RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2013

Turnus II (10.07-20.07.2013)


Dzień 5 - Rodzinnie na pikniku

Dodany: 2013.07.14
Komentarze: 0
Zdjęcia: 65
Wideo: 1

Dziś na Kulce panowała rodzinna atmosfera, a to za sprawą drugiego w tym sezonie Pikniku Rodzinnego. Gościliśmy na ośrodku ponad 300 osób. Wszyscy uczestnicy pikniku mieli możliwość wzięcia udziału w przygotowanym przez nas konkursie. Zadaniem drużyny (rodziny) było przejście przez wszystkie punkty zadaniowe i zdobycie jak największej liczby punktów. Wśród konkurencji znalazły się: fotel antygrawitacyjny (żyroskop), pojazdy terenowe (quady), magiczne pojazdy sterowane myślami :P(segway’e), turniej śpiewu na wesoło (karaoke) i bodypainting w formie light (czyli malowanie twarzy zmywalnymi farbkami). Dla zdobywców podium przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody, przeznaczone dla naszych kolonistów w formie karnetów na taktyczną grę przy użyciu markerów strzelających zmywalną farbą, czyli- paintball :D Po podliczeniu punktacji wyłoniliśmy zwycięzców: I miejsce zdobyła rodzina Sabatów (Makoszowianie), II zajęła rodzina Sosińskich (Awards 2013), III miejsce rodzina Krakowskich. W międzyczasie odbywało się wielkie grillowanie. Przygotowaliśmy pyszne potrawy grillowe, grochówkę i napoje. Bawiliśmy się wspaniale! :D W czasie Pikniku Rodzinnego odbywały się oczywiście zajęcia programowe.

Hello Kitty wtopiły się w cudownie kolorowy świat z chustą Klanzy. Wykorzystały ją jako tarczę strzelecką. Po południu układały i kolorowały puzzle z Kitty. Następnie udały się na spotkanie z Mimi.

Zumbowiczki odbyły kolejne, a zarazem ostaniem programowe warsztaty fitness, które mają na celu modelowanie sylwetki. Następne zajęcia dotyczyły zasad zdrowego odżywiania. Należy pamiętać, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Tuż przed kolacją spróbowały swoich sił na slackline.

Dzieciaki z Obozu z Warsztatami uczestniczyły w warsztatach artystycznych, na których tworzyły tatuaże z henny. W następnym bloku programowym uczestniczyły w grach integracyjnych.

Kolonistki z Monster High rozpoczęły dzień od zabiegów pielęgnacyjnych. Nauczyły się wykonywać domowe maseczki odżywiające skórę twarzy, a następnie przeszły do malowania paznokci. Po południu przyszedł czas na stylowe fryzury.

Dzisiejszego dnia Obóz Paintballowy miał zajęcia linowe: skrzynki oraz most. Następnie wygrzewali się na słonku, zaś wieczorem relaksowali się przy ognisku.

Uczestnicy Super Misji Specjalnej poznali tajniki kamuflażu. Wyszło to im niemal idealnie- błoto, gałęzie i liście sprawiły, że w lesie byliśmy prawie niewidzialni. Po obiedzie ubrali pomarańczowe kapoki i wyruszali na wyprawę kajakową.

Paintballowa Przygoda przeżyła noc wrażeń, a to za sprawą nocnej potyczki na polu paintballowym. Sprawdzili swoje umiejętności strzeleckie w niekorzystnych warunkach z ograniczoną widocznością.

Uczestnicy Aktywnych Wakacji zaraz po pośniadaniu wybrali się na spływ kajakowy. Niektórzy mieli po raz pierwszy okazję skorzystania z takiej atrakcji, mimo to radzili sobie świetnie. Po obiedzie dzieci zmierzyły się w Olimpiadzie Sportowej.

Na obiad wcinaliśmy zupę neapolitańską oraz gołąbki w sosie pomidorowym.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.