RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2013

Turnus VI (23.08-31.08.2013)


Dzień 4 - Tam, gdzie tajne służby

Dodany: 2013.08.26
Komentarze: 0
Zdjęcia: 68
Wideo: 1

Kolejny piękny dzień za nami.

Każdy przyszły rycerz Jedi musi potrafić posługiwać się mieczem, dlatego młodzi padawani z Gwiezdnych Wojen przeszli szkolenie pod okiem Luka Skywalkera. Następnie odbyło się starcie gwiezdnych wojowników – pojedynek na macie sumo. W kolejnym bloku programowym spotkali się z Yodą, który nauczył ich sztuki koncentracji. Zajęcia opierały się na wykonywaniu ćwiczeń yogi, która świetnie relaksuje ciało i umysł.

Ekstremalni przeprawiali się przez most linowy, na którym umieszczone są różne przeszkody. Następnie wraz z grupą Aktywnych Wakacji poznali sztuką tworzenia zmywalnego tatuażu z henny. Przed obiadem odbyła się wyprawa do Starych Kiejkut, gdzie znajduje się ośrodek szkolenia tajnych służb.

Uczestnicy Obozu Paintballowego rozpoczęli dzień od zajęć samoobrony. Była to doskonała rozgrzewka na początek dnia, podczas której poznali ciosy chroniące przed napastnikiem. Następnie odbyły się zajęcia z orienteeringu. Po obiedzie przeszli szkolenie z pierwszej pomocy, zapoznali się m.in. z zasadami przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Uczestnicy Obozu z Warsztatami podczas zajęć survivalowych nauczyli się budować szałasy, stawiać stosy ogniskowe oraz wzniecać ogień. Następnie odbył się spływ kajakowy po naszym pięknym jeziorze Łęsk. Wieczorem wraz z uczestnikami Aktywnych Wakacji rozruszali swoje ciała podczas warsztatów tanecznych.

Odkrywcy Nieznanego Świata przenieśli się do Australii, gdzie odbyły się zawody w rzucie bumerangiem. Podczas zajęć na strzelnicy uczestnicy sprawdzali swoją celność w strzelaniu z łuków i wiatrówek. Następnie przenieśli się do Stanów Zjednoczonych, gdzie nauczyli się przemieszczać dwukołowym pojazdem – segway’em. Podczas warsztatów tanecznych nauczyli się podstawowych kroków Samby.

Uczestnicy Paintballowej Przygody dzień rozpoczęli od treningu snajperskiego, ponieważ jest on doskonałym sposobem sprawdzenia celności zawodników. Największą atrakcją okazała się nocna potyczka paintballowa. Kiedy jest ciemno nasze zmysły wyostrzają się i walka staje się jeszcze bardziej ekscytująca.

Dziewczynki z Monster High uczestniczyły w mrożącym krew w żyłach nocnym orienteeringu z Clawdeen i Draculaurą. Poznały teorię dotyczącą zasad orientacji, a następnie zdobytą wiedzę wykorzystały na ośrodku, podczas zawodów na orientację.

Na obiad wcinaliśmy kapuśniak, udko z kurczaka i surówkę z marchewki.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.