RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2012

Turnus III (23.07-02.08.2012)


Dzień 7 - W Olsztynie

Dodany: 2012.07.29
Komentarze: 1
Zdjęcia: 34
Wideo: 1

Duszne dni dobiegły końca! Burza, która postraszyła nas po obiedzie, orzeźwiła powietrze i zdecydowanie poprawiła nasze samopoczucie.
W ramach programu fakultatywnego niektórzy Kulkowicze wybrali się dziś na wycieczkę do Olsztyna -stolicy Warmii i Mazur. Koloniści zwiedzili Muzeum Warmii i Mazur, które mieści się w gotyckim zamku kapituły warmińskiej. Muzeum prezentuje zabytki z regionu Warmii i Mazur z zakresu archeologii, historii, numizmatyki, sztuki, rzemiosła artystycznego, piśmiennictwa, kultury ludowej. Następną atrakcją wycieczki był Stary Ratusz, który obecnie jest siedzibą Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Kulkowicze zwiedzili również zabytkowy kościół św. Jakuba, który został zbudowany w II poł. XIV wieku oraz Wysoką Bramę, budowlę z XIV wieku. Jest ona jedyną bramą pozostałą z trzech, które znajdowały się w murach obronnych otaczających miasto. W trakcie wizyty w Planetarium Lotów Kosmicznych koloniści przenieśli się do odległej galaktyki, poznali różne gwiazdozbiory i zachodzące tam zjawiska.
Uczestnicy Turbo Przygody i Super Misji Specjalnej poznali dziś off-road, który jest sportem polegającym na jeździe specjalnie przygotowanym samochodem terenowym po nieutwardzonej drodze.
Fabryka Gwiazd rozpoczęła poranek od opalania i kąpieli w jeziorze. Dziewczynki uczyły się także sztuki chodzenia na wybiegu, ale w ekstremalnych warunkach, a mianowicie w wodzie. Następnie kolonistki tworzyły, a później prezentowały swoje projekty odzieżowe.
Dziewczynki z Can You Dance po porannym plażowaniu ćwiczyły układ taneczny, z którym zapoznała je instruktorka. Do wielkiego występu już tylko kilka dni!
Uczestnicy Gwiezdnych Wojen wspólnie stworzyli rymowankę, w której opisali swój dzień :-P „Dziś my – padawanie - kąpieli zażyli w jeziorze Łęsk. Nasza siła mięśni poddana próbie została. Ciało i dusza relaksu zaznała. Następnie moc w nas wstąpiła i galaktyczną piłkę w ruch wprawiła, by mecz życia rozegrać i przed burzą nie pękać. Głos wyćwiczyć również trzeba było, na inną planetę cała drużyna Jedi wybyła.”
Koloniści z Obozu z Warsztatami przed południem wybrali się na kajaki, pływali przez 1,5 h i nie mieli jeszcze dość. Pogoda była idealna. Następnie odbyły się warsztaty z samoobrony, na których uczestnicy stoczyli walkę gladiatorów. Po południu odbyły się warsztaty na słodko. Koloniści uczyli się samodzielnie nakręcać watę cukrową na patyk :-D
Dziewczynki z Hannah Montana swój dzień rozpoczęły od zajęć ze stylizacji. Każda kolonistka stworzyła profesjonalny makijaż i fryzurę :D Wystylizowane ruszyły na warsztaty z DJ-em, na których poznały tajniki tworzenia muzyki.
Koloniści z Akademii Młodego Agenta pokonali własne obawy przed wysokością na wieży ze skrzynek. Czym wyższa wieża, tym lepsze lądowanie!
Uczestnicy Aktywnych Wakacji podczas zajęć z ratownikiem nauczyli się, jakie czynności należy wykonać podczas wypadku wobec osoby poszkodowanej.
Ekstremalni swój dzień rozpoczęli od zajęć interpersonalnych, podczas których zaprezentowali swoje słabe i mocne strony, które potem starali się wykorzystać, wzmocnić albo zwalczyć.
Każdy Paintballowiec powinien wiedzieć, że orientacja w terenie jest bardzo ważna. Dlatego grupa zapoznała się z zaletami i sposobem użytkowania nawigacji osobistej - GPS.
Kulko-Odporni podczas gry terenowej – Podchodów - nauczyli się, jak tropić i rozpoznawać ślady.
Na obiad wcinaliśmy rosół i pysznego kurczaka w chrupiącej panierce! Mniam!


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 1

Pokaż

Katarzyna
Dodany: 2012.07.30 18:08

TROSZKĘ więcej Ekstremalnych proszę - to już końcówka a mało ich widać. Pozdrawiam


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.