RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2013

Turnus II (10.07-20.07.2013)


Dzień 4 - W oczekiwaniu na słońce

Dodany: 2013.07.13
Komentarze: 0
Zdjęcia: 69
Wideo: 1

Niestety, wiemy już, że pogoda lubi płatać figle, czasem nieprzyjemne. Niebo było dziś niezdecydowane, raz padał deszcz, raz świeciło słońce.

Na drugą turę wycieczki trasą Giżycko-Mikołajki pojechali: Ekstremalni, Aktywne Wakacje oraz Super Misja Specjalna.

Dzisiejszego dnia królowa Amidala i mieszkańcy planety Naboo zostali uratowani przez naszych dzielnych padawanów. Następnie, aby lepiej spełniać swoje misje, konstruowali statki kosmiczne – latawce. Jako przyszli rycerze Jedi posiedli również umiejętność radzenia sobie w stanie nieważkości.

Uczestnicy Paintballowej Przygody odbyli trening snajperski na strzelnicy paintballowej, gdzie trenowali dwie opcje strzelania – statyczne oraz dynamiczne. Takie umiejętności przydały się do wieczornej gry w paintball – „Porwanie VIPa”. Dodatkowo mieli szkolenie z orienteeringu – nauczyli się lokalizować swoje położenie w nieznanym terenie.

Nasze malutkie Hello Kitty odwiedziły ogródek Kitty, w którym zasadziły Świtulki (fasolki). Ich zadaniem będzie dbanie, aby roślinkom nie zabrakło wody. Później odbył się konkurs plastyczny pt. „Pocztówka z wakacji dla rodziców”. Na deser kicie robiły różową watę cukrową, pycha!

Odkrywcy Nieznanego Świata wybrali się do Stanów Zjednoczonych, by spróbować swoich sił na segwayu. W słonecznej Brazylii zostali porwani przez gorące rytmy samby. W Rzymie wcielili się w starożytnych gladiatorów i stoczyli walki na arenie. W tropikalnych lasach deszczowych poznali techniki kamuflażu i nauczyli się rozpalać ognisko. Mimo ciężkich warunków zdobyli szczyt Alp (skrzynki).

Zumbowiczki odbyły kolejny trening fitness, którego zadaniem jest modelowanie sylwetki i rozciągnięcie mięśni ciała. Następnie jeździły na segwayu – dwukołowy pojazd elektryczny. Po obiedzie wróciły na salę taneczną, by odbyć kolejne warsztaty taneczne, tym razem z reggaetonu. Gatunek muzyki, który wywodzi się z dancehallu i łączy elementy muzyki hip-hop i latynoamerykańskiej.

Koloniści Obozu z Warsztatami wspólnie z instruktorką tańca uczyli się kroków nowego układu tanecznego. Motywem przewodnim były tańce latynoamerykańskie. W kolejnym bloku programowym wzięli udział w warsztatach samoobrony. Podczas nich doskonalili chwyty oraz uczyli się jak odeprzeć atak napastnika. Atrakcją dzisiejszego dnia były warsztaty na słodko. Koloniści z uśmiechem na twarzy uczyli się nawijać watę cukrową.

Uczestnicy Obozu Survivalowo – Paintballowego zaraz po śniadaniu udali się na kolejne zajęcia, które miały na celu udoskonalić ich technikę strzelania z łuku. Następnie swoją celność wykorzystali podczas potyczki paintallowej, która rozegrała się między dwiema grupami. Wygrała grupa pana Bartka, jednak obie drużyny poradziły sobie świetnie. Po obiedzie odbyły się zajęcia survivalu, na których uczyli się jak krzesiwem rozpalić ognisko.

Paintballowcy stoczyli bój o flagę przeciwnika. Bronią były markery wypełnione kulkami z farbą. Starcie wygrały drużyny dowodzone przez panie! Panowie wychowawcy nie chcą dać za wygraną i zapowiedzieli rewanż.

Uczestnicy Monster High rozegrali fascynującą grę w „Mega Chińczyka”. Dziewczynki rywalizowały między sobą o „medalion uśmiechu”. Następnie „straszaciółki” (jak same siebie nazwały) charakteryzowały się na ulubione postaci z Monster High.

Na obiad wcinaliśmy zupę pomidorową, pieczonego kurczaka i surówkę z kapusty.

Dzień zakończyliśmy dyskoteką w klimatach hawajskich w COOL CLUB.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.