RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2015

Turnus I (27.06-07.07.2015)

nowszy

Dzień 10 - Pakowania nadszedł czas

Dodany: 2015.07.06
Komentarze: 2
Zdjęcia: 89

To już ostatni dzień Naszych kolonistów na Kulce. Bardzo smutno Nam żegnać się z tak energicznymi osobami, jednak wszystko, co dobre szybko się kończy. Pogoda również żegnała obozowiczów-na zmianę świeciło słońce i padał deszcz. Zapraszamy do przeczytania ostatniej już relacji z przebiegu 1 turnusu kolonii.

KRAINA WYOBRAŹNI
Ten dzień w KW był dość smutny, ponieważ to już ostatni dzień Naszego pobytu w Kulce. Zaraz po śniadaniu połowa z Naszej grupy udała się, by zrealizować Pakiet Super Aktywny. W jego ramach mieli okazję przejechać się quadem, utrzymać równowagę w seagwayu, wspiąć się na ściankę wspinaczkową oraz popływać rowerami wodnymi po jeziorze. W tym czasie pozostałe dziewczynki udały się na plażę, oglądały film w COOL Clubie, rysowały postaci z mangi, wcale nie próżnowały! Oprócz tego, dzięki grze francuskiej oraz poszukiwaniu odpowiedzi na poszczególne pytania mogły jeszcze lepiej poznać ośrodek, w którym przyszło im spędzić czas. Po obiedzie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów, któremu towarzyszyły dość smutne miny, bo przecież lepiej się witać, niż żegnać. Na koniec dnia odbył się apel końcowy, na którym uczestniczki obozu KW zaprezentowały układ taneczny, którego się nauczyły.

STREFA GIER I ZABAW
W ostatni dzień kolonii nie zabrakło uśmiechu na twarzach dzieciaczków. Zajęcia rozpoczęliśmy od gry w piłkarzyki, w duchu rywalizacji toczyliśmy świetne walki. Następnie obozowicze grali na XBOXie. Dziewczynki wbrew pozorom wcale się nie nudziły, a dla chłopców było to bardzo fajną atrakcją. Po zabawie koloniści odpoczęli od gier oglądając bajkę pt. „Madagaskar 3”. Po obiedzie udaliśmy się do swoich pokoi, by spakować swoje rzeczy, ponieważ dzień wyjazdu zbliża się wielkimi krokami. Później koloniści spędzili czas przy ognisku, opowiadając sobie, co najbardziej im się podobało w trakcie kolonii oraz wspominając najmilsze chwile. Po kolacji koloniści wzięli udział w uroczystym, pożegnalnym apelu a następnie wspólnie bawili się na pożegnalnej dyskotece.

EKSTREMALNE WAKACJE
Obozowicze Igloo po zjedzeniu śniadania udali się na pole paintballowe, gdzie rozegrali grę taktyczną „flaga” a na koniec pobawili się w „króliczka”. Następnie odbyły się zajęcia z Mega Gier, na których Ekstremalni zagrali w twistera oraz scrabble. Po obiedzie niestety pogoda uniemożliwiła Nam wykąpanie się w jeziorze, ale za to koloniści udali się na wyprawę kajakami turystycznymi. Okazało się, iż wiosłowanie jednym wiosłem sprawiło trudność nie jednej osobie. Przed kolacją grupa Ekstremalnych otrzymała pamiątkowe, kulkowe dyplomy, a chętni zbierali podpisy od współuczestników. Po apelu wszyscy kulkowicze wzięli udział w pożegnalnej dyskotece.

OBÓZ PAINTBALLOWY
Dzień rozpoczął się nieco inaczej. Część kolonistów z drużyny paintballowej udała się na realizację Pakietów Super Aktywnych Plus, natomiast druga część grupy korzystała ostatni już raz w tym roku z kulkowej plaży i wspólnie wykąpali się w jeziorze. Grali również w różne gry, w tym w słynną „balloniadę”. Wspólnie, całą już drużyną odbyliśmy też przeszkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzień zakończyliśmy pożegnalnym apelem.

4 ŻYWIOŁY
Dziś dzień rozpoczął się pysznym śniadaniem. Dzieci pełne energii wyruszyły na plażę, by doskonalić technikę pływania. Ratownik zaznaczył, na jakie elementy dzieci muszą zwrócić szczególną uwagę. Przed obiadem zrobiliśmy sobie wielkie podsumowanie współpracy z wychowawcą. Dzieci otrzymały dyplomy, a najgrzeczniejsza uczestniczka, którą była Gosia otrzymała dyplom Super Uczestnika. Po obiedzie wychowankowie robili doświadczenia z wodą, pod czujnym okiem Pani animatorki. Przed kolacją wszystkie grupy 4Ż miały starcie podsumowujące, w ramach którego 3 drużyny rozegrały konkurencję z rozpalania ogniska, chodzenia z balonem pomiędzy przeszkodami oraz kamuflażu. Wieczór zwieńczył apel zorganizowany dla wszystkich grup z wychowawcami oraz całą kadrą kierowniczą. Na koniec wszyscy bawiliśmy się na wspólnej dyskotece w tak Naszych ulubionych hitów.

OBÓZ SUPERPAINTBALLOWY
Dzisiejszego dnia grupa Pana Wojtka miała napięty plan. Dzień zaczął się od nauki strzelania na wiatrówkach, po których grupa udała się do lasu, by nauczyć się sposobów trafnego określania kierunków świata oraz korzystania z busoli. Mieli możliwość wykorzystania wyuczonych umiejętności w biegu na orientację INO. Następnie grupa uczyła się sztuki szyfrowania pod okiem instruktora, w trakcie gry „Enigma”. Po obiedzie grupa po raz ostatni udała się na pole paintballowe, by tam rozegrać ostatnią potyczkę paintballową. Grupa Pana Mateusza do obiadu cieszyła się grami zespołowymi i zabawami pod okiem wychowawcy. Przed kolacją nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów a obu grupach, a po zjedzeniu pysznej kolacji wszyscy udali się na apel podsumowujący cały 1 turnus a wieczór zakończył się dyskoteką dla wszystkich grup.

GWIEZDNE WOJNY
Gwiezdni Wojownicy rozpoczęli swój dzień od spaceru do lasu, gdzie grali w różne gry ruchowe, między innymi „Raz dwa trzy baba-jaga patrzy!”. Później rycerze bawili się w kalambury. W fantastycznych nastrojach czas uciekł bardzo szybko. Po obiedzie odbył się konkurs talentów w którym brało udział także wielu wojowników. Później chłopcy bawili się na „Polu Gwiezdnych Wojowników”. Po kolacji wzięliśmy udział w apelu a następnie budowaliśmy ostatni raz w tym turnusie kosmiczne pojazdy z Jengi.

MILITARNI
Po śniadaniu grupa militarna udała się na poligon, aby przejechać się czterokołowcem rhino. Następnie rozegraliśmy grę terenową INO, na której nauczyliśmy się obsługi kompasu i wyznaczania azymutów. Po obiedzie mieliśmy jeszcze szkolenie z pierwszej pomocy, a zaraz po zajęciach otrzymaliśmy dyplomy oraz nieśmiertelniki, jako nagrodę za ukończenie wszystkich zadań na obozie. Po kolacji udaliśmy się na uroczysty apel z Panem kierownikiem i dyskotekę.

HEROSI
Dzień rozpoczęliśmy od wspólnego oglądania filmu, wybór padł na „Piratów z Karaibów” po seansie udaliśmy się do swoich pokoi, aby spakować wszystkie rzeczy i przygotować się do jutrzejszej podróży. Gdy wszystko było już gotowe można było spokojnie przygotować podsumowanie turnusu-Wielkich Dionizji. Oprócz obfitego poczęstunku wychowawcy wręczyli Herosom pamiątkowe dyplomy. Był to dość smutny moment, ponieważ uświadomiliśmy sobie, że Nasza wspólna przygoda dobiegła właśnie końca. Ostatni raz zagraliśmy w zajączka i biedronkę. Po kolacji odbył się apel kończący kolonię. Po wszystkich formalnościach przyszedł czas pożegnań wewnątrz grup. Przy dźwiękach gitary i świetle ogniska ostatni raz spędziliśmy wspólne chwile. To był zdecydowanie udany turnus. Do zobaczenia za rok!

MAGICZNY ŚWIAT BAJEK
Dzisiejszy dzień koloniści rozpoczęli od wyprawy na plażę, gdzie opalały się odrobinkę, grały w piłkę i kalambury. Następnie dzieci udały się w magiczną podróż w świat bajek i obejrzały film „Shrek”. Po obiedzie obozowicze udali się na zajęcia, podczas których mogli spróbować swoich sił w walce na macie tanecznej. Po tańcach odbył się Magiczny Bal, podczas którego koloniści spotkali Królewnę Śnieżkę i Jasminę. Wtedy nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i upominków na Zakończenie. Dzień zakończył apel i szałowa dyskoteka.

FABRYKA GWIAZD
Dzisiejszy dzień różnił się nieco od poprzednich, ponieważ część gwiazd udała się na realizację Pakietu Super Aktywnego. Pozostała część Gwiazdeczek udała się na plażę, by po raz ostatni skorzystać z uroków mazurskich jezior. Dużą frajdę sprawił dzieciom konkurs talentów. Zwyciężczynią została Julia Wróblewska. Wieczór był czasem przeznaczonym na pakowanie oraz przygotowania do wyjazdu.

OBÓZ PAINTBALLOWY (namioty harcerskie)
Ze względu na niezbyt przyjazną aurę dzisiejszy dzień w większości spędziliśmy w namiotach. W tym czasie graliśmy w różne gry oraz rozmawialiśmy o tym, co podobało nam się najbardziej, a co nie. Po obiedzie rozpoczęliśmy grę w „Bitwę Plemion” polegającą na zdobyciu flagi przeciwnego plemienia. Po kolacji udaliśmy się na ostatnią w tym turnusie dyskotekę, gdzie w rytmach wakacyjnych hitów bawiliśmy się do późnego wieczora.

OBÓZ QUADOWO-SURVIVALOWY
Po porannym śniadaniu obozowicze udali się, aby zagrać w przygotowaną wcześniej grę „Enigma”. Nauczyliśmy się szyfrować przy pomocy kilku szyfrów. Później udaliśmy się na wyprawę kajakami po jeziorze Łęsk. Po obiedzie odbyła się gra, która sprawdziła umiejętności, których nauczyliśmy się w trakcie trwania obozu. Udało nam się go zaliczyć! Wieczorem wspólnie poszliśmy na apel a zaraz po tym na pożegnalną, końcową dyskotekę.

OBÓZ PAINTBALLOWO-SURVIVALOWY
Dzisiejszy dzień grupa rozpoczęła rozegraniem gry terenowej, która była podsumowaniem ostatnich 10 dni. Podczas rozgrywki uczestnicy musieli wykorzystać poznane wcześniej techniki survivalu oraz pierwszej pomocy. Następnie uczestniczyliśmy w zajęciach z wykorzystaniem wykrywaczy metali. W ramach zajęć popołudniowych zapoznaliśmy się z podstawowymi technikami samoobrony, które perfekcyjnie zaprezentowała Pani Instruktor Ola. Po kolacji na uczestników czekały zajęcia pokazujące technikę strzelania z procy. Pod koniec dnia zorganizowano dla Nas dyskotekę, w której ochoczo wzięliśmy udział.

4ŻYWIOŁY (namioty harcerskie)
Poranna zaprawa była bardzo przyjemna, szczególnie, kiedy uświadomiliśmy sobie, że to już ostatni raz, uff! Po śniadaniu zagraliśmy w piłkę siatkową, ale niestety pogoda nam nie dopisała i musieliśmy zakończyć rozgrywki. Mimo deszczu bawiliśmy się świetnie, grając w namiocie w grę „Zabójca”. Po obiedzie zagraliśmy jeszcze w grę „Tajemnica 4 żywiołów”. Było to podsumowaniem dotychczasowych zajęć. Rozpalaliśmy również ognisko-żywioł ognia, przenosiliśmy w parach balon-powietrze, uczyliśmy się sztuki kamuflażu-ziemia a na koniec za pomocą ogniska i butelki podgrzewaliśmy herbatę-woda. Reszta dnia upłynęła nam pod znakiem gier, zabaw i wspólnych rozmów, aby jak najlepiej wykorzystać ostatnie, wspólne chwile na obozie.

SUPER MISJA SPECJALNA
Ekipa SMS pod opieką Pani Klaudii grała dzisiaj w różne gry i bawiła się, spędzając ostatnie chwile na terenie ośrodka. Tak męczący i aktywny, ostatni już dzień zakończył się dyskoteką, na której wszyscy, ostatni już raz w takim składzie, mogli się wyszaleć.

VIP
Dzisiejszego dnia koloniści mieli w planach m.in. rejs żaglówką OMEGA. Pogoda dopisała, więc wszyscy wyruszyli w podróż pod okiem wykwalifikowanego żeglarza. VIPy doświadczyły niezwykłych doznań, którym towarzyszyły piękne widoki. Dzieciakom uśmiech nie schodził cały dzień z twarzyczek. Pod koniec dnia wszyscy udali się na wielkie sprzątanie i pakowanie. Po kolacji wzięli udział w pożegnalnym apelu a następnie wyruszyli wytańczyć się na dyskotece.

SUMMER CHALLENGE
Tuż po pysznym śniadaniu koloniści z obozu SCH w pierwszym bloku zajęciowym uporządkowali swoje pokoje. Następnie, wraz z Panem ratownikiem udaliśmy się na wyprawę rowerową po jeziorze Łęsk. Mokrzy, ale zadowoleni uczestnicy powrócili do ośrodka. W kolejnym bloku programowym uczestnicy obozu grali w kalambury, karty a także inne gry. Po obiedzie czekały na nas kajaki bezburtowe, typu sit on top. Przed kolacją koloniści mieli czas wolny, w ramach którego pakowali swoje walizki. Wieczorem dzieciaki bawiły się na dyskotece.

AKTYWNE WAKACJE
Dzisiejszy dzień rozpoczął się bardzo pogodnie. Korzystając z okazji, udaliśmy się nad jezioro, gdzie odbyła się nauka pływania na kajakach bezburtowych. Po krótkim szkoleniu przeprawiliśmy się na drugi brzeg jeziora. W trakcie „podróży” mieliśmy okazję poobserwować piękne widoki z trochę innej perspektywy. Resztę dnia poświęciliśmy na pakowanie, ale nie zabrakło też czasu na różnego rodzaju gry i zabawy, jedną z nich była gra „dwie flagi”, polegająca na zdobyciu flagi przeciwnika. Wieczór spędziliśmy tak, jak pozostali obozowicze-najpierw byliśmy na pożegnalnym apelu, a następnie udaliśmy się na wspólną dyskotekę.

MAZURSKA PRZYGODA
Woda to zdecydowanie ulubiony żywioł Naszych kolonistów. Od razu po śniadaniu zażywaliśmy kąpieli wodnych i słonecznych. Następnie razem z ekipą Stałą Bywalców spędziliśmy czas w COOL Clubie oglądając film „Mój biegun”. Po obiedzie jeszcze dokładniej poznaliśmy ośrodek poprzez rozegranie partii Gry francuskiej. Ze względu na fakt, iż w dniu jutrzejszym wyjeżdżamy do domu, powoli spakowaliśmy Nasze walizki. Na wieczornym apelu podsumowaliśmy Nasz pobyt na wyjeździe a na apelu obejrzeliśmy przygotowane przez uczestników kolonii pokazy taneczne.

STALI BYWALCY
Dzisiaj przedostatni dzień SB w Kulce. Po śniadaniu mieli czas na posprzątanie swoich pokoi. W sali dyskotekowej Bywalcy obejrzeli film „Mój biegun” wraz z innymi uczestnikami kolonii. Tego dnia stoczone zostały również walki sumo. Wszyscy bardzo chętnie zaangażowali się w pojedynki między sobą. Po południu dzieci grały w różne gry przyrodnicze, sportowe, taneczne, czy wykorzystywały konsolę XBOX. Rozegrany został również turniej piłki nożnej. Wieczorem na placu głównym odbył się apel pożegnalny, podsumowujący wszystkie dni I turnusu.

Tak oto minął Naszym uczestnikom przedostatni dzień w Ośrodku Wypoczynkowym Kulka. Jak każdego dnia zapraszamy Państwa do obejrzenia relacji zdjęciowej z tego dnia!


Galeria


Komentarze: 2

Pokaż

Mama
Dodany: 2015.07.07 11:19

Dziękuję bardzo i do zobaczenia.

Magda, mama uczestnika
Dodany: 2015.07.07 09:48

Dziękujemy za opiekę i czas spędzony z naszymi dziećmi :) :)


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.


nowszy