RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2013

Turnus II (10.07-20.07.2013)


Dzień 2 - Barszczyk w Tęczowym Parku

Dodany: 2013.07.11
Komentarze: 0
Zdjęcia: 70
Wideo: 1

Pierwszy poranek turnusu przywitał nas słoneczkiem. Ochoczo i energicznie rozpoczęliśmy dzień.

Atrakcją dnia dla Monster High było stworzenie z gliny swojego potwora. Dzieciaki z wielkim zaangażowaniem realizowały swoje wizje. Po obiedzie koloniści przystąpili do zajęć integracyjnych.

Cały podobóz Paintballowy dzisiejszego dnia miał mnóstwo atrakcji. Zapoznali się ze sprzętem oraz polem do gry w paintball. Uczestnicy nauczyli się strzelania z łuku i wiatrówki. Kolejną atrakcją były zajęcia z survivalu.

Uczestnicy Super Misji Specjalnej aby pokonać swój lęk związany z wysokością, skorzystali z parku linowego. Po obiedzie ćwiczyli celność strzelając z łuku i wiatrówek.

Atrakcją dnia dla Obozu z Warsztatami były zajęcia z fitness. Koloniści podczas powtarzania ćwiczeń do rytmicznej muzyki udowodnili, że aktywność fizyczna jest źródłem radości, oraz uśmiechu. W kolejnym bloku programowym odbyły się zajęcia samoobrony. Zajęcia zostały przeprowadzone na świeżym powietrzu przez instruktora zajęć aktywnych.

Uczestnicy Paintballowej Przygody zaczęli dzień od gry w paintball. Po zapoznaniu się ze sprzętem i zasadami gry odbyły się pierwsze rozgrywki – rewanż miał miejsce jeszcze tego samego dnia wieczorem. Trenowali również strzelanie z łuków i wiatrówek, a podczas survivalu budowali szałasy.

Nasze malutkie Hello Kitty odwiedziły Tęczowy Park – warsztaty manualne. Malowały rączkami swoje ulubione Kitty. Piękna pogoda pozwoliła małym smykom na wykąpanie się w jeziorze. Wymyśliły też okrzyk grupy „Hello Kitty zawsze sobie rade dają i nigdy się nie poddają”.

Odkrywcy Nieznanego Świata dowiedzieli się jak utrzymać równowagę i wspinać się – udali się w Alpy – na zajęcia ze skrzynek. Po południu przygotowali mapę świata, na której będą oznaczać poznane miejsca i opisywać charakterystyczne cechy. Następnie na quadach poznali jeden z odcinków trasy rajdu Paryż – Dakar.

Pierwszymi zajęciami uczestników Obozu Survivalowo – Paintballowego był survival. Uczyli się sztuki kamuflażu oraz bezpiecznego poruszania się w terenie. Następnie odbyły się „zajęcia łącznościowe”. Przy użyciu telefonów polowych próbowali przekazywać zaszyfrowane wiadomości. Nauczyli się również alfabetu Morse’a.

Ekstremalni o poranku śmigali po torze quadowym. Pod czujnym okiem instruktora balansowali jeżdżąc po trasowych nierównościach. Wieczór spędzili również energicznie, każdy miał okazję zbudować most ze skrzynek. Mistrzem budownictwa okazał się Tomek, który wszedł na 16 skrzynek.

Dzisiejszego dnia młodzi padawanowie z Gwiezdnych Wojen zmagali się z kosmiczną galaktyką, tworzyli własne gry planszowe. Następnie podczas wspinania się na skrzynki ćwiczyli sztukę lewitacji, dzięki czemu osiągnęli zdolność utrzymania równowagi i poruszania się w powietrzu. Kolejnym etapem szkolenia była nauka dowodzenia kosmicznym pojazdem (quadem).

Uczestnicy Aktywnych Wakacji mogli sprawdzić swoje umiejętności w zakresie koordynacji ruchowej oraz utrzymywania równowagi na znacznych wysokościach. Pierwszym wyzwaniem, przed którym stanęli było wejście na wieżę ze skrzynek. Najlepszymi w tej konkurencji okazali się: Klaudia Nowak – 14 skrzynek, Sarzalski Rafała i Sałamaj Stanisław – 11 skrzynek. Następnie koloniści mieli za zadanie przejść po parku linowym.

Na pierwszych zajęciach młode Zumbowiczki wykonywały zestaw prostych ćwiczeń, które pomogą im w zachowaniu dobrej kondycji. Następnie aby poćwiczyć mięśnie rąk udały się na spływ kajakowy. Podczas wyprawy trenowały również umiejętność pracy w zespole.

Na obiad wcinaliśmy – barszcz ukraiński, kurczaka w pysznej panierce oraz mizerią.

Atrakcje dzisiejszego dnia zostały zakończone dyskoteką w COOL CLUB oraz uśmiechem na twarzy kolonistów.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.