RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2015

Turnus I (27.06-07.07.2015)


Dzień 3 - pełen atrakcji dla Naszych dzieci!

Dodany: 2015.06.29
Komentarze: 8
Zdjęcia: 77
Wideo: 1

Od samego rana pogoda nie rozpieszczała Naszych Kolonistów - niemalże cały dzień niebo spowite było chmurami, jednakże nie stanowiło to żadnej przeszkody, by ze świetnymi humorami rozpocząć kolejny, trzeci już dzień na Kulce! Poniedziałek w ośrodku przyniósł moc atrakcji dla wszystkich podopiecznych. Zaskoczeniem było również zwycięstwo Słońca nad chmurami, jednakże walka ta rozstrzygnęła się w drugiej części dnia. Zapraszamy do przeczytania szczegółowej relacji z dnia każdej z grup.

FABRYKA GWIAZD
Po śniadaniu uśmiechnięte i wyspane gwiazdy ruszyły tanecznym krokiem na lekcje tańca współczesnego. Udowodniliśmy, jak zrobić prawdziwy show! Kolejnym punktem programu była nauka obchodzenia się z kosmetykami. Twarze nabrały kolorów, każda dziewczynka stała się małą księżniczką. Chwile oddechu spożytkowane były na integrację, wspólną zabawę. Świetną rozrywkę zapewniły kalambury, gdzie zadaniem było odgadywanie różnorodnych postaci. Kolejnym blokiem zajęciowym była nauka robienia biżuterii. Gwiazdy własnoręcznie tworzyły autorskie kolczyki oraz bransoletki.

HEROSI
Dzień rozpoczęliśmy od treściwego śniadania a zaraz po tym udaliśmy się na świetną przygodę na kajakach. Następnie dane Nam było poznawać techniki samoobrony, któa okazała się być dla nas bardzo cenną nauką. Kolejne bloki upłynęły pod znakiem tańca oraz śpiewu. Później, dla odmiany, coś bardziej ekspresyjnego-wielka demolka. Najpierw stworzyliśmy budowlę-mur, do budowy którego używaliśmy cegieł, zaprawy czy pustaków. Największą frajdę sprawiło Nam jednak zniszczenie Naszego wspólnego dzieła. W tym samym czasie druga grupa próbowała swoich sił na paintballowym polu bitwy. Dzień przyjemnie zakończyliśmy przy akompaniamencie nastrojowej muzyki granej przy ognisku. Czas umilało Nam również wspólne czytanie o mitycznych bogach olimpijskich. Herosi po odśpiewaniu ulubionych piosenek udali się prosto do łazienek, na wieczorną toaletę a następnie do swoich łóżek.

AKTYWNE WAKACJE
Rano wszyscy Aktywni udali się na poszukiwanie skarbu. Nie było to takim prostym zadaniem. Wymagało ono użycia specjalnego sprzętu, jakim były wykrywacze metalu. Było naprawdę super! Zaraz po tym skoczyliśmy na park linowy. Niektórzy byli tak odważni, że zdecydowali się wejść na wyższy poziom! Wszyscy świetnie daliśmy sobie radę. Wybraliśmy się również na super wyprawę kajakami po jeziorze Łęsk. Troszkę się pochlapaliśmy, ale o to właśnie chodziło! W ciągu dnia bawiliśmy się również w sumo, gdzie przebraliśmy się w super stroje, w których każdy z Nas wyglądał przekomicznie. Walki okazały się być zacięte i bardzo emocjonujące. Później również nie zwalnialiśmy tempa-poszliśmy zagrać w Twistera w rozmiarze XXL a na koniec dnia czekały na nas quady i dyskoteka na bloku nocnym. Cały dzień był baaaaaaardzo aktywny!

OBÓZ PAINTBALLOWY
Poranne zajęcia drużyny paintbalowców rozpoczęła od gier i zabaw integracyjnych. Wielość i różnorodność gier na konsolę X-BOX wywołała dużo uśmiechu na twarzach kolonistów. W tym radosnym uniesieniu grupa udała się do lasu, aby rozegrać grę o nazwie "Bitwa plemion". Opracowanie taktyki oraz dobry kamuflaż przyczyniły się do odniesienia zwycięstwa drużyny niebieskiej, zaś drużynie czerwonych nie pozostało nic innego, jak cieszyć się z tak pięknej i sprawiedliwej rywalizacji. Największą atrakcją było starcie się dwóch gigantów, czili grupy paintballowców i super paintballowców. Walka o flagę pozwoliła drużynom wczuć się w rolę snajpera i strzelca wyborowego. Po ciężkim i długim pojedynku drużyna super paintballowców odniosła zwycięstwo. Wieczór przyniósł relaks po tak długim dniu, w ramach którego bawiliśmy się na dyskotece.

4 ŻYWIOŁY (namioty harcerskie)
Poranna zaprawa w emocjonujący i fizycznie wyczerpujący sposób przygotowała nas na dzisiejsze zajęcia. Aby nabrać energii na dalszy ciąg dnia udaliśmy się na pożywne śniadanie. Mieliśmy również okazję odbyć przejażdżkę quadami na specjalnie przygotowanym torze, to nie lada wyzwanie prowadzić quada w takich warunkach! Zafascynowani łukami staraliśmy się celować w tarczę, próbując trafić jak najbliżej środka. Nielicznym się to udało! Doskonaliliśmy również swoje umiejętności orientacji w terenie oraz miło spędziliśmy czas na grach i zabawach, zacieśniając jeszcze mocniej więzy pomiędzy wszystkimi osobami w grupie.

STALI BYWALCY
Po śniadaniu SB mieli czas na gry i zabawy, między innymi: piłkę nożną, w której grupa się lubuje. Kolejną atrakcją tego dnia były mega gry, czyli ulubione gry w dużym wydaniu. Pierwszą zabawą był Twister XXL, zaś następną mega chińczyk, gdzie prym wiodła drużyna żółtych. Wszyscy bardzo chętnie zaangażowali się oraz uczestniczyli w zajęciach. Koloniści dostali kolejne zajęcie w postaci gry francuskiej, która polegała na znalezieniu odpowiedzi na różne pytania dotyczące ośrodka KULKA i samych obozów. Po obiedzie dzieci mogły zmierzyć się ze swoimi słabościami i lękiem wysokości w parku linowym. Zadanie okazało się być łatwiejsze, niż wydawało się na samym początku. Wieczorową porą SB udali się na salę dyskotekową, aby obejrzeć COOL NEWSA-wideo relację z całego dnia, a następnie zostali na wyczekiwanej dyskotece. Zmęczone ale zadowolone dzaieci poszły grzecznie spać.

SUMMER CHALLENGE
Po zjedzeniu śniadania grupy wraz z instruktorami udały się na zajęcia z survivalu i walk gladiatorów. Wiele z nich przyniosło zaskakujących zwycięzców i kilka epickich ciosów oraz strąceń. Koloniści na kolejnych zajęciach uczyli się posługiwać wykrywaczem metalu i za jego pomocą poszukiwali skarbu ukrytego na plaży. Najwięcej emocjiwzbudziła wyprawa do parku linowego. Dzieci musiały zmierzyć się ze strachem i pokonać tor przeszkód na kilkumetrowej wysokości. Grupa Pani Joanny odbyła zajęcia z samoobrony. Kolonistów nauczono podstawowych zachowań obronnych, w tym jak bronić i osłaniać swoje ciało i jak zadawać podstawowe ale skuteczne ciosy. Wszyscy wykazywali ogromne zainteresowanie tematem, zadawali wiele pytań Pani Instruktor oraz z wielką dokładnością powtarzali zaprezentowane chwyty. Zwieńczeniem dnia była wspólna dyskoteka.

MILITARNI
Kolejny dzień umknął nam niczym strzała. Po śniadaniu wybraliśmy się do lasu by rozegrać grę lotnik na tyłach wroga. Naszym celem było wykorzystanie naturalnego ukształtowania terenu, by skutecznie się ukryć oraz pozostać niezauważonymi w trakcie podchodzenia do obserwatora. Jedynym, który sprostał temu trudnemu zadaniu był Adrian. Następnym punktem realizowanym w trakcie dnia był survival. W dniu dzisiejszym tematem szkolenia było schronienie. Podjęliśmy się próby zbudowania szałasu, namiotu z pałatek oraz zadaszenia, które miało uchronić przed słońcem. Nasze schrony prezentowały się niemalże perfekcyjnie! Dowiedzieliśmy się również, co jest najważniejszym elementem w przetrwaniu. A jest nim siła woli. Po obiedzie oraz chwilowym odpoczynku odbyliśmy zajęcia na strzelnicy paintballowej. Z kolei po kolacji wyszliśmy wyszaleć się na dyskotece wraz z innymi grupami.

OBÓZ PAINTBALLOWO-SURVIVALOWY
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od dokładnego posprzątania całego terenu podobozu Igloo. Następnie uczestnicy obozu wykazali się niesamowitymzapałem podczas treningu celności przy użyciu precyzyjnego markera paintballowego. Wspomniane ćwiczenia pomogły kolonistom w późniejszej grze zespołowejpolegającej na zdobyciu flagi drużyny przeciwnej. Po zajęciach paintballowych na uczestników obozu czekał wykład z pierwszej pomocy z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu w celu demonstracji technik resuscytacji krążeniowo oddechowej. W ramach zajęć wieczornych wyruszyliśmy do lasu aby nauczyć się podstawowych zasad survivalu, ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności kamuflażu. Na zakończenie dnia zorganizowano dyskotekę dla uczestników, w której każdy ochoczo wziął udział.

OBÓZ PAINTBALLOWY (namioty harcerskie)
Dzień trzeci rozpoczął się o godzinie 7:00. Po posiłku udaliśmy się na rozgrywkę paintballową. Rywalem naszego obozu był obóz paintballowo-survivalowy. Niestety, rozgrywka zakończyła się naszą przegraną. Nie przeszkodziło nam to jednak w świetnej zabawie, dużej radości oraz uciesze z zasłużonej wygranej rywali. Po obiedzie wybraliśmy się na spacer po pobliskim lesie. Następnym punktem programu były zajęcia z Orienteeringu GPS prowadzone przez instruktora. Po kolacji udaliśmy się na pierwszą, wspólną, kolonijną dyskotekę.

MAGICZNY ŚWIAT BAJEK
Dzisiejszy dzień koloniści rozpoczęli od skoków na Euro Bungee. Każdy latał w przestworzach z Pszczółką Mają. Następnie dzieci miały rozgrywki sportowe w piłkę nożną i siatkówkę. Później uczestnicy wybrali się na wizytę do Stumilowego Lasu, gdzie zobaczyły domek Krzysia oraz mieszkanka innych bohaterów Kubusia Puchatka. Poznały również wiele nowych roślinleśnych. Po obiedzie dzieci grały w kalamburyi każdy poradził sobie z wykonaniem swojego zadania. Następnie, dzieci uzupełniały dzienniczki obserwacjiwzrostu rzeżucy, którą posadziły w ogrodzie u Smerfetki. Później koloniści przystąpili do zajęć detektywistycznych, na których poznały różnicę między śladem a odciskiem oraz miały możliwość samodzielnego odciśnięcia a nastepnie obejrzenia pod lupą linii papilarnych swojego kciuka. Dzień zakończyła wystrzałowa dyskoteka, na której dzieci nieźle dały czadu.

QUAD-SURVIVAL
Podczas dzisiejszego dnia poznaliśmy podstawowe elementy wyposażenia każdego survivalowca oraz nauczyliśmy się budowania schronienia w postaci szałasu. Dla każdego survivalowego ważnym elementem jest również udzielanie pierwszej pomocy. Pan Ratownik wyjaśnił nam, w jaki sposób należy postępować z osobą, która straciła przytomność. Grupa zapoznała się również z pomocą w przypadku omdleń czy różnego rodzaju krwotoków. Po obiedzie nauczyliśmy się sztuki szyfrowania wiadomości, które wykorzystaliśmy w przygotowanej grze. Na zakończenie dnia uczyliśmy się orientacji, przy pomocy mapy, kompasu oraz aparatu GPS w trakcie biegu po lesie. Zwieńczeniem całego dnia była wieczorna dyskoteka.

EXTREMALNI
Extremalni dzisiejszy dzień zaczęli od rutynowych porządków namiotów i obozowiska. Po śniadaniu obozowicze rozegrali turniej piłkarzyków stołowych, który zakończył się (ku zaskoczeniu wszystkich) wygraną żeńskiej części grupy. Następnie grupa Extremalnych udała się do lasu, w celu sprawdzenia swojej kondycji fizycznej, spostrzegawczości oraz koncentracji podczas gier ruchowo-terenowych, takich jak np. "Lotnik". Po obiedzie koloniści poddali próbie swoją umiejętność współpracy w grupach trzyosobowych w biegu wokół przeszkód, a przy tym zostali ubrani w Mega-Spodnie. Po kolacji pod czujnym okiem instruktora grupa Extremalnych poznała techniki samoobrony, która w przyszłości może zaowocować w niebezpiecznych sytuacjach skuteczną ochroną własnego życia i zdrowia. Dzień zakończył się dyskoteką dla wszystkich członków Igloo i innych Kolonistów Ośrodka Wypoczynkowego Kulka.

STREFA GIER I ZABAW
Dzisiejszy dzień zaraz po śniadaniu rozpoczęliśmy zajęciami ze strzelania z łuku. Mimo tego, iż niektórzy z uczestników trzymali w rączkach łuk pierwszy raz świetnie sobie poradzili i każdy chociaż raz trafił do celu. Po emocjachdoznanych na pierwszych zajęciach udaliśmy się na warsztaty sportowe, a tam odbył się mecz piłki nożnej. Deszcz, który Nas napotkał podczas gry w niczym Nam nie przeszkodził, wręcz przeciwnie. Ochłodził Naszych zawodników dzięki czemu grało im się jeszcze lepiej. Po krótkiej przerwie udaliśmy się na następne zajęcia, GPS czyli zajęcia terenowe. Wyjście poza bramy ośrodka do lasu było dla grupy czymś całkowicie nowym. Po przybyciu na wyznaczone przez Instruktora miejsce grupę podzielono na dwie drużyny, których zadaniem było wykonanie wcześniej ustalonych przez przeciwną drużyne zadań. Zarówno jedna jak i druga grupa poradziła sobie z zadaniami bez problemu. Ułożenie napisu "KULKA" przy pomocy szyszek oraz poszukiwanie puszki schowanej w trawie przyniosło uczestnikom wiele frajdy. Oprócz świetnej zabawy w lesie dzieci poznały możliwości wykorzystania urządzenia GPS. Po powrocie udaliśmy się na pyszny obiad, który każdy zjadł ze smakiem. Następne zajęcia czyli wykrywanie metali oraz gladiatorzy sprawiły, że na buźkach dzieci pojawiły się bardzo duże uśmiechy. Dzisiejszy dzień był pełen wrażeń i uśmiechu. Oprócz zajęć wymienionych wcześniej na nasze dzieci czekała też rozrywka w formie dyskoteki.

4 ŻYWIOŁY
Ze względu na duże zachmurzenie, które mogliśmy zaobserwować od rana, każdy uśmiechał się do siebie tak szeroko, aby przegonić chmurki z nieba. Kiedy udało nam się złapać słoneczko udaliśmy się na warsztaty z recyklingu, gdzie każdy mógł zaprezentować jak wyglądają 4 żywioły za pomocą zbudowanych postaci. Ciesząc się pogodą graliśmy w piłkę "kocówkę", dwa ognie oraz zbijaka. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również zajęcia z orienteeringu oraz łuki. Każdy mógł wyznaczyć na busoli określony kierunek oraz poczuć się jak prawdziwy Indianin! Pod koniec dnia poznaliśmy żeglowanie od strony teoretycznej a cały dzień zakończyliśmy dyskoteką w Cool Clubie.

MAZURSKA PRZYGODA
Od razu po śniadaniu wzięliśmy udział w zajęciach z układania wieży ze skrzynek. Prawdziwym mistrzem okazał się Janek, który ustawił ich aż 17. Aby poznac okolicę wybraliśmy się na wyprawę kajakami. Woda to Nasz żywioł. Mimo nienajlepszej pogody udało Nam się opłynąć kawał jeziora. Przed obiadem poznaliśmy wiele sposobów szyfrowania wiadomości, co wykorzystaliśmy w czasie gry terenowej "Enigma". Dzień zakończyliśmy dyskoteką. Wszyscy świetnie się bawili; w trakcie zabawy ujawniło się wiele dydaktycznych talentów.

VIP
Dzisiejszego dnia udaliśmy się na wycieczkę do Mikołajek i Kadzidłowa. Zaczęliśmy od wodnego szaleństwa. Koloniści świetnie bawili się korzystając z wodnych atrakcji, największym zainteresowaniem cieszyły się różnorodne, pozawijane, poskręcane zjeżdżalnie. Następnie udaliśmy się do Kadzidłowa, przespacerowaliśmy się po parku dzikich zwierząt. Dzieci z zainteresowaniem słuchały Pana Przewodnika i podziwiały zwierzęta. Po powrocie uczestnicy zmierzyli swoje siły na parku linowym. Każdy sprawnie poruszał się na wysokości. Koloniści mieli także okazję wykazać się orientacją w terenie, podczas zajęć terenoznawczych przy użyciu kompasu połączonych z grą terenową. Na koniec dnia spędziliśmy miło czas przy ognisku, gdzie graliśmy w gry integracyjne, przy akompaniamencie gitary. Na koniec upiekliśmy kiełbaski.

SUPER MISJA SPECJALNA
Dzisiejszego dnia udaliśmy się na wycieczkę do Mikołajek i Kadzidłowa. W Mikołajkach atrakcją był park wodny "Tropicana". Kadzidłowo dało nam możliwość zobaczenia z bliska dzikich zwierząt, co było bardzo sympatyczną atrakcją dla Naszych podopiecznych. Niektóre zwierzęta były oswojone i dzieciaczki mogły swobodnie je pogłaskać. To jednak jeszcze nie koniec atrakcji. kolejną zabawą były zajęcia linowe na skrzynkach. Cały intensywny dzień zwieńczyliśmy wspólnym ogniskiem, ogrzewając się w blasku płomieni.

OBÓZ SUPER PAINTBALL
Kolejny dzień przyniósł moc wrażeń. Rozpoczął się poranną zaprawą i śniadaniem, co należy do codziennej, jednakże bardzo przyjemnej rutyny. Tuż po śniadaniu rozpoczęliśmy pierwsze zajęcia programowe-strzelanie z markera do celu w tarczę. Każdy z uczestników otrzymał pistolet, który naładowany był 50-cioma kulkami paintballowymi, które otrzymał do wystrzału. Kolejnymi zajęciami był orienteering INO. Na nich każdy uczestnik nabył umiejętności orientacyjnych, by samodzielnie móc ustalić swoje położenie w terenie oraz tego, co zrobić w razie zagubienia się w lesie czy w nieznanym miejscu. Następnie przyszedł czas na obiad, a po nim wszyscy udali się na rozgrywki w paintballa oraz poznanie technik z zakresu samoobrony. Grupa Pana Wojtka dodatkowo miała zajęcia z podstaw strategii i taktyki. Dzień zakończył się bardzo przyjemnym akcentem w postaci dyskoteki.

GWIEZDNE WOJNY
Dzisiejszy dzień rycerze "Dżedaj' rozpoczęli od Ledo Star Wars. Podekscytowani chłopcy z uśmiechami na twarzy budowali postaci z Gwiezdnych Wojen, a później nawet całe planety. Następnie pospiesznym krokiem ruszyli na zajęcia z wdrapywania się na skrzynki. Wielu z wojowników ustawiło bardzo wysokie wieże. Grupę GW czekał również trudny test, podczas szkolenia Luka Skywalkera. Wszyscy zdali go wręcz "śpiewająco". Wojownicy w radosnych podskokach i z zaciekawieniem wyruszyli na zajęcia artystyczne, zaś dzień zakończzył się bardzo długo wyczekiwaną dyskoteką.

KRAINA WYOBRAŹNI
Kolejny dzień w Krainie Wyobraźni był bardzo aktywny. Na początku udałyśmy się do lasu na zajęcia z terenoznawstwa. Przy pomocy urządzenia GPS lokalizowałyśmyt wyznaczone punkty. Następnie udałyśmy się na kolejne warsztaty taneczne, na których dziewczynki nauczyły się nowych układów choreograficznych. Dużo emocji towarzyszyło zajęciom linowym-wchodzeniu na wieżę ustawioną ze skrzynek. Dziewczyny miały okazję przełamać swój lęk wysokości i spróbować swoich sił w wspinaczce. Po obiedzie odbył się spływkajakami po jeziorze Łęsk, a następnie wzięłyśmy udział w biegu na orientację, który swym zasięgiem obejmował teren całego ośrodka. Ten wspaniały dzień zakończył się długo wyczekiwaną przez dziewczynki dyskoteką.

Dopełnieniem relacji są zdjęcia, wykonywane w trakcie dnia oraz COOL News, do których obejrzenia również zapraszamy!


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 8

Pokaż

sylwia
Dodany: 2015.07.01 08:28

generalnie to za każdym razem jak rozmawiamy to mi przypomina, że dopiero we wtorek mamy je odebrać wcześniej nawet nie zamierza wracać......a to świadczy o tym , że jest super fajowo a zadowolenie dziecka jest najważniejsze, tzn. że i pani opiekunka i organizacja i miejsce są pierwsza klasa pozdrawiam...do jutra

sylwia
Dodany: 2015.07.01 08:24

witam moje dziecko jest mega mega zadowolone a ja razem z nią

Ośrodek Kulka
Dodany: 2015.07.01 08:37

Dziękujemy za opinię! Jest nam niezmiernie miło czytać takie słowa! Pozdrawiamy serdecznie oraz zapraszamy do przeczytania oraz obejrzenia relacji z dalszego pobytu.

Magda
Dodany: 2015.06.30 17:19

Piękne miejsce , moc atrakcji i świetne warunki ! Pozdrawiam kolonistów i kadrę;) Bawcie się dobrze!

Ośrodek Kulka
Dodany: 2015.07.01 08:34

Bardzo dziękujemy za miłę słowa! Oraz zapraszamy do przeczytania oraz obejrzenia relacji z dalszego pobytu

sylwia
Dodany: 2015.06.30 13:29

witam brakuje mi generalnie zdjęć grupy maluchów 7 latków. kolonia pod nazwą magiczny świat bajkek piszę bo akurat jestem mamą jednego z uczestników tego projektu. może większe skupienia pana kamerzysty i fotografa i prośba do pani opiekkunkiu proszę się pokazywać z dzieciakami

Ośrodek Kulka
Dodany: 2015.06.30 14:46

Bardzo dziękujemy za informacje, została ona przekazana do odpowiednich osób. Pozdrawiamy serdecznie oraz zapraszamy do śledzenia dalszych relacji z pobytu w Naszym ośrodku

ewa
Dodany: 2015.06.30 13:21

Dziękuję za szybką reakcję i odpowiedz :)

ewa
Dodany: 2015.06.30 08:58

Chyba wkradł się mały błąd. Powyższy filmik został już zamieszczony pod Dzień 2 ...

Ośrodek Kulka
Dodany: 2015.06.30 10:44

Owszem, wkradł się błąd, za który serdecznie przepraszamy. Filmik jest już uaktualniony, zapraszamy do obejrzenia!

bob
Dodany: 2015.06.30 08:55

To jest dzien drugi.prosimy o trzeci .Rodzice

Ośrodek Kulka
Dodany: 2015.06.30 10:46

Serdecznie przepraszamy, filmik został uaktualniony. Zapraszamy do obejrzenia!

ewa
Dodany: 2015.06.30 08:51

Kiedy Militarni otrzymają bluzy wojskowe?

Ośrodek Kulka
Dodany: 2015.06.30 11:31

W dniu dzisiejszym na uroczystej odprawie bluzy zostaną rozdane przez wychowawcę grupy. Pozdrawiamy i zapraszamy do przeczytania oraz obejrzenia całej relacji! :)


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.