RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2013

Turnus I (29.06-09.07.2013)


Dzień 3 - Słońce w buraczkach

Dodany: 2013.07.01
Komentarze: 0
Zdjęcia: 71
Wideo: 1

Pogoda nas zaskoczyła, spodziewaliśmy się chmur, a od rana gościło na niebie słoneczko.

Uczestnicy Obozu Militarnego wybrali się na wycieczkę do Mrągowa, a dokładnie do Muzeum Sprzętu Wojskowego. Jest to jedyna taka placówka w Polsce północno-wschodniej. Prócz zwiedzania mieli okazję przejechać się prawdziwym czołgiem – T55.

Piłka nożna, koszykówka i gra w ziemniaka to ulubione gry Akademii Młodego Agenta. Nie zabrakło również survivalu. Instruktor podzielił grupę na drużyny i w takich zespołach uczyli się budować szałasy. Poznali również sztukę kamuflażu, którą zastosowali podczas gry w leśnego chowanego.

Paintballowcy wraz z instruktorem odkrywali tajniki przetrwania w lesie. Po obiedzie młodzi snajperzy kolejny raz mogli spróbować swoich sił na polu paintballowym. Nowe gry wzbudziły jeszcze więcej emocji.

Dla uczestników Gwiezdnych Wojen kolejnym etapem szkolenia była sztuka lewitacji, która pozwoliła im pokonać prawo grawitacji. Spotkali się z Obi-Wan Kenobi, który nauczył ich technik samoobrony, pozwalającej im pokonać przeciwnika.

Koloniści z Aktywnych Wakacji zaraz po śniadaniu udali się na zajęcia z samoobrony. Instruktor zapoznał ich z kilkoma ciekawymi chwytami. Jak to sami stwierdzili teraz tylko Kung Fu Panda jest od nich sprytniejsza. Po obiedzie przeprawiali się przez park linowy.

Uczestnicy Obozu z Warsztatami przeżyli pierwszą przeprawę kajakami. Najodważniejszą uczestniczką okazała się najmłodsza Zuzia. Następnie ozdabiali swoje ciała zmywalnymi tatuażami z henny. Po kolacji rozgrzewali gardła podczas karaoke.

Koloniści z Turbo Przygody podczas zajęć designerskich poznawali zasady tworzenia projektów samochodów. Po namalowaniu swoich wymarzonych aut, ruszyli poszaleć na torze quadowym.

Ekstremalni po śniadaniu odbyli kolejne zajęcia z użyciem lin. Tym razem uczestnicy budowali wieżę ze skrzynek po której musieli się wspiąć. Najlepsza okazała się Ola i Michał. Po kolacji odbyły się zajęcia, na które wszyscy czekali najbardziej – quady!

Stali Bywalcy rozpoczęli dzień od wyprawy kajakowej. Po południu grupa budowała wieże ze skrzynek, próbując pobić swój rekord. Najlepszy okazał się Mateusz Starostecki, który pobił swój zeszłoroczny wynik i zbudował wierzę z 20 skrzynek. Rekord wśród dziewczyn należy do Pauliny Nowickiej – 16 skrzynek.

Koloniści z Akademii Młodego Agenta zmagali się z pułapką linową. Udowodnili, że skomplikowane wiązania nie są dnia nich przeszkodą, żeby się uwolnić. Podczas próby wytrzymałości odkryli, że nigdy nie można się poddawać oraz, że są dokładni i szybcy.

Dziewczynki z Can You Dance oraz Fabryki Gwiazd dowiedziały się jak radzić sobie ze stresem oraz jak wygląda efektywna komunikacja werbalna i niewerbalna. Takie umiejętności są niezbędne podczas kontaktów interpersonalnych.

Na obiad wcinaliśmy zupę ogórkową oraz kotleta mielonego z buraczkami na ciepło.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.