RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2014

Turnus III (20.07-30.07.2014)


Dzień 8 - Kciuki do góry

Dodany: 2014.07.27
Komentarze: 1
Zdjęcia: 168
Wideo: 1

Gwiazdeczki z Fabryki Gwiazd intensywnie ćwiczyły choreografię taneczną, która zostanie zaprezentowana na apelu pożegnalnym. Następnie przyszedł czas na relaks i zajęcia pielęgnacyjne, podczas których kolonistki wykonały manicure. Konkurs na najbardziej estetyczny makijaż dłoni wygrała Natalia Głodowska, Anna Kłosińska i Weronika Anklam.

Uczestnicy Obozu Quadowo-Survivalowego dzień rozpoczęli od plażowania. Prócz leżingu grali w różne gry logiczne i karciane. Wieczorem poznali technikę szyfrowania wiadomości. Ich zadaniem było zaszyfrowanie listu do rodziców. W nocnym bloku programowym odbyła się gra nocna „Desant” z użyciem noktowizora.

Uczestnicy Obozu „4 żywioły” zamienili się w rozbitków na bezludnej wyspie. Zadaniem dzieci było przygotowanie tratwy i przeprawienie się nią na inną wyspę. Następnie odbyły się warsztaty chemiczne, podczas których wykonali doświadczenia związane z wodą. Wieczorem rozpoczęli przygotowania do wystawy fotograficznej.

Rano Stali Bywalcy spędzili czas na plaży. Chętni mogli się wykąpać, część grała w gry, a część czytała książki. Po obiedzie odbyły się rozgrywki w „Dwie flagi”. Następnie podzieleni na mniejsze podgrupy grali w grę słowną „Tabu”.

Opis dnia Obozu Super Misja Specjalna: „śniadanie pyszne zjedliśmy i na wędrówkę do sklepu poszliśmy. Pakiet Wędrownika plus wykupiliśmy i całą trasę przeszliśmy. Plusem był sklep mały, ale dla wszystkich doskonały. Do ośrodka zmęczeni przybyliśmy i pakiet relaksu nad jeziorem włączyliśmy. Na plaży się opalaliśmy i żabką pływaliśmy. Mimo gołąbków obiad nam nie odfrunął i każdy go chętnie wsunął. Dzięki obiadowej sile dzień na zawodach spędziliśmy mile i nie zjadły nas krokodyle. Dużo laliśmy wody i to dodało nam ochłody. Kolacja dobra była i tak jak nas cały dzień szybko się skończyła.”

Uczestnicy Obozu Super-Paintballowego realizowali różne atrakcje w formie zabaw integracyjnych, edukacyjnych i zręcznościowych.

Uczestnicy Aktywnych Wakacji dzień rozpoczęli od zajęć plastycznych. Zadaniem dzieci było wykonanie portretów swoich wychowawców. Następnie odbył się spływ kajakowy po jeziorze Łęsk. Po południu odbyły się rozgrywki popularnych gier, ale w wersji XXL – Twister, Jenga oraz Chińczyk. Na kolejnych zajęciach pod czujnym okiem ratownika doskonalili technikę pływania. Wieczorem odbyły się zajęcia terenoznawcze.

Odlotowe Agentki dzień rozpoczęły od zajęć tanecznych. Doskonaliły układ taneczny, a także umiejętność współpracy w grupie. Następnie część Agentek wybrała się na wycieczkę kajakami, a druga połowa wybrała się do SPA. Po obiedzie dalej podzielone na grupy rywalizowały w turnieju „Baloniady”.

Małe Muszkieterki dzień rozpoczęły od treningu sprawnościowo-zręcznościowego. Następnie tworzyły wachlarz dla Araminy. Jak na prawdziwe Muszkieterki przystało odbyły szkolenie savoire-vivre, podczas którego przypomniały sobie zasady dobrego zachowania. Dzień umiliły sobie kąpielami i plażowaniem.

Uczestnicy Obozu VIP dzień rozpoczęli od zajęć artystycznych. Obozowicze rysowali portrety swoich wychowawców. Prace były bardzo pomysłowe. Następnie rozegrali mecz piłki nożnej. Po obiedzie wybrali się do lasu, gdzie zgłębiali tajniki survivalu. Po powrocie udali się na strzelnicę, aby postrzelać z procy.

Uczestnicy Strefy Gier i Zabaw podczas biegu na orientację sprawdzili swoje umiejętności korzystania z mapy. Po obiedzie robili pamiątkowe figurki z masy solnej.

Militarni po śniadaniu wybrali się do dżungli w celu przećwiczenia taktyki zielonej metody kamuflażu. Po obiedzie podczas zajęć survivalu dowiedzieli się jak układać stosy ogniskowe i rozpalać ognisko.

Odkrywcy Nieznanego Świata poznali kulturę krajów azjatyckich. Stworzyli piękne plakaty przedstawiające kraje takie jak: Oman, Nepal, Turcja, Filipiny oraz Malediwy.

Dziewczynki z Monster High dzisiejszy poranek spędziły na redagowaniu swojej gazetki „Strach Boom”. Po tym wybrały się na spacer po mrocznym lesie, a także tworzyły potwornie piękne wachlarze idealne na upalne dni. Po obiedzie doskonaliły technikę i umiejętności pływackie oraz rozegrały mecz w Straszykówkę.

Uczestnicy Lego Przygoda rozpoczęli swój dzień od spaceru po lesie. Następnie obozowicze udali się na plażę, aby w ten słoneczny dzień popływać w jeziorze. Przed obiadem wybrali się do lasu na zajęcia terenoznawcze, podczas których zapoznali się obsługą urządzenia GPS.

Uczestnicy Magicznego Świata Bajek dzień rozpoczęli od zabawy w lesie – mogli wykorzystać w praktyce zajęcia z survivalu i samoobrony. Tworzyli własne szałasy i przygotowywali swoje stroje dla Króla i Królowej naszego magicznego lasu. Następnie udali się na plażę, gdzie wraz z Piratami z Karaibów szukali Czarnej Perły. Dzień zakończyli Karaoke z Violettą.

Uczestnicy Obozu Paintballowego relaksowali się na plaży. Radość kolonistów z kąpieli wodnej w ten upalny dzień była nie do opisania. Następnie rozegrali turniej w piłkę nożną oraz frisbiee.

Uczestnicy Mega Misji Specjalnej i Ekstremalnych Wakacji udali się do Cool Club-u, gdzie podczas Karaoke każdy mógł poczuć się jak gwiazda estrady. Po południu podczas zajęć aktywnych z instruktorem ćwiczyli celność i strategię strzelania z łuku. Po południu udali się na zajęcia z survivalu, podczas których dowiedzieli się jak przetrwać w trudnych warunkach leśnych.

Na obiad wcinaliśmy zupę jarzynową i gołąbki w sosie pomidorowym.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 1

Pokaż

Ela
Dodany: 2014.07.28 08:32

Kapeluszy muszkieterek nie brakuje,moro też nie,ale gdzie są dziewczynki z Monster High?

Ośrodek Kulka
Dodany: 2014.07.28 20:07

Staramy się uchwycić każdą grupę podczas zajęć programowych. Muszkieterki wraz z Monster High na jednym bloku programowym miały zajęcia łączone i uwiecznione są zarówno na zdjęciach jak i na filmiku. Zachęcamy do stałego śledzenia relacji.


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.