RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2012

Turnus V (14.08-24.08.2012)


Dzień 4 - Nie ma czasu na nudę

Dodany: 2012.08.17
Komentarze: 4
Zdjęcia: 58
Wideo: 1

Kolejny dzień już za nami, zdecydowanie ten czas za szybko leci. Dzisiejszego dnia kolejne grupy miały wycieczke autokarową. Dzisiaj dzieci z grupy Turbo przygoda, Warsztaty, Can You Dance, Hannah Montana, Akademia Młodego Agenta zaraz po śniadaniu wyruszyli trasą Mikołajki-Gierłoż-Święta Lipka czyli wspaniałe zjeżdżalnie, pełny relaks i dużo pozytywnych wspomnień.
Grupa Aktywne wakacje mogła sprawdzić się dzisiaj na zajęciach linowych kolejno przechodzili po moście, oczywiście z asekuracją. Najważniejsze w tym wszystkim było skupienie i zachowanie zimnej krwi. Oczywiście cała grupa aktywnych świetnie sobie z tym poradziła. Po południu mieli naukę strzelania z łuku oraz broni pneumatycznej. Na pewno każdy zapamietał swój wynik którym pochwali się rodzicom jak wróci.
Nasze Gwiezdne Wojny każdego dnia starają się zasłużyć na miano prawdziwego Mistrza Jedi. Rano odbył się wielki wyścig ścigaczy w formie interaktywnej gry. Prawdziwym dzisiejszym wyzwaniem było szkolenie jazdy ścigaczem czyli przejażdzka quadami. Niektórzy kulkowicze pierwszy raz jechali takim pojazdem. Ścigacze to pojazdy, których rycerze jedi używają do przemieszczania się, także nie może ich zabraknąć. Póżniej turniej piłkarzyków zwyciężyli Olaf Andrzejowski i Marcel Jaroszewski.
Nasza Super Misja Specjalna od rana miała bardzo aktywny dzień, najpierw przejażdzka na quadach pózniej sprawdzali swoje umiejętności na zajęciach na moście linowym. Mieli okazję przezwyciężyć swój lęk przed wysokością. Cała grupa świetnie poradziła sobie z tym zadaniem - misja wykonana.
Dziewczynki z Fabryki Gwiazd miały dzień stylowej nastolatki, dziewczęta poznały kształty swoich sylwetek i dowiedziały się jak ubierać się z klasą. Jest wiele okazji, gdzie trzeba wiedzieć jak się ubrać z klasą. Po południu dzięki ładnej pogodzie mogły wykąpać się w jeziorze Łęsk. Na nasze gwiazdy czekała dzisiaj również lekcja savoir-vivre czyli zasady dobrego wychowania.
Na Nasza brygadę Kulko- Odpornych czekała specjalna wyprawa kajakowa. Najszybciej do brzegu dopłyneła para Ola i Ania. Jak przystało na prawdziwego survivalowca trzeba umieć bronić się. Dlatego dzisiaj uczestnicy poznali techniki samoobrony.
Nasi Paintballowcy sprawdzali swoją szybkość myślenia i determinację w praktyce, podczas fabularyzowanej gry taktycznej z użyciem broni barwiącej. Następnie było szkolenie z pierwszej pomocy - nauczyli się jak wyposażona jest apteczka, oraz poznali zasady postepowania z osobą przytomną i nieprzytomną.Póżniej przeszli przez park linowy, co sprawiło im wielka frajdę.
Grupa Ekstremalne Wakacje miała zajęcia quadowe, kolejnym punktem ich programu był paintball, który rozbudził sporo emocji. Po obiedzie odbył się turniej gry w piłkarzyki, uczestnicy bardzo zaangażowali się w turniej. Wygrał Arek i Kuba będą reprezentować grupę na turnieju.
Gruopa Herosów spędziła przedpołudnie w miejscu, gdzie władze sprawuje Artemida- bogini łowów. Każdy heros przy użyciu wszystkiego, co znajduje się w lesie, miał za zadanie zzakamuflować się w taki sposób, aby być niezauważonym podczas łowów. Herosi orócz tego że są silni i wysportowani, mają w sobie ogromne pokłady gracji i wdzięku. Mieli okazje zaprezentować to podczas warsztatów tanecznych z dancehallu. Po codziennym ognisku, Herosi przyodziali stroje adekwatne do nocnych wypraw i ruszyli w otchłań lasu, aby pokonać labirynt Dedala.
Na obiad wcinaliśmy dziś zupę jarzynową i rybę w chrupiącej panierce z buraczkami.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 4

Pokaż

Ośrodek Kulka
Dodany: 2012.08.18 23:55

Na bieżąco staramy się robić zdjęcia wszystkim grupom i realizować Państwa prośby. Przypominamy, że pełna galeria fotografii będzie dostępna w ciągu 14 dni od zakończeniu turnusu w galerii. Prosimy o wyrozumiałość.

Magda
Dodany: 2012.08.18 22:36

Popieram prośbę o zdjęcia/filmy z grupy Aktywnych. Moj syn jest też tylko na 1 zdjęciu z oddali, a na filmie nie ma go wcale :(

ilona
Dodany: 2012.08.18 22:17

Blog super,lecz prosze troszke owocniej polowa z aparatem na Herosów:) pozdrawia,:)

Monika
Dodany: 2012.08.18 08:16

Witam :) To miło, że dzieci mają tyle fajnych zajęć i możemy codziennie oglądać ich zadowolone minki na tym blogu. szkoda tylko, że niektóre dzieci są pokazane po 3 lub 4 razy na każdym wideo a moje jest skrzętnie omijane. do tej pory był tylko RAZ. uczestnicy aktywnych wakacji nie lubią być ,,kręceni'' i fotografowani, czy o co chodzi ?

Ośrodek Kulka
Dodany: 2012.08.19 21:29

Prosimy o wyrozumiałość. Dzieci często mają zajęcia poza terenem ośrodka. Staramy się w miarę możliwości fotografować i filmować wszystkie dzieci przebywające na turnusie.


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.