RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2014

Turnus V (11.08-21.08.2014)


Dzień 7 - Przygotowania do kamuflażu

Dodany: 2014.08.17
Komentarze: 0
Zdjęcia: 299
Wideo: 1

Grupa 4 żywiołów rozpoczęła swoją przygodę od żywiołu wody. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach podczas których poznali podstawy teoretyczne umiejętności żeglarskich. Po teorii nadszedł czas na praktykę - żeglowanie po jeziorze Łęsk. Następnie w lesie odbyły się zajęcia z survivalu - koloniści budowali szałasy oraz układali stosy ogniskowe. Na koniec dnia dzieci odpłynęły w krainę wyobraźni tworząc witraże 3D.

Nasze VIP'y z samego rana pokonywały dzikie zakątki kulkowego lasu w drodze na ogromny i niosący wiele nieoczekiwanych niespodzianek poligon, gdzie odbyły się przejażdżki na quadach oraz wikingu. Po powrocie i chwili relaksu grupa szybciutko udała się na paintball aby tam rozegrać grę o honor.

Odlotowe Agentki rozpoczęły dzień od samoobrony. Miały okazję wykonać kilka podstawowych chwytów, które nauczył ich instruktor. Kolejne zajęcia odbyły się w lesie - dziewczyny zostały podzielone na dwie drużyny a ich zadaniem było wybudowanie szałasu i odnalezienie drużyny przeciwnej. Wieczorem agentki wykonywały odlotowe fryzury.

Mali czarodzieje z grupy Harry Potter wybrali się rano na grę terenową. Zadaniem postawionym czarodziejom było odnalezienie „Komnaty Tajemnic”, gdzie ukryty był skarb. Następnie odbyły się zajęcia z transmutacji czyli sztuki origami z prof. Mc Gonagall.

Super Misja Specjalna rozpoczęła dzień od wyprawy na poligon, gdzie koloniści mieli okazję przejechać się samochodem terenowym Rhino 700 oraz quadem Yamaha. Po południu koloniści grali w Twistera i Jengę w wersji XXL, co przysporzyło im wiele radości. Wieczorem podczas warsztatów żeglarskich uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak wiązać liny oraz wciągać żagiel na maszt.

Magiczny Świat Bajek posmerfował rano na wycieczkę do lasu by zaznać smaku przygody. Po południu odbyły się warsztaty Pracusia, podczas których koloniści wykonali smerfne pamiątki z masy solnej.

Dziewczynki z Szkoły Muszkieterek wybrały się na spacer, podczas którego kształtowały poczucie estetyki a także wrażliwości na otaczające je piękno przyrody. Po południu uczestniczki pogłębiały więzi przyjaźni podczas zabaw integracyjnych. Następnie muszkieterki ćwiczyły sprawność rąk lepiąc z gliny, podczas warsztatów artystycznych.

Kraina Wyobraźni rozpoczęła dzień od „Gry Francuskiej”. Zadaniem uczestników było odnalezienie ukrytych listów oraz odszukanie odpowiedzi. Po południu odbyły się zajęcia taneczne oraz karaoke. Wieczorem podczas warsztatów koloniści zapoznali się z teorią żeglowania.

Pierwsze niedzielne zajęcia sprawdziły celne oko grupy Strefa Gier i Zabaw. Uczestnicy strzelali z wiatrówek do specjalnie przygotowanych tarcz a najlepszy okazał się Czarek. Następnie odbyły się Walki Gladiatorów a po nich karaoke sprawdzające zdolności wokalne grupy.

Grupa Quadowo - Survivalowa po śniadaniu wybrała się na poligon na przeprawę z dreszczykiem emocji po trudnym terenie. Następnie odbyły się ostatnie już zajęcia z survivalu. Tym razem koloniści poznali sztukę kamuflażu.

W dniu dzisiejszym młodzi Paintballowcy i Super Paintballowcy rozegrali kolejną potyczkę z bronią barwiącą. Odbyli również szkolenie z taktyki i strategii na polu walki, które jest bardzo przydatne podczas gry w paintballa.

Ekstremalni rozpoczęli dzień od Gry Francuskiej oraz rozgrywek karcianych. Po południu uczestnicy udali się na przejażdżki quadami oraz ćwiczyli celność strzelając z łuku. Ogromną atrakcją była ekstremalna gra nocna „Świetliki”.

Dzisiejszy dzień w obozie Herosów był bardzo urozmaicony. Na zajęciach z survivalu uczestnicy dowiedzieli się jak przeżyć w trudnych warunkach a następnie poznali tajniki sztuki władania mieczem z Clarisse LaRue. Po południu odbyły się warsztaty łucznicze z Artemidą i Apollem. Na koniec dnia Herosi urządzili tańce z muzami.

Aktywne Wakacje rano udały się na warsztaty z samoobrony. Instruktor pokazał dzieciom jak umiejętnie bronić się przed atakiem wroga. Kolejne zajęcia to rozgrywki w piłkę nożną oraz zajęcia terenoznawcze, dające możliwość jeszcze lepszego poznania terenu ośrodka.

Dzisiejszego dnia Stali Bywalcy posiedli sztukę przetrwania w lesie podczas trudnych warunków. Poznali również sposoby budowy szałasu, techniki kamuflażu oraz zasady poruszania się po terenie. Następnie odbyła się wyprawa kajakowa oraz gra nocna „Świetliki”.

Dzisiejszego dnia Lego koloniści udali się z samego rana na wycieczkę do pobliskiej wsi Nowe Kiejkuty aby podziwiać mazurskie tereny i uzupełnić zapasy słodyczy w pobliskim sklepie. Po obiedzie odbyły się rozgrywki w piłkę nożną oraz tworzenie konstrukcji z klocków lego.

Grupa Paintballowo - Kajakowa rozpoczęła dzień od Gry Francuskiej oraz warsztatów żeglarskich z p. Kubą. Najlepszy w tej dziedzinie był Konrad, który jak się okazało posiada patent żeglarski. Wieczorem odbyło się wspólne świeczkowisko.

Na obiad zajadaliśmy się kapuśniakiem oraz gulaszem z buraczkami na zimno.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.