OŚRODEK WYPOCZYNKOWY KULKA

JEDYNE TAKIE MIEJSCE NA MAZURACH

Kulka to wyjątkowy ośrodek, przygotowany specjalnie z myślą o dzieciach i młodzieży. Wymarzone miejsce dla tych, którzy uwielbiają dobrą zabawę i wypoczynek w otoczeniu natury, z dala od zgiełku miasta. Zapewniamy mnóstwo aktywnych atrakcji skierowanych do uczestników w różnym wieku oraz kompleksową organizację wypoczynku, bezpieczne warunki i profesjonalnie przygotowaną kadrę. A wszystko to nad pięknym jeziorem Łęsk, w pobliżu rezerwatu przyrody Kulka.

galeria

KULKOWE LICZBY

1
dzień wystarczy, by zakochać się w Kulce
2
obozowiska namiotowe
3
pawilony mieszkalne
4
hektary sosnowego lasu
6
turnusów kolonii i obozów
23
lata doświadczenia
25
unikalnych programów obozowych i kolonijnych
26
wydzielonych miejsc programowych
67
zajęć aktywnych
99,31
proc. ocen dobrych lub bardzo dobrych
154
miejsca w namiotach harcerskich i igloo
250
szkół z całej Polski
336
miejsc na stołówce
376
miejsc w pokojach z łazienkami
10 000
uczestników Zielonych Szkół i kolonii rocznie
20 277
opinii zebranych w latach 2011–2018

Atrakcje

Kolonie i obozy młodzieżowe oraz Zielone Szkoły w Ośrodku Kulka nie byłyby tym, czym są, gdyby nie różnorodne atrakcje aktywne, dostępne dla najmłodszych i najstarszych uczestników. Dzieci i młodzież, a w czasie Pikników Rodzinnych i Rodzinnych Weekendów także dorośli, doceniają nasze quady, park linowy, ściankę wspinaczkową, żyroskop i wiele innych atrakcji.

zobacz więcej

ZAKWATEROWANIE

W Kulce macie do dyspozycji trzy formy zakwaterowania, dostosowane do programu oferowanego przez kolonie i obozy młodzieżowe, które wybraliście. Czy będą to pokoje z łazienkami w murowanych pawilonach, czy kilkuosobowe namioty harcerskie na campie namiotowym, czy też dwuosobowe namioty na campie igloo – wszędzie poczujecie się, jak u siebie w domu.

zobacz więcej

COOL CLUB

Cool Club to klimatyczne miejsce, gdzie obowiązuje 100% dobrej zabawy, którą zapewniają DJ z najnowszą muzyką, nowoczesny wystrój, lasery, stroboskopy, profesjonalne nagłośnienie o mocy 5 tys. watów oraz dwie sale: taneczna i barowa, czyli Cool Bar z czerwonymi okrągłymi kanapami, telewizorami LCD, sklepikiem i minisceną. Wstęp tylko dla gości OW Kulka.


Wyżywienie

W przestronnej, jasnej i kolorowej stołówce jednorazowo może spożywać śniadania, obiady i kolacje ponad 230 osób. To tutaj spróbujesz pysznych, domowych posiłków przyrządzonych w naszej nowocześnie wyposażonej kuchni i wydawanych przez zawsze uśmiechnięte panie kucharki.


Woda

Mówisz „Mazury”, myślisz „jezioro”… Ośrodek leży nad pięknym i czystym jeziorem Łęsk o powierzchni 116 ha, sąsiadującym z rezerwatem przyrody Kulka. Na plaży znajduje się pomost i ogrodzone miejsce wykorzystywane w czasie kolonii do kąpieli pod opieką ratownika. Czekają na Was: rowery wodne, kajaki turystyczne, kajaki bezburtowe oraz smocza łódź.


Kadra, bezpieczeństwo

Pracownicy OW Kulka to doświadczony zespół, który gwarantuje, że kolonie i obozy młodzieżowe oraz Zielone Szkoły na Mazurach są zawsze atrakcyjne i bezpieczne. Bezpieczeństwo uczestników to nasz priorytet. Instruktorzy, animatorzy, wychowawcy kolonijni i pozostała kadra przechodzą dodatkowe szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i metodyki pracy z dziećmi i młodzieżą.

zobacz więcej

PRZYRODA

Ośrodek Kulka na leży południowym brzegu malowniczego rynnowego jeziora Łęsk o I klasie czystości wód. Położenie w środku lasu, na granicy rezerwatu przyrody Kulka, charakteryzującego się występowaniem rzadkich gatunków roślin i zwierząt, to gwarancja kontaktu z czystą przyrodą, jaką oferują Mazury. To również cisza, spokój i… gwiaździste niebo.

zobacz więcej