RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2015

Turnus I (27.06-07.07.2015)


Dzień 6 - Pełny słońca

Dodany: 2015.07.02
Komentarze: 2
Zdjęcia: 88
Wideo: 1

Kolejny już dzień Kulka skąpana była w słońcu. Aktywny czwartek przyniósł Naszym kolonistom kolejną porcję zajęć. Zapraszamy do przeczytania szczegółowej relacji z przebiegu dnia w poszczególnych obozach oraz do obejrzenia ostatniego już COOL Newsa!

GWIEZDNE WOJNY
Gwiezdni wojownicy dzień rozpoczęli od ruchowych zabaw integracyjnych z piłką nożną, później toczyły się rozgrywki w piłkę siatkową przy użyciu koców, tylko przy ich pomocy dzieci mogły odbijać piłkę. Następną atrakcją były wyścigi z przeszkodami. W dniu dzisiejszym odbyło się również uroczyste pasowanie z powodu osiągnięcia kolejnego stopnia wtajemniczenia rycerzy, zrealizowali oni kolejny etap nauk. Wielki Mistrz sprawdził umiejętności swoich uczniów. Nie zabrakło również kąpieli w jeziorze oraz plażowania-trzeba korzystać z tak cudowanej pogody. Podczas spaceru do lasu chłopcy z chęcią brali udział w przeróżnych zabawach. Zaś dzień zakończył się huczną dyskoteką, w której rycerze śmiało mogli się wyszaleć.

FABRYKA GWIAZD
Dzień gwiazd rozpoczął się słonecznie i wesoło. Wszystkie dziewczynki ruszyły nad jezioro by tam bawić się i muskać w wodzie. Kolejną atrakcją była energiczna gra na konsoli XBOX. Wszyscy nie mogli doczekać się wieczornej imprezy. Gwiazdy, jak to gwiazdy, zdecydowaną większość dnia rozmyślały nad tym, w co się ubiorą, jak uczeszą oraz jaki makijaż sobie zrobią na wieczorną dyskotekę. Przed kolacją niczym spiderman rozciągały się, grając w Twistera. Po kolacji rozpoczęły ostateczne przygotowania do imprezy, szykowały się ochoczo kolorując swoje twarze i paznokcie, a następnie udały się na super dyskotekę, by tam błyszczeć na parkiecie.

KRAINA WYOBRAŹNI
W Krainie Wyobraźni dzień przywitał uczestniczki promieniami słońca. Tuż po śniadaniu odbyły się warsztaty żeglarskie, podczas których dziewczyny nauczyły się podstaw żeglugi. Całkiem nieźle wychodziło im również tworzenie supłów żeglarskich, w tym stożkowego, czy ratowniczego. Następnie udałyśmy się do lasu, na kolejne warsztaty survivalowe. Tym razem poznałyśmy sposoby rozpalania ogniska przy pomocy jedynie krzemieni. Oprócz tego dowiedziałyśmy się, co jeść i skąd czerpać wodę, aby przetrwać w ekstremalnych warunkach. Kolejną atrakcją tego dnia było malowanie na szkle. Pod czujnym okiem Pani Animatorki dziewczyny wykonały przepiękne witraże. Najbardziej wyczekiwanymi zajęciami tego dnia było robienie waty cukrowej oraz kolejna dyskoteka, w czasie której wspólnie bawiły się z innymi kulkowymi kolonistami.

OBÓZ PAINTBALLOWY
Poranek dla drużyny paintballowców rozpoczął się od dostarczenia dawki adrenaliny/ Wspinaczka po skrzynkach przy zastosowaniu odpowiednich technik gwarantowała sukces. Jak w każdym zadaniu, również tutaj wyodrębniliśmy najlepszych. Ciekawym momentem dzisiejszego dnia była wyprawa do lasu, gdzie koloniści dowiedzięli się, co to survival a w jego ramach mogli zbudować szałasy, które gwarantowały przeżycie, w różnych warunkach. Zapoznali się również z zawartością puszki survivalowej, w której znajdują się tylko niezbędne do przetrwania rzeczy, które są użyteczne w różnych warunkach atmosferycznych. Z uśmiechami na twarzach grupa paintballowców udała się na mały odpoczynek. W tym celu udali się na plażę, gdzie relaksowali się podczas gry w siatkówkę oraz w trakcie kąpieli w jeziorze. Dzień zakończył się wspólną dyskoteką.

SUPER MISJA SPECJALNA
Ekipa SMS dzień rozpoczęła od zdobywania wiedzy na temat żeglugi. Kolejną atrakcją tego dnia była jazda na quadzie, gdzie dzieciaki pokonywały specjalnie przygotowany tor. Następnie wiedzę zdobytą w porannych zajęciach obozowicze wykorzystali w praktyce, odbywając mini rejsy po jeziorze łęsk. Podczas kolejnych zajęć dzieci bawiły się w terenie, poruszając się przy pomocy sprzętu GPS. Dzień zwieńczyła dyskoteka, gdzie wszyscy Nasi obozowicze mogli się rozluźnić oraz potańczyć w rytm wakacyjnych hitów.

VIP
Dzisiejszy dzień VIPowie rozpoczęli od poznania technik żeglarskich. Zajęcia składały się z dwóch części: pierwszej, w której wysłuchały wykładu Pana Jakuba (żeglarza), natomiast w drugiej części wspólnie udaliśmy się na plażę, gdzie koloniści uczyli się wiązać węzły oraz poznawały budowę OMEGI-łodzi. Na kolejnych zajęciach udaliśmy się na strzelnicę, poćwiczyć celność, strzelając z wiatrówek. Po obiedzie zagraliśmy w baloniadę, co sprawiło wszystkim dużą frajdę. Grę zakończyliśmy tocząc bitwę wodną. Następnie rozegraliśmy mecz piłki nożnej, natomiast dziewczęta w tym samym czasie dokańczały plakaty, które miały nam posłużyć do Randki w ciemno. Po kolacji bawiliśmy się na Eurobungee, gdzie mogliśmy wykonywać przeróżne atrakcje w powietrzu. Wieczorem odbyła się dyskoteka, na którą koloniści otrzymali karty VIP, dzięki którym obsługiwani byli bez kolejki.Zabawa była naprawdę huczna!

SUMMER CHALLENGE
Tuż po śniadaniu grupa SCH wyruszyła na poligon, gdzie na uczestników czekała jazda po torze quadowym, Zorba, a także niezapomniana jazda Yamahą Rhino. Zmęczeni, ale zadowoleni udaliśmy się na pyszny obiad. W kolejnym bloku zajęciowym koloniści sprawdzali swoje umiejętności strzeleckie, podczas strzelania z wiatrówek. Po nich czekał na nas sycący podwieczorek-pączek napełniony marmoladą! Przed kolacją udaliśmy się na Eurobungee. Część grupy w dniu dzisiejszym miała także paintball. Dzień zakończyła cudowna dyskoteka przy nowoczesnej muzyce. Po dyskotece koloniści udali się na zasłużony odpoczynek i upragniony sen.

STALI BYWALCY
Stali Bywalcy po śniadaniu wybrali się na wyprawę kajakową po jeziorze łęsk. Następnie część grupy udała się na Pakiet Super Aktywny, który wykupili na początku pobytu, natomiast pozostali mogli skorzystali z kąpieli wodnej oraz słonecznej na plaży przynależącej do Ośrodka. Po obiekcie koloniści mieli okazję ujawnić swoje umiejętności wokalne na karaoke zorganizowanym w COOL Barze. Tego dnia kulkowi Bywalcy obejrzeli jeszcze film 'Szybcy i wściekli 5" w sali dyskotekowej oraz aktywnie uczestniczyli w różnych grach i zabawach. Dzień zakończył się dyskoteką, podczas której dzieci miały okazję odebrać darmowe napoje w barze.

EKSTREMALNE WAKACJE
Grupa Ekstremalnych rozpoczęła dzisiejszy dzień od śniadania oraz porządkowania swoich namiotów. Następnie korzystając z wakacyjnej pogody udaliśmy się na plażę przy jeziorze łęsk. Chętni mieli okazję, aby wejść do przejrzystej wody jeziora. Po obiedzie obozowicze igloo zabrali się za budowanie wieży ze skrzynek. W rywalizacji wewnątrzgrupowej zwyciężyła dziewczynka, która weszła na aż (UWAGA!) 18 skrzynek! A następnie pod okiem Instruktora, korzystając z uprzęży, bezpiecznie wróciła na ziemię. Po kolacji część grupy udała się na zajęcia fakultatywne, które odbywały się na polu paintballowym, gdzie koloniści uczestniczyli w fabularyzowanej grze taktycznej z użyciem markerów. Dzień zakończył się wspólną dyskoteką, w której uczestniczyć mogli wszyscy obozowicze Igloo oraz inni koloniści Ośrodka Kulka, gdzie za konsolą królował DJ Karol.

MAZURSKA PRZYGODA
Wszyscy uczestnicy mogli poczuć się dziś jak prawdziwi zawodnicy sumo. Na kolorowych matach z pełną mocą pokonywaliśmy słabszych od siebie. Cudowna pogoda sprzyjała nam w dniu dzisiejszym. Na rowerach wodnych dopłynęliśmy aż do wyspy, która położona jest nieopodal drugiego brzegu. Po obiedzie wszyscy dowiedzieliśmy się, czym jest waterball-bańka na wodzie, do której się wchodzi i można poruszać się w różnych kierunkach. Dzień zakończył się dyskoteką, gdzie bawiliśmy się wspólnie z innymi obozowiczami.

OBÓZ PAINTBALLOWO-SURVIVALOWY
Dzisiejszy dzień Nasi obozowicze rozpoczęli później, niż zwykle. Zważając na wzorowe zachowanie na wczorajszym ognisku wychowawcy postanowili zwolnić grupę z zaprawy porannej. W ramach zajęć przedpołudniowych koloniści uczestniczyli w taktycznej grze paintballowej. Zadaniem uczestników było kolejno-podłożenie bomby, a następnie rozbrojenie jej przez drużynę przeciwną. Po męczącej rozgrywce koloniści udali się na wypoczynek na plażę. W ramach zajęć popołudniowych grupa udała się na poligon, w celu rozegrania kolejnej, emocjonującej gry paintballowej. W nagrodę za bardzo dobre zachowanie uczestników obozu zorganizowana została wieczorna dyskoteka, w której każdy obozowicz ochoczo wziął udział.

AKTYWNE WAKACJE
Dzisiejszego dnia odbyły się zajęcia terenowe. Dzieci poznały tajniki urządzenia nawigacyjnego, jakim jest GPS, a także jak orientować się w terenie, w tym ustalanie kierunków świata. Oprócz tego rozegrane została gra Atlanta, w ramach której koloniści przenieśli się do miasta Atlanta, a następnie wykonywali kilka zadań rozwijających logiczne myślenie oraz komunikację. Resztę czasu wypełniły różnego rodzaju gry i zabawy. Uśmiech nie schodził dzieciom z twarzy podczas dzisiejszych zajęć.

4 ŻYWIOłY
Dziś dzień zaczął się od wielkiego sprzątania pokoi. Po sprawdzeniu czystości dzieci wyruszyły na wyprawę do lasu, by nabyć umiejętności ze sztuki kamuflażu oraz oraz sposobów rozpalania ogniska. Po obiedzie dzieci konkurowały między sobą. Grupę podzielono na dwie drużyny, każdy odnalazł jakąś konkurencję dla siebie, w której świetnie się sprawdzał. Po wielkiej walce przyszedł czas na odpoczynek oraz zabawę. Dla dzieci zorganizowano dyskotekę. Wychowankowie bawili się doskonale, śpiewając, tańcząc wykorzystując czas do ostatniego momentu.

MAGICZNY ŚWIAT BAJEK
Dzień w Świecie bajek nie mógł rozpocząć się lepiej! Po zjedzeniu śniadania obozowicze ruszyli nad jezioro, by móc oddać się przyjemności plażowania oraz schłodzili się w orzeźwiającej wodzie. Następnie koloniści lepili figurki przy pomocy gliny. Dzieci były zachwycone! Potem nadszedł czas na tworzenie bransoletek z kolorowych gumek. Uczestnicy zabawy byli bardzo zainteresowani procesem powstawania bransoletki. Koloniści malowali także witraże, które zabiorą do domu, jako prezenty dla swoich rodziców. Obie grupy rywalizowały ze sobą w olimpiadzie sportowej. Na zakończenie rozgrywek sportowych dzieci grały w koszykówkę. Zwieńczeniem tak przyjemnego dnia była dyskoteka, gdzie DJ Karol rozkręcił niezłą imprezę.

MILITARNI
Po poprzednich dniach, przepełnionych aktywnością nadszedł dzień długo wyczekiwany, dzień lenia. Po śniadaniu i porannych porządkach udaliśmy się na plaże, gdzie do obiadu oddawaliśmy się kąpielom w jeziorze oraz tym słonecznym, a także lenistwie. By w pełni się zrelaksować graliśmy również w karty, odbijaliśmy piłkę do siatkówki, rzucaliśmy frisbee odraz piłką do futbolu amerykańskiego. Po sjeście poobiedniej byliśmy na parku linowym a po tym udaliśmy się na zajęcia z zakresu survivalu 2, w ramach którego uczyliśmy się rozpalać ognisko przy pomocy rozmaitych metod oraz nauczyliśmy się różnorodnych sposobów pozyskiwania wody. Pod wieczór czekała nas już tylko dyskoteka i upragniony dzień lenia zakończyliśmy przytulając się do swoich poduszek i udając się w krainę snów.

4 ŻYWIOłY (namioty harcerskie)
Po śniadaniu udaliśmy się do lasu, gdzie rozpoczęliśmy zajęcia survivalowe. Tam dowiedzieliśmy się, jak przetrwać w trudnych warunkach oraz poznaliśmy tajniki budowania różnego rodzaju szałasów. Następnym punktem dzisiejszego dnia była zabawa w poszukiwanie skarbów zprzy pomocy wykrywacza metali. Odnaleźliśmy zagubione skarby, które znajdowały się na naszej plaży. Po tym zetkeliśmy się z żywiołem ognia, podczas rozgrywki w paintballa. Poprzez wspólną zabawę nauczyliśmy się czym jest współpraca, bez niej bowiem niemożliwe jest ustalenie odpowiednich pozycji oraz dobranie idealnej taktyki. W ramach zajęć z żywiołem Ziemi stworzyliśmy Nasze pamiątki glinianych talizmanów. Dzień zakończyliśmy huczną zabawą na dyskotece w COOL Clubie.

STREFA GIER I ZABAW
Kolejny dzień kolonii przywitał nas piękną pogodą. Uczestnicy wybrali się na łuki. Wszyscy byli zadowoleni, że mogli nauczyć się strzelać z takiego właśnie sprzętu. Dzieciaczki oddawały bardzo celne strzały. Następnym zajęciem było poznawanie najróżniejszych sposobów szyfrowania. Teraz każdy kolonista, moze porozumiewać się ze sobą tak, by nikt inny nie poznał treści wiadomości. Po nauce szyfrowania uczestnicy rysowali to, co najbardziej kojarzy im się ze strefą gier i zabaw. Na obrazach pojawiły się quady, paintball a także kajaki. Potem dzieci udały się na pyszny obiad, po którym wyruszyły na plażę, by popływać kajakami bezburtowymi. Wzyscy byli bardzo zadowoleni z nabycia nowych umiejętności. Po powrocie z plaży koloniści udali się na karaoke, gdzie dali popis swoich wokalnych umiejętności. Po takich wrażeniach udali się na kolację, po której poszli na dyskoteke, by wspólnie z innymi kolonistami rozruszać parkiet. Po zabawie wszyscy razem wrócili do swoich pokoi oraz grzecznie poszli spać, by nabrać siły na kolejny dzień, który zbliża się wielkimi krokami.

OBÓZ QUADOWO-SURVIVALOWY
Dzisiejszy dzień dla naszego obozu rozpoczął się o godzinie 7:30 poranną zaprawą. Najpierw oddaliśmy się obowiązkom, czyli porannej toalecie, sprzątaniu a dalej przyszedł czas na dzisiejsze zajęcia. Mieliśmy okazję sprawdzić swoje umiejętności manualne podczas jazdy quadem. Praktykowaliśmy je na specjalnie przygotowanym torze. Po kolacji dobraliśmy się w pary aby zmierzyć się podczas walk gladiatorów. Wieczornym podsumowaniem dnia była dyskoteka, dzięki której zintegrowaliśmy się z innymi grupami kolonijnymi.

HEROSI
Dzień rozpoczął się od porządków w pokojach. Podczas zajęć programowych mali Herosi mieli okazję sprawdzić swoją równowagę na waterballu. Następnie Herosi pokazali swoje umiejętności teatralne-na warsztatach ku czci Dionizosa, w ramach których przedstawiali scenki rodem z mitologii. Herosi Pani Klaudii dzień rozpoczęli od nauki strzelania z procy. Zmierzyli się także w walkach gladiatorów. Po poobiednim odpoczynku i posprzątaniu pokoi wyruszyli ku wodnej przygodzie na kajakach. Wszyscy Herosi zakończyli swój dzień na wspólnej dyskotece.

OBÓZ PAINTBALLOWY (namioty harcerskie)
Kolejny dzień obozu rozpoczęliśmy pobudką i pysznym śniadaniem. Po posiłku udaliśmy się na zajęcia, na których każdy oddał 10 strzałów do tarczy. Najlepszym uzyskanym wynikiem było zdobycie 36 punktów w jednym strzelaniu. Następnie przeszliśmy na zajęcia z zakresu samoobrony, gdzie poznaliśmy podstawowe ruchy, chwyty, które w niebezpiecznej sytuacji mogą uratować nam życie. Mamy jednak nadzieję, że ta wiedza nigdy nie będzie musiała być zweryfikowana a chwyty wykorzystane. Następnie przyszedł czas na zajęcia z rozszerzonego survivalu, dzięki którym uzyskaliśmy podstawową wiedzę, która pozwoli nam przetrwać w lesie. Po kolacji udaliśmy się na mały odpoczynek, później odwiedzimy dyskotekę, natomiast najbardziej nie mogliśmy doczekać się nocnej gry w paintballa! Było wystrzałowo!

OBÓZ SUPER-PAINTBALLOWY
Dziś dwie grupy superpaintballowe po śniadaniu udały się na wycieczkę do Mrągowa, gdzie zwiedzali Park Sprzętu Wojskowego. Prócz zwiedzania obozowicze mieli okazję odbyć przejażdżkę czołgiem. Dzieci poczuły się, jak prawdziwi żołnierze! Mieli również okazję obejrzeć oraz pobawić się w zabytkowym sprzętem wojskowym, takim jak armaty czy opancerzone samochody. W Mrągowie odwiedziliśmy również promenadę, aby posmakować mrągowskich lodów. Po powrocie i zjedzeniu obiadu grupa Pana Wojtka udała się na poligon, by tam móc cieszyć się strzelaniem, przy czym do wykorzystania mieli aż 400 kulek! W tym czasie grupa Pana Mateusza wyruszyła do lasu na zajęcia z orieenteringu, w trakcie których uczyli się obsługi GPS. Wieczór obie grupy zakończyły wspólną zabawą na dyskotece.

Jak widać, kolejny dzień na Kulce minął w mgnieniu oka, jednak udało się uchwycić kilka momentów z przebiegu dnia. Jak każdego dnia zapraszamy Państwa do obejrzenia zdjęć oraz relacji w postaci Cool Newsa!


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 2

Pokaż

anna
Dodany: 2015.07.03 15:09

To już czwarty raz mój starszy syn jest w Kulce i jak zwykle nie ma czasu zadzwonić :) Świadczy to o tym , że Kulka jak co roku - przygotowała się perfekt na przyjęcie ,,stałych" i ,,nowych" "Kulkowiczów". Młodszy syn jest po raz pierwszy i nie może się odnaleźć w grupie niemniej jednak nieoceniona pomoc wspaniałej i cierpliwej Pani Ewy. B oraz Kierownika Józefa Zdunka ( człowiek wielkiego serca) pozwoli mu cieszyć się tym wyjazdem do końca turnusu. Życzę Wszystkim udanych kolonii w Kulce i może do zobaczenia za rok. :) Ps. Z roku na rok relacje są coraz lepsze :) dziękuję baaardzo za wszystko !!!!!!

magdalena
Dodany: 2015.07.03 09:11

Śmieszą mnie pretensje rodziców,że ich dzieci nie pojawiają się na publikowanych zdjęciach, tudzież na filmach.Nasze dzieci pojechały tam wypocząć i się bawić,a nie pozować. Przypomnijcie sobie nasze kolonie- zero telefonów, list raz na dwa tygodnie. Trochę luzu,drodzy rodzice


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.