RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2020

Turnus II (08.07-18.07.2020)


Dzień 10 - kręć się, kręć Kulko!

Dodany: 2020.07.17
Komentarze: 0
Zdjęcia: 279
Wideo: 1

Aktywne Wakacje, grupa Pani Wiktorii S.
Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od Bitwy Plemion, czyli leśnej gry terenowej. Walczyliśmy zawzięcie o zdobycie  totemu! Następnie rozegraliśmy turniej piłki siatkowej. Emocje sięgały zenitu. Do zawodach poszliśmy na pyszny obiadek. Po chwili odpoczynku mieliśmy zajęcia, na których uczyliśmy się jeździć na dziwnym rowerze. Dzięki temu, że jesteśmy zawzięci i nie dajemy za wygraną, to pokonaliśmy ten rower i nauczyliśmy się na nim jeździć. Wieczorem odbył się apel pożegnalny a później bawiliśmy się w przeróżne gry i zabawy.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Izabeli P.
Dziś, od razu po śniadaniu udaliśmy się do lasu, by tam rozegrać Bitwę Plemion o magiczny totem. Zwyciężyła drużyna Olka. Po obiedzie skorzystaliśmy z pięknej pogody i po raz ostatni zaczerpnęliśmy kąpieli w naszym jeziorze. Widzieliśmy też tęczę. Po kolacji całą grupą wzięliśmy udział w apelu pożegnalnym.

Adrenalina, grupa Pani Karoliny B.
Wszystko, co dobre, szybko się kończy i na Kulce nadchodzi powoli ten czas. Adrenalinki dzisiaj miały ostatni dzień atrakcji, w których znalazło się plażowanie, gra z wykorzystaniem GPS-u oraz strzelanie z łuków. Jak zwykle poradziłyśmy sobie świetnie z każdym zadaniem. Później otrzymaliśmy certyfikaty uczestnictwa i odbył się apel na zakończenie turnusu. Czas spędzony tutaj na długo zostanie w naszych sercach a nowe przyjaźnie przetrwają lata. To był piękny czas!

Adrenalina, grupa Pani Pauliny W.
Dzisiaj spędziliśmy prawie cały dzień na świeżym powietrzu. Po śniadaniu poszliśmy na Bitwę Plemion do lasu. Zrobiliśmy flagi i walczyliśmy o totem szukając flag w lesie. Po wyprawie do lasu mieliśmy zajęcia z kompasem. Poszukiwaliśmy zagadek i rozwiązywaliśmy zadania. Po obiedzie sprawdziliśmy nasze umiejętności na ściance wspinaczkowej. Po kolacji odbył się apel podsumowujący cały turnus i wręczenie nagród. Otrzymaliśmy też certyfikaty uczetnictwa.

Harry Potter, grupa Pani Anny B.
Dzień rozpoczęłyśmy od tworzenia nowego pupila Hagrida ze sznurka i papieru. Jeszcze przed obiadem stoczyłyśmy bitwę o Hogwart, podczas której rozegrałyśmy mecz quidditcha, rysowaliśmy herby domów oraz sprawdzałyśmy naszą znajomość zaklęć. Po południu wzięłyśmy udział w uroczystości Pucharu Domów i uczcie w Wielkiej Sali.

Kulka Express, grupa Pana Michała A.
Dzień rozpoczęliśmy śpiewając różne piosenki na karaoke w Cool Clubie. Następnie rozegraliśmy grę terenową Mazurska Pułapka. Przed obiadem mieliśmy również zajęcia z graffiti. Po obiedzie rozegraliśmy finał tej edycji Kulki Express, w którym zwyciężyliśmy. Na koniec dnia udaliśmy się na apel końcowy.

Kulka Express, grupa Pani Dominiki M.
Ostatni dzień programowy rozpoczęliśmy od zajęć na wiatrówkach, później poznaliśmy gry z różnych zakątków świata. Następnie udaliśmy się na grę finałową między dwoma obozami. Mimo że nie udało nam się wygrać, to i tak świetnie się bawiliśmy. Pod koniec dnia czekał na nas apel pożegnalny oraz zabawa przy muzyce.

33 Przygody, grupa Pani Marii G.
Nasz ostatni dzień postaraliśmy się wykorzystać jak najbardziej aktywnie. Poranek zaczęliśmy od dalszej części zajęć z cyklu Ale Cyrk! Uczyliśmy się jeździć na nietypowym rowerze. Następnie udaliśmy się na kajaki jednoosobowe. Potem mieliśmy zajęcia z malowania na folii, na których graliśmy w kalambury i malowaliśmy dzieła według własnej inwencji. Popołudnie spędziliśmy na grze terenowej Tajna Misja. Wieczór zakończył się apelem pożegnalnym.

Gwiezdne Wojny, grupa Pani Eweliny H.
Dziesiąty dzień na naszym cudownym obozie spędziliśmy jak zwykle aktywnie. Pierwszym punktem programu była nauka jazdy na dziwnym rowerze, jeździliśmy na nim z pomocą instruktora, gdyż ciężko było opanować tak trudną technikę jazdy. Kolejną atrakcją było chodzenie na szczudłach. Następnie mieliśmy swój prywatny galaktyczny bal, na którym bawiliśmy się naprawdę wspaniale!

Projekt Kulka, grupa Pani Mileny J.
W słoneczny dzień wybraliśmy się na plażę. Pływaliśmy i opalaliśmy się. Ćwiczyliśmy też swoją celność strzelając z łuku. Najlepiej poszło Kacprowi. Po obiedzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat pracy detektywa. Każdy z nas mógł sprawdzić się w tej roli. Pod wieczór odbyło się podsumowanie turnusu wraz z zabawą taneczną przy muzyce.

Projekt Kulka, grupa Pani Aleksandry Ś.
W ostatnim dniu na Kulce korzystaliśmy z przepięknej pogody i udaliśmy się na plażę, gdzie wzięliśmy kąpiel w cieplutkiej wodzie. Graliśmy w  gry podwórkowe z różnych zakątków świata: bule, mölkky i kubb. Wszystkie bardzo nam się spodobały, a najbardziej bule. Poznaliśmy dziś również kultury z całego świata. Były to bardzo ciekawe zajęcia, na których dowiedzieliśmy się dużo o świecie. Zostały nam wręczone przez naszą wychowawczynię certyfikaty uczestnictwa, a na sam koniec wzięliśmy udział w apelu pożegnalnym.

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pani Gabrieli O.
Dzisiaj wybraliśmy się na Tajną Misję. Za pomocą GPS-u szukaliśmy wskazówek, które doprowadziły nas do ukrytej na ośrodku bomby. Udało się nam ją rozbroić i naszą misję zakończyliśmy sukcesem! Potem udaliśmy się na plażę, gdzie pływaliśmy w jeziorze i korzystaliśmy z promieni słonecznych. Poza tym spędzaliśmy czas z naszą panią, gdzie bawiliśmy się przednio i śmiechu było co nie miara. Choć nasza przygoda w Kulce powoli dobiega końca, to będziemy długo wspominać niezapomniane chwile, które tam spędziliśmy. Będzie nam tego brakowało.

Obóz Quadowo-Paintballowy, grupa Pana Macieja M.
Po porannej rozgrzewce i śniadaniu udaliśmy się na ostatni trening jazdy na quadzie. Udoskonaliliśmy tam swoje umiejętności, aby jak najlepiej wypaść na ostatecznym teście. Później odpoczywaliśmy na plaży, część z nas kąpała się w jeziorze, a część spędzała miło czas na brzegu. Po obiedzie przyszedł czas na ostateczną ocenę naszej jazdy. Wszyscy pokonaliśmy tor, który był testem na umiejętność jazdy na quadzie. Wszystkim nam się udało, a nasz wychowawca był z nas niezmiernie dumny.

Active Camp, grupa Pani Klaudii K.
Przedostatni dzień na Kulce rozpoczęliśmy zajęciami strzeleckimi. Odbył się konkurs strzelania z łuku. Ponownie najlepszym łucznikiem okazał się Michał, oddając wszystkie strzały w środek tarczy. Potem ruszyliśmy na ściankę wspinaczkową. Następne zajęcia spędziliśmy na kąpielach i plażowaniu nad jeziorem Łęsk. Po obiedzie zagraliśmy w dwie nietypowe gry zespołowe. Pierwszy był passball - piłka nożna z użyciem specjalnych spódnic, które utrudniały dokładne celowanie. Drugą grą był korfball, czyli koszykówka, w której nie ma możliwości kozłowania piłki, a co za tym idzie poruszania się z nią. Wieczorem odbył się apel kończący cały obóz.

Przygody Młodego Kadeta, grupa Pani Malwiny Z.
Ostatni programowy dzień na Kulce spędziliśmy bardzo fajnie. Zaczęliśmy od nauki chodzenia na szczudłach, szybko pojęliśmy o co chodzi. Najlepiej chodzili Witek i Paweł. Potem czekała na nas terenowa gra w lesie z tropieniem śladów zwierząt. W ten gorący piątek piąteczek piątunio nie mogliśmy zapomnieć o plaży - pływanie, opalanie oraz gra w siatkówkę plażową to było super. Kolejny blok był poświęcony na rozdanie dyplomów ukończenia Kulkowego Kursu Kadeta. Następnie odbyło się oficjalne podsumowanie i zakończenie turnusu. Na koniec dnia wspólnie z ekipą młodych kadetów i wychowawcą zagraliśmy turniej piłki siatkowej. Wygrała drużyna czerwonych. To był piękny dzień.

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Wiktorii T.
Ostatni dzień zajęć programowych zaczęliśmy z wielkim entuzjazmem. Uczyliśmy się robić bańki mydlane formatu XXL. Później odbyła się olimpiada, w której sprawdzaliśmy nasze zdolności. Zwycięzcami olimpiady została drużyna chłopaków. Odgadywaliśmy  różne zagadki na podstawie azymutu. Tu dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek i zdobyliśmy umiejętność posługiwania się kompasem. Po obiedzie wybraliśmy się do lasu, gdzie odbyła się gra Bitwa Plemion. Wieczorem mieliśmy apel zakończeniowy, w którym pożegnaliśmy się z naszym turnusem.

Summer Challenge, grupa Pani Weroniki F.
Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od wspólnych gier strategicznych, zagraliśmy też w Mazurską Pułapkę. Musieliśmy w niej znaleźć szaleńca Simona. Następnie udaliśmy się na wiatrówki, w których każdy z nas ćwiczył celność. Po obiedzie zagraliśmy w zgadnij, o kogo chodzi. Mogliśmy na końcu turnusu opisać siebie nawzajem w pozytywny sposób. Po kolacji zebraliśmy się, żeby wspomnieć nasze najlepsze chwilę i zebrać pamiątkowe podpisy od wszystkich uczestników. Na końcu zebraliśmy się wspólnie na apelu, by podsumować obóz i podziękować sobie za cudowną, wspólną zabawę. To był wspaniały czas. Dziękujemy!

Summer Challenge, grupa Pani Nikoli B.
Kolejny dzień kolonii rozpoczęliśmy od skoków na eurobungee, zaraz potem ponownie przeszliśmy dwie trasy na parku linowym. Było fantastycznie! Po drugim śniadaniu ruszyliśmy na plażę, aby w świetle promyków słonecznych skorzystać z kąpieli wodnych. Po obiedzie odbyło się oficjalne rozdanie dyplomów super uczestnika. Ponadto zrobiliśmy dziś wspólnymi silami naszą flagę obozową, którą przedstawiliśmy na wieczornym apelu końcowym. To był wspaniały czas, jeszcze długo kolonijne wspomnienia w nas zostaną.

Summer Challenge, grupa Pani Wiktorii S.
Nasze kolonie dobiegają powoli do końca! Przedostatni dzień spędziliśmy na wiatrówkach. Następną atrakcją było eurobungee. Skakaliśmy aż do chmur! Po obiedzie udaliśmy się na cyrkowe atrakcje - szczudła i zwariowany rower. Ciężko będzie nam się rozstać!

VIP, grupa Pani Weroniki Z.
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od wyjścia do lasu na trzecią część survivalu. Nauczyliśmy się jak pozyskiwać pożywienie w trudnych warunkach oraz nabyliśmy umiejętność prawidłowego kamuflowania się. Następnie wybraliśmy się na trening łuczniczy i ćwiczyliśmy nasza celność. Po obiedzie strzelaliśmy wiatrówkami PCP. Wieczorem wzięliśmy udział w apelu pożegnalnym i zabawie tanecznej przy muzyce.

VIP, grupa Pani Pauliny L.
Nadszedł ostatni dzień zajęć programowych. Na początek doskonalenie umiejętności strzeleckich podczas oddawania strzałów z wiatrówki PCP. Następnie przemieszczanie się segwayem po wyznaczonej trasie, podczas którego nie zabrakło slalomów i omijania przeszkód. W dalszej kolejności jazda sprawnościowa quadem. Ostatnie wspólnie spędzane chwile podczas kolonii... Słoneczny piątek zakończyliśmy apelem pożegnalnym na placu. Nasza VIP-owska przygoda dobiegła końca, ale z pewnością większość z nas powróci tutaj za rok.

Kulka Open, grupa Pani Adrianny P.
Dziś od razu po śniadaniu poszliśmy grać w koszykówkę. Wszyscy się dobrze bawiliśmy. Kolejną naszą atrakcją były zajęcia linowe na skrzynkach. Wszystkim dzieciakom bardzo się podobały. Po obiedzie zagraliśmy w grę terenową Mazurska Pułapka. Po kolacji odbył apel pożegnalny.

Kraina Smyka, grupa Pani Angeliki P.
Z samego rana ćwiczyliśmy nasze szare komórki dzięki zagadkom logicznym, rozmawialiśmy też o podstawach mnemotechniki. Potem malowaliśmy na folii i wybraliśmy się na wyprawę do lasu śladami zwierząt. Po południu graliśmy w bystre oko i dziuplę oraz otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy. Wieczorem wzięliśmy udział w apelu pożegnalnym i zabawie tanecznej na świeżym powietrzu.

Summer Art, grupa Pani Luizy S.
Dzień rozpoczęłyśmy zajęciami z warsztatu teatralnego, gdzie wystawiałyśmy spektakl. Następnie nauczyłyśmy się własnoręcznie robić bransoletki. Później pracowałyśmy nad rzeźbami ze sznurka i papieru. Przygotowałyśmy również wystawę ze wszystkich naszych prac zrobionych na kolonii! Na zakończenie dnia po raz ostatni udałyśmy się na plażę.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.