RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2014

Turnus I (28.06-08.07.2014)


Dzień 2 - W ŚWIECIE NATURY

Dodany: 2014.06.29
Komentarze: 5
Zdjęcia: 69
Wideo: 1

Pierwszy dzień zajęć programowych

Poranek był dość pochmurny, jednak szybko zaświeciło słońce, a Kulka w mgnieniu oka nabrała intensywnych barw.

Uczestnicy Obozu Paintballowo - Kajakowego rozpoczęli dzień od warsztatów łącznościowych. Zapoznali się z działaniem i obsługą telefonów polowych. Instruktor przedstawił również różne rodzaje szyfrów. Następnie udali się na swoją pierwszą rozgrywkę paintballową. Po wcześniejszym przedstawieniu zasad bezpieczeństwa, instruktor rozdał dzieciom potrzebny sprzęt: maskę, strój ochronny i markery. Uczestnicy podzieleni na dwie drużyny, stoczyli bój o flagę. Po obiedzie przyszła kolej na pierwszą wyprawę kajakową. Instruktorzy przeprowadzili również zajęcia obejmujące podstawy musztry.

Mali Padawanie z Gwiezdnych Wojen przeżyli galaktyczną przygodę na żyroskopie (trenerze lotów kosmicznych). Następnie tworzyli z gliny ulubione postaci Star Wars.

Obóz Paintballowy rozpoczął dzień od poznania tajników samoobrony, m.in. rodzajów kopnięć, pozycji bokserskich oraz jak trzymać gardę. Następnie odbyli trening snajperski w czasie, którego mistrzem strzelców został Adam Gulczyński. Podczas zajęć ze strategii i taktyki Paintballowej dokładnie rozpracowali teren ośrodka.

Uczestnicy Strefy Gier i Zabaw zaraz po śniadaniu zmierzyli się podczas gier stolikowych. Następnie przyszedł czas na aktywność fizyczną. Chłopcy grali w piłkę nożną, a dziewczynki w zbijaka. By ochłonąć po wyczerpującej zabawie urządzili konkurs rysowania na piasku. Zadaniem dzieci było przedstawienie logo Kulki. Rysunki były niesamowicie oryginalne i przebojowe. Następnie zamienili się w tajnych agentów i szyfrowali tajne informacje. Atrakcją dnia była nauka samoobrony.

Dziewczynki z Fabryki Gwiazd z samego rana zapoznały się z podstawami kosmetyki. Uczestniczki rozwiązały test i dowiedziały się, jaki mają typ skóry, oraz jakich kosmetyków powinny używać do jej pielęgnacji. Następnie dowiedziały się wszystkiego o przyczynach stresu oraz jak skutecznie sobie z nim radzić. Po obiedzie zamieniły się w projektantki i stworzyły wspaniałe kreacje, które będą odpowiednie na każdą okazje. Po kolacji wykonały profesjonalny makijaż i udały się na imprezę VIP.

Dziewczynki z Monster High rozpoczęły dzień od W-Fu w Straszyceum, czyli jazdy na segway’u. Następnie piaskową drogę zamieniły w plac zabaw – klasy, rysunki, kółko-krzyżyk. Każda znalazła coś dla siebie. Po obiedzie uczestniczki zrobiły unikalne tatuaże z henny.

Herosi odbyli bitwę o sztandar, którą po pełnej emocji walce wygrała drużyna zielonych. Po południu uczyli się alfabetu greckiego, po czym nastąpiło uroczyste zawieszenie sztandaru. Następnie poznali tajniki szermierki pod okiem Clarisse LaRue.

Uczestnicy Aktywnych Wakacji rozpoczęli dzień od walk gladiatorów. Następnie Kulkowicze poznali kilka sposobów szyfrowania tajnych informacji. Po obiedzie odbyły się grupowe zawody w piłkę nożną.

Uczestnicy Wodnej Przygody poranek spędzili nad jeziorem. Uczestniczyli w wielu grach integracyjnych dzięki czemu mogli lepiej się poznać. Po południu Kulkowicze brali udział w grze terenowej „Dwie flagi”. Po kolacji wyginali swoje ciała podczas dyskoteki w Cool Clubie.

Uczestnicy Turbo Przygody zamienili się w starożytnych wojowników i stoczyli Walki Gladiatorów.

Stali Bywalcy wzięli udział w szeregu gier i zabaw integracyjnych. Poczuli się również jak kosmonauci kręcąc się na żyroskopie – kosmicznym trenerze. Wieczorem poznali tajniki detektywistyczne, a następnie wcielili się w rolę szpiegów. Próbowali rozwiązać tajemnicze zagadki i dowiedzieć się, kto dokonał przestępstwa.

Odkrywcy Nieznanego Świata przenieśli się do Indii, gdzie poznali sztukę robienia zmywalnego tatuażu z henny. Następnie odkryli kulturę krajów azjatyckich, takich jak: Japonia, Turcja, Indie i Izrael. Po obiedzie uczestnicy stworzyli niepowtarzalne wachlarze.

Uczestnicy Obozu Super Paintballowego rozpoczęli dzień od poznania podstaw strategii i taktyki gry. Następnie odbył się trening snajperski. Królem strzelców został Tomasz Mężykowski. Najbardziej wyczekiwanymi zajęciami była oczywiście rozgrywka na polu paintballowym. Wieczorem odbył się trening z podstaw samoobrony.

Największą atrakcją dla uczestników obozu „4 żywioły” był zorbing – przemieszczanie się w kuli sferycznej.

Uczestnicy Magicznego Świata Bajek dzień rozpoczęli od spotkania z Violettą i szalonych akrobacji na Euro-bungee. Następnie wyruszyli do wioski Smerfów, gdzie odbyły się zabawy integracyjne z wykorzystaniem chusty Klanza. W ogródku Smerfetki dziewczynki nauczyły się jak wyhodować swoją własną roślinkę. Po kolacji przedostały się do świata Angry Birds, gdzie budowały fortecę dla zielonych świnek.

Koloniści z Obozu Quadowo-Survivalowego i Akademii Młodego Agenta zaraz po śniadaniu udali się na tor quadowy, gdzie odbyło się pierwsze szaleństwo pod czujnym okiem instruktora. Następnie na gumowej arenie odbyły się walki gladiatorów. Ogromną odwagą wykazał się Michał Wojtczak i Adrian Żórawski.

Uczestnicy Super Misji Specjalnej dzień rozpoczęli od turnieju w piłkę kocówkę. Następnie rozpoczęli szkolenie quadowe. Poznali podstawy prowadzenia czterokołowca oraz zasady bezpiecznej jazdy.

Na obiad wcinaliśmy zupę buraczkową, pierś z kurczaka w chrupiącej panierce oraz mizerię.

Wieczorem odbyła się pierwsza dyskoteka w Cool Clubie.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 5

Pokaż

Monika
Dodany: 2014.07.01 16:41

Bardzo prosimy o więcej zdjęć z zajęć uczestników ,,Obozu Quadowo – Survivalowego", oraz poświęcenie im troszkę więcej czasu w trakcie nagrywania filmów.

lili
Dodany: 2014.06.30 22:52

PAN KAMERA SUPER SPRAWA, prosimy o więcej materiału z super misji, tam jest taka przemiła dziewczynka Jennifer, dziękujemy

Violetta
Dodany: 2014.06.30 21:51

Prosimy więcej zdjęć Herosówpozdrawiam :)

maja
Dodany: 2014.06.30 19:51

Witam! Więcej zdjęć z 4 żywiołów:-)pozdrawiam

Marcin
Dodany: 2014.06.30 19:03

Prosimy o więcej Turbo przygody na zdjęciach i filmach ;)


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.