RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2014

Turnus III (20.07-30.07.2014)


Dzień 9 - Kamuflaż

Dodany: 2014.07.28
Komentarze: 0
Zdjęcia: 169
Wideo: 1

Uczestnicy Aktywnych Wakacji dzisiejszy dzień rozpoczęli od strzelania z wiatrówek. Chłopcy radzili sobie bardzo dobrze, ale dziewczynki po kilku próbach im dorównały. Podczas kolejnego bloku rozruszali się grając w piłkę nożną i rugby. Po obiedzie szukali ukrytego skarbu za pomocą wykrywacza metalu. Wieczorem odbyły się warsztaty samoobrony.

Dziewczynki z Fabryki Gwiazd uczestniczyły dziś w warsztatach zdrowej diety. Otrzymały garść informacji o tym, jak powinna wyglądać zbilansowana dieta, jak odżywiać się zdrowo i smacznie oraz jak spożywane pokarmy wpływają na nasze samopoczucie.

Dziewczynki z Monster High brały czynny udział w zabawach z chustą Klanzy. Następnie uczestniczyły w „Grze francuskiej”, dzięki której dowiedziały się więcej o Straszyceum, miejscu, w którym obecnie przebywają. Dodatkowo pogłębiły swoją wiedzę na temat dbania o upiorny look – czyli jak być i wyglądać potwornie dobrze.

Odlotowe Agentki dzień rozpoczęły od warsztatów pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie wyruszyły do lasu na Misję Specjalną. Ich zadaniem było zbudowanie dwóch szałasów i przygotowanie stosów ogniskowych. Agentka do zadań specjalnych musi być przygotowana na każdą okoliczność, a wiec zaczerpnęły garść ważnych informacji podczas warsztatów z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dzisiejszego dnia uczestnicy Lego Przygoda wybrali się do lasu na grę terenową „Super Misja Specjalna”, podczas której budowali szałasy i zdobywali bazę drużyny przeciwnej. Następnie zbudowali z klocków Lego konstrukcje przedstawiające „Dom marzeń”.

Muszkieterki odbyły warsztaty taneczne, podczas których nauczyły się układu tanecznego do znanego teledysku. Następnie odbyły warsztaty zdrowego odżywania. Same sporządziły jadłospis na dzisiejszy dzień biorąc pod uwagę składniki z piramidy żywieniowej. Podczas zajęć integracyjnych dziewczynki pisały do siebie listy, w których zawarły bardzo miłe informacje dla adresata.

Odkrywcy Nieznanego Świata dzień rozpoczęli od „Fifa World Cup 2014” (turniej piłkarzów). Podzieleni na pary obrali nazwy krajów, które reprezentowali. Wygrała Francja w składzie: Paweł i Kacper. Następnie w ramach zajęć „Kultury – kraje amerykańskie” oglądali film „Now You See Me”.

Uczestnicy Obozu „4 żywioły” znaleźli czas na kajaki, żagle i kąpiele w jeziorze. W grze na orientację konkurencje wygrał Karol Niewiński. Dodatkowo koloniści poznali sztukę survivalu, gdzie grupami budowali szałasy. Znaleźli się i tacy, którzy poszukiwali skarbów w lesie przy pomocy wykrywacza metalu.

Paintballowcy w ramach rozszerzonego kursu survivalu zapoznali się ze sztuką kamuflażu. Instruktor zaprezentował im szereg sposobów maskowania się w terenie leśnym. Następnie sprawdzali swoją celność podczas strzelania z łuku i gry w paintball. Największą atrakcją dnia była przeprawa przez park linowy.

Uczestnicy Misji Mega Przygody udali się do lasu, gdzie odbyła się gra terenowa „Lotnik”. Koloniści zostali podzieleni na dwie grupy, a zadaniem każdej było odnalezienie rannego lotnika i udzieleni mu pomocy. Po południu każdy miał okazję zmierzyć się z konsolą Xbox 360. Wieczorem odbyły się zajęcia z survivalu.

Uczestnicy Obozu Quadowo-Survivalowego, Super Misji Specjalnej i Militarni dzień rozpoczęli od wyprawy na poligon. Najpierw chłopcy jeździli na quadach po trudnym terenie, a następnie odbyła się przejażdżka off road – przeprawa super nowoczesnym samochodem terenowym Yamaha Rihno 700.

Super Paintballowcy dzień rozpoczęli od gry w paintball i wspinaczki na skrzynki, która wygrał Michał Kryta. Następnie poznali techniki i sposoby szyfrowania tajnych wiadomości. Po obiedzie wszyscy zamienili się w Zombie. Poznali również działanie i zastosowanie urządzenia GPS. Po kolacji odbyło się szkolenie ze strategii.

Uczestnicy Strefy Gier i Zabaw dzień rozpoczęli od porannej zaprawy. Po śniadaniu udali się na zajęcia terenoznawcze, podczas których poznali działanie GPS-u. Następnie wspinali się na wieżę ze skrzynek. Po obiedzie odbyły się warsztaty samoobrony i Walki Gladiatorów. Po kolacji poszukiwali skarbów, a niezbędny w tym zadaniu okazał się wykrywacz metalu.

Uczestnicy Obozu VIP dzień rozpoczęli od wyprawy na poligon, gdzie jeździli quadami i vikingiem. Po powrocie odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Nauczyli się jak reanimować osobę, która straciła przytomność lub uległa wypadkowi. Po obiedzie zamienili się w piratów i żeglowali Omegą.

Uczestnicy Magicznego Świata Bajek przenieśli się w plastusiowy świat i podczas zajęć artystycznych ulepili piękne figurki z masy solnej. Następnie magicznymi farbkami nadali im życie i kolor. Dzień zakończyli eleganckim przyjęciem u Pinky Pie – były śpiewy i tańce, a śmiechu nie było końca.

Stali Bywalcy wzięli udział w zajęciach z survivalu. Poznali typy kamuflażu – statystyczny i dynamiczny. Mieli też okazję wypróbować maskowanie błotne i stworzyli miejsca patrolowe. Po południu grupa przygotowała dyskotekę, która odbyła się wieczorem. Namalowali plakaty promocyjne i przygotowali muzykę.

Na obiad wcinaliśmy zupę ogórkową, gulasz z surówką z kapusty.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.