RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2015

Turnus I (27.06-07.07.2015)


Dzień 2 - zajęcia ruszyły pełną parą!

Dodany: 2015.06.28
Komentarze: 0
Zdjęcia: 72
Wideo: 1

Poranek zapowiadał się dość pochmurnie, cały dzień słoneczko walczyło, aby przedrzeć się przez płaszcz niegroźnych chmur. Ten mały szczegół nie przeszkodził jednak w tym, aby nasi podopieczni rozpoczęli swój wyjazd pełną parą. Niedziela na Kulce przyniosła moc atrakcji.

MAGICZNY ŚWIAT BAJEK
W magicznym świecie bajek dzieci od samego rana miały napięty plan. Dzień zaczęły od nauki walki z upiorami Scoobydoo, czyli poznawały techniki samoobrony. Wszyscy poradzili sobie wspaniale i pokonali swoich przeciwników. Następnie dzieci udały się do ogrodu Smerfetki, gdzie rozpoczęły hodowlę własnej roślinki. Po wizycie u niebieskiej przyjaciółki do dzieci przyleciały Angry Birdsy i budowały razem z maluchami fortece, które później burzyli. Towarzyszyło przy tym wiele frajdy, a największą inwencją w tworzeniu fortec wykazali się Antek i Hania. Po obiedzie dzieci udały się na Zumbatomic, czyli spotkanie z Królem Julianem, na którym tańczyły i bawiły się. Po zajęciach tanecznych dzieci udały się do wioski Smerfów, gdzie mieli czas, aby lepiej zapoznac się z innymi uczestnikami. Po kolacji dzieci grały w piłkę. Dzień przyniósł moc wrażeń, emocji oraz wielu zadań, ale maluchy z magicznego świata świetnie sprostali wszystkim zadaniom.

FABRYKA GWIAZD
Małe Gwiazdy poznały tajniki radzenia sobie ze stresem, które mogą wykorzystać w przyszłości. Zajęcia sprawiły, że maluchy poczuły się pewniejsze siebie. Każda mała księżniczka musi być odważna i nie może obawiać się wyzwań. Nasze damy udowodniły, iż nic nie jest im straszne. Niczym obdarzone super mocami-superbohaterki pokonały tor przeszkód umieszczony na kilkunastometrowej wysokości. Nasze damy wykazały się również talentem artystycznym, który objawił się w trakcie tworzenia własnych projektów tatuaży na swoim ciele. Rytmicznym krokiem ruszyliśmy na zajęcia zumby, pokazując jak należy poruszać się z gracją. Po obiedzie przyszedł czas na wspólną integrację. Wieczorową porą wszystkie małe gwiazdy dostały naukę, jak należy ubierać się stylowo. Od dnia dzisiejszego błyszczą najjaśniej.

HEROSI
Dzień rozpoczął się od jakże ważnych zajęć z pierwszej pomocy. Nauczyliśmy się, jak prawidłowo należy wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową. Następnie całą grupą braliśmy udział w walkach sumo, podczas których panowała świetna zabawa. Walki sumo były dobrą rozgrzewką przed walką o sztandar. Walka była zacięta i pełna emocji, szala zwycięstwa przechylała się to raz na jedną, raz na drugą stronę. Niestety, jak to w walkach bywa, jedna strona musi zostać przegraną. W rezultacie sztandar udało się zawiesić grupie należącej do Pani Klaudii. Kolejnymi zajęciami były zajęcia szyfrowania z Hermesem. Gdzie nauczyliśmy się szyfrować różnorodne wiadomości oraz odgadywać zagadki. Na koniec dnia dzieci uczyły się strzelać z łuku w towarzystwie Boskiego Apolla oraz Artemidy. Ostatnią atrakcją dzisiejszego dnia były mega gry, w trakcie których wszystkim towarzyszył świetny humor oraz wiele uśmiechu.

GRUPA PAINTBALLOWCÓW
Drużyna paintballowców swój dzień rozpoczęła dość aktywnie. Poznanie różnych taktyk i strategii wojskowych pozwoliło, choć na kilka chwil, przenieść się w świat militarii. Dzięki temu koloniści swoją wiedzę znaną tylko z teorii mogli przełożyc na praktykę. Po ciężkim wysiłku przyszedł czas na odpoczynek, który połączyliśmy z różnego rodzaju zabawami integracyjnymi. Przed obiadem grupa paintballowców, pod okiem Pani Instruktor poznała tajniki samoobrony, która w życiu każdego człowieka, a zwłaszcza wśród młodych ludzi, pozwala kształtować postawę, charakter oraz wartości morlane. Po obiedzie i krótkim odpoczynku uczestnicy swoich sił spróbowali w parku linowym. Pokaz umiejętności zapoczątkował swojego rodzaju rywalizację, która wywołała wiele radości na twarzach paintballowców. W tym radosnym uniesieniu cała drużyna udała się na plażę, gdzie wszyscy razem oddali się przyjemności opalania i grania w piłkę siatkową. Ostatnim punktem był paintball. Podział na dwie równe sobie drużyny pozwolił na kilka meczy, tj. "flaga" czy "bomba". Zabawa była przednia.

KRAINA WYOBRAŹNI
Dzień w Krainie wyobraźni rozpoczął się od warsztatu aktywnego. Każda dziewczynka miała okazję nauczyć się strzelać z łuku. Okazało się, że są strzelcami wyborowymi! W doskonałym nastroju ruszyliśmy do sali tanecznej, gdzie poznały układy taneczne do największych wakacyjnych przebojów. Tanecznym krokiem ruszyły na warsztaty artystyczne, w trakcie których nauczyły się sztuki lepienia z gliny. Dziewczynki dały się ponieść wyobraźni, czego efektem stały się ciekawe figurki. Po obiedzie odbyły się warsztaty sportowe, gdzie uczestniczki wykazały się doskonałą kondycją fizyczną. Oczywiście, nie zabrakło zabaw integracyjnych, podczas których dziewczynki miały okazję poznać się jeszcze bliżej, co w efekcie zaowocowało zacieśnieniem się ich relacji. Dzień zakończono warsztatami z samoobrony.

MILITARNI
Po śniadaniu grupa militarna, jak na żołnierzy przystało, przeszła wzorowo inspekcję namiotów, a dokładnie stanu ich czystości. Następnie, po sprawdzeniu stanu zdrowia u pielęgniarki udaliśmy się na pleżę. Tam, dzięki grom integracyjnym, już więcej nie będziemy wołać do siebie "Ej, Ty!", gdyż nauczyliśmy się swoich imion. Kolejnym punktem programu była gra w siatkówkę. A, jako że mieliśmy 3 drużyny, ta, która odpoczywała uczyła się rzucać piłką do futbolu amerykańskiego. Po obiedzie sprawdziliśmy swoją celność poprzez strzelanie z wiatrówki do celu, a następnie nauczyliśmy się komend integrujących grupę, takich jak Lotnik czy Granat. Co one oznaczają? Aby się przekonać drogi czytelniku musisz poczekać, aż wrócimy z obozu lub przyjechać tu sam. Po kolacji wystrzelaliśmy do siebie pełne magazynki kulek w czasie gry w paintballa. Jeszcze tylko prysznic i wreszcie można odpocząć, po całym, aktywnym, pełnym zajęć dniu…

VIP-Y
Vipowscy rozpoczęli dzień od spaceru nad jezioro. Następnie wyruszyli w podróż po lesie, gdzie musieli podjąć tajną misję. Misja, która kryła się pod tajemniczą nazwą "5". Zadaniem było trafienie 5 razy w tarcze przy pomocy łuku. Najlepszym strzelcem okazał się Piotr Żelazny i Antoni Golis. Po solidnym i smacznym obiadku "Vipowscy" wybrali się na tajną misję do lasu. Po drodze spotkali "Bosa", który przekazał im kopertę. Z ciekawością ją otworzyli. Ich zadaniem było zbudowanie schronień. Spisali się na medal. "Vipowscy" tego dnia doskonalili celność. Jej mistrzem była Angelina Apolinarska i Michał Sural. Po bardzo aktywnym dniu "Vipowscy" zmierzyli się w grze terenowej "dwie flagi". Pojedynku nie wygrała żadna drużyna. CDN… :)

STREFA GIER I ZABAW
Dziś zaczęliśmy dzień od strzelania z wiatrówki. Po zapoznaniu z regulaminem, koloniści sprawdzali swoje zdolności strzeleckie oraz ich celność. Jedne z lepszych strzałów oddał Kacper Końduła, Patryk Laskowski oraz Victoria Kalinowska. W świetnych humorach ruszyliśmy nad jezioro by popływać kajakami. Mimo, iż nie wszyscy z nas potrafili wiosłować to nie sprawiło nam żadnego problemu, by się dobrze bawić. Następnie rozegraliśmy mecz piłki siatkowej oraz pograliśmy w dwa ognie. Po pysznym obiadku wyruszyliśmy do lasu rozegrać wielką bitwę plemion, świetnie czuliśmy się, wcielając się w rolę Indian. Po powrocie z lasu wyruszyliśmy na mega gry. Rozegraliśmy Twistera, podczas którego nieźle się powykręcaliśmy. Po kolacji wybraliśmy się do parku linowegomimo, że niektórzy z nas mają lęk wysokości, to wszyscy wykazali się odwagą i przebyli całą trasę. Po tak aktywnym dniu przyszedł czas na sen.

HARCERSKI OBÓZ PAINTBALLOWY
Dziś odbyły się pierwsze zajęcia paintballowe prowadzone przez wyszkolonego instruktora. Uczestnicy rozegrali 2 rozgrywki, w każdej z nich mieli po 100 kulek. Przez resztę dnia odbywały się zajęcia prowadzone przez wychowawcę grupy. Koloniści próbowali również swoich sił w trakcie wspinania się na skrzynki, co wymagało od nich nie lada wysiłku. Wspinanie na wieżę wymaga od każdego ogromnego skupienia, koordynacji ruchowej oraz ogromnej odwagi. W ciągu dnia uczestnicy grali również w piłkę nożną, ćwiczyli podstawy musztry oraz wypoczywali na plaży, co dało możliwość zacieśnienia więzów pomiędzy poszczególnymi osobami z grupy. Dzień zakończył się ogniskiem wraz z pieczeniem kiełbasek. Dodatkową atrakcją okazało się samodzielne zbieranie drewna, które posłużyło do rozpalenia tegoż własnie ogniska.

EKSTREMALNE WAKACJE
Dzień dla niektórych uczestników Ekstremalnych Wakacji rozpoczął sie od porannych ćwiczeń rozgrzewających w towarzystwie Militarnych i Obozu Paintballowego. Po śniadaniu mieli za zadanie uporządkować swoje namioty i teren obozowiska. Następpnie obozowicze udali się na spacer do Starych Kiejkut, aby przekonac sie, czy naprawdę istnieje tam tajna baza CIA. Niestety, mimo prób nie udało sie nam spotkać członków Agencji Wywiadu. Po obiedzie koloniści Ekstremalnych wzięli udział w turnieju gladiatorów na specjalnej, gumowej macie, zostali wyposażeni w kaski ochronne i tyczki zakończone miękkimi walcami. Potem odbyły się zajęcia na plaży przy jeziorze Łęsk, gdzie kochane Robaczki miały okazję pograć w piłkę siatkową, nożną oraz gry karciane. Po kolacji obozowicze wyruszyli do lasu na nocną grę terenową "Świetliki" przygotowaną specjalnie dla nich przez Instruktorów. Ekstremalni spędzili ten dzień na poznawaniu swoich współobozowiczów, w któej trakcie towarzyszyło wiele żartów i głośnego śmiechu.

PAINTBALL-SURVIVAL
Dzień rozpoczęliśmy od zapoznania techniki i taktyki wojskowej, która następnie przełożona została na praktykę. Odpoczynkiem były gry i zabawy integracyjne, które dały nam wiele zabawy i uśmiechu, Co więcej pozwoliły na poznanie poszczególnych osób z Naszej grupy, a tym samym poznaliśmy imiona wszystkich naszych kolonistów. Kolejnym etapem dnia było poznanie podstaw i tajników samoobrony, która pozwala kształtować postawę oraz charakter człowieka. Po obiedzie próbowaliśmy swoich sił w parku linowym. Mimo, iż liny zawieszone pozostaja na niemałej wysokości, przezwyciężyliśmy strach i każdy z Nas podjął próbę przebycia wyznaczonej trasu-z sukcesem! Plażowanie pozwoliło nam na odprężenie i odpoczynek, gdzie czas minął nam na plażowaniu, skromnym opalaniu oraz wspólnej grze oraz zabawach. Dzień zakończył się wizytą na strzelnicy.

AKTYWNE WAKACJE
Dzisiejszy dzień przepełniony był atrakcjami. Rozpoczął sie od olimpiady sportowej, podczas której rywalizowały między sobą dwie drużyny. Dzieci zmierzyły się w takich konkurencjach jak skoki w workach czy bieg slalomem. Rozegraliśmy również mecze piłki nożnej i koszykówki, jak to na Aktywne wakacje przystało. Do atrakcji, która wywołała najwięcej radości możemy zaliczyć skrzynki, gdzie dzieci mogły odrobinę porywalizować między sobą. Zamieniając wysiłek fizyczny na umysłowy udaliśmy się na plażę, gdzie odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy. Dzieci świetnie poradziły sobie z ratowaniem życia.

QUAD-SURVIVAL
Dzień rozpoczął sie od porannej zaprawy, toalety oraz porządków. Po śniadaniu zawitaliśmy na plażę, gdzie Ratownik zapoznał nas z zasadami panującymi na terenie kąpieliska a następnie uczestniczyliśmy w przeróżnych zajęciach sportowo-integracyjnych. Następnie całą grupą wybraliśmy sie na walki sumo, gdzie rozegraliśmy potyczki między sobą. Po obiedzie przyszedł czas na rozgrywki sportowe a dodatkowo grupa sprawdziła swoją celnośc oddając strzały do tarcz z wiatrówki. Dzień zakończyliśmy ogniskiem z kiełbaskami, wtedy mogliśmy upiec sobie kiełbaskę oraz zintegrować się z pozostałymi mieszkańcami pola namiotowego.

SUPER MISJA SPECJALNA
Grupa SMS rozpoczęła dzień od zabawy terenowej "Enigma", chłopaki i dziewczyny zostali podzieleni na dwie grupy i rywalizowali między sobą. Doszło do remisu. Następnie udaliśmy się nad jezioro gdzie Pan Ratownik przytoczył zasady BHP kąpieliska. Kolejną atrakcją był paintball. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta radzili sobie bardzo dobrze. To jednak nie koniec atrakcji. Udaliśmy się na łuki, gdzie czekało na nas mnóstwo zabawy. Na koniec czekała na nas pierwsza pomoc medyczna. Intensywny dzień.

STALI BYWALCY
Po śniadaniu zajeliśmy się stworzeniem kolonijnej poczty dla wszystkich uczestników w Kulce. Z instruktorem Adamem dzieci jeździły quadami na specjalnie wyznaczonym torze. Po obiedzie dzieci miały czas na integrację, poprzez uczestnictwo w przeróżnych zabawach. Tego dnia rozegrany został również mecz piłki siatkowej. Z kolejnym instruktorem koloniści mieli okazję poznać sztukę tropienia w lesie. Po obejrzeniu cool newsa koloniści zagrali w ZOOMBIE. Dzień zakończył się terenową-Świetliki.

SUMMER CHALLENGE
Dzień rozpoczęliśmy od strzelnicy paintballowej. Na strzelnicy rozstawione były 3 tarcze w różnych odległościach. Każdy z kolonistów mógł oddać po 50 strzałów. Następnym blokiem zajęciowym był survival w lesie. Poznaliśmy tam zasady przetrwania oraz zbudowaliśmy szałasy. Potem zebraliśmy się pod parasolem, gdzie zaczęliśmy tworzyć nasze logo "klubu Zwycięzców' w kształcie słońca. Za pomocą kredek, bibuły i kolorowych flamastrów stworzyliśmy cudo. Kolejną atrakcją były quady na krętym torze. W kolejnym bloku programowym rysowaliśmy flagę Klubu Zwycięzców. Po kolacji odbyły się zajęcia integracyjne-gra w siatkówkę oraz odbyliśmy wizytę u pielęgniarki. Grupa Pani Joanny K. miała zajęcia z szyfrowania. W Bloku nocnym udaliśmy się w teren na "Świetliki". Dzień minął bardzo szybko i wesoło.

4 ŻYWIOŁY
Dziś dzień był pełen emocji i atrakcji. Po pysznym śniadaniu poszliśmy do Cool Clubu na karaoke. Uczestnicy wybierali swoje ulubione piosenki i z radością wykonywali je. Następnie dzieciaki szalały na ustawieniu skrzynek pod sobą. Najlepsza okazała sie Dominika, gdyż ułożyła aż 13 skrzyneczek pod sobą przy asekuracji instruktora. Dzieci kibicowały sobie nawzajem. Po południu dzieciaczki spróbowali swoich umiejętności manualnych przy lepieniu figurek z gliny. Kolejne zajęcia były pełne emocji oraz odwagi. Uczestnicy zmierzyli sie w jeździe na Quadach oraz w pływaniu na kajakach. Dzieci szczęśliwe i wesołe wróciły do pokoi.

4 ŻYWIOŁY (namioty harcerskie)
Dzisiaj uczestnicy stawiali czoła jednemu z żywiołów, jakim jest POWIETRZE podczas strzelania z procy i gry w piłkę siatkową. Uczestnicy brali udział w wielu grach i zabawach integracyjnych, grali w piłkę nożną i koszykówkę. Mimo wielu zajęć mieli też czas na odpoczynek na plaży.

GWIEZDNE WOJNY
Drużyna GW dzisiejszy dzień rozpoczęła od zajęć na quadzie. Wszyscy wojownicy byli bardzo podekscytowani podczas jazdy, ponieważ mogli samodzielnie kierować. Następnie cała drużyna stworzyła 3 gry planszowe. Oczywiście, rycerze opracowali i wykonali je samodzielnie, a wspólna gra przyniosła im wiele radości. Wojownikomk nie zabrakło także ruchu. Podczas spotkania z Obi-Wan Kenobi każdy z Rycerzy miał okazję popisać się swoimi umiejętnościami z samoobrony, a także nauczyli się podstaw ich stosowania. Po wyczerpującej pracy drużyna GW odprężyła się podczas wykonywania figurek z gliny postaci z Gwiezdnych Wojen. Na zakończenie dnia wojownicy spotkali się z Wielkim Mistrzem YODA, który poprowadził warsztaty ze sztuki koncentracji.

MAZURSKA PRZYGODA
Dziś okazało się, że wysokość nie jest nam straszna. Wszystkim udało się pokonać swój strach i przejść cały park linowy. Ogromną siłą, precyzją i cierpliwością wykazaliśmy się podczas mega gier takich jak jenga, twister i scrabble. Dzień zakończyliśmy wieczorową grą-Świetliki.

OBÓZ SUPERPAINTBALLOWY
Dzisiejszy dzień obie grupy Superpaintballowe rozpoczęły od zaprawy porannej. Po porannej toalecie obie grupy miały chwilkę, by uporządkować swoje namioty i ich okolicę. Grupa Pana Wojtka udała się udała się po tym na plażę, by tam pod okiem ratownika zgłębiać tajemnice pierwszej pomocy. Po tym grupa rozegrała mecz w piłkę nożną. Przed kolacją udali się do lasu, by tam uczyć się sztuki kamuflażu pod czujnym okiem Pani Instruktor. Grupa Pana Mateusza rozpoczęła dzień od meczu paintballa. Po szybkim prysznicu grupa spędzała czas na ośrodku grając najpierw w piłkę nożną a później w strategiczną grę Mafia. Wieczór obie grupy podsumowały wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

Tak oto upłynął drugi dzień uczestników 1 tury kolonii. Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć oraz Cool Newsa!


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.