RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2013

Turnus V (12.08-22.08.2013)


Dzień 10 - Dzień pożegnalny

Dodany: 2013.08.21
Komentarze: 0
Zdjęcia: 25
Wideo: 1

Ostatni dzień zajęć programowych. Słońce nie zaświeciło na naszym niebie, ale cieszyliśmy się, że nie padał deszcz.

Uczestnicy Aktywnych Wakacji dzień rozpoczęli od udziału w Olimpiadzie sportowej. Zawody były podsumowaniem czynnie spędzonego czasu na Kulce. Następnie podczas zajęć na strzelnicy sprawdzali swoje umiejętności strzelania z łuków i broni pneumatycznej. Nie zabrakło również Walk Sumo i starcia Gladiatorów.

Uczestnicy Akademii Młodego Agenta zakończyli szkolenie grą „Agent”. Gra była podsumowaniem wiadomości i sprawdzeniem umiejętności, które zdobyli przez ostatnie 10 dni.

Uczestnicy Super Misji Specjalnej również zakończyli swoje szkolenie. Podsumowaniem były zajęcia, które odbyły się na torze quadowym. Koloniści udowodnili, że świetnie radzą sobie z opanowanie czterokołowców.

Rycerze Jedi z Gwiezdnych Wojen odbyli szkolenie pod okiem samego Obi-Wan Kenobi, który pokazał im techniki samoobrony przed ciemnymi stronami mocy. Następnie odbyła się fabularyzowana gra terenowa – Powrót Jedi. Gra była podsumowaniem wiadomości i umiejętności zdobytych w kosmicznej stacji.

Ekstremalni dzień rozpoczęli od turnieju piłkarzyków. Następnie stoczyli Walki Sumo, które zainspirowane są japońskim sportem narodowym. Koloniści przebrani w miękkie i bezurazowe stroje próbowali wypchnąć przeciwnika z okrągłej maty.

Uczestnicy Obozu Militarnego nabyli umiejętności korzystania z telefonów polowych. W kolejnym etapie zajęć nauczyli się wysyłać wiadomości za pomocą alfabetu Morse’a.

Herosi uczestniczyli w warsztatach teatralnych z Muzą Talią - muzą komedii, której atrybutem była maska komiczna. Na warsztatach teatralnych poznali ćwiczenia z emisji i artykulacji głosu, ćwiczenia na motorykę mowy, dykcję, artykulację, tempo mówienia, oraz odegrali kilka scenek.

Dziewczynki z Fabryki Gwiazd dzień rozpoczęły od rozgrzewki – aerobiku połączonego z Zumbą. Następnie odbyły się warsztaty, podczas których stworzyły piękną biżuterię. Po obiadku poznały zasady prawidłowego poruszania się po wybiegu. Sztuka utrzymania równowagi przydała się im podczas przeprawy przez park linowy.

Stali Bywalcy podczas zajęć survivalowych nauczyli się tropienia i rozpoznawania śladów, jakie możemy napotkać podczas spaceru po lesie. Następnie rozegrali popularna grę, ale w wersji powiększonej – Mega Chińczyka. Ostatnie zajęcia aktywne odbyły się na symulatorze lotów kosmicznych – Żyroskopie.

Rajdowcy z Turbo Przygody zakończyli swoje szkolenie, podsumowaniem był egzamin na torze quadowym. Egzamin był trudny ponieważ uczestnicy musieli wykazać się wszystkimi umiejętnościami i wiadomościami, jakie zdobyli podczas trwania turnus. Mimo stresu, szkolenie zakończyli z czerwonym paskiem.

Uczestnicy Obozu z Warsztatami podczas zajęć artystycznych nauczyli się malować na szkle i samodzielnie stworzyli piękne witraże. Następnie odbyły się warsztaty, podczas których stworzyli gipsowe odlewy swojej twarzy.

Dziewczynki z Can You Dance ostatni dzień kolonii spędziły na sali tanecznej, gdzie doprowadzały do perfekcji układy taneczne, które poznały podczas kolonii. Wieczorem odbył się wielki pokaz taneczych talentów.

Uczestnicy Obozu Paintballowego podczas zajęć survivalowych nauczyli się budować szałasy i układać stosy ogniskowe. Następnie odbył się orienteering, który zakończył się zawodami. Przed kolacja odbyły się kolejne zajęcia z survivalu, jednak tym razem zapoznali się ze sztuką kamuflażu i przemieszczania się po trudnym terenie.

Na obiad wcinaliśmy zupę buraczkową, kotlety mielone i mizerię.

Dzień zakończyliśmy apelem pożegnalnym, podczas którego odbył się pokaz talentów oraz pokaz grupy Robo Misji 2013, którym pokierował przedstawiciel „MojegoRobota.pl”.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.