RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2013

Turnus III (21.07-31.07.2013)


Dzień 5 - Oprócz błękitnego nieba...

Dodany: 2013.07.25
Komentarze: 0
Zdjęcia: 44
Wideo: 1

Pogoda nie sprzyja nam, dlatego też co jakiś czas cały obóz podśpiewuje dobrze zwany refren: „Oprócz błękitnego nieba nic mi więcej nie potrzeba!”

Uczestnicy Obozu Militarnego wybrali się na wycieczkę do Mrągowa, a dokładnie do Muzeum Sprzętu Wojskowego. Jest to jedyna taka placówka w Polsce północno-wschodniej. Prócz zwiedzania mieli okazję przejechać się prawdziwym czołgiem – T55.

Dziewczynki z Can You Dance poznały dziś kilka podstawowych kroków i krótką choreografię w stylu hip-hop. Po krótkim odpoczynku zagrały w piłkę siatkową, VIPA i kolory. Następnie, aby zrelaksować się i odpocząć udały się do Cool SPA zorganizowanego przez grupę warsztatową.

Uczestnicy Akademii Młodego Agenta dzień rozpoczęli od rozgrywek sportowych – meczu piłki siatkowej i nożnej. Następnie poznali tajniki survivalu – sposoby budowania szałasów oraz rodzaje stosów ogniskowych. Kolejne zajęcia odbyły się na plaży. Odbył się konkurs na najpiękniejszy zamek z piasku.

Kulkowicze Super Misji Specjalnej zagrali w jedną z najpopularniejszych gier, ale w rozmiarze XXL, czyli Mega chińczyka. Następnie przeszli szkolenie z pierwszej pomocy. Po obiedzie trenowali umiejętności alpinistyczne podczas wspinania się na wieżę ze skrzynek. Kolejne zajęcia przeniosły ich w świat Japonii, gdzie stoczyli walki sumo.

Ekstremalni poranek rozpoczęli od gry w siatkówkę. Jednak wyniku nie udało się ustalić ponieważ ich gra była powalająca. Przed obiadem rozegrali Mega chińczyka. Walka była wyrównana i dająca wiele śmiechu. Aby podnieść poziom adrenaliny zagrali w paintball i weszli na park linowy.

Dziewczynki z Fabryki Gwiazd dzień rozpoczęły od zajęć aktywnych. Kolonistki rozegrały między sobą mecz w koszykówkę. W kolejnym bloku zajęciowym wspólnie z instruktorem pokonywali park linowy. Po południu odbyły się warsztaty, na których nauczyły się dobierać fryzury do kształtu twarzy.

Uczestnicy Turbo Przygody po śniadaniu rozegrali turniej w piłkarzyki. Następnie sprawdzali swoje umiejętności wokalne podczas karaoke. Po obiedzie przeszli szkolenie z survivalu. Poznali tajniki kamuflażu, które zostały sprawdzone podczas gry w Chowanego.

Obóz Paintballowy poznał technikę sokolego oka podczas strzelania z łuków i wiatrówek. Padło kilka dziesiątek, gratulujemy! Następnie w swoich drużynach ustalili taktykę na speedball. Po obiedzie dzieciaki odbyły kolejne zajęcia z survivalu, tym razem z kamuflażu.

Dzieciaki z Aktywnych Wakacji podczas wspinania się po parku linowym wykazały się nie lada sprytem i odwagą. Następnie odbyły się zajęcia prezentujące podstawowe techniki samoobrony. Młodzi adepci nauczyli się równoważyć siłę umysłu i ciała. W kolejnym bloku programowym odbyli przygodę kajakarską. Wieczorem czekało na nich ogromne wyzwanie – walki sumo.

Uczestnicy Obozu z Warsztatami otworzyli „Cool SPA”. Oferowali całej kolonii różne zabiegi i usługi tj. masaże, stylizacja fryzur, makijaż, manicure, oraz wróżbiarstwo z przymrużeniem oka. Salon cieszył się ogromna popularnością, a kolejki ciągnęły się w nieskończoność.

Nasi dzielni półbogowie (Obóz Herosów) nauczyli się dziś greckich tańców. Przeżyli zdziwienie, kiedy okazało się, że zorba to nie tylko dmuchana kula. Herosi zbudowali również obozowisko podczas survivalu z Prometeuszem oraz odbyli warsztaty łucznicze z Chejronem. Dzieci zapoznały się z greckim alfabetem. Szyfrowały i rozszyfrowywały zadania nie tylko sobie nawzajem, ale i wychowawcy. Odbyły się również warsztaty z muzą Melpomeną.

Stali Bywalcy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności koordynacji oraz utrzymania równowagi na wysokościach. Każdy kolonista stanął przed zadaniem zbudowania jak najwyższej wieży ze skrzynek. Koloniści poszerzyli również swoją wiedzę z zakresu survivalu – nauczyli się budować szałasy i układać stosy ogniskowe.

Opis dnia Gwiezdnych Wojen: „Z rana szkolenie antygrawitacyjne przejść musieliśmy. Na symulatorze lotów kosmicznych się kręciliśmy. Później list do Yody napisaliśmy i o kolonii swojej opowiedzieliśmy. Następnie wielki wyścig ścigaczy odbył się na Xboxie wszyscy świetnie bawili się.”

Na obiad wcinaliśmy zupę neapolitańską i gołąbki w sosie pomidorowym.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.