RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2015

Turnus V (10.08-20.08.2015)


Dzień 3 - Aktywna środa w Kulce

Dodany: 2015.08.12
Komentarze: 4
Zdjęcia: 113
Wideo: 1

Trzeci i pełen emocji dzień w Kulce dobiega końca. Pogoda sprzyja więc chętnie uczestniczymy w zajęciach a każdą wolną chwilę wykorzystujemy na relaks na plaży i odpoczynek. Dziś odbyła się pierwsza kolonijna dyskoteka, podczas której grupy miały okazję lepiej się poznać i wspólnie pobawić. Zapraszamy do zapoznania się z opisem dnia poszczególnych grup.

OBÓZ SUPER PAINTBALLOWY
Dzisiejszy dzień nasi Super Paintballowcy rozpoczęli od zajęć na parku linowym. Niektórzy po raz pierwszy mieli do czynienia z tego typu aktywnością jednak wszyscy sobie świetnie poradzili. Następnie odbył się bieg na orientację INO a zaraz po tym kolejny trening snajperski na strzelnicy paintballowej, który był przedsmakiem tego, co czekało kolonistów po obiedzie- pierwsza gra fabularyzowana na polu paintballowym. Zabawy było przy tym co nie miara. Po popołudniowym odpoczynku odbyły się warsztaty z samoobrony a wieczorem spędziliśmy czas przy wspólnym ognisku.

OBÓZ PAINTBALLOWY
Po śniadaniu dzieci udały się pole bitwy by stoczyć tam ekscytującą potyczkę paintballowi a następnie na zajęcia z survivalu. Koloniści poznali sztukę przetrwania oraz radzenia sobie w lesie lub innych ciężkich warunkach. W południe odbyły się zajęcia z orientacji w terenie z pomocą elektronicznego urządzenia do ustalania położenia- GPS. W kolejnych blokach zajęciowych grupa udała się na warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej, podczas których uczestnicy dowiedzieli się jak prawidłowo wykonywać m.in. resuscytacje krążeniowo- oddechową. Wieczorem każdy miał okazję zmierzyć się z lękiem wysokości podczas wejścia na park linowy a później zrelacjonować wrażenia przy spędzając czas przy wspólnym ognisku.

OBÓZ SURVIVALOWO-PAINTBALLOWY
Trzeci dzień kolonii spędzamy na sportowo. Kiedy część naszych obozowiczów zwiedziała Olsztyn, my graliśmy w piłkę siatkową, rugby i badmintona. Wzięliśmy dziś również udział w zajęciach z orientacji z wykorzystaniem GPS-u. Przed obiadem relaksowaliśmy się nad jeziorem, budowaliśmy tratwy oraz mieliśmy okazję przepłynąć się kajakami typu sit on top, podziwiając piękne widoki. Po kolacji w COOl Clubie prezentowaliśmy nasze umiejętności taneczne w trakcie dyskoteki.

KRAINA WYOBRAŹNI
Ten piękny, słoneczny dzień rozpoczął się od gry francuskiej – dzieci miały za zadanie odpowiedzieć na 30 pytań dotyczących ośrodka i kolonii. Pozwoliło to na lepsze poznanie naszego terenu oraz systemu pracy ośrodka. Bardzo dużo frajdy sprawiła dziś dziewczynkom „Baloniada”, podczas której za pomocą ręczników, uczestniczki przerzucały przez siatkę napełnione wodą balony. Po obiedzie Kraina Wyobraźni spędziła czas na plaży by potem zabawić się w poszukiwanie „bomby” za pomocą GPS-u. Wieczorem dziewczynki uczyły się jak zaszyfrować i odszyfrować wiadomości przy pomocy kilku rodzaju szyfrów. Na koniec dnia uczestniczki pokazały swoje umiejętności taneczne na dyskotece w COOl Clubie.

AKTYWNE WAKACJE
Trzeci bardzo słoneczny dzień w O. W. Kulka już za nami. Poranek rozpoczęliśmy bardzo miło i przyjemnie, spędzając czas na grach zespołowych takich jak „Baloniada” i „Gra Francuska”. W międzyczasie wybraliśmy się do Sali dyskotekowej na film pt. „Krudowie”. Po obiedzie całą grupą poszliśmy na plażę aby schłodzić się w jeziorku a na następnych zajęciach uczyliśmy się techniki strzelania z łuku. Ten miły dzień zakończyliśmy zabawą na naszej pierwszej dyskotece.

MAZURSKA PRZYGODA
Uczestnicy Mazurskiej Przygody rozpoczęli dzień od zajęć linowych. Stojąc w obliczu wyzwania, zmierzyli się z wejściem na wieżę ze skrzynek. Zaraz po tym całą grupą udali się na plażę, gdzie odbyli spływ kajakami bezburtowymi po jeziorze Łęsk. Następną atrakcją czekającą na żądnych przygód kolonistów było strzelanie z wiatrówki. Podczas tych zajęć wykazali się niesamowitą celnością. Tuż po obiedzie uczestnicy wyszli ponownie na strzelnicę, by tym razem spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku. Czerpiąc jak najwięcej ze sprzyjającej pogody, ochoczo udaliśmy się na rejs żaglówką po jeziorze Łęsk. Wieczorem bawiliśmy się wszyscy razem podczas pierwszej kolonijnej dyskoteki.

LEGO PRZYGODA
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy sprawdzeniem swego celnego oka podczas strzelania z procy. Następny był konkurs, podczas którego wytypowaliśmy Lego Mastera czyli osobę, która wykazała się największą kreatywnością w trakcie budowania z klocków. Przed południem uczestniczyliśmy w projekcji filmu „Krudowie” a po obiedzie udaliśmy się na plażowanie i kąpiele w jeziorze. Po takim relaksie odbyły się zajęcia na strzelnicy paintballowej. Dzień zakończyliśmy integrując się z innymi grupami na dyskotece.

OBÓZ HEROSÓW
W dniu dzisiejszym, po śniadaniu Herosi uczyli się władać mieczem na zajęciach z szermierki a następnie odbyły się rozgrywki w Mega Gry- Twister oraz Jenga. Przed obiadem odbyły się zawody w strojach zapaśników sumo- śmiechu i zabawy było przy tym co nie miara. Po obiedzie i odpoczynku uczestnicy wzięli udział w Wielkiej Demolce. Przed kolacją dzieci zmierzyły się z parkiem linowym a wieczorem odbyła się wielka bitwa o sztandar. Pomimo upału wszyscy dobrze się bawili i z uśmiechem na twarzy udali się na zasłużony odpoczynek do swoich pokoi.

STREFA GIER I ZABAW
Dzisiejszy dzień rozpoczął się od zajęć GPS. Dzieci korzystając z urządzenia nawigacyjnego, pod okiem instruktora, szukały w lesie zadań, które przygotowała dla nich przeciwna drużyna. Następnie odbyła się „Bitwa Plemion”, której istotą jest jak najszybsze zabranie flagi zespołu przeciwnego. Po południu koloniści ćwiczyli swoją zwinność i odwagę podczas przejścia po parku linowym oraz zrealizowali pakiet mega gier- Jenga, Scrabble, Twister. Wieczorem odbyły się rozgrywki sportowe w piłkę siatkową.

MAGICZNY ŚWIAT BAJEK
Od ekscytujących rozgrywek na konsoli XBOX rozpoczęła swój dzień grupa Magiczny Świat Bajek. Każdy miał okazję spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych. Na kolejnych zajęciach tworzyliśmy wspaniałe postacie bajkowe z gliny- okazało się, że grupa ma zdolności plastyczne bo prace wyszły pięknie. Następnie niczym prawdziwi murarze układaliśmy cegły i łączyliśmy je zaprawą budowlaną, co sprawiło nam wiele frajdy. Po obiedzie zamieniliśmy się w prawdziwych detektywów- rozwiązywaliśmy zagadki i badaliśmy odciski palców. Podczas zajęć na euro- bungee mogliśmy się wyskakać się do woli. Przed kolacją zburzyliśmy wcześniej przygotowany mur, co sprawiło jeszcze więcej frajdy niż jego budowanie.

BOHATERKI DISNEYA
Dzisiejszy dzień Bohaterek Disneya rozpoczął się od zajęć z Królewną Śnieżką, która zapoznała dziewczynki z zasadami dobrego zachowania się. Bohaterki dowiedziały się jak być kulturalnym i bardzo dobrze przyswoiły nowe informacje, które będą stosować na co dzień. Na kolejnych zajęciach dziewczynki poznały zasady strzelania z łuku i wykazały się niesamowitą celnością. Dzięki warsztatom z samoobrony uczestniczki dowiedziały się jak należy obronić się przed wrogiem. Po obiedzie relaksowałyśmy się w kuli Waterball, co sprawiło wiele radości. Wieczorem odbyła się dyskoteka, podczas której grupa mogła zaprezentować taneczne kroki poznane na wcześniejszych warsztatach.

MILITARNI
Obie grupy Militarnych rozpoczęły dzień od zaprawy porannej oraz porządkowania podobozu igloo. Następnie grupa p. Filipa udała się na rozgrywki sportowe a grupa p. Sebastiana uczestniczyła w zajęciach sprawdzających orientację w terenie INO. Przed obiadem obie grupy wybrały się na plażę, aby korzystać z uroków pięknej pogody. W ramach poobiednich zajęć grupa p. Sebastiana wzięła udział w szkoleniu dotyczącym taktyki i strategii wojskowej oraz warsztatach z samoobrony. W tym samym czasie grupa p. Filipa uczestniczyła w treningu celności na strzelnicy przy użyciu wiatrówek. Przed kolacją udaliśmy się do lasu, aby podczas musztry rozdać uczestnikom mundury wojskowe, wyróżniające obóz militarny na tle innych grup. W ramach zajęć wieczornych została zorganizowana dyskoteka, która zapewniła uczestnikom wspaniałą zabawę.

ODLOTOWE AGENTKI
Prawdziwa agentka musi potrafić bronić się przed wrogami dlatego dzień rozpoczęliśmy od treningu łuczniczego a najlepszą celnością wykazała się Sara. Następnie odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy podczas których Agentki dowiedziały się m.in. jak wygląda pozycja boczna ustalona, jak wykonywać resuscytację krążeniowo- oddechową oraz jak poprawnie wzywać pomoc. Na warsztatach z samoobrony nasze wojowniczki nauczyły się podstawowych i przydatnych chwytów by móc uwolnić się z rąk przeciwnika.

4 ŻYWIOŁY
Dzień rozpoczął się od rozgrywek w „Baloniadę”, „Grę Francuską” oraz „Zombie”, co pozwoliło grupom jeszcze bardziej zintegrować się ze sobą. Po obiedzie odbyło się wspólne plażowanie oraz zabawy w wodzie. Następnie udaliśmy się na zajęcia z instruktorem podczas, których poznaliśmy budowę quada, po czym każdy miał okazję przejechać się tym czterokołowcem po specjalnie przygotowanym torze. Dzień zakończyliśmy dyskoteką oraz obserwowaniem spadających gwiazd.

ODKRYWCY NIEZNANEGO ŚWIATA
Kolejny dzień Odkrywców był bardzo intensywny. Już z samego rana przenieśliśmy się do dalekiej Japonii, gdzie zamieniliśmy się w zawodników sumo i rozegraliśmy walki. Następnie podczas zajęć z survivalu dowiedzieliśmy się jak przeżyć w lesie. Budowaliśmy szałasy i próbowaliśmy wykrzesać ogień. Jeszcze przed obiadem przenieśliśmy się do Australii i uczyliśmy się rzucać bumerangiem. Po południu strzelaliśmy z wiatrówek oraz chłodziliśmy się w jeziorze. Wieczorem wykonaliśmy tatuaże z henny i pięknie ozdobieni wybraliśmy się na dyskotekę.

VIP
W dniu dzisiejszym VIP-y rozpoczęły swoją przygodę z żeglowaniem a następnie każdy miał okazję wspiąć się na wieżę ze skrzynek. Koloniści wykazali się dużym sprytem i zwinnością. Następnie uczestnicy skorzystali z uroków jeziora, kąpiąc się oraz udając się na wyprawę kajakami bezburtowymi. Nasza celność została dziś sprawdzona na strzelnicy paintballowej, co okazało się nie takie proste jak się na początku wydawało. Wieczorem mogliśmy poczuć się jak w kosmosie kręcąc się na żyroskopie- symulatorze lotów kosmicznych.

STALI BYWALCY
Za nami bardzo aktywny dzień i zero czasu na nudę. Tuż po śniadaniu wyruszyliśmy w wodną podróż kajakami turystycznymi po jeziorze Łęsk. Następnie markery w dłoń i do dzieła- podzieleni na dwie grupy, stoczyliśmy bitwę o flagę, grając w paintball. Ostatnimi zajęciami przed obiadem była jazda quadami a po posiłku chwila przerwy i czas na zregenerowanie. Po odpoczynku nadszedł czas na zajęcia na wysokości. Każdy budował wieżę ze skrzynek, na którą później każdy się wspinał. Na kolejnych zajęciach uczyliśmy się sztuki przetrwania. Każdy już potrafi rozpalić ognisko oraz się zakamuflować. Po kolacji razem z animatorką graliśmy w mega gry- jengę, twistera, scrabble i chińczyka.

OBÓZ QUADOWO-SURVIALOWY
Po śniadaniu udaliśmy się na spacer do Nowych Kiejkut aby podziwiać okoliczne widoki. Po powrocie i obiedzie udaliśmy się na plażowanie oraz graliśmy w „Zombie”. Wieczorem udaliśmy się na zajęcia aktywne z instruktorem, podczas których mogliśmy poczuć się jak prawdziwi zapaśnicy sumo. Dzień zakończyliśmy przy zabawach i śpiewie przy ognisku.

HARRY POTTER
Podczas porannych zajęć młodzi czarodzieje wybrali prefektów swoich domów oraz ustalili obowiązki i stworzyli karty punktacji do domów. Po pierwszych zajęciach jako młodzi adepci sztuk magicznych dostaliśmy wyczekiwane różdżki. Już jako prawdziwi Czarodzieje udaliśmy się na zajęcia, podczas których wykonaliśmy herby naszych domów. Ćwiczyliśmy również zaklęcia i przypomnieliśmy sobie zasady panujące w domach. Po tak aktywnym poranku spędziliśmy czas na plażowaniu oraz czytaniu fragmentów „Harrego Pottera”. Mieliśmy dziś również okazję ulepić sobie z gliny własnego Zgredka.

SUPER MISJA SPECJALNA
To był dzień pełen wrażeń dla uczestników Super Misji Specjalnej. Po śniadaniu udaliśmy się na pole aby tam rozegrać potyczkę paintballową a następnie przełamywaliśmy strach podczas wejścia na park linowy. Nie zabrakło również czasu na przejażdżki quadami oraz wyprawy kajakowej. Wieczorem bawiliśmy się na dyskotece w naszym COOL Clubie.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 4

Pokaż

RENATA
Dodany: 2015.08.13 16:44

militarni -mają bardzo mało zdjęć i filmu proszę o dużo więcej, z góry dziękuję.

Ewa
Dodany: 2015.08.13 11:48

Niestety z OBÓZU SURVIVALOWO- PAINTBALLOWEGO też nie ma zdjeć i fimu , nie licząc jednego ujęcia

Kornelia
Dodany: 2015.08.13 10:32

Mija kolejny dzień kolonii z HARRY POTTEREM a na zdjęciach oraz filmach dzieciaki z tej grupy tematycznej NIE ISTNIEJĄ!!!! GDZIE REALCJA Z WRĘCZANIA RÓŻDŻEK, SZAT,ROBIENIA HERBÓW ITD. o co chodzi? w opisach ładnie to brzmi ale zero dokumentacji wizualnej

Ośrodek Kulka
Dodany: 2015.08.13 11:10

Drodzy Państwo, staramy się codziennie robić zdjęcia jak największej liczbie uczestników. Na Ośrodku jest wiele różnych form programowych i będziemy się starali pokazywać ich w kolejnych dniach. Prosimy śledzić nas uważnie a więcej zdjęć będzie dostępnych po zakończeniu obozu.

Andrzej
Dodany: 2015.08.12 22:00

Dlaczego na żadnym ze zdjęć nie ma mojego wnuka Bartka (Harry Pottera) ?Codziennie czytam waszą kronikę i przeglądam serwis foto.Pozdrawiam.AS


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.