RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2014

Turnus VI (22.08-30.08.2014)


Dzień 2 - Wyprawa kajakowa

Dodany: 2014.08.23
Komentarze: 3
Zdjęcia: 213
Wideo: 1

Za nami pierwszy dzień Kulkowych atrakcji. Wszyscy w pełni wykorzystują ostatnie dni przed powrotem do szkolnych ławek.

Koloniści z grupy Paintballowej dzień zaczęli bardzo aktywnie. W lesie odbyli zajęcia z terenoznawstwa z użyciem GPS. Nie można pominąć ważnego faktu jakim była piękna pogoda, która pozwoliła im na plażowanie. Po tak pięknym odpoczynku przyszedł czas na starcie tytanów, czyli zdobycie flagi w strzelaninie paintballowej. W tym czasie grupa Super-Paintballowców poznała technikę wspinaczki na skrzynki. Następnie instruktor zapoznał wszystkich z wojskową strategią niezbędną przy realizacji paintballowych potyczek. Na koniec dnia uczestnicy z obozu Paintballowego świetnie bawili się na dyskotece, zaś ich koledzy wzięli udział w nocnym strzelaniu i zdobywaniu flag.

Herosi rozpoczęli dzień od nauki szyfrowania z Hermesem. Następnie grupy między sobą walczyły o znalezienie sztandaru. Przynieśli go koloniści p. Kamila i to oni nieśli sztandar na czele pochodu, który zakończył się zawieszeniem flagi na pawilonie nr 3. Następnie wszyscy uczyli się greckiego tańca – Zorby. Herosi rozegrali też bitwę paintballową – imprezowe kucyki przeciwko armii Kronosa. Później odbyły się warsztaty teatralne ku czci Dionizosa. Dzień zakończył się ogniskiem z kiełbaskami.

Młodzi Padawani z Gwiezdnych Wojen już rankiem udali się na lekcję samoobrony. Chłopcy wykazali się dużą znajomością technik sztuk walk. Następnie wszyscy przenieśli się do bajkowego świata Lego Star Wars. Każdy chłopiec skonstruował własny pojazd kosmiczny, któremu pokonanie odległej galaktyki nie byłoby straszne. Tworzenie gier planszowych przyniosło dzieciom wiele radości. Prace artystyczne to zdecydowanie domena Aarona Kajkowskiego i Piotrka Kowalskiego, którzy wykonali najlepsze prace. Kolejne zajęcia przeniosły chłopców w prawdziwie gwiezdny świat. Mistrz Yoda przekazał swemu wysłannikowi niezwykłe tajemnice dotyczące sztuki koncentracji. Padawani otrzymali cudowną energię ze świata natury. Wieczorem udali się na żyroskop, dzięki któremu zbadali odporność na przeciążenia w odległych galaktykach.

Uczestnicy obozu Paintballowo-Kajakowego rozpoczęli zajęcia od porannej zaprawy. Następnie udali się na plażę, gdzie dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami plażowania i kąpieli. Koloniści grali również w Mega Gry m. in. Twistera i Jengę, co przyniosło im wiele radości. Po obiedzie wszyscy wyruszyli na poligon, gdzie odbyły się pierwsze potyczki paintballowe na wielkim specjalnie przygotowanym polu. Wieczorem odbyła się dyskoteka zapoznawcza.

Stali Bywalcy o poranku wybrali się na pakiet Mega Gier. Grę w Jenga zwyciężyła drużyna Smażę Naleśniki, składająca się z samych dziewczynek. Natomiast w grze w Twistera najlepsza okazała się Monika D. Następnie wszyscy mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami wokalnymi na karaoke. Największą gwiazdą był Dawid tzw. Szpaku. Później Bywalcy wypłynęli kajakami na jezioro Łęsk i przebyli trasę wyznaczoną przez ratownika. Po obiedzie Kulkowicze poszli do lasu na survival. Zbudowali własne szałasy i szkolili techniki rozpalania ognisk. Ostatnią atrakcją tego dnia były Świetliki - nocna gra terenowa.

Pierwszy dzień przygody Akademii Młodego Agenta zaczął się na plaży. Zamiast morsowania dzieci brały udział w różnych grach integracyjnych. Bomba wywołała największe emocje. Następnie pan instruktor Bartek pokazał jak można pokonać nawet największą przeszkodę podczas wspinaczki na skrzynki. Najlepsi zbudowali 16 skrzynkową wieżę, a byli to: Kuba K., Maks i Boguś. Po obiedzie odbył się mecz piłki nożnej (Julia i Klaudia odwiedziły salon urody), a następnie zajęcia z ratownikiem dotyczące pierwszej pomocy. Wieczorem jeszcze przed dyskoteką Agenci uczyli się szyfrować, poznali m.in. Alfabet Morse’a.

Aktywne Wakacje dzień rozpoczęły od zajęć na parku linowym. Niektórym przeprawa zajęła dosłownie kilka minut. Na kolejnych zajęciach wszyscy zapoznali się z technikami szyfrowania. Każdy kodował swoje imię i nazwisko, a później wiadomość do swojego kolegi. Po obiadku grupa pani Moniki wybrała się do lasu, aby trochę pobiegać. Najwięcej emocji całej grupie przyniosła jazda quadami. Chłopcom tak się spodobało, że nie chcieli kończyć zajęć. Później Aktywni starli się w pojedynku gladiatorów. Zwieńczeniem dnia było ognisko z kiełbaskami.

Dzień Militarnych zaczął się poranną zaprawą, która skierowana była na rozwój mięśni i ramion. Później wyjaśnione i przećwiczone zostały podstawy musztry. Następnie grupa mogła zrelaksować się przy grze w paintballa oraz postrzelać z replik karabinów snajperskich do celu. Dzięki temu, że dzień był słoneczny sjesta poobiednia odbyła się na plaży. Pod koniec dnia grupa mogła wyszaleć się na quadach, a resztki sił zostały wykorzystane na wieczornej dyskotece.

Straszyciółki dzień rozpoczęły od przygotowania gazetki Monster High. Dziewczynki wykazały się wielką kreatywnością korzystając z różnych technik plastycznych. Następnie obozowiczki udały się na zajęcia cheerlideringu z Cleo de Nile, podczas których uczyły się różnych układów tanecznych. Po wysiłku dziewczynki złapały trochę oddechu podczas zajęć ze stylizacji i makijażu. Tam uczyły się odpowiednio dobierać kosmetyki do swojej karnacji i koloru oczu. Następnie młode Potworniaki udały się na plażę, gdzie skorzystały z kąpieliska. Kolejne zajęcia dotyczyły wiedzy o Monster High. Dziewczynki przypomniały sobie głównych bohaterów i bohaterki wykazując się dużą pamięcią odnośnie serialu. Później odbył się konkurs plastyczny Moja Draculaura. Dzień zakończył się szaloną dyskoteką.

Uczestnicy obozu Quadowo-Survivalowego rozpoczął się od zawodów na orientację. Każdy z grupy miał za zadanie odszukać 10 rysunków umieszczonych w różnych punktach ośrodka. Następnie należało je przerysować i jak najszybciej przekazać panu instruktorowi Kubie. Najlepiej wypadł Konrad, bo uporał się z zadaniem w 23 minuty. Następnie cała grupa brała udział w grach integracyjnych: Preze, bize, sakre oraz w Mafię. Zabawy bardzo przybliżyły i zintegrowały uczestników. Później koloniści udali się na plażowanie, gdzie świetnie spędzili czas. Ostatnim punktem dnia były bieg na orientację oraz dyskoteka.

Grupa Odkrywców Nieznanego Świata p. Marty rozpoczęła dzień od wycieczki do Brazylii, gdzie rozegrali mecze Fifa World Cup, w piłkarzyki. Następnie koloniści udali się do Niemiec. Tam tworzyli spray’em prawdziwe arcydzieła Graffitti na murze Berlińskim. Prosto stamtąd trafili na Safari, gdzie czekała na nich lekcja strzelania z łuków. Następna atrakcją była wspinaczka linowa. Każdy podróżnik miał okazję sprawdzić się w roli himalaisty. Z wysokich gór Odkrywcy trafili na przeprawę kajakami. Wieczorem odbyły się Świetliki - nocna gra terenowa z dreszczykiem emocji. Grupy p. Pauliny i p. Wojtka zaczęły dzień od wspinaczki w Himalajach- wieża ze skrzynek. Po tym udały się na zajęcia z łucznictwa, na których trenowały celność. Pierwszy odwiedzony przez kolonistów kontynent to Azja. W ramach tego wszyscy stworzyli własne oryginalne wachlarze i biżuterię. Odkrywcy zbudowali także własny mur Berliński i wzięli udział w walkach gladiatorów. Koniec dnia zleciał im na przejażdżce na amerykańskich Segway’ach. Wieczorem wszystkie trzy grupy bawiły się na dyskotece.

Fabryka Gwiazd dzień rozpoczęła od nauki tańca współczesnego. Następnie dziewczynki udały się na zajęcia dotyczące pielęgnacji i stylizacji fryzur. Przeprawa po parku linowym i jazda na segway’ach dostarczyła Gwiazdkom niezapomnianych wrażeń. Każda sława powinna mieć zadbane nie tylko włosy, ale i paznokcie. Z tego powodu nie obyło się dziś bez manicure. Wystylizowane dziewczyny udały się na imprezę VIP, by olśnić wszystkich.

Dzień Krainy Wyobraźni zaczął się słodkimi warsztatami. Dzieci robiły sałatki owocowe, przygotowywały czekoladę, którą zjedzą za kilka dni, a na końcu produkowały i wcinały watę cukrową. Super Misja Specjalna w tym czasie śmigała na quadach, na pierwszych zajęciach z tego rodzaju. Później obie grupy udały się do lasu na zajęciach z orienteeringu i GPS. Następnie wszyscy udali się na strzelnicę, gdzie uczyli się strzelać z łuku i mogli spróbować swoich sił przy celowaniu do tarczy. Przed kolacją grupy znów się rozdzieliły. Kraina Wyobraźni rozegrała mistrzostwa w piłkarzyki. Super Misja Specjalna poszła na strzelnicę paintballową.

Extremalni o poranku udali się na strzelnicę, gdzie mogli ćwiczyć swoją celność oraz precyzję podczas strzelania do tarczy z broni pneumatycznej. Później uczestnicy udali się na pole paintballowe, gdzie rozegrali kilka gier taktycznych. Po obiedzie koloniści mieli czas na odpoczynek nad jeziorem Łęsk, chętni pływali pod opieką pana ratownika. Potem miłośnicy wyzwań udali się do parku linowego, gdzie pokonywali przeszkody kilka metrów nad ziemią. Po kolacji grupa pojechała na wycieczkę do Mikołajek na wieczorny koncert szantowy.

Grupy 4 Żywiołów również mają za sobą dzień pełen atrakcji. Odbyły się zajęcia z survivalu, na których koloniści dowiedzieli się jak przetrwać w trudnych warunkach i jak zbudować szałas. Dzieci próbowały, także swoich sił zgrabnie krocząc po linie - Slacklinie. Koloniści spotkali się później z żywiołem wody, dzieci pływały kajakami. Jedna z grup sama budowała tratwy i przeprawiała się nimi. Odbyły się także zajęcia terenowe z użyciem GPS oraz Poszukiwacze Skarbów - gra z wykrywaczem metalu.

Na obiadek wcinaliśmy zupkę buraczkową oraz filet drobiowy z mizerią i ziemniaczkami.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 3

Pokaż

agnieszka
Dodany: 2014.08.24 22:46

Jesteśmy na bieżąco ;) Mateusz Ceran, nasz aktor dubbingowy zdaje nam relacje, a my śledzimy internet...., Jest pierwszy raz i jak na razie jest zadowolony :) Mam nadzieję, że Bałkanica w jego wykonaniu na karaoke podobała się? Dziękujemy za opiekę bo martwiliśmy się trochę wysyłając, gdyż nie mieliśmy porównania, wzięliśmy ten obóz w tak zwane ciemno......, Pozdrawiamy całą ekipę :)! Rodzice

Mariusz-Tata Konrada
Dodany: 2014.08.24 11:42

Gratulujemy Konradowi z obozu quadowo-survivalowego wygranej w zawodach na orientacje. :)

Anna
Dodany: 2014.08.24 10:50

Chyba troche za zimno na ta kąpiel dzieci było! Pani opiekunka siedzi w kurtce a dzieci porozbierane! Prosze zwrócic na to uwagę bo nie tylko zabawa jest ważna.


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.