RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2012

Turnus III (23.07-02.08.2012)


Dzień 6 - Piknik rodzinny po raz trzeci!

Dodany: 2012.07.28
Komentarze: 2
Zdjęcia: 36
Wideo: 1

Nie ma to jak rodzinka – dziś mieli okazję przekonać się o tym nasi koloniści, których odwiedzili rodzice i bliscy. Już od rana wszyscy czekali na wybicie godziny 11, bo właśnie wtedy miał się rozpocząć trzeci w tym sezonie Wielki Piknik Rodzinny. Wszyscy uczestnicy pikniku mieli możliwość wzięcia udziału w przygotowanych przez nas zawodach. Zadaniem drużyny (rodziny) było przejście przez wszystkie punkty zadaniowe i zdobycie jak największej liczby punktów. Wśród konkurencji znalazły się: fotel antygrawitacyjny (żyroskop), pojazdy terenowe (quady), magiczne pojazdy sterowane myślami (segway’e), turniej śpiewu na wesoło (karaoke) i bodypainting w formie light (czyli malowanie twarzy zmywalnymi farbkami). Dla zdobywców podium przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody w formie karnetów na taktyczną grę przy użyciu markerów strzelających zmywalną farbą, czyli paintball :-D Po podliczeniu punktacji wyłoniliśmy zwycięzców: I miejsce zdobyła Rodzina Jacuńskich, II miejsce - Rodzina Kołodko, a III miejsce Rodzina Nosorowskich. Gratulujemy! W międzyczasie odbywało się wielkie grillowanie. Przygotowaliśmy pyszne potrawy grillowe i bigos.
Trwający piknik nie przeszkodził w realizacji zajęć programowych.
Koloniści z obozu Paintballowego rozegrali mecz baloniady. Wypełnione wodą balony „fruwały” pod niebo i co chwilę rozbijały się o ziemię, dając punkt jednej z drużyn, przy okazji chłodząc zawodników.
W Akademii Młodego Agenta od rana dużo się działo. Uczestnicy przechodzili przez most linowy, a potem mieli zajęcia z szyfrowania - niestety szczegóły są tajne ;-)
U kolonistów z grupy Aktywne Wakacje dzień także minął bardzo pracowicie. Po porannej gimnastyce koloniści udali się do lasu, aby tam wspólnie bawić się i grać w gry terenowe.
Uczestnicy obozu Super Misja Specjalna grali w grę „Poszukiwacze skarbów”, idąc wyznaczoną trasą, mieli za zadanie odnaleźć ukryte smakołyki. Następnie udali się na strzelnicę, gdzie uczyli się strzelać z łuków i wiatrówek. Tylko Zuzia Stankiewicz trafiła w dziesiątkę :-)
Mistrzowie Kierownicy kolejny raz mieli okazję szkolić swoje umiejętności prowadzenia quadów i kontynuować swoją Turbo przygodę.
Młodzi Padawanie rozegrali Gwiezdną Wojnę Imperium, aby wygrać „galaktyczną podróż” do lasu ;-) Następnie konstruowali latające ścigacze i odbyli lekcję samoobrony z Obi-Wan Kenobim.
Tancerki z grupy Can You Dance udoskonalały układy taneczne i wspólnie bawiły się rozwiązując zagadki i kalambury.
Dziewczynki z grupy Hannah Montanah cały dzień spędziły śpiewająco ucząc się piosenek: „Hannah Montana” i „Huba Buba”.
Kolonistki z grupy Fabryka Gwiazd rozpoczęły dzień od projektowania i tworzenia biżuterii, potem udały się na zajęcia z wizażu, a także poznały zasady zdrowego odżywiania i tajniki zbilansowanej diety.
Uczestnicy Obozu z warsztatami mieli dziś okazję przygotować pyszną czekoladę z owocami. Doskonalili także umiejętności pływania i wyruszyli na wyprawę kajakową po jeziorze Łęsk.
Grupa z Extremalnych Wakacji rozpoczęła dzień na polu paintballowym i w parku linowym. Potem koloniści relaksowali się na plaży i pływali kajakami.
Uczestnicy obozu Kulkoodporni podczas zajęć z survivalu uczyli się kamuflażu. Następnie udali się na strzelnicę, aby rozegrać zawody w strzelaniu. Najlepiej poradził sobie Kuba.
Po bardzo pracowitym i aktywnym dniu, a także pysznym obiedzie, na którym podano kapuśniak, gulasz, ziemniaki i surówkę z marchewki, wszyscy koloniści tanecznym krokiem udali się na dyskotekę, gdzie świetnie się bawili.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 2

Pokaż

M@M@
Dodany: 2012.07.30 17:30

szkoda ze nie wszyscy Rodzice mogą uczestniczyć w pikniku :( dzieli nas zbyt duża odległość od Kulki ...

mama
Dodany: 2012.07.29 14:35

A czy obiecane zdjęcia z pierwszego turnusu się w końcu pojawią ????

Ośrodek Kulka
Dodany: 2012.07.30 08:53

Cały czas wstawiamy do galerii napływające fotografie. Przepraszamy za opóźnienia wynikłe z tego faktu. W najbliższych dniach będzie udostępniona galeria.


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.