RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2014

Turnus III (20.07-30.07.2014)


Dzień 4 - Zwierzątka i świetna zabawa

Dodany: 2014.07.23
Komentarze: 2
Zdjęcia: 156
Wideo: 1

Uczestnicy Obozu VIP, Super Misji Specjalnej, Aktywnych Wakacji i Mega Przygody po śniadaniu wyruszyli na wycieczkę autokarową trasą Kadzidłowo-Mikołajki.

Dzisiejszego dnia uczestnicy Magicznego Świata Bajek dzień rozpoczęli od Walk Sumo, gdzie swoim wynikiem wyróżniła się Gabriela Dzięciołowska. Następnie odbyła się Super Misja Szeregowego - wejście na wieżę ze skrzynek. Rekordzistką została Oliwia Geremek. Podczas warsztatów muzycznych z Frederico uczestnicy ćwiczyli umiejętności wokalne, ale także dykcję. Podczas Olimpiady Sportowej wykazali się duchem walki i ogromnym zaangażowaniem.

Dzisiejszy dzień uczestnicy Lego Przygody rozpoczęli od zajęć przygotowanych na torze quadowym. Każdy z nich miał do pokonania trasę, którą przebył z pomocą instruktora. Następnie udali się na pole paintballowe, gdzie trenowali swoje umiejętności snajperskie i strategiczne. Wieczorem zaprojektowali swoje plansze do gry, by później magicznym pojazdem ułożonym z klocków Lego dotrzeć do mety.

Muszkieterki odbyły szkolenie na wysokościach – była to wspinaczka na wieże ze skrzynek. Najbliżej chmur wzniosła się Ewelina Zwierz. „Śpiewać każdy może”, dlatego dziewczynki udały się na Karaoke. Śpiewały znane i lubiane piosenki, a w repertuarze znalazły się nuty polskie i zagraniczne. Następnie ćwiczyły zachowanie równowagi podczas przejażdżki segwayem. Po obiedzie usprawniały rękodzieło – samodzielnie wykonując kartki haftowane nitką. Wieczorem spisały swoje zasady tworząc Kodeks Muszkieterek.

Dzisiejszy dzień uczestnicy Strefy Gier i Zabaw zaczęli od porannej zaprawy. Po aktywnym poranku przeszli do układania piosenki obozowej oraz układania życzeń dla Gabrysi, która świętowała dziś swoje urodziny. Po obiedzie cała grupa poszła na warsztaty łucznicze, grali także w pakiet Mega Gier – Chińczyk i Twister. Wieczór spędzili na Walkach Sumo.

Dzisiaj nasze Upiorki z Monster High redagowały swoją gazetkę „Strach Boom”. Opisały w niej swoje wrażenia z pobytu w Straszyceum oraz rysowały swoje ulubione bohaterki z Monster High. Następnie Straszyciółki czesały upiorne fryzury. Wszystkie straszy - fale, loki, koki, kuce i warkocze były przerażająco piękne. Po południu Monsterki bawiły się lalkami, grały w straszykówkę i inne upiorne gry ruchowe.

Dziewczynki z Fabryki Gwiazd rozpoczęły swój dzień od występu na scenie. Zabawa na Karaoke dała wiele radości i uśmiechu. Gwiazdeczki dowiedziały się również jak radzić sobie ze stresem w trudnych momentach. Kolejnym punktem dnia były zajęcia – stylowa nastolatka. Dziewczynki dowiedziały się jak dobierać strój odpowiednio do okazji i okoliczności. Wśród oryginalnych metamorfoz znalazły się: hinduska, hipsterska, porcelanowa laleczka i wiele innych. Na koniec dnia odbyła się nauka tańców nowoczesnych.

Uczestnicy Obozu Quadowo – Survivalowego dzisiejszy dzień rozpoczęli od gry w piłkę nożna z razem z jedną z grup Obozu Paintballowego. Następnie poszli na zajęcia z Mega Gier – Twister i Mega Jenga. Podczas zajęć na parku linowym chłopcy pokonali kilka trudnych przygód, ale także swoje obawy przed wysokością. Kolejną atrakcją dnia była nauka strzelania z wiatrówek.

Dzisiejszy dzień Odlotowe Agentki rozpoczęły z „bronią w ręku”. Strzelały z wiatrówek i łuków. Mistrzynią wiatrówek została Julia, a łuków Gabrysia Kwaśna. Wykazały się celnością i precyzją podczas polowania „na wroga". Następnie śmiało wyginały ciało na zajęciach fitness.

Obóz Super Paintballowy po śniadaniu wyruszył na poligon, gdzie odbyły się 3 gry fabularyzowane. Po obiedzie odbyły się zajęcia terenoznawcze i warsztaty samoobrony. Dzień zakończyli wspólnym ogniskiem z kiełbaskami.

Uczestnicy Obozu Paintballowego znów spotkali się na polu kolorowej walki. Po obiedzie każdy z uczestników wykonał swój własny herb. Dzień zakończyli ogniskiem z kiełbaskami.

Stali Bywalcy rano udali się na pakiet antygrawitacyjny. Skorzystali z takich atrakcji jak żyroskop, euro-bungee i slackline. Następnie, nim zaczęło padać, grupa na plaży grała w gry planszowe. Następnie odbyła się projekcja filmu pt. „Asterix i Obelix Misja Kleopatra". Kiedy już się rozpogodziło wyruszyli w pieszą wycieczkę, podczas której odwiedzili sklep.

Dzisiejszy dzień uczestnicy Obozu „4 żywioły” rozpoczęli od rejsu kajakowego oraz żeglowania Omegą. Następnie uczestniczyli w zajęciach survivalu, podczas których dowiedzieli się, jakie są rodzaje stosów ogniskowych oraz jak stworzyć schronienie w czasie trudnych warunków leśnych. Wieczorem rozpalili wspólne ognisko, podczas którego nastąpiła integracja wszystkich Obozów „4 żywioły”. Dzień zakończył się najbardziej oczekiwaną atrakcją, czyli pokazem „Fire Show”.

Za Ekstremalnymi kolejny dzień pełen wrażeń. Grafik był napięty. Wchodzili na wieżę ze skrzynek, rekordzistami zostali – Dominik 19 skrzynek i Kuba 18 skrzynek. Następnie poszli na zajęcia, które odbyły się na symulatorze lotów kosmicznych – żyroskopie. Wszyscy nakręceni na aktywne spędzenie czasu postanowili rozegrać turniej siatkówki. Maja okazała się najlepszą siatkarką. Po obiedzie odwiedzili salon gier karcianych w tzw. cyrku (podobozowym namiocie).

Grupy Militarne spędziły dzisiejszy dzień bardzo aktywnie. Od rana nie mieli czasu na nudę. Grupa pana Piotra dzień rozpoczęła od szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej, a grupa pana Bacy od paintball - a. Następnie zmieniły się zajęciami. Przed obiadem odbyły się jeszcze zajęcia z GPS-u. Po sjeście poobiedniej jedni z nich udali się na park linowy, by sprawdzić swoją równowagę, a inni przełamać swój lęk wysokości. Wieczorem odbył się survival.

Odkrywcy Nieznanego Świata dzień rozpoczęli od wyprawy kajakowej. Następnie sprawdzali swoją celność podczas warsztatów łuczniczych. Podczas wykonywania tatuażu z henny poznali kulturę Indii. Wieczorem odbyła emocjonująca gra nocna – Świetliki.

Na obiad wcinaliśmy zupę neapolitańską, kurczaka w chrupiącej panierce i surówkę z marchewki i jabłka.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 2

Pokaż

Juras
Dodany: 2014.07.24 21:31

Jak to gdzie? Wystrzelali się :-D

Joanna
Dodany: 2014.07.24 19:22

A gdzie są chłopcy z paintballa?Chyba ciągle w terenie, bo na zdjęciach nie widać...Prosimy o zdjęcie całej grupki i pozdrawiamy!


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.