RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2013

Turnus V (12.08-22.08.2013)


Dzień 7 - W starożytnym Rzymie i wiosce Ewoków

Dodany: 2013.08.18
Komentarze: 0
Zdjęcia: 115
Wideo: 1

Pogoda nam dopisuje i możemy skupiać się tylko na cudownej zabawie.

Uczestnicy Aktywnych Wakacji dzień rozpoczęli od przejścia przez pole minowe z wykrywaczem metalu. Jest to aktywna gra ćwicząca współpracę w grupie. Następnie przenieśli się do starożytnego Rzymu i stoczyli walki Gladiatorów.

Uczestnicy Akademii Młodego Agenta, podczas zajęć na żyroskopie sprawdzali swoją wytrzymałość na przeciążenia panujące w galaktyce. Rozegrali mecz w „2 ognie” oraz wzięli udział w plażowaniu.

Uczestnicy Super Misji Specjalnej dzień rozpoczęli od walk Gladiatorów. Następnie próbowali zbudować i wejść na jak najwyższą wieżę ze skrzynek. Po kolacji rozegrali jedną z najpopularniejszych gier planszowych, ale w powiększonych rozmiarach – Mega Chińczyka.

Padawanie z Gwiezdnych Wojen podczas zajęć survivalowych budowali Wioski Ewoków. Nauczyli się budować szałasy i poznali techniki kamuflażu. Podczas spotkania z Yodą poznali sztukę koncentracji. Warsztaty opierały się na wykonywaniu prostych ćwiczeń yogi, które pozwalają wyciszyć umysł i ciało.

Stali Bywalcy podczas zajęć survivalowych poznali sztuka przetrwania w lesie, kamuflażu i wzniecania ognia. Następnie odbyła się gra terenowa “Śladami pierwszych kolonistów”. Przenieśli się do roku 2004, kiedy ruszyły pierwsze obozy na Kulce. Rozwiązując różne zadania mogli zaczerpnąć historii ośrodka. Wieczorem odbył się spływ kajakowy.

Uczestnicy Turbo Przygody przeżyli wyprawę na „poligon”, gdzie odbyła się przejażdżka buggy. Jest to czterokołowy pojazd o konstrukcji rurowej, który dostarcza nie lada emocji.

Jak przystało na dziewczynki z Can You Dance dzień spędziły na sali tanecznej, gdzie powtarzały poznaną wcześniej choreografię z elementami tańca hip-hop i funky jazz. Następnie przyszedł czas na zmysłową Rumbę oraz jive.

Paintballowcy zaraz po śniadaniu wybrali się do lasu na zajęcia survivalowe. Poznali zasady poruszania się w lesie oraz tajniki dobrego kamuflażu. Po południu odbył się mecz piłki siatkowej i nożnej. Dzień zakończyli zajęciami samoobrony.

Herosi dzień rozpoczęli od nauki tańca belgijskiego. Następnie obozowicze ochoczo zabrali się do tworzenia hymnu swoich grup. Wiele pomysłów i współpraca pozwoliły na stworzenie niezwykłych i jedynych w swoim rodzaju pieśni półbogów. Po obiedzie udali się na spotkanie z samą Artemidą, podczas którego zgłębiali tajniki kamuflażu.

Dziewczynki z Fabryki Gwiazd dzień rozpoczęły bardzo aktywnie, a mianowicie od tańca Zumby. Atrakcją dnia były zajęcia, podczas których poznały zasady pielęgnacji włosów oraz został zorganizowany konkurs na najbardziej wymyślną fryzurę. Miłym akcentem dnia był seans filmowy.

Uczestnicy Obozu z Warsztatami zaraz po śniadaniu zorganizowali różne gry i zabawy integracyjne. Następnie wraz z innymi kolonistami nauczyli się tańca „Belgijka”. Po południu odbyły się kolejne zajęcia z tańca Zumby.

Ekstremalni zaraz po śniadaniu rozegrali Mega Chińczyka. Każdy uczestnik wcielił się w rolę pionka i przemieszczał się po gigantycznej macie. Następnie odbył się turniej piłki siatkowej. W kolejnym bloku programowym odbyła się wyprawa do lasu, gdzie zapoznali się z podstawami musztry wojskowej.

Uczestnicy Obozu Militarnego odbyli bardzo ciekawe zajęcia z wychowawcą. Pan Bartek przekazał im bardzo profesjonalne informacje na temat leśnego kamuflażu, który jest niezbędny podczas tajnych misji.

Uczestnicy Robo Misji 2013 dzisiejszego dnia zbudowali robota o nazwie „Pif –paf”.

Na obiad wcinaliśmy zupę grochową, kotleta pożarskiego z mizerią.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.