RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2013

Turnus V (12.08-22.08.2013)


Dzień 2 - Pogoda w kratkę, atrakcji wiele

Dodany: 2013.08.13
Komentarze: 0
Zdjęcia: 96
Wideo: 1

Pierwszy dzień zajęć programowych! Pogoda była nijaka, raz deszczowa i chłodna, a raz słoneczna.

Dziewczynki z Fabryki Gwiazd żądne wiedzy wybrały się na pierwsze zajęcia, na których poznały typy swojej cery oraz jak należy ją pielęgnować. Kolonistki z wielkim zaciekawieniem i zaangażowaniem uczestniczyły w rozmowie. Po obiedzie odbyły się zajęcia pt. „Savoire-vivre nastolatka”, czyli zasady dobrego zachowania. Następnie odbyła się nauka makijażu i stylizacji wizerunku.

Stali Bywalcy dzień rozpoczęli od warsztatów detektywistycznych. Koloniści poznali terminologię i podstawy kryminalistyki. Następnie wcieli się w detektywów i odgadywali co mogło zajść w miejscu zbrodni. W kolejnym bloku programowym uczestnicy sprawdzali swoją antygrawitacyjną wytrzymałość, kręcąc się na kosmicznym żyroskopie, a przed kolacją stoczyli Walki Sumo.

Pierwszego dnia trwania Obozu Herosów młodzi śmiałkowie zaznajomili się z greckim alfabetem, by móc przekazywać sobie ważne informacje. Następnie wraz z Prometeuszem posiedli umiejętność wzniecania ognia. Herosi posiedli umiejętność władania mieczem (skuteczny atak oraz obrona). Wieczorem obozowicze spotkali się z wyrocznią, która przypisała ich domom boskiego opiekuna.

Pierwszym etapem szkolenia młodych Padawanów z Gwiezdnych wojen były warsztaty konstruowania szybowców, gdzie nauczyli się budować latawce bez użycia sznurka. Użyli swojej wyobraźni i wszystkich mocy aby stworzyć niepowtarzalną maszynę. Następnie, aby poznać się lepiej przyszli rycerze Jedi brali udział w grach i zabawach integracyjnych. W kolejnym bloku czekało na nich nie lada starcie, gwiezdni wojownicy sprawdzili swoje siły i refleks podczas Walk Sumo.

Uczestnicy Obozu Paintballowego zaraz po śniadaniu wybrali się na pierwszy w tym turnusie trening na strzelnicy paintallowej. Ponadto poznali regulamin i zasady jakimi należy się kierować podczas barwnej walki. Po południu przyszedł czas na relaks i trening wokalny podczas Karaoke w COOL Bar. W kolejnym bloku programowym przeszli trening samoobrony, podczas którego dowiedzieli się jak postępować w sytuacjach zagrożenia.

Uczestnicy Akademii Młodego Agenta również poznali techniki samoobrony. Następnie brali udział w warsztatach detektywistycznych dla prawdziwych agentów, podczas których zgłębiali tajniki kryminalistyki. Prawdziwym wyzwaniem była przejażdżka na Quadach. Trening odbył się pod czujnym okiem instruktora oraz na specjalnie przygotowanym torze. Następnie odbyło się szkolenie snajperskie. Uczestnicy uczyli się strzelać z łuków i wiatrówek.

Uczestnicy Obozu z Warsztatami zaraz po śniadaniu udali się na pierwsze warsztaty samoobrony jakim byli Gladiatorzy. Ubrani w specjalne kaski ochronne i wyposażeni w tyczki zakończone miękkimi walcami, próbowali strącić przeciwnika z podwyższenia. Po południu odbyły się Walki Sumo, po których uczestniczyli w warsztatach ceramicznych. Koloniści poznali techniki lepienia z gliny, dzięki czemu powstały wspaniałe pamiątki.

Uczestnicy Super Misji Specjalnej zaraz po śniadaniu wybrali się na szkolenie quadowe. Instruktor aktywny zapoznał uczestników z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na torze, po czym odbyło się pierwsze szaleństwo jazdy na Quadach. Po obiedzie czekał na nich żyroskop – symulator lotów kosmicznych. Następnie odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy.

Uczestnicy „Robo-Misji 2013” odbyli pierwsze warsztaty z instruktorem „TwojegoRobota.pl”. Zapoznali się z profesjonalnymi elementami firmy Lego i stworzyli swojego pierwszego Robo-psa.

Uczestnicy Turbo Przygody dzień rozpoczęli od zajęć z survivalu, podczas których poznali tajniki kamuflażu oraz przetrwania w trudnym terenie. Następnie zostały przeprowadzone zawody sportowe w piłkę siatkową i koszykową. Po obiedzie koloniści poznali zasady i przepisy ruchu drogowego, ponieważ każdy rajdowy kierowca musi je znać.

Ekstremalni dzień rozpoczęli od zapoznania się z regulaminem obowiązującym na terenie ośrodka i podobozu. Następnie odbyły się pierwsze zajęcia aktywne – Walki Sumo. Uczestnicy przebrani w zabawne stroje, próbowali wypchnąć przeciwnika z okrągłej maty. Po obiedzie odbyły się zajęcia linowe – starali się wejść na jak najwyższą wieżę ze skrzynek. W kolejnym bloku programowym odbył się paintball.

Uczestnicy Obozu Militarnego zagrali w bardzo popularną grę – Mega Chińczyka. W grze obowiązują te same zasady jak w wersji klasycznej, jednak pionkami w grze są sami uczestnicy, a plansza i kostka do gry jest w rozmiarze XXL. Atrakcją dnia był jednak paintball.

Na obiad wcinaliśmy zupę buraczkową, kotleta z piersi kurczaka w pysznej panierce i mizerię.

Dzień zakończyliśmy dyskoteką w COOL CLUB.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.