RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2013

Turnus II (10.07-20.07.2013)


Dzień 3 - Minie deszcz, niebo się rozsnuje

Dodany: 2013.07.12
Komentarze: 0
Zdjęcia: 57
Wideo: 1

Dzisiejsza pogoda nas nie rozpieszczała. Od samego rana padał deszcz. Nie pokrzyżowało nam to jednak planów na świetną zabawę.

Grupy Gwiezdnych Wojen i Monster High po śniadaniu wyruszyły drogą wakacyjnej wycieczki trasą Mikołajki- Giżycko. Na naszych kolonistów w Mikołajkach czekała „Tropikana”- wodny park rozrywki w hotelu „Gołębiewskim” .Aquapark to raj dla dzieci i młodzieży. Morskie fale, słonie wypluwające fontanny wody, grzybki i armatki, gigantyczne rury-zjeżdżalnie (długie, kręte oraz krótkie i nachylone, na których zjazd podnosi adrenalinę) :D Prawdziwa Frajda J! W Giżycku zobaczyli obrotowy most, zabytkową twierdzę Boyen, zamek krzyżacki oraz Żeglarski Port Giżycko.

Młode Zumbowiczki rozpoczęły dzień bardzo aktywnie. Zaraz po śniadaniu odbył się trening ruchowy dla zachowania dobrej kondycji. Następnie udały się na salę, gdzie odbyły się zajęcia rozciągające i modelujące sylwetkę. Dzień zakończyły warsztatami tanecznymi z salsy, na których nauczyły się krótkiej choreografii ułożonej przez instruktorkę tańca.

Odkrywcy Nieznanego Świata polecieli w nieznane na żyroskopie. Stworzyli plakaty przyozdobione obrazkami, które kojarzą się im z wcześniej wylosowanymi państwami. W trakcie zajęć ujawniły się plastyczne talenty. Następnie uczestnicy poznali indyjską sztukę tatuażu. Na ich ciele powstało wiele pięknych wzorów, wykonanych zmywalną henna. W kolejnym bloku programowym zamienili się w japońskich wojowników sumo.

Malutkie Hello Kitty wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Hello Kitty na wakacjach w Kulce”. Miejsce I zajęła Martynka, ale wybór nie był łatwy. Później ułożyły piosenkę o swojej grupie. Po południu odwiedziły Tęczowy Park, gdzie ozdabiały swoje kotki kuleczkami z kolorowej bibuły. Prace można podziwiać na wystawie stworzonej w pawilonie mieszkalnym.

Paintballowcy oddali się fascynującej grze, podczas której korzystali z broni barwiącej – Tippman. Rywalizacja o zwycięstwo dała im zastrzyk adrenaliny, ale również sprawiła, że trening stał się bardziej efektywny.

Ekstremalni rozpoczęli dzień od Mega Chińczyka. Zabawna rywalizacja, wcielanie się w pionki oraz rzucanie gigantycznymi kostkami przysporzyły uczestnikom wiele uśmiechu. Zaraz potem czekał na nich trener lotów kosmicznych – żyroskop. Po południu ratownicy uczyli ich jak ratować ludzkie życie.

Uczestnicy Obozu z Warsztatami dzisiejszy dzień rozpoczęli od warsztatów artystycznych. Wspólnie z panią Mają – animatorką malowały na szkle. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością, dzięki niej powstało bardzo dużo pięknych prac. W kolejnym bloku odbyły się zajęcia z instruktorem aktywnym. Wspólnie grali w Mega Chińczyka. Następnie wybrali się na zajęcia taneczne.

Uczestnicy Aktywnych Wakacji w ramach gimnastyki porannej odbyli „Walki Sumo”. Dzieciaki miały ogromną frajdę, gdy mogły stoczyć pojedynek w specjalnych strojach wypełnionych gąbką. Kiepska pogoda nie popsuła nawet świetnej zabawy podczas jazdy na quadach.

Uczestnicy Super Misji Specjalnej szaleli na torze quadowym, dzięki licznym kałużom i błocie przejażdżki quadami okazały się prawdziwym wyzwaniem. Atrakcją okazał się również żyroskop. Wszyscy chętnie siadali i wczuwali się, jakby byli prawdziwymi pilotami F16.

Koloniści Paintballowej Przygody dzień rozpoczęli od zaprawy porannej, na której uczyli się profesjonalnych komend wojskowych. Po obiedzie odbyły się drugie zajęcia survivalu, na których poznali tajniki kamuflażu – nawet ich wychowawca pokrył swoją twarz błotem. Po kolacji grali w paintball.

Uczestnicy Obozu Survivalowo – Paintballowego odbyli zajęcia w lesie bo prawdziwy survivalowiec nie boi się dżungli ani deszczu. Nauczyli się budowania szałasów oraz zdobywania pożywienia w trudnych warunkach.

Na obiad wcinaliśmy – zupę ogórkową oraz kotleta mielonego z buraczkami.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.