RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2014

Turnus VI (22.08-30.08.2014)


Dzień 6 - Schronienie

Dodany: 2014.08.27
Komentarze: 1
Zdjęcia: 223
Wideo: 1

Poranek chłopców z Gwiezdnych Wojen zajęła gra francuska. Podzieleni na grupy musieli znaleźć odpowiedzi na szereg pytań dotyczących ośrodka i jego pracowników. Następnie wszyscy obejrzeli film Gwiezdne Wojny. Nie ma co się dziwić, gdyż jest to ulubiona seria naszych Padawan. Kolejnym zadaniem dzieci było przygotowanie quizu na temat Star Wars i późniejsze prezentowanie go innym drużynom. Jedna z grup, która zdobyła najwięcej punktów, otrzymała super nagrody. Pod koniec dnia zorganizowaliśmy gwiezdne rozgrywki w piłkę nożną. Wygrana drużyna dostała specjalny prezent od wielkiego Mistrza Yoda.

Grupa Stałych Bywalców po śniadaniu udała się na flash mob, czyli tak zwany błyskawiczny tłum. Wszyscy Kulkowicze zgromadzili się na placu głównym ośrodka i zatańczyli układ do piosenki Shakiry-Dare (lala lala). Następnie rytmicznym krokiem Bywalcy udali się na mecz siatkówki. Gra była zacięta. Po obiedzie koloniści udali się na film Gwiezdne Wojny do Cool Baru. Tego dnia zostały również stworzone plakaty na jutrzejszą dyskotekę. Wieczorem dzieci zagrały w Dwie Flagi na terenie ośrodka.

Rankiem ekipa Quadowo-Survivalowa wyszła na spacer po lesie. Podczas trasy wszyscy śpiewali, rozmawiali i integrowali się. Później odbyło się strzelanie z wiatrówek. Każdy uczestnik oddał po 9 strzałów. Pani instruktor Julita powiedziała, że wszystkim szło bardzo dobrze. Następnie grupa znów wyruszyła do lasu, na zajęcia z survivalu, na których instruktor Adam uczył obozowiczów budować szałasy. Ostatnim punktem dnia były walki gladiatorów. Mimo, że zabawa była męcząca, dzieci wróciły z zajęć z uśmiechami na buziach.

Uczestnicy kolonii Paintballowo-Quadowej mieli dziś wiele atrakcji. Po śniadaniu wszyscy tańczyli flash mob na placu. Po obiedzie wyruszyli nad jezioro, gdzie wypłynęli żaglówką w rejs po jeziorze Łęsk. Następnie na tym samym jeziorze pokonali trasę kajakami bezburtowymi. Wieczorem wszyscy razem zasiedli przy ognisku i zajadali pieczone kiełbaski.

Herosi również uczestniczyli dziś w nagrywaniu flash moba, czyli zbiorowego tańca. Później wspólnie obejrzeli film Alvin i Wiewiórki 3. Po obiedzie przy ognisku odbyło się czytanie książki o przygodach Percy’ego Jacksona. Dzisiaj odbyły się też gry i zabawy integracyjne. Wieczorem Herosi ćwiczyli swoje umiejętności teatralne podczas gry w kalambury.

Uczennice z Monster High dzień zaczęły od biegu na orientację oraz zajęć terenowych z wykorzystaniem GPS-u. W tym celu udały się do lasu, gdzie instruktor wciągnął dziewczynki w świat nawigacji. Następnie Potworniarki udały się na zajęcia w-fu. Próbowała na nich jazdy na segway’u i uczestniczyły w treningu tanecznym. Na kolejnej lekcji dziewczynki grały w Murarza i Nauczyciela. Podczas zabawy było wiele śmiechu. Po obiedzie odbyły się zajęcia plastyczne, na których Straszyciółki malowały zrobione wcześniej figurki z gliny. Potem na seansie filmowym oglądały Krainę Lodu. Po kolacji dziewczęta udały się do lasu po drewno na ognisko z kiełbaskami, którym zakończyły dzień.

Dzień przyniósł Super Misji Specjalnej wiele atrakcji. Zaczęło się od parku linowego, na którym dzieci przechodziły specjalny tor przeszkód. Następnie odbyły się drugie już zajęcia z quadów. Kraina Wyobraźni udała się na kolejny już rejs żaglówką. Przed obiadem wszyscy razem udali się na zajęcia ze strzelania wiatrówkami. Później dzieci wspólnie układały piosenkę obozową, wykazując się dużym poczuciem humoru i niebywałą kreatywnością.

Obozowicze z grupy Paintballowców po śniadaniu wyruszyli na poligon, by na wielkim polu rozegrać kilka gier. Zabawa była przednia. Gry jakie się odbyły to: Medal of Honor, Counter Strike, Snajperska oraz Skrzynia. Później odbyły się jeszcze zajęcia z survivalu i podstaw pierwszej pomocy. Super Paintballowcy odbyli trening snajperski, w którym każdy ćwiczył celność, oddając 50 strzałów. To jednak nie koniec emocji, gdyż później odbyły się zajęcia z samoobrony. Tam dzieci dowiedziały się jak skutecznie bronić się przed napastnikiem. Bieg na orientację zakończył dzień pełen wrażeń.

Dzieci z grup Aktywnych Wakacji rozpoczęły dzień od zajęć i gier sportowych na plaży. Później uczestnicy odbyli przejażdżkę quadem i wspinali się jak najwyżej po skrzynkach. Największa z wież liczyła 14 skrzynek. Później koloniści wyruszyli do lasu, by nauczyć się obsługi GPS-u. Na koniec dnia odbyły się zajęcia terenoznawcze, podczas których dzieci wykonywały przeróżne zadania.

Dzisiaj Obóz Militarny miał okazję poruszać bioderkami. Wspólnie z całą kolonią zatańczyli flash moba razem z grupą taneczną przebywająca na Kulce. Po udanym przedpołudniu, zaraz po obiedzie grupa udała się na poszukiwania wiewiórek do lasu na zajęcia z survivalu. Niestety żadna wiewiórka nie została upolowana i Militarni musieli zadowolić się zwykłymi wafelkami na podwieczorek. Ostatnie zajęcia dnia odbyły się na wojskowym torze przeszkód. Następnie cała grupa położyła się spać.

Grupy 4 Żywiołów rozpoczęły dzień poranną zaprawą z grupą namiotów harcerskich. Następne było jezioro, a tam żegluga Omegą i przeprawa kajakami. Później wszyscy rozegrali wielki mecz w siatkówkę. Grupy wzięły też udział w Mini Olimpiadzie 4 Żywiołów. Dzień zakończył bieg na orientację, czyli szukanie zadań przy pomocy mapki i ich wykonywanie. Dodatkowo jazda quadami na specjalnie przygotowanym torze.

Uczestniczki Fabryki Gwiazd przy okazji zajęć: stylowa nastolatka, czyli jak ubierać się z klasą, wzięły udział w konkursie na najlepszą metamorfozę. Dziewczynki wykazały się nie lada kreatywnością i dobrym smakiem. Później razem z całą kolonią tańczyły flash moba, przy czym świetnie się bawiły. Następnie wszystkie wzięły udział w grze francuskiej, gdzie musiały po całym ośrodku szukać odpowiedzi na przygotowane wcześniej pytania. Na koniec dnia Gwiazdy poruszały się trochę przy zabawach na plaży, by później zrelaksować się pielęgnując twarze domowymi maseczkami.

W Akademii Młodego Agenta dzień rozpoczął się od wyprawy kajakowej z panem Patrykiem. Później odbyły się zajęcia ruchowo taneczne tj. flash mob. Po obiedzie instruktor Szymon zapoznał kolonistów z podstawami survivalu. Następnie pod okiem instruktora Michała wszyscy mogli wspiąć się na park linowy. Okazało się, że pozornie łatwy tor może stać się ogromnym wyzwaniem. Na szczęście wszyscy wrócili bez żadnych kontuzji. Po kolacji odbyło się tajne szkolenie strzeleckie -wiatrówki. Natomiast przed samym snem czekała na wszystkich gra fabularna Zwiadowca.

Grupa Ekstremalnych Wakacji uczestniczyła rano w zajęciach flash mob organizowanych przez instruktorów szkoły tanecznej dla wszystkich kolonistów. W kolejnej części dnia Ekstremalni wraz z formacją Militarnych stworzyła układ ruchowy z wykorzystaniem elementów musztry i komend. W tym czasie grupy mogły wykazać się umiejętnością współpracy i kreatywnością. Później koloniści grali w siatkówkę.

Grupy Odkrywców Nieznanego Świata p. Wojtka i p. Pauliny udały się do krajów latynoamerykańskich, by spróbować się w tamtejszych tańcach. Później uczestnicy zajęli się różnymi sportami, czyli siatkówką, badmintonem i koszykówką. Wszyscy oczywiście wzięli udział w obozowym flash mobie. Gdy grupa p. Pauliny dalej tańczyła, grupa p. Wojtka wzięła udział w zajęciach z rzutu bumerangiem. Następnie koloniści zapoznali się z tajemnicami różnych kultur europejskich. Dzień zakończył się wspólnym ogniskiem z kiełbaskami. Odkrywcy p. Marty odbyli podróż na Daleki Wschód. Odwiedzając Azję, dowiedzieli się więcej na temat tamtejszej kultury. Poznali kilka japońskich słówek i tradycji pochodzących z Indii. Oprócz tego spróbowali sił w arabskim tańcu. W drodze powrotnej odwiedzili Rzym, gdzie mieli okazję wziąć udział w walkach gladiatorów. Poznali także tajniki sztuki przetrwania, w razie gdyby trafili w kanadyjskie Góry Skaliste.

Na obiad zajadaliśmy zupę jarzynową oraz gulasz z buraczkami.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 1

Pokaż

Iza
Dodany: 2014.08.28 13:59

Dlaczego za każdym razem najmniej jest napisane o grupie Herosów i najmniej jest ich zdjęć? Trochę to przykre....powinno się wszystkie grupy traktować tak samo.

Ośrodek Kulka
Dodany: 2014.08.29 09:28

Staramy się fotografować wszystkie dzieci i wszystkie grupy podczas zajęć. Prosimy o wyrozumiałość i zachęcamy do dalszego śledzenia relacji.


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.