RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2013

Turnus V (12.08-22.08.2013)


Dzień 9 - Melpomena na wakacjach

Dodany: 2013.08.20
Komentarze: 0
Zdjęcia: 74
Wideo: 1

W ramach programu fakultatywnego niektórzy Kulkowicze wybrali się dziś na wycieczkę do Olsztyna. Koloniści zwiedzili Muzeum Warmii i Mazur, które mieści się w gotyckim zamku kapituły warmińskiej. Muzeum prezentuje zabytki z regionu Warmii i Mazur z zakresu archeologii, historii, numizmatyki, sztuki, rzemiosła artystycznego, piśmiennictwa i kultury ludowej. Następną atrakcją wycieczki był stary ratusz, który obecnie jest siedzibą Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Kulkowicze zwiedzili również zabytkowy kościół św. Jakuba, który został zbudowany w II poł. XIV wieku, oraz Wysoką Bramę, budowlę z XIV wieku. Jest ona jedyną bramą pozostałą z trzech, które znajdowały się w murach obronnych otaczających miasto. W trakcie wizyty w Planetarium Lotów Kosmicznych koloniści przenieśli się do odległej galaktyki, poznali różne gwiazdozbiory i zachodzące tam zjawiska.

Uczestnicy Aktywnych Wakacji zapoznali się z podstawowymi technikami samoobrony. Następnie odbyły się rozgrywki w piłkę nożna i Walki Sumo. Podczas zajęć terenoznawczych poznali podstawowe metody poruszania się w terenie. W ramach biegu na orientację nauczyli się wyznaczać azymuty.

Uczestnicy Super Misji Specjalnej dzień rozpoczęli od zajęć z orienteeringu, które odbyły się w lesie. Tam poznali teorię dotyczącą zasad orientacji w terenie, a następnie zdobytą wiedzę wykorzystali podczas zawodów. Podczas kolejnych zajęć uczestniczyli w wyprawie kajakowej po jeziorze Łęsk.

Rano na polecenie Yody mali padawanie z Gwiezdnych Wojen wzięli udział w grze terenowej „Dwie Flagi”. Po południu w stacji kosmicznej odbyło się specjalistyczne szkolenie, które przeszli wzorowo. Wieczorem powrócili na planetę Naboo, gdzie odbył się wielki bal, podczas którego chłopcy zostali pasowani na Rycerzy Jedi.

Jak przystało na Ekstremalnych dzień rozpoczęli od zajęć, które dostarczyły im eksplozji emocji, a sprawcą był trener lotów kosmicznych - żyroskop. Następnie odbyły się zajęcia survivalowe, podczas których nauczyli się układać stosy ogniskowe i wzniecać ogień

Uczestnicy Obozu Militarnego przeszli szkolenie z pierwszej pomocy. Zapoznali się m.in. z zasadami przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, która może okazać się niezbędna podczas tajnych misji.

Herosi odbyli warsztaty z Muzą Melpomeną – muzą śpiewu i tragedii. Podczas zajęć nauczyli się kilku ćwiczeń oddechowych, poznali metody rozśpiewania, a następnie wspólnie odśpiewali kilka piosenek. W kolejnym bloku programowym odbyła się gra terenowa – Zaginiony Piorun. Wieczorem świętowali podczas Wielkich Dionizji – bal na zakończenie obozu.

Uczestnicy Obozu z Warsztatami uczestniczyli w zajęciach pt. „Sztuka robienia zmywalnego tatuażu z henny”. Zapoznali się z historią tatuażu oraz tradycją zdobienia ciała henną, po czym każdy z nich miał możliwość wykonania arcydzieła na swoim ciele.

Uczestnicy Obozu Paintballowego i Akademii Młodego Agenta uczestniczyli dziś w warsztatach obozowego majsterkowicza, podczas których zapoznali się z podstawami zdobnictwa biwakowego. Następnie odbyła się prezentacja wszystkich wyrobów. Po obiedzie podobóz zamienił się w Biwakowe Miasteczko. W każdym namiocie można było korzystać z innych usług m.in. rzemieślniczych, artystyczno-wokalnych czy rękodzieła.

Dziewczynki z Fabryki Gwiazd nauczyły się wykonywać domowe maseczki na każdy rodzaj cery. Jest to doskonały, a jednocześnie tani sposób na poprawę kondycji skóry. Następnie dziewczynki przygotowywały się do konkursu na najlepsza metamorfozę.

Stali Bywalcy zamienili się w profesjonalnych tancerzy. Przygotowują taneczną niespodziankę, którą będziemy podziwiać podczas apelu podsumowującego.

Dziewczynki z Can You Dance dzień rozpoczęły od seansu filmowego, podczas którego obejrzały film pt. „Opowieści z Narni 3”. Jak na prawdziwe tancerki przystało, po błogim lenistwie wróciły na salę taneczną, gdzie ćwiczyły taniec Zumba.

Uczestnicy Turbo Przygody dzień rozpoczęli od zabawy – Kalambury. Kolejnym etapem dnia były zajęcia z instruktorem aktywnym – sztuka samoobrony. Następnie rozegrali mecz piłki siatkowej, koszykowej i nożnej.

A Robo Misja 2013? Budowała roboty :)

Na obiad wcinaliśmy zupę kapuścianą, rybę w chrupiącej panierce i surówkę z kapusty.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.