RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2015

Turnus V (10.08-20.08.2015)


Dzień 5 - Wesoły piąteczek

Dodany: 2015.08.14
Komentarze: 2
Zdjęcia: 126
Wideo: 1

Na naszych koloniach czas płynie bardzo szybko- piąty dzień kolonii za nami. Zapraszamy do zapoznania się z relacją przebiegu zajęć poszczególnych grup.

OBÓZ SUPER PAINTBALLOWY
Dzisiejszy dzień rozpoczął się apelem porannym, śniadaniem oraz porządkowaniem swoich namiotów. Gdy wszyscy już byli najedzeni a w obozie lśniło, udaliśmy się na zajęcia linowe. Zabawa polegała na dokładaniu pod siebie kolejnych skrzynek, które są podawane przez innych uczestników, wszystko oczywiście pod czujnym okiem instruktora. Południe spędziliśmy na wyprawie kajakowej po naszym pięknym jeziorze Łęsk. Po obiedzie udaliśmy się na plażę, by popływać, poopalać się i zrelaksować. Wypoczęci udaliśmy się na zajęcia ruchowe „Workout”. Na zakończenie dnia odbyliśmy kolejną potyczkę paintballową. Gry przypadły grupie do gustu a rozgrywki wychodzą z każdym dniem coraz lepiej.

HARRY POTTER
Mali czarodzieje z grupy Harry Potter uczestniczyli dziś w grach i zabawach na świeżym powietrzu. Najwięcej radości sprawiła dzieciom „Baloniada” czyli przerzucanie za pomocą kocy balonów napełnionych wodą. Pękające balony sprawiły nam największą frajdę i dały dużo ochłody. Podczas dzisiejszego dnia, każdy z uczestników miał okazję poczuć się jak prawdziwa gwiazda sceny, śpiewając swoje ulubione piosenki na karaoke. Kolejne zajęcia upłynęły nam beztrosko na grach i zabawach takich jak „Kiler”, „Skrzynki” itp. Wieczorem zrobiliśmy sobie obozowe kino i obejrzeliśmy jedną z części filmu „Harry Potter”.

KRAINA WYOBRAŹNI
Dzisiejszy poranek minął nam bardzo przyjemnie- graliśmy w „Zombie”, plażowaliśmy, kąpaliśmy się w jeziorze i relaksowaliśmy. Nabraliśmy sił aby dać z siebie jak najwięcej podczas karaoke- śpiewaliśmy swoje ulubione piosenki i okazało się, że wiele osób posiada ogromny talent. Nie zabrakło dziś również czasu na chłodzącą zabawę w „Baloniadę” oraz warsztaty taneczne, podczas których nauczyliśmy się nowych kroków, które zaprezentujemy na koniec kolonii.

OBÓZ SURVIVALOWO-PAINTBALLOWY
O poranku udaliśmy się na kulkowy park linowy. Naszym zadaniem było pokonanie toru z przeszkodami. Najwyżej udało się wejść Rysiowi Piaseckiemu a najszybszy był Kacper Kalwak. Pogoda ciągle dopisuje dlatego po wspinaczkach wybraliśmy się na plażowanie- kąpaliśmy się w jeziorze i graliśmy w gry planszowe. Niebawem będziemy mistrzami w grę „Double”. Kolejną atrakcją dzisiejszego dnia było wykrywanie min- musieliśmy pokonać specjalnie przygotowany tor z zasłoniętymi oczami, omijając wykryte dzięki specjalnemu urządzeniu metalowe „miny”. Wszyscy świetnie się przy tym bawili. Wieczorem jak zwykle przyszedł czas na porcję zasłużonej gry w paintball. Tym razem uczestnicy dowiedzieli się jak strzelać za zasłony, w jaki sposób „osłaniać” zawodnika biegnącego po paczkę- „bombę” i flagi oraz jak komunikować się w grupie podczas rozgrywki.

BOHATERKI DISNEYA
Bohaterki Disneya rozpoczęły dzień tanecznym krokiem. Na warsztatach dziewczynki nauczyły się układu, który będą mogły zaprezentować podczas pikniku rodzinnego. W trakcie następnych zajęć- warsztatów survivalowych- udałyśmy się do lasu, gdzie p. Instruktor zapoznał nas ze sztuką przetrwania. Bohaterki zbudowały wspaniałe szałasy, które mogą dać schronienie. Po powrocie z lasu, kolonistki poznały tajniki robienia makijażu, zdobyły informacje na temat kosmetyków i sposobów pielęgnacji ciała. Dzięki tym zajęciom dziewczynki będą mogły się przeistoczyć z Kopciuszka w prawdziwą, piękną księżniczkę.

MAZURSKA PRZYGODA
Dzień minął nam bardzo szybko. Tuż po śniadaniu odbyliśmy rejs żaglówką po jeziorze Łęsk. Przyjemnie wiejący w żagle wiatr wprawił nas w doskonałe samopoczucie i pozytywnie nastroił na resztę dnia. Kolejną, tym razem orzeźwiającą niespodzianką okazała się „Baloniada”, która sprawiła nam bardzo dużo radości. Przydatnych chwytów i podstawowych technik nauczyliśmy się podczas zajęć z samoobrony. Po południu mieliśmy okazję bawić się świetnie w waterballu, a tym samym przekonać się, że przemieszczanie się w wodnej kuli wcale nie jest takie łatwe, jak się wydawało. Tuż po tym wybraliśmy się ponownie na plażę, tym razem po to, by samodzielnie stworzyć tratwę i pokonać na niej wyznaczoną trasę. Te zajęcia sprawiły, że mieliśmy okazję ze sobą współpracować i się rewelacyjnie bawić. Kiedy zapadł zmrok, podnieśliśmy sobie poziom adrenaliny wyruszając do lasu na grę „Świetliki”.

MILITARNI
Piąty dzień turnusu Militarni rozpoczęli od dokładnego wysprzątania obozu igloo. Następnie rozegraliśmy bitwę na balony z wodą- „Baloniadę”. Wszyscy byli mokrzy ale bardzo szczęśliwi. Po orzeźwiającej zabawie, uczestnicy udali się na pole paintballowe, aby rozegrać dwie emocjonujące rozgrywki przy użyciu nowoczesnych markerów. Po przerwie i odpoczynku Militarni mieli okazję spróbować swoich sił na wysokościach, gdzie omijali przeszkody na parku linowym. W ramach zajęć wieczornych uczestnicy wzięli udział w szkoleniu z łączności oraz obsługi wykrywacza metali, co przybliżyło im realia panujące w prawdziwej jednostce wojskowej.

MAGICZNY ŚWIAT BAJEK
Dzień rozpoczęliśmy od zajęć z samoobrony. Koloniści poznali podstawowe techniki obrony oraz nauczyli poprawnego trzymania gardy. Po tak aktywnych zajęciach wybraliśmy się na plażę, gdzie koloniści korzystali z uroków jeziora. Po plażowaniu budowaliśmy Stumilowy las z klocków Lego. Uczestnicy wykazali się bardzo dużą kreatywnością. Po obiedzie odbyły się warsztaty plastyczne czyli tworzenie makiety Madagaskaru. Koloniści wyczarowali wspaniałe prace z kartonów, brystolu i plasteliny. Kolejno udaliśmy się na Waterball – w wielkiej, dmuchanej kuli ćwiczyliśmy swoją zwinność i koordynację ruchową. Po kolacji i projekcji COOLnewsów wspólnie uczyliśmy się nowych gier i pląsów. Po całodniowych zabawach udaliśmy się do swoich pokoi, żeby nabrać sił na kolejny ekscytujący dzień pełen przygód.

4 ŻYWIOŁY
Kolejny dzień pełen wrażeń za nami. Dzisiaj dzieci rozpoczęły swoją przygodę od zajęć ze strzelania z procy, gdzie mogły sprawdzić swoją celność oraz zręczność. Następnie wybrały się do lasu, na lekcję survivalu. Podczas warsztatów grupa Żywiołów dowiedziała się m.in. jak przygotować sobie schronienie, kiedy znajdą się w trudnej sytuacji. Po pełnym wrażeń survivalu, dzieci miały czas zrelaksować się podczas rejsu żaglówką po jeziorze. Kolejno udały się na zajęcia linowe, podczas których wspinaliśmy się na wieżę ze skrzynek. Po dniu pełnym emocji nastał czas na zasłużony relaks na plaży, gdzie koloniści spędzali wspólnie czas podczas plażowania oraz kąpieli w jeziorze. Nie zabrakło również licznych gier i zabaw integracyjnych, zacieśniających więzi w grupie rówieśniczej.

ODLOTOWE AGENTKI
Jak co dzień Agentki bawiły się od samego rana. Najpierw gry i zabawy zespołowe, a następnie kąpiel i plażowanie. Jeszcze przed obiadem wybrałyśmy się na karaoke, gdzie razem bawiłyśmy się, śpiewając nasze ulubione piosenki. Po obiedzie przystąpiliśmy do tworzenia przeróżnych zwierząt z masy solnej. Po południu wybraliśmy się na wyprawę kajakową po jeziorze a po kolacji wspinaliśmy się próbując pokonać kolejne poziomy parku linowego.

OBÓZ PAINTBALLOWY
Obóz Paintballowy wziął dziś udział w potyczkach na poligonie. Upał naszym twardzielom nie straszny więc rozegraliśmy aż trzy rundy. Po południu uczestnicy mieli czas na plażowanie i kąpiele w jeziorze a wieczorem udaliśmy się do lasu na grę terenową „Bitwa Plemion”.

AKTYWNE WAKACJE
Dzisiejszego dnia uczestnicy Aktywny Wakacji nie próżnowali- po spożyciu śniadania, zaopatrzenie w nakrycia głowy i zapas wody wyruszyliśmy do lasu. W cieniu drzew i szumie wiatru grupy miały okazję poznać podstawy musztry oraz stosowane komendy. Po uratowaniu „lotnika”, dwie grupy rozegrały leśna grę w szarże, próbując zdobyć totem drużyny przeciwnej. Gdy wszyscy wrócili z lasu, w dobrych humorach, grupy udały się na plażę by ochłodzić się w wodach jeziora. Po powrocie, nie mogąc rozstać się do końca z wodą, grupy rozegrały na boisku mecz w Baloniadę. Przed kolacją wszyscy rozluźnili się śpiewając wspólnie na karaoke. Wieczorem grupa p. Wojtka wybrała się wyprawę kajakami turystycznymi a grupa p. Oli kajakami bezburtowymi. Wieczór minął obu grupom na walce ze strachem przed ciemnością na świetlikowym spacerze.

STREFA GIER I ZABAW
W dniu dzisiejszym grupa Strefa Gier i Zabaw dzień rozpoczęła zajęciami na strzelnicy ucząc się korzystania z łuków. Na kolejnym bloku zajęciowym dzieci plażowały i kąpały się w jeziorze. Dziś odbyła się również lekcja pływania kajakami turystycznymi. Koloniści, którzy zdecydowali się na dodatkowe pakiety zajęć bawiły się na żyroskopie, slackline i eurobungee. Pozostała część grupy wzięła udział w grach integracyjnych i zespołowych.

STALI BYWALCY
Co to był za dzień! Od samego rana korzystaliśmy z pięknej pogody opalając się i kąpiąc w jeziorze. Następnie poszerzyliśmy swoją wiedzę o Kulce, grając w grę francuską. Musieliśmy uzyskać wiele ciekawych odpowiedzi na różne pytania oraz wykonać mnóstwo zwariowanych zadań. Podczas dzisiejszego dnia nauczyliśmy się tropić, rozpoznawać ślady leśnych zwierząt oraz zastawiać na nie pułapki a następnie rozegraliśmy mecz siatkówki. Jednak najlepsze nadeszło wieczorem- mieliśmy możliwość wcielenia się w zawodników sumo oraz rozegrania walki wagi ciężkiej. Po godzinie 22 całą grupą wyruszyliśmy na nocną wyprawę do lasu- tzw. świetliki. Choć było ciemno i trochę strasznie, cali, zdrowi i zadowoleni wróciliśmy na teren ośrodka.

OBÓZ QUADOWO-SURVIVALOWY
Kolejny dzień obozowiczów rozpoczął się zajęciami z survivalu- uczyliśmy się jak zdobyć pożywienie, wodę do picia oraz staraliśmy się opanować sztukę rozpalania ognia za pomocą krzesiwa. Po powrocie z lasu wybraliśmy się na wyprawę kajakową po jeziorze Łęsk. Kolejnym punktem programu było ponowne udanie się do lasu na lekcję musztry oraz grę w „Dwie flagi”. W bloku nocnym udaliśmy się na strzelnicę paintballową aby udoskonalić swe umiejętności strzeleckie przy dodatkowej pomocy noktowizora.

HEROSI
Obóz Herosów po wschodzie słońca miał możliwość udoskonalenia swoich umiejętności wokalnych oraz aktorskich podczas warsztatów z muzami. Mogli również przećwiczyć dziś obronę przed Tytanami, która okaże się niezwykle przydatna po opuszczeniu obozu. Jednak, aby każda walka odbywała się zgodnie z zasadami fair – play, każdy z herosów wie od dziś, jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym w rozmaitych wypadkach na wodzie, lądzie i w powietrzu. Herosi ćwiczyli dziś również swoją celność podczas warsztatów łuczniczych z Artemidą i Apollem. Wieczorem spotkaliśmy się przy ognisku aby poczytać, pośpiewać i pobawić się.

SUPER MISJA SPECJALNA
Tuż po śniadaniu koloniści pojechali na wycieczkę. Pierwszą atrakcją był park dzikich zwierząt w Kadzidłowie. Po przejściu całego terenu udaliśmy się do Mikołajek. Tam czekało na nas wiele atrakcji w parku wodnym „Tropicana”- baseny, zjeżdżalnie, jacuzzi itp. Po obiedzie i odpoczynku mieliśmy okazję pojeździć quadami po specjalnie przygotowanym torze. Ostatnią atrakcją dzisiejszego dnia były warsztatu łucznicze. Obozowicze zmęczeni ale zadowoleni udali się spać- to był dzień pełen przygód!

LEGO PRZYGODA
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy grą zespołową „Zadania”. Podczas rywalizacji bawiliśmy się świetnie. Rozpierała nas energia dlatego też pobawiliśmy się jeszcze w „Zombie”. W celu ochłodzenia się i zrelaksowania wybraliśmy się na plażę. Popołudnie natomiast spędziliśmy w lesie- budowaliśmy szałasy i uczyliśmy się jak rozpalać ognisko. Po powrocie stoczyliśmy pojedynek w grach XBOX a wieczór spędziliśmy na budowaniu statków kosmicznych z klocków Lego.

VIP
W ten piękny słoneczny dzień sprawdziliśmy swoje umiejętności wokalne podczas karaoke. Mimo początkowych oporów po chwili wszyscy chętnie śpiewali. Następnie udaliśmy się na plażę, gdzie wspaniale spędziliśmy czas. Po obiedzie obejrzeliśmy film pt. „Transformersi” aby nabrać siły na kolejne zajęcia, które sprawdzały naszą celność. Grupa p. Julii udała się na strzelnicę paintballową a grupa p. Asi strzelała z wiatrówek. Wieczorem jedna z grup próbowała swoich sił na torze quadowym natomiast druga ćwiczyła zwinność i odwagę wchodząc na skrzynki.

ODKRYWCY NIEZNANEGO ŚWIATA
Pogoda nam sprzyja więc już z samego rana wybraliśmy się na plażę- pływaliśmy, opalaliśmy się oraz graliśmy w przeróżne gry. Następnie ćwiczyliśmy swoje aksamitne głosy w trakcie karaoke. Każdy miał okazję też dziś poczuć się jak prawdziwy Indianin, ćwicząc swoją celność strzelając z łuku. Odkrywcy na warsztatach tanecznych poznali dziś tańce z różnych krajów a wieczorem przeżyli wielką przygodę podczas gry nocnej „Świetliki”.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 2

Pokaż

Ruda
Dodany: 2015.08.17 19:39

Chyba oglądamy inne zdjęcia, bo ja widzę grupki stojących lub siedzących dzieci często ze smętnymi minami. A propos wyjścia na basen, świetny pomysł, tylko dlaczego pani Ewa obiecywała dzieciom trzy godziny zabawy a skończyło się na 40-stu minutach? (chociaż bilet jest na 90 minut !)

ZPFIA
Dodany: 2015.08.15 11:29

Jak widać na fantastycznych zdjęciach dzieciaki świetnie się bawią i integruja sie w grupach maja tak urozmaicony dzień że wieczorem nikt nie mysli o rozrabianiu tylko o odpoczynku i regenerowaniu sił na następny dziń.Powodzenia dzieciaki!!!!!


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.