RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2014

Turnus II (09.07-19.07.2014)


Dzień 3 - Współpraca, pływanie i integracja

Dodany: 2014.07.11
Komentarze: 0
Zdjęcia: 112
Wideo: 1

Po śniadaniu koloniści Gwiezdnych Wojen, Harrego Pottera, Muszkieterki i VIPy wyruszyli drogą wakacyjnej wycieczki trasą Mikołajki - Kadzidłowo. Na naszych kolonistów w Mikołajkach czekała „Tropikana” - wodny park rozrywki w hotelu „Gołębiewskim”. Aquapark to raj dla dzieci i młodzieży. Morskie fale, słonie wypluwające fontanny wody, grzybki i armatki, gigantyczne rury - zjeżdżalnie (długie, kręte oraz krótkie i nachylone, na których zjazd podnosi adrenalinę) :D Prawdziwa Frajda!! W Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie zobaczyli różne gatunki zwierząt. Poznali również rzadkie gatunki zwierząt tj. rysie, wilki, puchacze, głuszce.

Dzisiejszy dzień Odkrywcy Nieznanego Świata rozpoczęli od wyprawy w Alpy – mieli okazję zmierzyć się ze swoimi lękami podczas przejścia przez park linowy. Później odkrywcy wykonali mapę świata, na której oznaczyli kraje, które będą zwiedzać. Następnie udali się do Kenii, gdzie polowali na Antylopy w trakcie strzelania z łuku. Najlepszymi łucznikami zostali: Nikodem, Paulina oraz Nadia. Po obiedzie udali się do Rosji, gdzie zagrali w Mega Twistera. Dalej ruszyli do Stanów Zjednoczonych, gdzie Odkrywcy mogli sprawdzić swój zmysł równowagi podczas jazdy na segwayu. Wieczorem zaś zaznajomili się z tradycjami i kulturą krajów Europejskich.

Dzisiejszy dzień uczestnicy Obozu „4 żywioły” rozpoczęli od survivalu, na którym obozowicze dowiedzieli się, jakie są rodzaje stosów ogniskowych, oraz jak stworzyć sobie schronienie w czasie trudnych warunków leśnych. Nad wodą dzieci tworzyły grupowo swoje tratwy, którymi musieli na czas przebyć określoną trasę. Dużo emocji dostarczyły zajęcia, w których dzieci musiały utrzymać równowagę przechodząc po linie, a także ustawienie i wejście na wieżę ze skrzynek. Najwyższą wieżę zbudowała Zuzanna Hajnrych, aż 18 skrzynek. Z ratownikiem wyruszyli w rejs kajakowy po jeziorze Łęsk.

Uczestnicy Aktywnych Wakacji po śniadaniu wybrali się na spacer po lesie, gdzie dzieci poznały roślinność. Następnie odbyły się zajęcia, podczas których dzieci nabyły umiejętność strzelania z wiatrówek. Przed południem spotkali się z instruktorem, który wytłumaczył im zasady Walk Sumo. W ostatecznej rozgrywce wygrał Bartek i Paulina.

Ekstremalni rozegrali dziś turniej w Piłkarzyki. Było 8 drużyn i każda ekipa grała z każdą. Następnie wybrali się na strzelnicę, gdzie strzelali z wiatrówek. Po obiedzie odbyła się projekcja filmu pt. „Złodziejka książek”. Później odbył się turniej w Scrabble. Każdy miał dużo pomysłów na ułożenie słów. Następnie zmierzyli się z lękiem wysokości i przemierzyli park linowy.

Po śniadaniu koloniści Super Misji Specjalnej rozegrali Mega Gry: Chińczyka i Twistera. Królową wygibasów została Maria Cichoń. Następnie obozowicze udali się do Parku Linowego, gdzie przeszli wyznaczoną przez instruktora trasę. Przed obiadem odbyły się pierwsze zajęcia na quadach. Wyznaczony tor najsprawniej pokonał Aleksander Fuks. Po odpoczynku poobiednim obozowicze udali się do lasu, gdzie w grupach budowali szałasy. Po powrocie z lasu poznali zasady udzielania pierwszej pomocy.

Uczestnicy Turbo Przygody dzień rozpoczęli bardzo aktywnie i sportowo. Grali w piłkę nożną i w różne gry integracyjne. Następnie dzieci mogły poczuć się jak piloci odrzutowców poddając się ćwiczeniom antygrawitacyjnym na żyroskopie. Po zajęciach pełnych wrażeń nadszedł czas na błogie lenistwo. Dzieci plażowały i zażywały kąpieli w spokojnym jeziorze Łęsk. Po południu udali się do lasu, gdzie odbył się bieg na orientację. Dzieci nauczyły się poruszać w trudnym terenie przy pomocy kompasu. Dzień zakończyły wspinaczką na wieżę ze skrzynek.

Uczestnicy Krainy Marzeń dzisiejszy dzień rozpoczęli od wspinaczki na wieżę ze skrzynek. Najwyżej wspięła się Malwina. Następnie wybrali się na spływ kajakowy. Jeszcze przed obiadem odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których tworzyli witraże na szkiełkach. Wszyscy stworzyli piękne dzieła, które zabiorą na pamiątkę do domu. Po obiedzie odbył się turniej piłkarzyków. Wszyscy świetnie się bawili i grali zgodnie z zasadami. Wieczorem sprawdzali swoją celność na zajęciach łuczniczych.

Uczestnicy Obozu Super Paintballowego dzień rozpoczęli od zajęć ze strzelania z łuku. Kolejne zajęcia to wyczekiwany paintball – tym razem uczestnicy zmierzyli się na ośrodku. Następnie odbyło się plażowanie, taki relaks na pewno im się przydał. Po obiedzie przyszedł czas na survival, podczas którego chłopcy wybrali opcję współpracy (druga była rywalizacja), która polegała na wybudowaniu całego obozu przetrwania w lesie. Zajęli się przygotowaniem szałasu, ogrodzeniem, bramy i ogniska. Wspaniale podzielili się pracą, każdy miał swoje zadanie i nikt nie stał bezczynnie. Obóz wyglądał świetnie i był bardzo funkcjonalny. Praca została oceniona przez instruktora na 5+. Kolejne zajęcia odbyły się na strzelnicy snajperskiej. Tym razem chłopcy strzelali do tarcz w ruchu, co jest dużo trudniejsze niż celowanie z miejsca. Wieczorem odbyła się dyskoteka, która pozwoliła na lepszą integrację grupy.

Uczestnicy Obozu Paintballowego po porannej zaprawie udali się na śniadanie. Po skończonym posiłku dzieci przygotowały się do wyprawy na poligon, gdzie odbyła się potyczka paintballowa.

Na obiad wcinaliśmy zupę koperkową i rybę z buraczkami na zimno.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.