RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2012

Turnus I (01.07-11.07.2012)


Dzień 9 - Zwiedzanie Wilna i zabaw moc!

Dodany: 2012.07.09
Komentarze: 3
Zdjęcia: 31
Wideo: 1

Dzień zaczął się pięknie - słonecznie i bezchmurnie. Nikt nie podejrzewał, że kilka godzin później pojawi się deszcz i grad! Na szczęście ta wizyta była przelotna i przez większość dnia świeciło nam piękne słoneczko.
Koloniści w ramach programu fakultatywnego wyjechali dziś na wycieczkę do Wilna. Spacer przez Stare Miasto przyniósł wiele atrakcji. Zwiedzili Ostrą Bramę - gotycki zabytek wzniesiony w miejscu dawnych fortyfikacji miejskich. Kolejną atrakcją była Bazylika archikatedralna św. Stanisława Biskupa i św. Władysława w Wilnie - to katolicka katedra archidiecezji wileńskiej, miejsce pochówku wielkich książąt litewskich, jednocześnie królów Polski (m.in. Aleksandra Jagiellończyka oraz Elżbiety Habsburżanki i Barbary Radziwiłłówny – żon Zygmunta Augusta). Dziedziniec Uniwersytetu Wileńskiego, wzgórze Giedymina – również tam nas nie zabrakło. Wzgórze, wraz z pomnikiem założyciela miasta, góruje nad krajobrazem. Jest to, według legendy, miejsce założenia Wilna. Tu zlokalizowane są najstarsze budowle miasta, tu „mówią wieki”. Jest to jednocześnie jedno z ulubionych miejsc spacerów turystów i mieszkańców Wilna. Odwiedziliśmy również położony na peryferiach miasta, wśród malowniczych wzgórz, wileński cmentarz, który należy do najstarszych w Europie. Spoczywa na nim wielu wybitnych Polaków.
Nasi mali rycerze Jedi z Gwiezdnych Wojen przeżyli dziś niezapomnianą przejażdżkę buggiem, a chwilę później quadami.
Bezpieczeństwo ponad wszystko! Dzięki zajęciom z samoobrony uczestnicy Aktywnych Wakacji i Obozu z Warsztatami wiedzą od dziś, jak zachować się w sytuacjach zagrażających ich życiu. Garda, ciosy i wymachy nogami w wodzie oprócz tego, że były efektywną nauką, sprawiły też, że świetnie się bawiliśmy.
Koloniści z Super Misji Specjalnej układali dziś wiersze i rymowanki związane z koloniami, a następnie prezentowali je przed grupą.
Koloniści z Turbo Przygody jak zawsze aktywnie spędzali czas. Brali udział w różnych zabawach aktywnych i integracyjnych.
Uczestnicy z Akademii Młodego Agenta przełamywali swój strach i bariery podczas zajęć w parku linowym.
Koloniści z Obozu Paintballowego rozegrali dziś na polu paintballowym grę Speedball, która sprawdza szybkość myślenia, działania i determinacji w praktyce.
Uczestnicy Ekstremalnych Wakacji i Kulko-Odpornych zaprojektowali dziś flagę swojego obozu.
Grupy Hannah Montana i Can You Dance połączyły siły i spędzały czas na różnych zajęciach, których celem było upiększenie wyglądu.
Na obiad wcinaliśmy dziś zupę kapuśniak i gulasz z surówką z marchewki! :-D


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 3

Pokaż

rafal
Dodany: 2012.07.10 17:41

zdjęcia super filmy też, ale ta muzyczka ratunkuuuu!!

Marta
Dodany: 2012.07.10 11:11

Jeszcze jedno...Czy warto dokupić dodatkowe atrakcje?Czy dzieci ,które nic nie dokupiły nie nudzą się?a może czują się gorsze?zazdroszczą pozostałym?Rodzice piszcie...

Marta
Dodany: 2012.07.10 11:07

Dokładnie czytam komentarze, oglądam zdjęcia i filmiki , gdyż mój syn już za2 dni jedzie do Kulki na kolonie.Póki co martwię się tylko pogodą, która ma być nieco gorsza.Rodzice piszcie jak Wasze pociechy bawią się na Aktywnych Wakacjach?

Ośrodek Kulka
Dodany: 2012.07.10 13:56

Zachęcamy do zapoznania się z opiniami uczestników naszych zeszłorocznych kolonii. Należy wybrać obiekt i formę w wyszukiwarce (czyli Kulka, a potem Aktywne wakacje).


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.