RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2014

Turnus III (20.07-30.07.2014)


Dzień 2 - Dziewczynki z Muszkieterek

Dodany: 2014.07.21
Komentarze: 1
Zdjęcia: 132
Wideo: 1

Stali Bywalcy po śniadaniu zmierzyli się ze swoimi lękami, a przede wszystkim lękiem wysokości – weszli na park linowy o dwóch poziomach trudności. Następnie skorzystali z przepięknej pogody i spędzili czas na plaży kąpiąc się, grając w gry, rozwiązując krzyżówki i sudoku. Po obiedzie uczestnicy poznawali się podczas gier integracyjnych. Podczas kolejnych zajęć dowiedzieli się, co to jest survival, jak zbudować szałas z pałatki wojskowej oraz poznali typy stosów ogniskowych. Koloniści podzieleni na cztery drużyny mieli za zadanie zbudować swój własny szałas z miejscem do gotowania i suszenia ubrań.

Pierwszy dzień w Straszyceum można uznać za udany. Dziewczynki z Monster High przez cały czas trwania kolonii będą redagować gazetkę „Strach Boom”. Lekcje wychowania fizycznego odbyły się podczas jazdy na segwayu. Poza tym każda Monsterka sprawdzała swoje umiejętności podczas Karaoke. Największą popularnością cieszył się dzisiejszy bieg na orientację z Clodween. Upiornie fajną atrakcją były Mega Gry, czyli Twister i Chińczyk.

Odkrywcy Nieznanego Świata dzień rozpoczęli od wspinaczki po Alpach – wejście na wieżę ze skrzynek. Następnie ćwiczyli technikę pływania w bezkresnych oceanach – plażowanie. Po obiedzie wzięli udział w rajdzie Paryż-Dakar – quady. Wieczorem zapoznali się z tajnikami survivalu.

Uczestnicy Lego Przygody dzień rozpoczęli od jednej z najpopularniejszych gier planszowych, ale w wersji Mega, czyli Chińczyka, gdzie sami byli pionkami. Rozgrywkę Mega Twistera wygrał Adam Czarkowski. Następnie udali się na pojedynek Sumo, gdzie również wyłonili zwycięzcę, a został nim Namsollecki Jakub. I wreszcie nadszedł czas na budowanie autorskich konstrukcji z klocków Lego. Chłopcy wykazali się ogromną znajomością filmu animowanego Lego Przygoda. Mieli wiele ciekawych pomysłów, które udało się zrealizować.

Dzisiejszy dzień uczestnicy Strefy Gier i Zabaw zaczęli od porannej zaprawy – nic tak nie pobudza jak poranne ćwiczenia. Dzieci pełne sił zaczęły kolejne zabawy. Mieli okazję zmierzyć się z żywiołem wody podczas wyprawy kajakowej. Nie było to takie łatwe jak mogło się wydawać, ale każdy doskonale sobie poradził. Następnie dzieciaki z uśmiechem na twarzy wznosili się prawie do chmur skacząc na Euro-bungee. Atrakcją okazało się wejście na wieżę ze skrzynek.

Motto Odlotowych Agentek brzmi: „Dzień bez aktywności – to dzień stracony”. Podczas grania w koszykówkę ćwiczyły swoją szybkość i umiejętność współpracy. Kiedy wskoczyły na boisko do piłki siatkowej doskonaliły koordynację, zwinność i oczywiście szybkość reakcji. Wygrały dziewczynki z drużyny „Ogarniętych” - Wiktoria Kłodowska, Gabriela Kwaśna i Paulina Poprawa. Po wyczerpujących ćwiczeniach dostały do zrealizowania tajne zadanie. Musiały odnaleźć kartkę, która zawierała zadania do wykonania. Oczywiście Agentki poradziły sobie idealnie z wykonaniem misji. Dla chwili relaksu wybrały się do salonu piękności. Dowiedziały się jak pielęgnować cerę, aby była piękna i zdrowa. Dzień zakończyły przeprawą po parku linowym.

Uczestnicy Super Misji Specjalnej dzień rozpoczęli od warsztatów żeglarskich. Pan Jakub przedstawił całej grupie zasady żeglowania oraz nauczył jak porządnie wykonywać różnego rodzaju węzły żeglarskie. Następnie wybrali się do lasu, gdzie odbył się survival. Mieli okazję skosztować pyszności, jakie oferuje nam natura. Po leśnej wędrówce udali się na wodną przygodę, czyli wyprawę kajakową. Tam każdy mógł spróbować swoich sił podczas wiosłowania oraz podziwiać uroki naszego jeziora Łęsk.

Pierwszymi zajęciami programowymi Uczestników Obozu VIP były warsztaty żeglarskie. Zdobyli wiedzę o budowaniu żaglówki oraz nauczyli się wiązać węzły żeglarskie. Po obiedzie koloniści podjęli wyzwanie budowania wieży ze skrzynek. Rekordem było ustawienie 17 skrzynek, dokonał tego Michał Dudwał. Następnie udali się na strzelnicę paintballową, gdzie doskonalili technikę strzelania z markerów.

Ekstremalni od samego rana byli bardzo aktywni – rozpoczęli dzień paintballem. Później udali się na plażę, żeby zapoznać się regulaminem i zasadami panującymi na kąpielisku. Po obiedzie odbył się turniej piłkarzyków. Grali również w piłkę siatkową. Wieczorem odbyło się ognisko z kiełbaskami, podczas którego mogli lepiej się poznać i zintegrować.

Każda Muszkieterka musi dbać o swoje ciało i umysł, dlatego dzień rozpoczęły od zajęć dotyczących podstaw kosmetologii. Obozowiczki mogły wypróbować wiele kosmetyków oraz samodzielnie wykonać makijaż. Następnie odbyły szkolenie ze strzelania z procy. Najlepsza w tej dziedzinie okazała się Elwira Zwierz. Kolejnym szkoleniem była nauka szermierki i władania szablą. Po tych próbach Młode Muszkieterki zostały pasowane i otrzymały Kapelusze Muszkieterek – znak rozpoznawczy każdej z nich. Po obiedzie projektowały strój z Vivecą oraz były na plaży.

Uczestnicy Misji Mega Przygoda dzień rozpoczęli od przygody na polu paintballowym. Zostali podzieleni na dwie drużyny, które rywalizowały ze sobą. Po długiej i wyczerpującej walce wygrała drużyna Żółtych. Po obiedzie i plażowaniu odbyły się gry i zabawy integracyjne. Wieczorna mega przygoda to Walki Sumo.

Uczestnicy Obozu Paintballowego odbyli dziś podstawowe szkolenie. Poznali podstawy survivalu oraz ćwiczyli umiejętność strzelania na strzelnicy snajperskiej. Następnie korzystali z pięknej pogody i wyruszyli na plażę, gdzie Pan ratownik przedstawił zasady panujące na kąpielisku. Między obiadem, a kolacją zamienili się we Francuskich Agentów. Ich zadaniem było odpowiedzieć na pytania, które oczywiście są ściśle tajne.

Uczestnicy Obozu Quadowo-Survivalowego dzień rozpoczęli pierwszą jazdą na quadach. Chłopcy nie mogli się doczekać. Następnie zapoznali się z regulaminem kolonii i szybko udali się na zajęcia na orientację. Chłopcy musieli wykonywać różne trudne zadania, ale poradzili sobie świetnie. Po plażowym relaksie udali się na Walki Sumo.

Dzisiejszy dzień uczestniczki Fabryki Gwiazd rozpoczęły od jazdy na quadach, na których miały okazję sprawdzić swój zmysł równowagi. Koloniści atrakcją dnia były zajęcia z dobierania fryzur oraz zasad pielęgnacji włosów. Dzieci chętnie wymieniały się swoimi doświadczeniami w stylizacji włosów. Konkurs na najlepszą stylizację wygrała Natalia Piepiórka i Natalia Głodawska. Później cała grupa miała okazję zmierzyć się ze swoimi lękami podczas zajęć na parku linowym. Po obiedzie dziewczynki poznały historię wykonywania tatuażu z henny. Idealnym zajęciem dla dziewczynek było projektowanie biżuterii, którą wykonały z koralików.

Dzisiejszy dzień Magiczny Świat Bajek rozpoczął szaloną zabawę w kuli – Waterball. Następnie udali się do Wioski Smerfów, aby ulepić z gliny ulubione bajkowe postaci. Wraz ze Smerfetką bawili się w zabawy integracyjne korzystając z chusty Klanzy. Po obiedzie udali się na szalone skoki na Euro-bungee. Wesoło wykonywały salta i zwariowane podskoki.

Dzisiejszy dzień uczestnicy grupy Aktywnych Wakacji rozpoczęli od zajęć terenoznawczych w lesie z użyciem GPS. Następnie odbyły się zajęcia linowe – wejście na wieżę ze skrzynek. Przed obiadem grupy poznały sposoby szyfrowania i poznały nowe umiejętności kodowania tajnych wiadomości. Po obiedzie odbyła się Olimpiada Lekkoatletyczna oraz mecz piłki nożnej. Wieczorem odbyła się również jazdę na quadach.

Dzisiejszy dzień uczestnicy Obozu „4 żywioły” rozpoczęli od zaznajomienia się z teorią żeglowania, podczas której każdy z uczestników miał okazję nauczyć się wiązać liny (węzły żeglarskie). Uczestnicy obozu mieli również okazję pobawić się na polu paintballowym, czekali na to cały dzień. Jedna z grup zapoznała się z historią i teorią GPS-u, a następnie udali się do lasu na zajęcia praktyczne.

Dzisiejszy dzień Uczestnicy Obozu Super Paintballowego rozpoczęli od treningu snajperskiego. Każdy miał okazję spróbować swoich sił w strzelaniu do tarczy. Przed obiadem udali się na plażę, gdzie koloniści zapoznali się z regulaminem panującym na kąpielisku. Po obiedzie obie grupy udały się na poligon. Po zapoznaniu się z zasadami obowiązującymi podczas gry paintball przystąpili do dwóch gier fabularyzowanych.

Militarni rozpoczęli swój dzień od zaprawy porannej. Po śniadaniu udali się na quady, a druga grupa korzystając z pięknej pogody wybrała się na plażę. Po poobiedniej sjeście wrócili na plażę, by lepiej zintegrować ze sobą obie grupy poprzez gry integracyjne. Nie zapomnieli również o kąpielach, szczególnie, że pogoda ciągle dopisywała. Dzień zakończyli wspólnym ogniskiem.

Na obiad wcinaliśmy zupę buraczkową, kotleta z piersi kurczaka w chrupiącej panierce i mizerię.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 1

Pokaż

Karolina
Dodany: 2014.07.22 21:20

Pozdrowienia dla Patryka i wszystkich jego kolegów z obozu Quadowo - Survivalowego. Może ciut więcej fotek chłopaków spod namiotów :-).


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.