OŚRODEK KULKA NA MAZURACH

JEDYNE TAKIE MIEJSCE W POLSCE

Logo OW Kulka

Kulka to wyjątkowy ośrodek dedykowany wypoczynkowi oraz aktywnej zabawie dzieci i młodzieży. Wymarzone miejsce dla tych, którzy uwielbiają przygody i relaks w otoczeniu natury, z dala od zgiełku miasta. Zapewniamy mnóstwo aktywnych atrakcji skierowanych do uczestników w różnym wieku oraz kompleksową organizację wypoczynku, bezpieczne warunki, profesjonalnie przygotowaną kadrę, kolorowe pokoje oraz oczywiście smaczne posiłki. A wszystko to nad pięknym jeziorem Łęsk, w pobliżu rezerwatu przyrody Kulka.

KULKOWE LICZBY
1
dzień wystarczy, by zakochać się w Kulce
2
duże hale z drewnianym parkietem
3
budynki mieszkalne
4
hektary powierzchni pośród sosnowego lasu
6
turnusów kolonii i obozów
17
unikalnych programów kolonijnych
30
wydzielonych miejsc programowych
34
najlepsze zajęcia do wyboru
70
miejsc w namiotach harcerskich
99,29
proc. ocen dobrych lub bardzo dobrych
250
szkół rocznie z całej Polski
345
miejsc na stołówce
526
miejsc w pokojach z łazienkami
11 000
uczestników Zielonych Szkół i kolonii rocznie
34 085
opinii zebranych w latach 2011–2023
Atrakcje

Kolonie i obozy młodzieżowe 2024 oraz Zielone Szkoły w Ośrodku Kulka nie byłyby tym, czym są, gdyby nie różnorodne atrakcje aktywne, dostępne dla najmłodszych i najstarszych uczestników. Dzieci i młodzież, a w czasie Rodzinnych Weekendów także dorośli, doceniają nasze quady, park linowy, ściankę wspinaczkową, kosmiczny żyroskop, gwiezdne kino i wiele innych atrakcji.

zobacz więcej

KOSMICZNE MAZURY

Unikalny cykl programowy, na który składają się takie atrakcje, jak fabularyzowana Strefa UFO (spodek z planety Ukkla, multimedialna sala odpraw, interaktywne Laboratorium), najnowocześniejsze kino sferyczne z filmami edukacyjno-przygodowymi (także 3D), ogromny namiot sferyczny (potyczki laserowego paintballu oraz imprezy na Poziomie X), Mobilne Centrum Kosmiczne (nowoczesne ufobusy, w których uczestnicy przeżywają przygodę już po wejściu na ich pokład, jeszcze w drodze do Kulki). Doskonałe połączenie zabawy z naukową edukacją.

zobacz więcej

ZAKWATEROWANIE

W Kulce macie do dyspozycji dwie formy zakwaterowania, dostosowane do programu oferowanego przez kolonie i obozy młodzieżowe lub Zielone Szkoły, które wybraliście. Czy będą to murowane budynki mieszkalne z pokojami z łazienkami, czy camp namiotowy z kilkuosobowymi namiotami harcerskimi – wszędzie poczujecie się, jak u siebie w domu.

zobacz więcej

COOL CLUB

Nowoczesna sala dyskotekowa z częścią klubową. W kolorowej dyskotece świetny klimat i 100 procent dobrej zabawy – DJ, zawsze najlepsza muzyka, roztańczone oświetlenie, profesjonalne nagłośnienie. W części klubowej chill out – czerwone okrągłe kanapy, Cool Bar.


Wyżywienie

W przestronnej, jasnej i kolorowej stołówce jednorazowo może spożywać śniadania, obiady i kolacje 345 osób. To tutaj spróbujesz pysznych, domowych posiłków przyrządzonych w naszej nowocześnie wyposażonej kuchni i wydawanych przez zawsze uśmiechnięte panie kucharki.


Woda

Mówisz „Mazury”, myślisz „jezioro”… Ośrodek leży nad pięknym i czystym jeziorem Łęsk o powierzchni 116 ha, sąsiadującym z rezerwatem przyrody Kulka. Na plaży znajduje się pomost, a w czasie kolonii kąpielisko pod opieką ratowników. Czekają na Was: rowery wodne, kajaki turystyczne, kajaki bezburtowe oraz smocze łodzie.


Kadra, bezpieczeństwo

Pracownicy Ośrodka Kulka to doświadczony zespół, który gwarantuje, że kolonie i obozy młodzieżowe oraz Zielone Szkoły na Mazurach są zawsze atrakcyjne i bezpieczne. Bezpieczeństwo uczestników to nasz priorytet. Instruktorzy i wychowawcy kolonijni oraz pozostała kadra przechodzą dodatkowe szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i metodyki pracy z dziećmi i młodzieżą. Pobyt i program realizowane są zawsze zgodnie z aktualnymi wytycznymi sanitarnymi i innymi Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

zobacz więcej

PRZYRODA

Ośrodek Kulka na leży południowym brzegu malowniczego rynnowego jeziora Łęsk o I klasie czystości wód. Położenie w środku lasu, na granicy rezerwatu przyrody Kulka, charakteryzującego się występowaniem rzadkich gatunków roślin i zwierząt, to gwarancja kontaktu z czystą przyrodą, jaką oferują Mazury. To również cisza, spokój i… gwiaździste niebo.

zobacz więcej