RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2015

Turnus V (10.08-20.08.2015)


Dzień 8 - Ósmy dzień już za nami!

Dodany: 2015.08.17
Komentarze: 0
Zdjęcia: 110
Wideo: 1

Pogoda w dalszym ciągu nam dopisuje, upały trochę odpuściły jednak my nie odpuszczamy! Zapraszamy do zapoznania się z dokładną relacją z dzisiejszego dnia.

OBÓZ SURVIVALOWO-PAINTBALLOWY
Obóz zbliża się ku końcowi a pogoda nadal nas rozpieszcza. Poranne zajęcia rozpoczęliśmy wędrówką na poligon. Podziwialiśmy leśne zwierzęta i ich tropy. Na poligonie część grupy skorzystała z pakietu dodatkowego a pozostałe osoby grały w paintball. Wcieliliśmy się m. in. w zombie i przestępców napadających na bank. Po obiedzie udaliśmy się na plażę gdzie graliśmy w grę „Party Alias”, „Załóż się” i kąpaliśmy się w jeziorze. Wzięliśmy również udział w turnieju gier karcianych. Wieczorem udaliśmy się na zajęcia szyfrowania. Poznaliśmy takie szyfry jak Gaderypoluki, szyfr ułamkowy i czekoladka. Następnie tworzyliśmy zaszyfrowane wiadomości do innych uczestników.

OBÓZ HEROSÓW
Dziś Herosi byli w bliskich relacjach z wodą- jest to bezpośrednie nawiązanie do drugiej części przygód Percy’ego Jacksona. Nie zabrakło również warsztatów tanecznych z muzą Barbarą. Wspólnemu hasaniu nie było końca. Nadto w imię integracji międzygrupowej odbyło się to co Herosi lubią najbardziej- wspólne karaoke. Zwieńczeniem dnia był warsztat plastyczny podczas, którego dzieci z grupy p. Kamila wykonały koraliki jako pamiątkę z kolejnego obozu. Nie zabrakło również wspólnej wieczornej lektury przy ogniu.

BOHATERKI DISNEYA
Po śniadaniu bohaterki rozegrały turniej w takie gry jak twister, jenga, scrabble, jednak w nietypowej wersji bo XXL. Następnie podczas zajęć artystycznych dziewczynki wykonały piękne bransoletki z kolorowej muliny, które będą mogły założyć na bal. W południe ćwiczyłyśmy swoje umiejętności aktorskie w trakcie warsztatów teatralnych. Po obiedzie w ramach odpoczynku obejrzałyśmy jeden z naszych ulubionych filmów pt. „Kraina lodu”. Wieczorem odbyła się „Gra francuska”, podczas której musiałyśmy zdobyć odpowiedzi na bajkowe pytania oraz rozwiązać zagadki.

MAZURSKA PRZYGODA
Dzisiejszy dzień uczestników Mazurskiej Przygody był bardzo aktywny i minął bardzo szybko. Pierwszą atrakcją były rozgrywki w grach interaktywnych na XBOXie. Chłopcy chętnie grali w wyścigi a dziewczynki popisywały się swoim talentem tanecznym. Tuż po tym udaliśmy się do lasu by tam nabyć umiejętności niezbędne do przetrwania w trudnych warunkach. Po teoretycznym omówieniu czym jest tak właściwie survival, nasi uczestnicy przeszli do zadań teoretycznych. W swoich drużynach budowali szałasy oraz tworzyli dowolny typ stosu ogniskowego, który to rozpalili krzesając ogień. Aby schłodzić ciało, po powrocie wybraliśmy się ochoczo na kulkową plażę. Na miejscu rozegraliśmy mecz w waterpolo- była to świetna zabawa. Oprócz tego, odbyły się walki gladiatorów, warsztaty ze strzelania z procy, na których wykazaliśmy się prawdziwie bystrym okiem i celnością. Braliśmy także udział w zajęciach z pierwszej pomocy, a późnym wieczorem spędzaliśmy miło czas w blasku ogniska, piekąc pyszne kiełbaski i śpiewając znane piosenki przy przygrywającej gitarze.

OBÓZ SUPER PAINTBALLOWY
Ósmy dzień za nami. Tradycyjnie dzień rozpoczęliśmy od potyczki paintballowej. W kolejnym bloku zajęciowym udaliśmy się na kąpiele i plażowanie, tam też graliśmy w karty i badmintona. Po odpoczynku na plaży przyszedł czas na warsztaty survivalowe w lesie. Nauczyliśmy się dziś również podstawowych technik szyfrowania wiadomości a w międzyczasie zagraliśmy w „Enigmę”. Dzień zakończył się na strzelnicy, gdzie ćwiczyliśmy swoje umiejętności władania łukiem.

OBÓZ PAINTBALLOWY
Pierwszymi zajęciami programowymi Obozu Paintballowego były rozgrywki paintballowe w ramach pakietu, podczas, których rozegrano trzy potyczki. Po obiedzie uczestnicy wybrali się na wędrówkę po lesie, podziwiając okoliczną przyrodę. Na koniec dnia odbyły się warsztaty survivalowe, podczas których dowiedzieliśmy jak przetrwać w trudnych warunkach.

KRAINA WYBORAŹNI
Dzień zaczęliśmy od szalonej wspinaczki na wieżę ze skrzynek. Nasz rekord wyniósł 18 skrzynek. Później tworzyliśmy własne postacie, figurki i naczynia z gliny. Wybraliśmy się dziś też na zajęcia terenoznawcze INO, na których przy pomocy busoli wyznaczyliśmy azymuty, by później na terenie ośrodka, odnaleźć litery tworzące hasło. Po obiedzie odbyły się warsztaty na słodko- same tworzyłyśmy wspaniałą watę cukrową, którą obiadaliśmy się i częstowaliśmy innych. Następnie znów wybrałyśmy się do lasu, gdzie przy pomocy GPS chowaliśmy i szukaliśmy zadań. Po kolacji wzięłyśmy udział w zajęciach tanecznych. Nasz dzień zakończył się ogniskiem, na którym panowała bardzo klimatyczna atmosfera.

LEGO I PRZYGODA
Po śniadaniu wybraliśmy się do lasu. Podzieleni na trzy grupy budowaliśmy swoje osady. Współpraca polegała na stworzeniu schronień przed „Zombie”. Po powrocie odbyły się walki sumo- stoczyliśmy pojedynek w strojach, w których przypominaliśmy prawdziwych japońskich zawodników. Następnie odbył się turniej piłki nożnej. Po tak aktywnym poranku udaliśmy się na warsztaty plastyczne- składaliśmy orgiami. Wieczorem odbyło się ognisko podczas, którego śpiewaliśmy, pląsaliśmy i piekliśmy kiełbaski.

MILITARNI
Dzisiejsza zaprawa poranna była dla Militarnych prawdziwym sprawdzianem umiejętności tropienia oraz współpracy w grupie. Następnie obozowicze udali się na specjalnie przygotowany tor do jazdy ekstremalnej, przy użyciu nowoczesnego pojazdu przeprawowego Yamaha. W ramach kolejnych zajęć wybraliśmy się na wędrówkę, aby przy użyciu przyrządów nawigacyjnych uczyć się podstawowych technik orientacji w nieznanym terenie. Wieczorem uczestniczyliśmy na zajęciach z samoobrony, podczas których nauczyliśmy się wielu przydatnych chwytów.

MAGICZNY ŚWIAT BAJEK
Dzisiejszy dzień upłynął nam bardzo aktywnie. Rano tworzyliśmy bransoletki z gumek- wszyscy przygotowali sobie biżuterię na zbliżający się Bajkowy Bal. Kolejno odbyły się warsztaty teatralne, podczas których koloniści dowiedzieli się na czym polega zawód aktora oraz mieli okazję poczuć się jak prawdziwy artysta. Po obiedzie wyruszyliśmy do lasu, gdzie koloniści poznali podstawy musztry i maskowania się w lesie. Następnie doskonaląc swoje aktorskie umiejętności graliśmy w kalambury. Po obiedzie odbyło się świeczkowisko na temat zasad dobrego zachowania.

ODLOTOWE AGENTKI
Odlotowe Agentki rozpoczęły dzień od kolejnej misji. Dowiedziały się bowiem iż pod ich bazę podłożona została bomba. Wykonując zadania zdobywały kolejne elementy mapy. W ostatnim momencie udało im się połączyć mapę, znaleźć i rozbroić bombę. Po wyczerpującej akcji agentki udały się na zasłużony odpoczynek. Jeszcze przed obiadem rozegrały emocjonujący pojedynek koszykówki. Później agentki poznawały niezwykle przydatne w ich fachu tajemnice szyfrowania tajnych danych. Wieczorem przyszedł czas na godzinę piękności, podczas której dziewczyny uczyły się upinać i czesać piękne fryzury.

SUPER MISJA SPECJALNA
Tuż po śniadaniu grupa SMS udała się na wyprawę kajakami turystycznymi po jeziorze Łęsk. Następnie odbyły się walki sumo na specjalnej macie i przygotowanych strojach. Podczas dzisiejszego wejścia na park linowy, dzieci mogły pokonać swój lęk wysokości. Po obiedzie obie grupy wyruszyły na poligon. Tam uczestniczy kolonii jeździli po specjalnych torach quadami i rhino. Na koniec część grupy wybrała się na dodatkowy pakiet panitballowy a reszta w tym czasie bawiła się w „Zombie”.

OBÓZ QUADOWO-SURVIVALOWY
Ósmy dzień już prawie za uczestnikami obozu. Dzień ten rozpoczęliśmy grą Enigmą. Nauczyliśmy się podstawowych tajnik szyfrowania wiadomości, które wykorzystaliśmy w późniejszych etapach. Grupa została podzielona na dwie drużyny, ich zadaniem było ułożenie, zaszyfrowanie a następnie ukrycie zadań dla drużyny przeciwnej. Po odnalezieniu zadań musieli je odszyfrować i oczywiście wykonać. Po tych zajęciach udaliśmy się wraz z grupą Super Paintball pani Izy na plażę, gdzie odpoczywaliśmy na słoneczku i kąpaliśmy się w wodzie jeziora Łęsk. Po obiedzie udaliśmy się na poligon. Tam uczestnicy jeździli na quadach i rhino po specjalnie przygotowanych do tego torach. Po kolacji grupa udała się na grę „Adrenaline”. Gra ta sprawdzała wiedzę uczestników jaką zdobyli podczas całego pobytu na obozie.

STREFA GIER I ZABAW
W dniu dzisiejszym dzieci w wolnym czasie grały na XBOXie a następnie rysowały swoje portrety. Po obiedzie odbyła się Baloniada czyli walka na balony napełnione wodą. Następnie pod okiem instruktora, stoczyliśmy walki sumo. Wieczorem wybraliśmy się do naszego kulkowego kina na film pt. „Harry Potter”.

VIP
Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od wyjścia na poligon. Choć droga nie była krótka- opłacało się. Na poligonie czekały na nas fantastyczne atrakcje- jazda quadami i rhino i zorbing. Po powrocie udaliśmy się do lasu na survival, gdzie uczyliśmy się układać stosy ogniskowe oraz rozpalać ogień za pomocą krzesiwa. Największą wiedzą na temat rozpalania ognia wykazał się Stanisław Radzik i Michał Piekarski. Zajęcia te wprawiły wszystkie VIP-y w doskonałe nastroje. Potem poszliśmy postrzelać z procy do celu. Dzieci wykazały się niezwykłymi umiejętnościami. Największą celnością wykazała się Monika Sinkiewicz, której wszyscy serdecznie gratulowaliśmy. Resztę dnia spędziliśmy na grze w Dwa Ognie.

HARRY POTTER
Dzień pełen wrażeń zaczęliśmy od poszukiwania Herkulesów. Wszystkie Domy walczyły o wygraną a najlepszy okazał się Slytherin- dom chłopców. Potem plażowaliśmy oraz graliśmy w naszą ulubioną grę- Mafię. Konkurs plastyczny, który odbył się przed obiadem okazał się świetnym polem do popisu dla osób kreatywnych. Rzeźby były naprawdę piękne. Po południu czekały nas warsztaty łucznicze- czarodziejowi walczącemu ze złym charakterem czasem przydaje się więcej niż tylko różdżka. Wszyscy adepci sztuk magicznych zaangażowali się w sport dla mugoli. Wieczorem odbył się turniej trójmagiczny, w którym wygrał Ravenclaw oraz wspólne ognisko.

ODKRYWCY NIEZNANEGO ŚWIATA
Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od gry „Śladami tubylców” wraz z grupą Stałych Bywalców. Wędrując po lesie rozwiązywaliśmy zadania zostawione przez pierwszą grupę. Po powrocie do ośrodka i odpoczynku, nasza wychowawczyni- p. Agata nauczyła nas alfabetu migowego. Kiedy już rozegraliśmy mecz Baloniady udaliśmy się na rozgrywki w gry interaktywne. Wieczorem graliśmy w zbijaka i wykonaliśmy afrykańskie maski z masy solnej.

STALI BYWALCY
Od gry „Śladami Tubylców” rozpoczęli dziś swój dzień Stali Bywalcy. Na wyznaczonej trasie zostawiliśmy zadania dla kolonistów z obozu Odkrywcy Nieznanego Świata. Następnie graliśmy w gry interaktywne- wyścigi samochodowe oraz zawody lekkoatletyczne. Po obiedzie nadszedł czas na chwilę szaleństwa- zorganizowaliśmy Baloniadę. Wieczorem farby w dłoń i do dzieła!- przygotowaliśmy dekorację na dyskotekę.

AKTYWNE WAKACJE
Aktywne Wakacje, jak zwykle, nie próżnowały. Obie grupy spędziły ten dzień razem. Po śniadaniu udaliśmy się na plażę by tam się ochłodzić. Po błogim plażowaniu udaliśmy się w teren by rozegrać Grę Francuską, po której wszyscy nauczyli się określania kierunków świata podczas zajęć z INO. Po południu graliśmy w Baloniadę a wieczorem zużyliśmy resztki naszej energii podczas gier i zabaw grupowych.

4 ŻYWIOŁY
Dzisiejszy dzień 4 żywioły rozpoczęły od akrobacji na linie slackline. Pod okiem instruktora każdy mógł sprawdzić swoją zdolność równowagi. Następnie zabawiliśmy się małych chemików i eksperymentowaliśmy z wodą. Po wielu atrakcjach nastąpił czas na odpoczynek nad jeziorem. Następnie udaliśmy się na warsztaty podczas, których mieliśmy okazję pomalować swoje twarze zgodnie z tematyką żywiołów. Znalazł się dziś również czas na wyprawę kajakową oraz projekcję filmu.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.