RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2012

Turnus II (12.07-22.07.2012)


Dzień 8 - Wycieczka do Olsztyna i zabawa w biznes

Dodany: 2012.07.19
Komentarze: 1
Zdjęcia: 32
Wideo: 1

Po wielu dniach oczekiwań na dawkę promieni słonecznych, nasze marzenia zostały dziś spełnione :-D Może i nie było upalnie, ale taka temperatura wystarczyła nam, żeby wskoczyć w lżejsze ubrania.

W ramach programu fakultatywnego niektórzy Kulkowicze wybrali się dziś na wycieczkę do Olsztyna. Koloniści zwiedzili Muzeum Warmii i Mazur, które mieści się w gotyckim zamku kapituły warmińskiej. Muzeum prezentuje zabytki z regionu Warmii i Mazur z zakresu archeologii, historii, numizmatyki, sztuki, rzemiosła artystycznego, piśmiennictwa, kultury ludowej. Następną atrakcją wycieczki był Stary Ratusz, który obecnie jest siedzibą Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Kulkowicze zwiedzili również zabytkowy kościół św. Jakuba, który został zbudowany w II poł. XIV wieku oraz Wysoką Bramę, budowlę z XIV wieku. Jest ona jedyną bramą pozostałą z trzech, które znajdowały się w murach obronnych otaczających miasto. W trakcie wizyty w Planetarium Lotów Kosmicznych koloniści przenieśli się do odległej galaktyki, poznali różne gwiazdozbiory i zachodzące tam zjawiska.

A w Kulce rano odbył się kiermasz usług, który był główną atrakcją dzisiejszego dnia. Każdy pokój musiał wykonać plakat, ulotki i rozkręcić swoje usługi, aby zachęcić innych do korzystania z nich :-D Gwiezdni Wojownicy stworzyli muzeum „Star Wars”. Dziewczynki z Can You Dance wykazały się ogromną kreatywnością. W krótkim czasie pokoje dzieci zamieniły się w prawdziwe studia: makijażu, wizażu, tatuażu, masażu i fryzjerstwa, które później były bardzo chętnie odwiedzane.

Dziewczynki z grupy Hannah Montana oferowały wróżby z ręki, profesjonalny makijaż oraz manicure.

Również nasze kolonistki z Fabryki Gwiazd bawiły się świetnie podczas wykonywania tatuażu z henny - ich studio zdobyło ogromną popularność. Jednak nikt nie pobije Turbo Przygody. Koloniści wpadli na pomysł by otworzyć ekskluzywny szalet publiczny, który cieszył się ogromnym uznaniem ;-)

Uczestników Super Misji Specjalnej czekało dziś nie lada wyzwanie. Prezentowali zdobyte do tej pory umiejętności jazdy na quadach. Cała ekipa pokonała tor bezbłędnie, a serce do ekstremalnej jazdy posiada każdy z nich.

Koloniści z Aktywnych Wakacji zapoznali się ze sposobami radzenia sobie w terenie. Poruszali się po terenie z pomocą kompasu i GPS.

Uczestnicy Obozu Paintballowego i Akademii Młodego Agenta przed południem odpoczywali od męskich zajęć :-P i udali się do pawilonów, gdzie uczestnicy innych form przygotowali mnóstwo atrakcji. Zrelaksowali się i wypoczęli.

Kulkowicze z Ekstremalnych Wakacji wiedzą, jak podkręcić dobrą zabawę! Mimo pochmurnego nieba zdecydowali się popływać – woda okazała się być ciepła.

Dzień Kulko-Odpornych rozpoczął się od zajęć aktywnych. Ich zadaniem było przeprawienie się przez trudny teren. Symulacja odbyła się na plaży. Najpierw nauczyli się wiązać węzeł ratowniczy, a następnie asekurowali się przy pomocy liny.

Na obiad wcinaliśmy zupę fasolową i kotlecika mielonego w sosie pieczarkowym.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 1

Pokaż

Wiktoria
Dodany: 2012.07.21 10:17

Pytanie do rodziców i organizatorów: w jakich pokojach kwaterowane są osoby z obozu Can you dance? Czy są to pokoje z łazienkami czy może łazienki są wspólne dla kilku pokojów?


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.