RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2013

Turnus V (12.08-22.08.2013)


Dzień 5 - Artemida w Mikołajkach

Dodany: 2013.08.16
Komentarze: 0
Zdjęcia: 105
Wideo: 1

Na drugą część wycieczki trasą Giżycko- Mikołajki wyjechały dziś grupy: Gwiezdnych Wojen i Ekstremalnych Wakacji.

Uczestnicy Aktywnych Wakacji opanowali sztukę szyfrowania tajnych wiadomość. Następnie odbyło się szkolenie quadowe, dzięki któremu z łatwością pokonali tor sprawnościowy. Nauka strzelania z łuków i wiatrówek sprawiła, że sprawdzili swoją celność i predyspozycje do zostanie Robin Hoodem. W kolejnym bloku programowym odbyła się lekkoatletyka terenowa, która jest połączeniem różnych dyscyplin sportowych.

Uczestnicy Akademii Młodego Agenta dzień rozpoczęli od zagrania w bardzo popularną grę, ale w powiększonych rozmiarach – Mega Chińczyka. Następnie przeprawiali się przez most linowych. Jak przystało na przyszłych tajnych agentów poznali metody szyfrowania wiadomości.

Uczestnicy Super Misji Specjalnej zaraz po śniadaniu wybrali się do lasu, gdzie odbyły się zajęcia survivalowe. Zapoznali się ze sztukę kamuflażu oraz sposobami przemieszczania się w trudnym terenie. Następnie odbyły się zawody na orientację, podczas których uczestnicy wykorzystali wiadomości zdobyte podczas orienteeringu. Przed kolacją odbyły się zajęcia na strzelnicy, gdzie strzelali z łuków i broni pneumatycznej.

Uczestnicy Obozu Militarnego rozpoczęli dzień od nauki strzelania z łuków i wiatrówek. W następnym bloku programowym instruktor zapoznał ich z technikami samoobrony. Kolejnym etapem szkolenia były zajęcia survivalowe, podczas których nauczyli się jak przemieszczać się po trudnym terenie.

Obóz Herosów odwiedził dziś Artemidę i jej zwierzęta – autokarowa wycieczka do Parku zwierząt w Kadzidłowie. Wieczorem odpoczywali podczas ogniska z kiełbaskami.

Dziewczynki z Fabryki Gwiazd odbyły zajęcia pt. „Stylowa nastolatka – jak ubierać się z klasą?”. Dobór stroju do okazji jest bardzo ważna umiejętnością. Wieczorem odbył się aerobik połączony z naukę tańca disco.

Stali Bywalcy po śniadaniu udali się do lasu, by zgłębić sztukę kamuflażu, czyli umiejętność nieprzejednanie ważną dla każdego kulkowicza. Kolejnym punktem dnia była wyprawa kajakowa, która przysporzyła im dużej dawki energii. Nadszedł wreszcie czas by przygotować imprezę tematyczną dla pozostałych uczestników. Wszyscy zabrali się do projektowania i wykonania plakatów oraz zaproszeń.

Uczestnicy Turbo Przygody przeszli szkolenie jazdy na Quadzie na trudnym terenie – błoto, podjazdy, zjazdy. Koloniści coraz lepiej radzą sobie z opanowanie pojazdu. Następnie został rozegrany mecz Baloniady i piłki siatkowej.

Uczestnicy Obozu z Warsztatami dzień rozpoczęli od zajęć samoobrony. Po krótkiej rozgrzewce grupa zapoznała się z kilkoma ciekawymi ciosami. Następnie odbyły się warsztaty taneczne, tym razem opanowali podstawowe kroki tańca dancehall. Wieczorem rozegrali Mega Chińczyka.

Dziewczyny z Can You Dance kolejny dzień spędziły na intensywnym treningu. Najpierw ćwiczyły choreografię z elementami jive’a i dancehall. Następnie rozpoczęły naukę tańca hip-hop. Późnym popołudniem relaksowały się na plaży.

Grupy Obozu Paintballowego odbyły zajęcia, które pozwoliły rozwijać umiejętności przydatne nie tylko na polu paintballowym, ale również w codziennym życiu. Najpierw odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej, a w kolejnym bloku programowym zapoznali się z technikami samoobrony.

Na obiad wcinaliśmy zupę kalafiorową, kotlety z piersi kurczaka w chrupiącej panierce i buraczki.

Dzień zakończyliśmy dyskoteką w COOL Club.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.