RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2014

Turnus V (11.08-21.08.2014)


Dzień 9 - Skok w przestworza

Dodany: 2014.08.19
Komentarze: 0
Zdjęcia: 243
Wideo: 1

Dzień w posiadłości księcia Ludwika minął Muszkieterkom bardzo szybko. Zaczął się od wspólnych gier i zabaw na powietrzu, które umocniły więzi przyjaźni między dziewczynkami. Następnie młode damy wybrały się na leśne podchody, podczas których wykazały się niezwykłą kreatywnością. Po powrocie do pałacu udały się na poobiedni odpoczynek nad jeziorem. Książę Ludwik przygotował Muszkieterkom twórcze zadanie – malowanie witraży. Dzień zakończył się grą terenową Zasadzka, mającą na celu ocenę zdobytych dotychczas sprawności.

VIP-y z samego rana udały się na szkolenie z ratownikami, na którym opanowali podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej. Potem zagrali w baloniadę – przerzucanie balonów wypełnionych wodą przy pomocy ręczników. Na popołudniowym bloku koloniści sprawdzili swoje siły podczas emocjonującej potyczki paintballowej. Jeszcze przed kolacją VIP-y już trzeci raz zgłębiły tajniki sztuki survivalu. Tym razem poznali tajniki rozpalania ognia. Wieczorem wszyscy razem szaleli na coolkowej dyskotece prowadzone przez DJ’a Rudego.

Mieszkanki Krainy Wyobraźni sprawdziły dziś zasób swojego słownictwa grając w Mega Scrabble. W międzyczasie zajadały pyszną czekoladę, którą przygotowywały wcześniej na warsztatach kulinarnych. Na kolejnych zajęciach dziewczynki udały się na salę dyskotekową, gdzie na dużym ekranie obejrzały film Transformers 3. Po filmie kolonistki użyły swojej wyobraźni i układały wiersze kolonijne, które wyszły na prawdę świetnie. Na zakończenie dnia odbyła się dyskoteka.

Obozy Paintballowe rozpoczęły dzień od wyprawy do lasu i pobliskiej wioski. Po powrocie koloniści rozegrali turniej w piłkarzyki. Najlepszymi graczami okazali się Emanuel i Adam. Po południu Paintballowcy z grupy p. Grzegorza ćwiczyła umiejętności kamuflażu i poruszania się po lesie w trakcie gry w chowanego. W tym czasie grupa p. Agnieszki oglądała film. Wieczorem wszyscy bawili się na dyskotece.

Dziś Stali Bywalcy mieli okazję poszerzyć swoje umiejętności podczas przejażdżki quadem, jednak tym razem jadąc ze zwiększoną mocą (siłą). Później uczestnicy rozegrali na macie wielką bitwę Gladiatorów. Korzystając z pięknej słonecznej pogody udali się na wyprawę kajakami bezburtowymi trasą wyznaczoną przez ratownika. Bywalcy udali się również za ośrodek, by tam uczyć się sztuki tropienia i rozpoznawania śladów.

Nasze kolonijne Odlotowe Agentki spędziły poranek bardzo aktywnie. Udały się do lasu na podchody, a później aby podtrzymać dobrą kondycję grały w piłkę nożną. Popołudnie uczestniczki spędziły w wodzie i na plaży. Następnie sprawdziły swoje umiejętności i koordynację przy grze na konsoli x-box. Wieczorem odbyły się różne gry i zabawy.

U Ekstremalnych po śniadaniu odbyło się specjalne sprawdzanie porządków połączone z opowiadaniem kawałów. Następnie grupa udała się na boisko, gdzie odbyły się różne ciekawe zajęcia sprawnościowe oraz umysłowe. Po obiedzie miłośnicy wrażeń udali się na drugą część survivalowych zajęć. Wieczorem, jeszcze przed dyskotekowymi szaleństwami, Ekstremalni rozegrali turniej Gladiatorów. W pojedynkach liczyła się nie tylko siła mięśni, ale także spryt oraz inteligencja.

Koloniści ze Strefy Gier i Zabaw rozpoczęli dzień wyprawą do lasu i grami w Dwie Flagi i Podchody. Podczas odpoczynku na polanie uczyli się tańczyć Małego osiołka. Po powrocie do ośrodka odbyło się plażowanie, na którym wszyscy skorzystali z ostatnich słonecznych wakacyjnych dni. Najwięksi śmiałkowie wykąpali się nawet w jeziorze. Po obiedzie uczestnicy zaznali sporo ruchu podczas wykonywania zadań wchodzących w skład gry INO. Na Poszukiwaczach skarbów dzieci przy pomocy wykrywacza metalu przeczesywały plażę. Po kolacji szybki mecz w piłkę nożną i zabawa w Cool Clubie na dyskotece.

Obóz Quadowo-Survivlowy rozpoczął dzień od profesjonalnego szkolenia z pierwszej pomocy, które przeprowadził ratownik WOPR. Po porządkach koloniści udali się na boisko, gdzie grali w siatkówkę, ringo i zbijaka. Następnie przyłączyli się do innych grup, by wspólnie obejrzeć film. Po seansie odbyły się zajęcia artystyczne, na których w podgrupach koloniści tworzyli totemy. Po kolacji zagrali w Ukrytego lotnika i Zombie. Wieczorem miłośnicy wrażeń bawili się na dyskotece.

Na dzieci z Magicznego Świata Bajek z samego rana czekała kolejna misja specjalna. Poszukiwanie Wszechiskry, czyli gra z użyciem wykrywacza metalu. Następnie korzystając ze słonecznego dnia grupa wykąpała się w jeziorze. Po południu mali tropiciele zbudowali niezwykłe pułapki na duchy podczas mini lekcji survivalu. Nie było łatwo, ale wszyscy dali sobie radę. Kolejną atrakcja była nauka poruszania się po planecie Cybertron czyli euro-bungee. Wieczorem smyki tańczyły na dyskotece.

4 Żywioły dzień rozpoczęły od rozgrywek w piłkę nożną i siatkówkę. Następnie wszyscy udali się na plażę gdzie mogli się wykąpać, pograć w piłkę wodną lub mafię. Przed obiadem Żywiołki wymyślały wiersze obozowe. Każdy był zaangażowany i nikt się nie nudził. Odbył się również seans filmu Transformers. Po południu dzieci, wraz z panem instruktorem, wypłynęły w rejs żaglówką po jeziorze. Koniec dnia zleciał na świetnej zabawie w Cool Clubie.

Od doskonalenia jazdy na quadach dzień rozpoczęła Super Misja Specjalna. Kolejną atrakcją dnia było strzelanie z łuku. Dzięki temu dzieci mogły poćwiczyć koordynację wzrokowo ruchową i poczuć się jak antyczni wojownicy. Najfajniejszym punktem programu okazało się żeglowanie po jeziorze Łęsk. Pogoda dopisała, lekki powiew wiatru i słoneczko umilało wszystkim leniwe spędzanie czasu. Na koniec wszyscy grali w Lotnika. Gra w lesie, budowanie noszy dla rozbitka sprawiło dzieciom olbrzymią frajdę.

Nasi Herosi poznali kolejne tajniki survivalu, czyli kamuflaż. Nikt nie bał się wybrudzić i dobrze bawić. Jedna z grup uczestniczyła dzisiaj w wielkiej demolce, wybudowali mur, który będą burzyć kolejnego dnia. Herosi świetnie bawili się na karaoke śpiewając przeróżne piosenki. Dziś odbyły się również Mini Igrzyska Olimpijskie, które uroczyście otworzył sam Zeus. Bóg przemaszerował razem z Herosami po placu głównym, niosąc ogień olimpijski. Herosi musieli zmierzyć się z takimi zadaniami jak bieg w wielospodniach, bieg z torbą, balet na wodzie bez wody czy rzut kaloszem. Wszyscy świetnie się bawili i razem zakończyli dzień szalejąc na dyskotece.

Lego i Przygoda udała się rano na wyprawę do lasu, gdzie chłopcy zapoznali się z działaniem GPS i odnajdywali wyznaczone punkty. Odbyły się również zajęcia na quadach. Następnie koloniści grali w piłkarzyki oraz budowali Nowy Świat z klocków Lego. Chwilą relaksu okazało się plażowanie i kąpiel w jeziorku. Znalazł się również czas na odrobinę sportu, czyli mecze w piłkę nożną i dwa ognie. Dzień dzieci kończyły grą terenową Zasadzka.

Super Paintballowcy z grupy p. Kasi mają za sobą bardzo aktywny dzień. Zaczęło się od gry z zadaniami – INO. Następnie wszyscy poszli do lasu, gdzie poznawali tajniki sztuki kamuflażu. Dzieci wzięły także udział w kolejnej potyczce paintballowej. Grupa p. Wojtka natomiast przeżyła dzień pełen rozrywki. Zaczęło się od zabawy przy konsoli X-box. Później chłopcy poszli do lasu, by pograć w Ukrytego Lotnika oraz Ciszę. Koloniści odpoczęli oglądając film w Cool Clubie. Po południu wszyscy uczestniczyli w grach i zabawach na świeżym powietrzu.

W projektantów nowoczesnych samochodów przeistoczyli się koloniści z Aktywnych Wakacji. Musieli je zareklamować i sprzedać. Przed obiadem odbyła się również wodna olimpiada sportowa. Po południu na dzieci na plaży czekał pan ratownik, by przeprowadzić szkolenie z pierwszej pomocy. Kolejne atrakcje to przejażdżka quadami oraz zajęcia linowe. Aktywniaki musiały wspiąć się na jak największą liczbę skrzynek, a na szczycie tej wieży wykonać jaskółkę. Wieczorem koloniści wyszaleli się na dyskotece.

Uczestnicy Obozu Paintballowo-Kajakowego po dokładnym wysprzątaniu obozowiska udały się na spacer przez las w kierunku Orżyn i tamtejszego sklepu. Młodzież grała także w Mega Jengę. Wygrała drużyna o nazwie Smerfy. Wieczór był wyjątkowy. Podczas wyprawy kajakami odbyła się obozowa świeczka. Dzień zakończyły tańce na dyskotece w Cool Clubie.

Panie kucharki uraczyły nas dziś pyszną zupą ogórkową oraz kotletem pożarskim i surówką z kapusty.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.