RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2013

Turnus V (12.08-22.08.2013)


Dzień 3 - radość wielka

Dodany: 2013.08.14
Komentarze: 0
Zdjęcia: 123
Wideo: 1

Dziś obudziło nas słońce, więc radość całej Kulki była wielka.

Grupy Aktywnych Wakacji i Super Misji Specjalnej po śniadaniu wyruszyły drogą wakacyjnej wycieczki trasą Mikołajki- Giżycko. Na naszych kolonistów w Mikołajkach czekała „Tropikana”- wodny park rozrywki w hotelu „Gołębiewskim” .Aquapark to raj dla dzieci i młodzieży. Morskie fale, słonie wypluwające fontanny wody, grzybki i armatki, gigantyczne rury-zjeżdżalnie (długie, kręte oraz krótkie i nachylone, na których zjazd podnosi adrenalinę) :D Prawdziwa Frajda J! W Giżycku zobaczyli obrotowy most, zabytkową twierdzę Boyen, zamek krzyżacki oraz Żeglarski Port Giżycko.

Uczestnicy Obozu z Warsztatami rozegrali grę „Poszukiwacze skarbów” z użyciem wykrywaczy metalu. Grupa została podzielona na dwie drużyny. Pierwsza ukryła skarb, a zadaniem drugiej było odnalezienie go. Następnie odbyły się warsztaty kajakowe, podczas których zwiedzili jezioro Łęsk. Po obiedzie uczestniczyli w zajęciach survivalowych, na których nauczyli się układać stosy ogniskowe oraz wzniecać ogień.

Dziewczynki z Fabryki Gwiazd dzień rozpoczęły od nauki jazdy na segwayu. Następnie dziewczynki wspólnie wykonały plakaty sygnowane nazwą „Fabryka Gwiazd”. Po obiedzie zadbały o swoje dłonie i nauczyły się zasad pielęgnacji i prawidłowego malowania paznokci. W kolejnym bloku odbył się aerobik połączony z nauką tańca disco.

Wszystkie grupy Herosów od rana walczyły o sztandar wykonując zadania i pojedynkując się na miecze. Przed południem pływali po królestwie Posejdona oraz robili pamiątkowe koraliki z gliny. Po południu trenowali celność podczas warsztatów łuczniczych z Chejronem.

Powszechnie wiadomo, że przyszli rycerze Jedi muszą znać tajniki posługiwania się mieczem, dlatego młodzi Padawanie z Gwiezdnych Wojen przeszli szkolenie Luka Skywalkera. Przed obiadem wybrali się na spotkanie z Wielkim Mistrzem Yodą, gdzie kształcili się w sztuce koncentracji. Uzupełniali swoją moc, czerpiąc energię z drzew, ziemi i nieba. Po południu brali udział w szkoleniu z jazdy ścigaczem – Quadem.

Ekstremalni dzień rozpoczęli od jazdy na Quadach. Po obiedzie wybrali się do parku linowego, gdzie mogli pokonać swój lęk przed wysokością Następnie stoczyli walki Gladiatorów. Ubrani w specjalne kaski ochronne i wyposażeni w tyczki zakończone miękkimi walcami mieli za zadanie strącić przeciwnika z podwyższenia.

Uczestnicy Turbo Przygody podczas zajęć z instruktorem zapoznali się z budową oraz obsługą Quada marki Yamaha. Kolejnym etapem zajęć były przejażdżki czterokołowcami po specjalnym torze. Następnie odbyły się walki Gladiatorów. Podczas zajęć survivalowych zapoznali się z sposobami budowania szałasów oraz stawiania stosów ogniskowych.

Dziewczynki z Can You Dance zaraz po śniadaniu wkroczyły na salę treningową, by kontynuować naukę tańca współczesnego. Następnie przyszła kolej na zajęcia ogólnorozwojowe, na których poznały ćwiczenia kształtujące całą sylwetkę.

Uczestnicy Obozu Paintballowego dzień rozpoczęli od szkolenia z pierwszej pomocy, podczas którego poznali schemat postępowania w chwili wypadku oraz innych zagrożeń zdrowia, a nawet życia. Po południu nie tracąc czasu na leniuchowanie wybrali się na kolejne zajęcia paintballowe. Wieczorem odbył się turniej piłki nożnej, w którym uczestniczyły wszystkie grupy paintballowe.

Uczestnicy Obozu Militarnego dzień rozpoczęli od treningu na strzelnicy, gdzie nauczyli się strzelać z łuku i broni pneumatycznej. Podczas kolejnych zajęć poznali teorię dotyczącą zasad orientacji, a następnie zdobytą wiedzę wykorzystali na ośrodku, podczas zawodów na orientację. Przed kolacją odbyło się szkolenie quadowe.

Stali Bywalcy zaraz po śniadaniu przystąpili do walk Gladiatorów. Każdy z uczestników mógł dziś również doświadczyć ogromnej przygody w parku linowym – zabawy i radości nie było końca. Atrakcją dnia okazała się bitwa paintballowa, która wyzwoliła ukryte pokłady energii.

Uczestnicy „Robo-Misji 2013” podczas zajęć z instruktorem „TwojegoRobota.pl” stworzyli z elementów Lego: elektrownię wiatrową i słoneczną oraz pistolet na kulki.

Na obiad wcinaliśmy zupę neapolitańską i gołąbka w sosie pomidorowym.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.