RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2013

Turnus II (10.07-20.07.2013)


Dzień 9 - Na letnim jarmarku

Dodany: 2013.07.18
Komentarze: 0
Zdjęcia: 42
Wideo: 1

Pogodę mamy piękną i prawdziwie letnie temperatury.

W ramach programu fakultatywnego niektórzy Kulkowicze wybrali się dziś na wycieczkę do Olsztyna. Koloniści zwiedzili Muzeum Warmii i Mazur, które mieści się w gotyckim zamku kapituły warmińskiej. Muzeum prezentuje zabytki z regionu Warmii i Mazur z zakresu archeologii, historii, numizmatyki, sztuki, rzemiosła artystycznego, piśmiennictwa i kultury ludowej. Następną atrakcją wycieczki był stary ratusz, który obecnie jest siedzibą Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Kulkowicze zwiedzili również zabytkowy kościół św. Jakuba, który został zbudowany w II poł. XIV wieku, oraz Wysoką Bramę, budowlę z XIV wieku. Jest ona jedyną bramą pozostałą z trzech, które znajdowały się w murach obronnych otaczających miasto. W trakcie wizyty w Planetarium Lotów Kosmicznych koloniści przenieśli się do odległej galaktyki, poznali różne gwiazdozbiory i zachodzące tam zjawiska.

Koloniści Hello Kitty i Obozu z Warsztatami dzisiejszy dzień spędzili wspólnie. Rano oglądali bajkę „Odlot”, a później korzystając z pięknej pogody wybrali się nad jezioro. Ciepła woda zachęciła wszystkich do wspólnej kąpieli. Następnie odbył się kolonijny „jarmark”. Dzieciaki w swoich pokojach przygotowały różne atrakcje: salon masażu, salon fryzur, quizy i wróżenie z kart.

Paintballowa Przygoda rozpoczęła swój dzień od gry terenowej „Dwie flagi”. Następnie oddali się pasjonującej grze w paintball. Jednak każdy czekał na nocne zajęcia – podchody w lesie, gdzie instruktor zaplanował dla nich wiele ciekawych atrakcji.

Odkrywcy Nieznanego Świata podczas przeprawy przez park linowy przenieśli się do Australii. Dzieci miały okazję sprawdzić się na różnych poziomach trudności. Przed obiadem odbyła się Kulkowa Olimpiada Sportowa. W następnym bloku programowym mieli okazję nauczyć się strzelania z łuku i wiatrówek.

Zumbowiczki odbyły zajęcia samoobrony. Dziewczyny nauczyły się skutecznych technik obrony, które jednocześnie zwiększają sprawność fizyczną i pewność siebie.

Przy tak pięknej pogodzie ogromną przyjemnością dla Obozu Paintballowego były zajęcia survivalu. Uczestnicy poznali różne rodzaje stosów ogniskowych. Następnie przeszli przez park linowy, a na koniec dnia poznali tajemnice kamuflażu.

Dziewczynki z Monster High zaprezentowały własne bajkowe stylizacje. Hasłem przewodnim pokazu był las i jego skarby. Kreacje były wykonane z liści, worków i kwiatów. Na kolejnych zajęciach wykonywały upiorki z gliny.

Uczestnicy Aktywnych Wakacji dzień rozpoczęli od zapoznania się z podstawami terenoznawstwa – tj. sposobami wyznaczania kierunków świata, obsługi kompasu i busoli. Następnie wzięli udział w Olimpiadzie Sportowej, w której najwięcej radości wzbudziła „baloniada”.

Uczestnicy Super Misji Specjalnej odbyli szkolenie pierwszej pomocy. Następnie zamienili się w Gladiatorów i stoczyli wielką bitwę.

Mali padawani z Gwiezdnych Wojen obejrzeli kolejną część filmu o swoich ulubionych bohaterach – Stars Wars. Na koniec dnia rozegrali fabularyzowaną grę terenową – Powrót Jedi.

Survivalowo –Paintballowi rozegrali speedball – sportowa odmiana gry paintball. Następnie mogli wykorzystać wszystkie zdobyte umiejętności podczas fabularyzowanej gry „Bomba”.

Na obiad wcinaliśmy zupę fasolową, gulasz z surówką z marchewki.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.