RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2013

Turnus VI (23.08-31.08.2013)


Dzień 2 - Wyprawa na przylądek Horn

Dodany: 2013.08.24
Komentarze: 0
Zdjęcia: 68
Wideo: 1

Pierwsze dzień zajęć programowych. Piękna pogoda nie opuszczała nas na krok.
Uczestnicy Aktywnych Wakacji dzień rozpoczęli od szkolenia quadowego. Następnie odbył się spływ kajakowy po naszym pięknym jeziorze Łęsk. W kolejnym bloku programowym odbyła się przeprawa przez pole minowe z wykrywaczem metalu. Przed kolacja próbowali zbudować i wejść na jak najwyższą wieżę ze skrzynek.

Młodzi padawanie z Gwiezdnych Wojen swoje szkolenie z stacji kosmicznej rozpoczęli od nauki opanowania gwiezdnych ścigaczy – Quadów. Następnie sprawdzali swoją odporność na przeciążenia panujące w odległej galaktyce, na supernowoczesnym symulatorze lotów kosmicznych – żyroskopie.

Dziewczynki z Monster High dzień rozpoczęły od nauki tworzenia upiornego makijażu. Następnie odbył się trening straszykarski – nauka gry w kosza. Koszykówka jest najpopularniejszym sportem w Straszyceum. Po obiadku Straszyciółki dowiedziały się jak tworzyć piękne fryzury i dbać o włosy. Kolonistki zagrały również w bardzo popularną grę, ale w wersji powiększonej – Mega Chińczyka.

Ekstremalni przygodę rozpoczęli od zajęć wodnych, czyli spływu kajakowego. Następnie odbyło się wielkie starcie na polu paintballowym. Po obiedzie wybrali się na ekstremalne zajęcia – przejażdżki Quadami. W następnym bloku programowym odbyło się szkolenie na strzelnicy, gdzie uczyli się strzelać z łuku i broni pneumatycznej.

Uczestnicy Obozu Paintballowego zaraz po śniadaniu rozpoczęli swoją barwną przygodę. Instruktor zajęć aktywnych zapoznał ich z regulaminem i zasadami panującymi na polu paintballowym, po czym odbyło się pierwsze starcie. Następnie przeszli szkolenie z pierwszej pomocy, podczas którego zapoznali się m.in. z zasadami przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Podczas zajęć survivalowych nauczyli się budować szałasy, stawiać stosy ogniskowe oraz wzniecać ogień.

Uczestnicy Obozu z Warsztatami dzień rozpoczęli od zajęć samoobrony, podczas których poznali podstawowe ciosy chroniące przed napastnikiem. Następnie odbyły się zajęcia artystyczne. Koloniści tworzyli gipsowe odlewy swojej twarzy, które w rezultacie stworzyły piękne maski. Po obiedzie przyszła kolej się warsztaty kajakarskie. Dzień zakończyli zajęciami z survivalu, podczas którego nauczyli się budować szałasy, stawiać stosy ogniskowe oraz wzniecać ogień.

Odkrywcy Nieznanego Świata po śniadaniu przenieśli się do Japonii, gdzie odbyły się Walki Sumo. Następnie odwiedzili Afrykę i przeżyli „Rajd Paryż-Dakar”, czyli przejażdżki Quadami po specjalnie przygotowanym torze. Podczas wyprawy kajakowej zwiedzili tajemniczy przylądek Horn. Przed kolacją nastąpił szybki przelot do Kanady, gdzie podczas zajęć survivalowych dowiedzieli się jak przetrwać w dżungli.

Uczestnicy Paintballowej Przygody dzień rozpoczęli od relaksu na plaży. Jednak swawola nie trwała długo, ponieważ trening snajperski musiał się zacząć. Najpierw zapoznali się z regulaminem i zasadami panującymi na polu paintballowym, gdzie następnie rozegrali kilka ekscytujących i barwiących potyczek. Prawdziwy snajper musi wiedzieć jak zachować się w sytuacjach zagrażających życiu, dlatego każdy przeszedł szkolenie z pierwszej pomocy. Wieczorem odbyły się zajęcia survivalowe, podczas których poznali tajniki kamuflażu.

Na obiad wcinaliśmy zupę buraczkową, kotleta z piersi kurczaka w pysznej panierce oraz mizerię.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.