RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2013

Turnus VI (23.08-31.08.2013)


Dzień 7 - Szyfry w kapuście

Dodany: 2013.08.29
Komentarze: 0
Zdjęcia: 60
Wideo: 1

Uczestnicy Aktywnych Wakacji przeszli krótki kurs szyfrowania. Poznali różne rodzaje szyfrów, a następnie zdobyte umiejętności sprawdzili w formie zabawy. W kolejnym bloku programowym odbyła się Lekkoatletyka terenowa, która jest połączeniem różnych dyscyplin sportowych. Następnie koloniści sprawdzali swoje umiejętności strzeleckie. Po kolacji ich świat zawirował na symulatorze lotów kosmicznych – żyroskopie.

Uczestnicy Gwiezdnych Wojen podczas zajęć survivalowych zbudowali wioskę Ewoków. Poznali sposoby budowania szałasu oraz sztukę kamuflażu. Następnie odbyło się szkolenie z Obi-Wan Kenobi – sztuka samoobrony. Mistrz zapoznał padawanów z różnymi technikami obrony przed ciemnymi stronami mocy.

Dziewczynki z Monster High dzień rozpoczęły od zabaw i gier przygotowanych przez Frankiego. Następnie odbył się trening straszykarski – nauka gry w kosza. Dziewczynki poznały podstawowe zasady gry w piłkę koszykową i rozegrały krótki mecz. Wieczorem odbył się Wielki Konkurs Talentów na Mrocznej Plaży – pojedynek o Różdżkę Animuszu.

Ekstremalni przenieśli się do starożytnego Rzymu, gdzie na specjalnie przygotowanej arenie odbyły się walki Gladiatorów. Następnie rozegrali popularną grę Mega Chińczyka, ale w wersji XXL. Atrakcją dnia był wyjazd na wieczorny koncert do Mikołajek.

Uczestnicy Obozu Paintballowego dzień rozpoczęli od wspinaczki po wieży ze skrzynek. Następnie poznali tajniki kamuflażu i zasady przemieszczania się po trudnym terenie. Podczas zajęć z orienteeringu nauczyli się orientować względem geograficznych kierunków świata oraz radzić sobie w przypadku awarii kompasu.

Uczestnicy Obozu z Warsztatami podczas zajęć sportowych podjęli wyzwanie na boisku do piłki nożnej. Następnie wraz z Odkrywcami Nieznanego Świata zamienili się w Gladiatorów. Wyposażeni w kaski ochronne i tyczki zakończone miękkimi walcami próbowali zepchnąć przeciwnika z podwyższenia. W kolejnym bloku programowym Odkrywcy poznali historię Muru Berlińskiego, a następnie wybudowali własny.

Uczestnicy Paintballowej Przygody dzień rozpoczęli od treningu snajperskiego na strzelnicy paintballowej, który jest doskonałym sposobem na sprawdzenie celności. Następnie przeszli sprawnościowy tor przeszkód, który sprawdził ich umiejętności dotychczas zdobyte podczas trwania obozu, a także kondycję. Następnie poznali podstawowe komendy musztry wojskowej, która jest naukę dyscypliny.

Na obiad wcinaliśmy zupę jarzynową, gulasz i surówkę z kapusty.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.