z czterech stron pawilony, w których uczestnicy biorą udział w zielonych warsztatach: realizują ekologiczne zajęcia z recyklingu, mając za przezroczystą ścianą na wyciągnięcie ręki mazurską przyrodę. To również idealne miejsca na zajęcia plastyczne, edukacyjne, integracyjne, artystyczne itp.