RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2013

Turnus II (10.07-20.07.2013)


Dzień 7 - Cukierkowo, survivalowo

Dodany: 2013.07.16
Komentarze: 0
Zdjęcia: 56
Wideo: 1

Poranek nie zapowiadał ładnej pogody, ale przegoniliśmy chmury, za których wyszło piękne słoneczko.

Obóz z Warsztatami rozpoczął dzień bardzo przyjemnie- na słodko. Koloniści przygotowali czekoladę, która stworzyła cudowny deser. Po przyjemnych zajęciach przyszła pora na aktywność fizyczną. Na zajęciach samoobrony ćwiczyli nowe chwyty oraz udoskonalali technikę. Następnie uczyli się rozpalać ognisko oraz dawać znaki dymne.

Odkrywcy Nieznanego Świata rozpoczęli dzień w rytmach samby brazylijskiej. Następnie wybrali się do Australii. Poznali jej kulturę i ciekawostki z nią związane. Przenieśli się również do Berlina i przygotowali specjalne graffiti.

Dziewczynki z Monster High zorganizowały konkurs na najbardziej wymyślnie pomalowane paznokcie. Ich fantazja nie znała granic. Wszystkie dzieciaki zostały nagrodzone cukierkami za pomysłowość. Następnie dostały zadanie specjalne tzw. „zwiad terenowy”, w którym musiały uzyskać jak najwięcej odpowiedzi na przygotowane przez wychowawców pytania.

Paintballowcy ćwiczyli prędkość na skrzynkach i budowaniu przeprawy. Po obiedzie wyruszyli na „poligon”, gdzie odbyły się dwa ekstremalne starcia.

Ekstremalni zamienili się w wojowników sumo. W zabawnych strojach dodających kilogramów starcie było nie lada wyzwaniem, ale i przysporzyło mnóstwo radości. Wieczorem chłopcy rozegrali mecz piłki nożnej z panami instruktorami. Owacjom nie było końca, gdy okazało się, że mecz zakończył się wynikiem 7:6 na korzyść kolonistów. Gratulacje.

Okazało się, że kilka osób z Super Misji Specjalnej ma ukryty talent wokalny. Jego fragmenty mogliśmy dostrzec w czasie Karaoke. Po obiedzie wyruszyli na „poligon”. Każdy miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w prowadzeniu quada, na specjalnie przygotowanym torze.

Koloniści Aktywnych Wakacji dowiedzieli się jak prawidłowo i skutecznie udzielać pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, a także jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową. Uczestnicy zapoznali się również z tajnikami survivalu.

Survivalowo-Paintballowi zaraz po śniadaniu wybrali się do lasu na survivalowy tor przeszkód. Był to sprawdzian z wcześniej zdobytych umiejętności takich jak np. budowanie szałasów i układanie stosów ogniskowych. Następnie doskonalili technikę pływania.

Uczestnicy Paintballowej Przygody trenowali zręczność oraz szybkość podczas zawodów sportowych. Następnie przeszli szkolenie z pierwszej pomocy.

Padawani z Gwiezdnych Wojen mieli możliwość odbycia kosmicznej przeprawy Sokołem Millenium z Hanem Solo, czyli przeprawa buggy po „poligonie”.

Na obiad wcinaliśmy kapuśniak, pulpety w sosie pieczarkowym i pomidory w śmietanie.

Wieczorem odbyła się dyskoteka pt. „Dress Party”


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.