RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2014

Turnus III (20.07-30.07.2014)


Dzień 3 - Chlup do wody

Dodany: 2014.07.22
Komentarze: 1
Zdjęcia: 144
Wideo: 1

Po śniadaniu koloniści z Fagbryki Gwiazd, Szkoły Muszkieterek i Magicznego Świata Bajek wyruszyli drogą wakacyjnej wycieczki trasą Mikołajki - Kadzidłowo. Na naszych kolonistów w Mikołajkach czekała „Tropikana” - wodny park rozrywki w hotelu „Gołębiewskim”. Aquapark to raj dla dzieci i młodzieży. Morskie fale, słonie wypluwające fontanny wody, grzybki i armatki, gigantyczne rury-zjeżdżalnie (długie, kręte oraz krótkie i nachylone, na których zjazd podnosi adrenalinę) :D Prawdziwa Frajda!! W Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie zobaczyli różne gatunki zwierząt. Poznali również rzadkie gatunki zwierząt tj. rysie, wilki, puchacze, głuszce.

Dzisiaj nasze Agentki rozpoczęły dzień od zajęć integracyjnych. Poznały 4 typy osobowości, dzięki czemu mogły dopasować siebie do jednej z nich. Podczas zajęć z wiatrówkami mistrzynią w grupie okazała się Zosia Przeczewska. Największą atrakcją tego dnia były quady. Większość Agentek poradziła sobie z tym zadaniem doskonale. Tytuł Królowej Czterokołowego Pojazdu zdobyła Julia i Yanina.

Uczestnicy Strefy Gier i Zabaw dzień rozpoczęli od porannej przebieżki, w której wszyscy aktywnie uczestniczyli. Na zajęciach na parku linowym dzieci odważnie przeszły wszystkie poziomy trudności. Dużo emocji dostarczyło obozowiczom zajęcia ze strzelania z wiatrówek, na których każdy strzelał do tarczy. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z tym zadaniem – dostały pochwałę do instruktora i zachowały na pamiątkę tarczę, do której strzelały. Dzieci uczestniczyły w meczu piłki siatkowej. Walka była zawzięta i zakończyła się remisem. Następnie uczestniczyli w warsztatach pierwszej pomocy, na których mogły przetestować swoje umiejętności ratowania ludzkiego życia. Na koniec odbyły się zajęcia w terenie z użyciem GPS-u.

Na rozpoczęcie dnia uczestnicy Misji Mega Przygoda rozegrali Mega Gry. Każdy mógł sprawdzić się w grach takich jak Twister czy Scrabble, ale w wersji XXL.

Dzisiejszy dzień koloniści Obozu VIP rozpoczęli od gry w paintball. Rozgrywka była zacięta i pełna emocji. Koloniści chętnie podjęli wyzwanie poprowadzenia pojazdu. Następnie udali się na plażę, gdzie wygrzewali się w słońcu i kąpali w jeziorze. Po obiedzie odważnie przeszli przez park linowy. Po kolacji sprawdzali swoją wytrzymałość antygrawitacyjną na żyroskopie.

Stali Bywalcy poznali zasady gry w paintball, a następnie rozegrali dwie gry taktyczne. Podczas Karaoke każdy wykazał się talentem i pasją do śpiewania. Wieczorem wszyscy pełni emocji udali się na tor quadowy, gdzie poznali zasady prowadzenia czterokołowych pojazdów, a także odbyli przejażdżkę po specjalnie przygotowanym torze.

Każdy kolonista z Super Misji Specjalnej podczas warsztatów żeglarskich mógł poczuć się jak prawdziwy pirat. Po wodnych przygodach udali się na pole paintballowe, gdzie rozegrali dwie tajne potyczki. Mogli przećwiczyć swoją celność i spryt. Po kolacji koloniści zamienili się w gladiatorów i odbyli starcie na specjalnie przygotowanej macie.

Uczestnicy Obozu Paintballowego dzień rozpoczęli od treningu snajperskiego. W następnym bloku programowym odbyła się pierwsza pomoc. Korzystając ze słonecznej pogody i ciepłej wody wybrali się na plażowanie. Jak przystało na paintballowców rozegrali dwie mega potyczki. Po obiedzie wybrali się na pierwsze warsztaty z survivalu, podczas których poznali zasady budowania szałasów. Po kolacji udali się do lasu na grę terenową „Dwie flagi”.

Koloniści z Obozu Lego i Przygoda dzień rozpoczęli od zabawy na symulatorze lotów kosmicznych – żyroskopie. Po czym podzieleni na grupy wykonali z klocków Lego stację kosmiczną. W dniu dzisiejszym koloniści udali się również na plażowanie, a następnie na zajęcia linowe – wejście na wieżę ze skrzynek. Najwyższą wieżę zbudowała Celina Kopeć. Wieczorem obozowicze udali się na nocną grę terenową „Zasadzka”.

Dzisiejszy dzień uczestnicy „4 żywioły” spędzili bardzo aktywnie. Furorę zrobiły kajaki i zorba, mimo że wrócili brudni i trochę mokrzy zabawa była przednia. W kolejnym bloku programowym wdrapywali się na wieżę ze skrzynek. Rekordzistką została Natalia – 15 skrzynek. Największą frajdą okazały się warsztaty artystyczne – lepienie z gliny. W ramach małego dodatku cała grupa dziękuje pracownikom kuchni za przepyszne posiłki.

Dzisiejszy dzień uczestnicy Aktywnych Wakacji rozpoczęli od porannych ćwiczeń, krótkiego biegania i rozciągania. Po tym małym treningu zorganizowali turniej w siatkówkę. Kolejnym bardzo aktywnym blokiem programowym była Olimpiada Sportowa. Zmagali się w wielu ciekawych konkurencjach. Pierwszą był bieg przez skrzynki, kozłowanie piłki i skakanie na skakance. Zwieńczeniem całych zawodów było przeciąganie liny. Najedzeni i szczęśliwi po obiedzie udali się na park linowy.

Straszyciółki rozpoczęły dzień od nauki w Straszyceum. Poznały podstawy makijażu – bardzo przydatnej umiejętności. W nadzwyczajnie upiornym humorze i wyglądzie Monsterki wykonywały zmywalne tatuaże z henny. Następnie każda z nich ulepiła z gliny własnego pupila. Oprócz tego Draculaura przygotowała dziewczynkom straszne zadania do gry na orientację. Wieczorem odbyło się wieczorne pidżama party.

Ekstremalni korzystając z kolejnego pięknego dnia po śniadaniu udali się na plażę, aby zażyć kąpieli w czystym jeziorze Łęsk. Po tym absorbującym zajęciu udaliśmy się na strzelnicę w celu sprawdzenia umiejętności w strzelaniu z łuku. Po odkryciu talentów Robin-Hoodowskich poszli na specjalnie przygotowany tor, aby potrenować jazdę na quadach.

Od samego rana Obóz Paintballowy w pełnej gotowości. Po pysznym śniadaniu wymaszerowali na poligon. Nieustraszenie rozegrali trzy gry na polu paintballowym. Po przerwie na obiad wrócili do gry, ale już na terenie ośrodka.

Obóz Quadowo - Survivalowy dzień rozpoczął od kolejnej nauki jazdy na quadach. Tym razem chłopcom wychodziło to wiele lepiej i w ogóle się nie bali. Następnie poszli popływać i poleniuchować na plaży. Przed obiadem odbyły się warsztaty łucznicze. Następnie mieli okazję zobaczyć jak wygląda prawdziwa wojskowa musztra. Nauczyli się komend i prawidłowego chodzenia w kolumnie. Ostatnią atrakcją dnia była „Gra Francuzka”.

Godzina 7 minut 30, kilka szybkich kółek wokół pawilonów, pajacyki, rozciąganie i Militarni gotowi do akcji. Po śniadaniu odbyły się zajęcia łucznicze, które pozwoliły na ćwiczenie koncentracji i celności. Następnie odbył się paintball – strzelanie dynamiczne i statyczne z miejsca. Po obiedzie Militarni poznali techniki transportu rannego z pola bitwy. Po kolacji wybrali się do lasu, gdzie przećwiczyli podstawy musztry wojskowej oraz komend alarmowych.

Odkrywcy Nieznanego Świata wybrali się do Kenii, aby postrzelać z łuku. Następnie stworzyli mapę świata, na której zaznaczyli wszystkie zwiedzone miejsce i zilustrowali je. Podczas kolejnych zajęć projektowali graffiti i umieszczali je na „murze berlińskim”. Po obiedzie przenieśli się do Japonii, gdzie odbyły się Walki Sumo. Przed kolacją nastąpił szybki przelot na Majorkę, gdzie kąpali się w ciepłych morskich wodach.

Na obiad wcinaliśmy zupę koperkową, pulpeta w sosie pieczarkowym i buraczki na zimno.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 1

Pokaż

Karolina
Dodany: 2014.07.23 16:44

Fajne są te codzienne fotki. Przynajmniej mamusie wiedzą czy dziecko nie nosi cały czas tych samych ubrań ;) Pozdrawiam moich chłopców: Karolka i Tomaszka


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.