RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2014

Turnus III (20.07-30.07.2014)


Dzień 7 - Selekcja

Dodany: 2014.07.26
Komentarze: 0
Zdjęcia: 137
Wideo: 1

Dziś w Kulce odbył się III Wielki Piknik Rodzinny.

Uczestnicy Obozu „4 żywioły” ćwiczyli swój zmysł równowagi w kuli wodnej – Waterball. Dużo emocji i zdrowej rywalizacji dostarczyły zajęcia, w których dzieci musiały grupowo tworzyć tratwy, którymi przebyli na czas określoną trasę. Koloniści zmierzyli się również w grze na orientację w terenie.

Muszkieterki przeżyły dziś ostatni kurs władania szpadą podczas ćwiczeń szermierskich. Uczestniczki świetnie posługują się mieczem, dlatego stanęły dziś do pojedynku w parach. Najlepiej zaprezentowały się Hania i Iga. Kolejną atrakcją dnia była Mega Jenga, ale w wersji XXL. Nie dość, że sięgała prawie nieba, to udało się z niej zbudować wielką wieżę obronną dla zgrupowania Szkoły Muszkieterek.

Koloniści Obozu VIP dzień rozpoczęli od zajęć survivalowych. Wspólnymi siłami zbudowali leśną wiatę z pałatek. Po przepysznym obiedzie popłynęli kajakami na wojnę z żaglówkami. Po wodnej przygodzie przyszedł czas na strzelanie z łuków. Wieczorem przenieśli się do starożytnego Koloseum, gdzie odbyły się Walki Gladiatorów.

Uczestnicy Super Misji Specjalnej dzień rozpoczęli od quadów i tak zostawili sporo śladów :P Następnie dołączyli do ogromnego grona uczestników i wspólne wyginali ciała w rytmach muzyki. Następnie odbył się orienteering, podczas którego do perfekcji opanowali czytanie mapy oraz znajomość terenu. Po południu trenowały sztukę pływania.

Odlotowe Agentki rozpoczęły dzień od warsztatów tanecznych. Ćwiczyły taniec nowoczesny i zarazem przygotowywały się do wieczornej dyskoteki. Po obiadku szczęśliwe i najedzone zmierzyły się w bitwie na głosy. Szanse były wyrównane i sędziowie zdecydowali, że jest remis. Dzień zakończyły grami planszowymi, ale w wersji XXL.

Uczestnicy Obozu Quadowo – Survivalowego dzień rozpoczęli od zajęć z survivalu. Chłopcy dowiedzieli się jak układać stosy ogniskowe i jak rozpalać ognisko. Kolejnym punktem programu były zajęcia linowe – wejście na wieżę ze skrzynek. Po obiedzie odbyły się Walki Gladiatorów.

Uczestnicy Lego Przygoda wykazali się ogromną kreatywnością. Tworzyli z klocków Lego kurorty morskie i pojazdy unoszące się na wodzie. Następnie rozegrali wodną bitwę balonową „Baloniadę”.

Dziewczynki z Fabryki Gwiazd dzień rozpoczęły od zajęć savoire-vivre. Kolonistki przypomniały sobie zasady dobrego zachowania, które są przydatne w codziennym życiu. Kolejną atrakcją dnia był aerobik zorganizowany dla wszystkich kolonistów. Następnie dowiedziały się jak domowymi sposobami dbać o urodę. Wielką furorę zrobił konkurs na najlepszą metamorfozę. Dziewczynki świetnie zaprezentowały swoje kreacje. Po ubraniowym szaleństwie wybrały się na Mega Twistera.

Uczestnicy Obozu Paintballowego poznali podstawy samoobrony. Następnie rozegrali turniej piłki siatkowej. Atrakcją dnia była oczywiście gra w paintball. Tym razem grali w pojedynek snajperów. Poznali również tajniki taktyki.

Ekstremalni pełni sił po śniadaniu stoczyli Walki Gladiatorów. Emocje sięgały zenitu. Po obiedzie poznali tajniki survivalu. Poboczną lekcją okazał się fakt, że niektóre rzeczy mają więcej niż jedno zastosowanie, a przede wszystkim w leśnych warunkach.

Dziewczynki z Monster High brały aktywny udział w grach i zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Najbardziej jednak czekały na zajęcia w SPA z Kelity, gdzie uczyły się robienia domowych upotworniających maseczek.

Uczestnicy Misji Mega Przygoda wzięli udział w Mega Grze Francuskiej zwanej Militarną. Cały obóz iglo podzielony na grupy miał za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące ośrodka, informacji o wojsku oraz kadry.

Uczestnicy Aktywnych Wakacji zaraz po śniadaniu rozegrali turniej piłki siatkowej. Przed obiadem udali się na spacer do Starych Kiejkut. Następnie odbyły się zajęcia terenoznawcze z wykorzystanie GPS-u.

Uczestnicy Magicznego Świata Bajek udali się na spotkanie ze Scooby Doo, który uczył nas sztuki samoobrony. Następnie bajkowe ludki robiły wielką demolkę z Angry Birds. A, że rybkom Nemo ciągle mało wody to popołudnie spędzili na plaży.

Uczestnicy Obozu Super Paintballowego dzień rozpoczęli od strzelania z łuku. Następnie stoczyli kolejną potyczkę paintballową. Po obiedzie odbyły się zajęcia linowe – wejście na wieżę ze skrzynek. W kolejnym bloku programowym odbył się survival.

Uczestnicy Strefy Gier i Zabaw dzień rozpoczęli od porannej przebieżki. Następnie uczestniczyli w zabawach integracyjnych z wykorzystaniem animacyjnej chusty Klanzy. Obozowicze grali również w Baloniadę i zbijaka.

Stali Bywalcy uczestniczyli w tańcach na świeżym powietrzu. Następnie razem z grupą „4 żywioły” udali się do lasu na podchody. Gra zakończyła się remisem obu drużyn. Wieczorem zamienili się w Zombie i starali się ocalić Kulkę przed zagładą.

Wszyscy uczestnicy pikniku mieli możliwość wzięcia udziału w przygotowanym przez nas konkursie. Zadaniem drużyny (rodziny) było przejście przez wszystkie punkty zadaniowe i zdobycie jak największej liczby punktów. Wśród konkurencji znalazły się: fotel antygrawitacyjny (żyroskop), pojazdy terenowe (quady), magiczne pojazdy sterowane myślami :P (segway’e), bodypainting w formie light (czyli malowanie twarzy zmywalnymi farbkami), starcie tytanów (walki gladiatorów), oraz Jenga w wydaniu XXL. Dla zdobywców podium przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody, przeznaczone dla naszych kolonistów w formie karnetów na taktyczną grę przy użyciu markerów strzelających zmywalną farbą, czyli - paintball :D. W międzyczasie odbywało się wielkie grillowanie. Przygotowaliśmy pyszne potrawy grillowe, grochówkę i napoje.

Na obiad wcinaliśmy grochówkę i kurczaka z mizerią.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.