RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2012

Turnus V (14.08-24.08.2012)


Dzień 5 - Parents Day Huraaa!

Dodany: 2012.08.18
Komentarze: 5
Zdjęcia: 54
Wideo: 1

Dzisiejszy dzień możemy zaliczyć do udanych. Pogoda dopisała, a rodzice wyjezdzali z naszego Ośrodka zadowoleni i obiecali że wrócą za rok. Trzymamy ich za słowo. Dzisiaj w naszym ośrodku oprócz planowych zajęć dla dzieci rodzice mogli wziąć udział w Pakiecie Super Rodzica. Wszyscy uczestnicy pikniku mieli możliwość wzięcia udziału w przygotowanych przez nas zawodach. Zadaniem drużyny (rodziny) było przejście przez wszystkie punkty zadaniowe i zdobycie jak największej liczby punktów. Wśród konkurencji znalazły się: fotel antygrawitacyjny (żyroskop), pojazdy terenowe (quady), magiczne pojazdy sterowane myślami (segway’e), turniej śpiewu na wesoło (karaoke) i bodypainting w formie light (czyli malowanie twarzy zmywalnymi farbkami). Dla zdobywców podium przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody w formie karnetów na taktyczną grę przy użyciu markerów strzelających zmywalną farbą, czyli- paintball. Po podliczeniu punktacji wyłoniliśmy zwycięzców: I miejsce zdobyła Rodzina Filipkowskich, II miejsce - Rodzina Baranowskich, a III miejsce Rodzina Rejów. W międzyczasie odbywało się wielkie grillowanie. Przygotowaliśmy pyszne potrawy grillowe i napoje. Bawiliśmy się wspaniale!
Nasi Paintballowcy od samego rana wyruszyli do lasu na grę terenową „dwie flagi”. Póżniej sprawdzali swoją szybkość myslenia i determinacje w praktyce podczas gry Speedball.
Turbo przygoda zaczeła swój dzień od rozegrania gry fabularyzowanej (paintball) - to dopiero była zabawa! Po południu całą grupą poszli do lasu na zajęcia z survivalu na których uczyli się sztuki kamuflażu i zasad poruszania się w terenie. Doświadczonemu kierowcy nie straszny żaden teren. Sztuka przetrwania to zajęcia dobre dla każdego, kto lubi mały zastrzyk adrenaliny.
Ekstremalne wakacje od rana spędzali dzień bardzo aktywnie dzięki ładnej pogodzie wybrali się na plaże, a póżniej do lasu gdzie rozegrali gre terenową „dwie flagi”. Wieczorem razem z grupą Kulko-Odporni mieli ognisko z kiełbaskami i nocna gra terenowa „świetliki”. Kulko-Odporni mogli sprawdzić dzisiaj swoje umięjętności na polu minowym z użyciem wykrywaczem metalu, oczywiście tak jak na naszych kulkowiczów przystało poradzili sobie z tym zadaniem perfekcyjnie. Następnie udali się na strzelnice paintballową gdzie sprawdzali swoją celność.
Aktywne Wakacje razem z naszą Super Misją Specjalną poznały tajniki szyfrów. Od dziś doskonale wiedzą na czym polega szyfrowanie i jak można je zastosować.Po południu obydwie grupy korzystały z uroków jeziora Łęsk. Wieczorem na Aktywne Wakacje czeka terenowa gra „świetliki” dla naszych kulkowiczów było to niezapomniane przeżycie.
Gwiezdne Wojny rozegrali dzisiaj bardzo ważną bitwe o Naboo. Nasi rycerze Jedi mogli wykazać się dzisiaj umiejetnością czytania mapy i używania kompasów. Bitwa o planetę Naboo nazywa się początkiem Republiki.
Obóz z warsztatami od samego rana wyruszył do lasu na gre terenową. W lesie czekały na nich specjalnie przygotowane zadania, jednak najwięcej emocji było na sam koniec kiedy zadaniem grup było szturmować bunkier przeciwników. Zmęczeni ale zadowoleni wrócili do ośrodka. Po południu sprawdzali swoja sprawnosć fizyczną na warsztatach tanecznych na których poznali podstawy dancehallu. Póżniej czekał na nich relaks na plaży.
Fabryka Gwiazd poprawiała swoją kondycje fizyczną na zajęciach z areobiku, następnie po krótkim odpoczynku sprawdzali swoje umiejętności wokalne na karaoke. Po południu nasze gwiazdy dowiedziały się jak dobierać fryzury i poznały zasady pielęgnacji włosów.
Akademia Młodego Agenta miała dzisiaj zajęcia w lesie, różne gry terenowe w których bawili się super. Udowodnili że każdy z nich może być zwycięzcą. Póżniej odbyły się zajęcia z szyfrowania - nauczyli się posługiwać tajemniczymi znakami. Po południu były zajęcia z survivalu. Od tej pory zbudowanie szałasu, rozpalanie ogniska, to dla agentów żadne wyzwanie.
Can you Dance od rana ćwiczyła w naszym cool clubie, poznały podstawy hip-hopu i funky jazz. Póżniej sprawdzały swoje umiejętności taneczne na macie.
Hannah Montana jak każda gwiazda musi umieć zrobić sobie profesjonalny makijaż. Trzeba pamiętać przy tym, aby był on jednocześnie fantazyjny i niewyzywający. Później poprawiały swoją sprawność fizyczna na zajęciach z fitnessu. Po południu były warszaty ze śpiewu w końcu śpiewać każdy może…:) Dziś nasze małe gwiazdy udowodniły, że nie straszny im żaden repertuar.
Grupa Herosów dzięki słonecznej pogodzie która sprawiła, że Asklepios(bóg sztuki lekarskiej) wprowadził nas w świat medycyny pod gołym niebem. Tajniki tej trudnej sztuki sprawiły, że każdy Heros musiał wykazać się wiedzą, a także siłą i trzeżwością umysłu w sytuacjach umysłu. Nie zmieniając scenerii Herosi oddali się jednej z przyjemniejszych czynności plażowaniu i wszyscy chętnie korzystali z kąpieli wodnych.
Na obiad jedliśmy dzisiaj same pyszności: zupę pomidorową, kotlety mielone w sosie pieczarkowym, ziemniaki i surówkę z kapusty.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 5

Pokaż

Ania i Robert
Dodany: 2012.08.20 17:56

Nasympatyczniejsza impreza ostatnich kilku lat. Było super, profesjonalna obsługa i warunki Gratulacje składamy wszystkimi dzięki którym cudownie bawiliśmy się. Dziękujemy za wspaniała opiekę nad dzieckiem Pozdrawiam i polecamy

ania
Dodany: 2012.08.20 13:23

Piknik super........tylko czas mijał zbyt szybko.....Dziecko faktycznie capiło na kilometr.Pierwsze czynności wykonane na miejscu to dokładny prysznic i zmiana ubrania:)

K.
Dodany: 2012.08.19 19:56

No niestety, nie było mnie na pikniku. Zagonię go pod prysznic już w piątek ;)

Agnieszka
Dodany: 2012.08.19 19:32

ja moje dziecko wczoraj zagoniłam pod prysznic ...po 5 dniach. Dziękujemy za super piknik rodzinny!!!! Wszystko zapięte na ostatni guzik , pyszny grill i mnóstwo zabawy:)

K.
Dodany: 2012.08.19 16:56

O! Moje dziecko po pięciu dniach zmieniło koszulkę! :D


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.