RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2013

Turnus V (12.08-22.08.2013)


Dzień 8 - Pakiet na poligonie

Dodany: 2013.08.19
Komentarze: 0
Zdjęcia: 130
Wideo: 1

Przyszła kolej na realizację Pakietu Super Aktywnego Plus. Nasi koloniści wyruszyli na poligon gdzie przeżyli rajdowe emocje. Prócz przejażdżki quadem, segway’em i buggiem na ekstremalnym terenie, na naszą gwardię czekała przeprawa samochodem terenowym. Koloniści z Super Misji Specjalnej i Turbo Przygody mogli zademonstrować wcześniej zdobyte na ośrodku umiejętności i poczuć się jak prawdziwi profesjonaliści. Obozy Paintballowe rozegrały na poligonie dwa ekstremalne starcia, dzięki którym mogli sprawdzić swoje snajperskie umiejętności. Na padawanów z Gwiezdnych Wojen podczas wyprawy czekały niesamowite emocje – Wyścigi ścigaczy – Buggy. Militarni również wybrali się na poligon, gdzie odbył się off road – przeprawa samochodem terenowym.

Uczestnicy Aktywnych Wakacji dzień rozpoczęli od zajęć ruchowych, a mianowicie od lekkoatletyki terenowej. Następnie odbyły się zajęcia terenoznawcze, podczas których nauczyli się wyznaczać azymuty oraz poznali podstawową terminologię topograficzną. W kolejnym bloku programowych poznali różne techniki samoobrony.

Uczestnicy Akademii Młodego Agenta podczas zajęć terenoznawczych nabyli umiejętności z zakresu orientowania i wyznaczania kierunków na mapie. W wykonywaniu zadań pomocą służyło urządzenie GPS.

Herosi zmierzyli się z Syzyfowymi Pracami, a mianowicie Zorbą – nadmuchiwana kula sferyczna. Następnie odbyły się wyścigi Rydwanów, czyli przejażdżki Quadami. Podczas spływu kajakowego zwiedzili królestwo Posejdona.

Dziewczynki z Fabryki Gwiazd otworzyły swoją działalność – Cool SPA. W swojej ofercie miały: profesjonalny makijaż, fryzjerstwo, stylizację paznokci, masaż twarzy i ciała oraz wróżenie z kart. Usługi salonu cieszyły się popularnością wśród innych kolonistów, a także kadry (nawet panów). Podczas wieczornych zajęć dziewczynki dowiedziały się jak radzić sobie ze stresem.

Stali Bywalcy podczas zajęć survivalowych zapoznali się ze sztukę tropienia i rozpoznawania śladów. Po południu odbyła się gra „Dwie flagi”.

Uczestnicy Obozu z Warsztatami wraz z Robo Misją 2013 zaraz po śniadaniu wypłynęli na kolejną wyprawę kajakową. Podczas warsztatów na słodko koloniści wykonali pyszne desery z czekolady i owoców.

Dziewczynki z Can You Dance spędziły kolejny dzień na sali tanecznej. Ćwiczyły choreografię z tańca współczesnego. Następnie kolonistki poznały podstawy tańca Cha-cha. Po obiedzie udały się na długi i relaksujący spacer po lesie.

Na obiad wcinaliśmy zupę pomidorową, kotleta mielonego w sosie pieczarkowym i pomidory w sosie winegret.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.