RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2014

Turnus III (20.07-30.07.2014)


Dzień 6 - Kulkowy Team Building

Dodany: 2014.07.25
Komentarze: 0
Zdjęcia: 134
Wideo: 1

W ramach programu fakultatywnego niektórzy Kulkowicze wybrali się dziś na wycieczkę do Olsztyna. Koloniści zwiedzili Muzeum Warmii i Mazur, które mieści się w gotyckim Zamku Kapituły Warmińskiej. Muzeum prezentuje zabytki z regionu Warmii i Mazur z zakresu archeologii, historii, numizmatyki, sztuki, rzemiosła artystycznego, piśmiennictwa i kultury ludowej. Następną atrakcją wycieczki był Stary Ratusz, który obecnie jest siedzibą Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Kulkowicze zwiedzili również zabytkowy kościół Św. Jakuba, który został zbudowany w II poł. XIV wieku oraz Wysoką Bramę, budowlę z XIV wieku. Jest ona jedyną bramą pozostałą z trzech, które znajdowały się w murach obronnych otaczających miasto. W trakcie wizyty w Planetarium Lotów Kosmicznych koloniści przenieśli się do odległej galaktyki, poznali różne gwiazdozbiory i zachodzące tam zjawiska.

Stali Bywalcy zaraz po śniadaniu rozpoczęli Pakiet Super Aktywny. Najpierw nawigowali w kajakach po jeziorze. Następnie wsłuchiwali się w warkot czterokołowych gigantów - przejażdżka na quadach. W kolejnym bloku ich świat zawirował podczas treningu na trenerze lotów kosmicznych – żyroskopie. Na koniec ćwiczyli swój zmysł równowagi podczas jazdy na segwayu.

Żywioł ognia rozpalił do czerwoności Uczestników Obozu „4 żywioły” i podczas warsztatów artystycznych stworzyli witraże 3D.

Uczestnicy Lego Przygoda dzień rozpoczęli od rozgrywek w grę „Zdobądź szarfę”. Ich zadaniem było przechwycenie szarfy, która znajdowała się na polu drużyny przeciwnej. Następnie każdy uczestnik wylosował swojego Lego przyjaciela, którego zabierze ze sobą do domu, jako pamiątkę wspaniałych kolonii.

Uczestnicy Aktywnych Wakacji zamienili się w zawodników Sumo i w zabawnych przebraniach stoczyli walkę na gumowej macie. Następnie udali się na plażę, by tam zaczerpnąć kąpieli słonecznych i wodnych. Przed kolacją odbyła się zabawa zwana „Zombie”, w której dzieci musiały wykazać się sprytem, zwinnością i szybkością.

Dziś wychowawca grupy Militarnych zadbał o mięśnie brzucha uczestników. Podczas zaprawy porannej wykonali kilka serii ćwiczeń na proste i skośne mięsnie brzucha. Po śniadaniu wypłynęli w rejs kajakami po wodach Łęskich. Zgodnie z obietnicą obejrzeli jeden z odcinków Kawalerii Powietrznej. Wieczorem odbyły się warsztaty samoobrony.

Uczestnicy Strefy Gier i Zabaw wykonywali wielkie plakaty, które ozdobiły drzwi do pokoju uczestników. Następnie rywalizowali między sobą podczas Olimpiady Sportowej. Po obiedzie grali w Grę Francuską. Biegali po terenie całego ośrodka i zbierali odpowiedzi na pytania dotyczące kadry i miejsc związanych z Kulką.

Uczestnicy Mega Misji Przygoda wraz z Ekstremalnymi udali się do lasu, gdzie odbyła się gra terenowa Dwie Flagi i Jeniec. Grupa została podzielona na dwie drużyny, zbudowali swoje szałasy i przystąpili do boju. Wieczorem udali się na wycieczkę autokarową do popularnej Wioski Żeglarskiej w Mikołajkach na koncert szantowy.

Dziś Odlotowe Agentki zadbały o swoje dłonie. Dowiedziały się jak pielęgnować skórę dłoni i ozdabiać paznokcie. Zrobiły również coś dla ciała i zagrały w Mega Gry – Twistera i Chińczyka. Brały również udział w Olimpiadzie Sportowej.

Uczestnicy Magicznego Świata Bajek dzień rozpoczęli od wielkiej demolki z Angry Birds – rozgrywki na xBox 360. Następnie odbyły się warsztaty taneczne, podczas których Violetta zapoznała ich z układami z popularnych teledysków.

Muszkieterki przeniosły się do zamku księcia Ludwika, aby dowiedzieć się, jaką tajemnicę kryje Rejent. Uczestniczyły w grze terenowej „Zagadka zamku” próbując ocalić zamek i jego mieszkańców. Następnie pokonały tor przeszkód z Corinne, który wymagał dużej sprawności i precyzyjnych ruchów ciała.

Uczestnicy Super Misji Specjalnej trenowali umiejętności pływackie. Po kąpieli słonecznej wszyscy aktywnie uczestniczyli w grze o nazwie Zombie. Każdy, choć przez chwile poczuł się jak prawdziwy wampir. Podsumowaniem dnia były Mega Gry.

Dziewczynki z Fabryki Gwiazd wzięły udział w warsztatach, podczas których poznały japońską sztukę origami. Ułożyły piękne wielobarwne tulipany. Kolejnym punktem w programie Gwiazd był taniec – Zumba. Dziewczynki wyginały giętkie ciała w rytmach muzyki Timber.

Dziewczynki z Monster High dzień rozpoczęły od zajęć z Cheerlideringu z Cleo. Oprócz tego każda ze Straszyciółek wykonała swój magiczny talizman, który ma przynosić tylko to, co daje szczęście. Najwięcej radości przyniosły dziewczynkom zajęcia z charakteryzacji. Każda z uczestniczek mogła wcielić się w ulubioną bohaterkę.

Koloniści z Obozu VIP dzień rozpoczęli od meczu piłki nożnej. Po wysiłku fizycznym wytężali swoje gardła podczas Karaoke. Po obiedzie ćwiczyli celność strzelając z wiatrówek. Następnie dzieci wzięły udział w biegu na orientację.

Uczestnicy Obozu Super Paintballowego przeprawiali się przez park linowy, gdzie sprawdzili swoje umiejętności alpinistyczne. Przed obiadem stoczyli bitwę paintballową. Najciekawszym blokiem programowym okazał się leśny survival. Chłopcy dowiedzieli się, co wchodzi w skład paczki SRG5, poznali typy stosów ogniskowych oraz rozpalili ogień za pomocą krzesiwa.

Odkrywcy Nieznanego Świata podczas warsztatów tanecznych zażyczyli sobie nauki reprezentacyjnego tańca polskiego, a mianowicie Poloneza. Po obiedzie koloniści poznali kulturę krajów europejskich, ale w bardzo nietypowej formie – zaszyfrowanych zagadek.

Na obiad wcinaliśmy kapuśniak, rybę i pomidory w sosie winegret.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.