RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2020

Turnus VI (21.08-31.08.2020)


Dzień 6 - Hej Mazury, takie cudne...

Dodany: 2020.08.26
Komentarze: 0
Zdjęcia: 248
Wideo: 1

Obóz Herosów, grupa Pani Agnieszki O.
Od samego rana cała nasza grupa wspólnie zabrała się za napisanie hymnu herosów. Następnie doskonaliliśmy nasze umiejętności strzelania z łuków. Potem wszyscy razem świetnie się bawiliśmy na zabawie tanecznej. Zagadki rozbudziły w nas chęć przyjacielskiej rywalizacji, a cały dzień zakończyliśmy czytaniem książek przy ognisku.

Obóz Herosów, grupa Pani Małgorzaty K.
Dziś dzień zaczęłyśmy od pisania hymnu herosów, opowiadającego o naszych patronach. Grałyśmy również w kalambury, rysując oraz pokazując hasła walczyłyśmy o wygraną. Następnie tańczyłyśmy tańce integracyjne takie jak belgijka, skrzypek, fly. Po obiedzie miałyśmy zajęcia Enigm, na których uczyliśmy się szyfrować wiadomości z Hermesem. Wieczorem odbyło się ognisko, na którym czytałyśmy fragmenty naszych ulubionych książek.

Obóz Herosów, grupa Pani Dominiki M.
Z samego rana udaliśmy się na zajęcia Wielka Demolka. Zbudowaliśmy mur, który potem mieliśmy zburzyć. Następnie zebraliśmy się, aby napisać nasz hymn, który przedstawimy na konkursie. Przed obiadem mieliśmy tańce integracyjne, a po obiedzie zorganizowano nam zajęcia z pierwszej pomocy. Wieczorem przyszedł czas na ognisko z czytaniem fragmentów książek o przygodach Percy’ego Jacksona.

Projekt Kulka, grupa Pani Katarzyny G.
Szósty dzień kolonii rozpoczęliśmy od wyprawy na poligon, na którym czekało na nas dużo atrakcji, takich jak zabawa dmuchaną kulą, przejażdżka na segwayu, terenowej yamasze viking oraz quadzie. Po powrocie pływaliśmy po jeziorze smoczą łodzią. Dzień zakończyliśmy grą terenową w lesie o nazwie Mafia.

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pana Macieja M.
Rano po śniadaniu przygotowywaliśmy się do zajęć na poligonie. Na miejscu czekała na nas pani instruktor i przedstawiła nam, co będziemy robić. Dowiedzieliśmy się tam, że rozegramy aż trzy gry paintballowe, zagraliśmy o flagę, deathmatch oraz zmierzyliśmy się między sobą walcząc w parach. Po powrocie stanęliśmy przed łuczniczym wyzwaniem, na którym budowaliśmy ciekawe konstrukcje z ogromnych klocków a potem do nich strzelaliśmy. Budowla, która wytrzymała najwięcej, wygrywała. Na koniec dnia ruszyliśmy do lasu, musieliśmy wytropić zaginionego wodza. W lesie czekały na nas liczne zagadki, które musieliśmy rozwiązać, aby go odnaleźć.

33 Przygody, grupa Pani Marii G.
Pierwszymi naszymi zajęciami były dziś dwa ognie. Dzieląc się na drużyny, graliśmy wspólnie w zbijaka. Następnie graliśmy w berka oraz inne gry zespołowe. Po południu poszliśmy na zajęcia Ale Cyrk! Uczyliśmy się chodzić na szczudłach oraz jeździć na nietypowym rowerze. Wieczór spędziliśmy na grze terenowej Mafia w pobliskim lesie.

Summer Challenge, grupa Pani Aleksandry Ś.
Od rana udaliśmy się na poligon, gdzie mieliśmy przejażdżkę quadem po trudnym terenie, off road pojazdem yamaha viking, zabawę z ogromną dmuchaną kulą oraz przejażdżkę pojazdem elektrycznym segway. Po powrocie oddawaliśmy wysokie skoki na trampolinie. A dzień zakończyliśmy nocną grą terenową, na której musieliśmy wytypować sprawcę przestępstwa, które miało miejsce w pewnym włoskim miasteczku.

Summer Challenge, grupa Pani Aleksandry Z.
Szósty dzień kolonii rozpoczęliśmy od zajęć na poligonie, gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji - przejażdżki na quadzie, yamasze viking i segwayu oraz zabawa dmuchaną kulą. Po obiedzie pływaliśmy na jeziorze Łęsk kajakami sit on top. Wieczorem braliśmy udział w grze terenowej Mafia, podczas której musieliśmy odnaleźć sprawcę przestępstwa.

VIP, grupa Pani Nikoli B.
Od razu po pysznym śniadaniu ruszyliśmy leśnym szlakiem na poligon, gdzie czekały nas kolejne atrakcje! Każdy z nas skorzystał z przejażdżki quadem po trudnym terenie oraz pojazdem yamaha viking 700. Ponadto bawiliśmy się z zorbą i udało nam się pokonać tor na pojeździe elektrycznym segway. Po obiedzie rozegraliśmy emocjonujący mecz siatkówki, a zaraz potem ruszyliśmy na survival, gdzie poznaliśmy rodzaje stosów ogniskowych, nauczyliśmy posługiwać się krzesiwem. Dowiedzieliśmy się jakie znaczenie ma woda, jak pozyskiwać ją w terenie, a także jak przygotować ją do spożycia. Swój dzień zakończyliśmy nocną grą terenową Tropami Wodza, której celem było odszukanie zaginionego Sferiksa, pradawnego wodza Kulki.

#CampGirl, grupa Pani Wiktorii S.
Dzisiejszy dzień zaczęłyśmy od gier zespołowych, grałyśmy w zbijaka i koszykówkę. Rywalizacja była zawzięta, żadna z nas nie dawała za wygraną. Po chwili odpoczynku po aktywnych zajęciach poszłyśmy na przepyszny obiad a następnie miałyśmy warsztaty teatralne. Dowiedziałyśmy się o podstawach teatralnych i odgrywałyśmy przezabawne scenki w grupach. Po kolacji miałyśmy nocną grę terenową Tropami Wodza. To był fajny dzień.

Power Jump, grupa Pani Adrianny P.
Dzień rozpoczęliśmy od zabaw grupowych. Graliśmy między innymi w dwa ognie, berka i murarza. Po obiedzie poszliśmy na grę terenową Urodziny Kubusia Puchatka. Wszyscy bardzo dobrze się bawiliśmy. Wieczór poświeciliśmy na naukę tańców nowoczesnych, takich jak hip-hop, funky i jazz. Cały dzień upłynął nam w miłej atmosferze.

Power Jump, grupa Pani Izabeli P. 
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od stworzenia z gliny naszych własnych, niepowtarzalnych figurek. Następnie graliśmy w dwa ognie, zwyciężyła drużyna Mai. Po obiedzie pod okiem pani instruktor nauczyliśmy się strzelać z łuku, a po kolacji wzięliśmy udział w zajęciach tanecznych. Po intensywnym dniu wszyscy szybko zasnęli.

Harry Potter, grupa Pani Joanny K.
Środę rozpoczęliśmy lekcją lewitacji na eurobungee. Na kolejnych zajęciach wzięliśmy udział w treningu quidditcha. Następnie relaksowaliśmy się robiąc bańki mydlane w rozmiarze XXL. Po obiedzie kolorowaliśmy ulubione sceny z Harry’ego Pottera, a także herb naszego domu Hufflepuff. Po kolacji wspólnie zaplataliśmy bransoletki z paracordu.

Harry Potter, grupa Pani Natalii K.
Kolejny dzień kolonii rozpoczęliśmy od poszukiwania horkruksów, dzięki współpracy udało mam się odnaleźć wszystkie siedem i tym samym powstrzymać Voldemorta przed przejęciem świata czarodziejów. Następnie rozegraliśmy mecz quidditcha, tym razem graliśmy z Hufflepuffem i Slytherinem. Było super! Potem graliśmy w mega gry, tj. jengę i scrabble. Po obiedzie odbyła się gra francuska, na której musieliśmy odpowiedzieć na pytania dotyczące Kulki i Harry’ego Pottera. Wieczór spędziliśmy grając w mafię w Hogwarcie.

Harry Potter, grupa Pani Pauliny B.
Dzień rozpoczęłyśmy od zabaw. Następnie udałyśmy się na grę Więzień Azkabanu, gdzie musiałyśmy uratować Syriusza Blacka, ale żeby tego dokonać musiałyśmy wykonać kilka zadań. Wtedy mogłyśmy dowiedzieć się, gdzie przebywa. Tego dnia również kolorowałyśmy postacie z Harry’ego Pottera. Po obiedzie udałyśmy się na gimnastykę szarych komórek, gdzie dowiedziałyśmy się kilku ciekawostek o procesie zapamiętywania. Na koniec dnia nauczyłyśmy się sztuki quillingu i tak minął nam kolejny dzień!

Harry Potter, grupa Pana Michała A.
Dzień rozpoczęliśmy od meczu quidditcha, który rozegraliśmy przeciwko domowi Reivenclaw. Później kolorowaliśmy kolorowanki oraz graliśmy w różne gry. Po obiedzie dowiedzieliśmy się jak przeprowadzać eksperymenty na zajęciach z alchemii u profesora Snape’a. Na koniec dnia pobawiliśmy się na zajęciach z quilingu.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.